Tv buiten

Discussie in 'De lounge' gestart door Yeuu, 30 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.272
    25.744
    113
    #61 Adje, 30 jun 2021
    Laatst bewerkt: 30 jun 2021
    Dat bevestigd dan toch mijn eerste en voornaamste punt: namelijk dat het twee totaal verschillende soorten geluiden zijn.

    En dan zal het natuurlijk per persoon verschillen welke geluiden iemand wel/niet prettig vindt.

    Alles is daarbij natuurlijk afhankelijk van andere factoren. Hoe groot is je tuin en waar hangt de tv. Hoe vaak en hoe lang kijk je tv in de tuin, wat kijk je, hoe hard staat hij, etc.
    Er zijn vast wel situaties waarin het prima kan en er zijn ook situaties waarin een tv buiten overlast kan geven.
     
    lovemy2kids vindt dit leuk.
  2. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.036
    2.900
    113
    't Gezellige Brabant
    Gelukkig zie/hoor je dat hier in de buurt ook niet. Ik vind alles waar een ander last van kan hebben dat je dat niet moet doen.

    Voor mensen die écht overlast ervaren en er met de buren niet uit komen, google eens op asowet (wet aanpak woonoverlast). Die is er sinds juli 2017 en kan je helpen bij burenoverlast.
     
    Roosje35 en Madelie vinden dit leuk.
  3. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    3 nov 2010
    2.458
    1.407
    113
    denk dat het een verschil is in wat je onder gezellig en ontspanning verstaat..

    ik ben dol op lezen, verslind boeken in de zomer.. maar dat doe ik het liefst op bed..
    Tv kijken is voor mij pure ontspanning en muziekje op vind ik gezellig..
    in de tuin, op vakantie etc.. ik hou niet van rust en stilte en op een camping zitten waar het rustig en gemoedelijk is lijkt me vreselijk..
    Ik hou van die grote massale campings waar volop leven in de brouwerij is..
    ieder zijn eigen ding toch?
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  4. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Wij hebben n 32 inch tv gekocht die we buiten zetten bij mooi weer. Zonder kabel; we kijken via streamen en de ziggo go app.

    We hebben geen overkapping, alleen n zonnescherm. Op n normaal volume hebben de buren er echt geen last van, wat n gezeur allemaal weer.
     
    miss C, zonnetje2015, Philou en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Jawel hoor, pratende mensen en spelende kinderen kun je ook wel wat aan doen. Gewoon binnen houden met alle deuren en ramen dicht.

    Ik zou niet weten waarom je een TV op normaal geluidsniveau asocialer vindt dan bijvoorbeeld kinderen die op de trampoline spelen of volwassenen die 's avonds om 11 uur nog gezellig met elkaar een wijntje drinken en lachen (wat ik weer rete irritant vind, vooral die hardop gillende/hinnikende vrouwen waar 3 wijntjes in zit)
     
  6. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.272
    25.744
    113
    #66 Adje, 30 jun 2021
    Laatst bewerkt: 30 jun 2021
    Dat hangt voor mij een beetje af van hoe vaak een hoe lang e.d.
    Zo kan ik het ook prima snappen als mensen bij een feestje of zelfs een bbq met vrienden wat muziek draaien.
    Op het moment dat dat iedere avond is, zou ik dat wel irritant vinden.

    Ik denk dat onze tuin (en die van de buren) gewoon te klein is om met zoiets weg te komen. En voor af en toe vind ik het dan weer onnodig om een tv in de tuin te hangen.

    Edit: mijn man kijkt in de tuin weleens sport op zijn iPad. En ik luister muziek met de tuindeuren open. Dus wij maken ons echt weleens schuldig aan andere geluiden. Maar persoonlijk vind ik dat dat gewoon moet kunnen. Alles met mate een dan hoort het eigenlijk gewoon bij omgevingsgeluiden in dichtbevolkte gebieden.
     
  7. Butchke

    Butchke Niet meer actief

    Nou ja hier is het eigenlijk al geen trend meer, want al jaren hangen er tv’s in de tuinen bij buren, vrienden, familie etc.
    Zoals door meerdere mede-forummers is aangegeven, kijken wij liever buiten een mooie wedstrijd (voetbal/F1 etc. of leuke film) met een lekker hapje en drankje dan dat we ervoor binnen moeten gaan zitten…. Want dan geniet je natuurlijk ook niet van het buitenleven. ;)
     
    lovemy2kids, GossipGirlxoxo en LadyKikker vinden dit leuk.
  8. Philou

    Philou Fanatiek lid

    20 apr 2019
    1.925
    5.848
    113
    Maar dan kun je toch niks meer? Er is altijd wel iemand die ergens last van kan hebben.
     
    zonnetje2015, Novi, lovemy2kids en 2 anderen vinden dit leuk.
  9. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Hoho, nu trek je iets compleet uit zijn verband? Ik had het over zelfgekozen geluid en onvermijdbaar geluid.
    Uiteindelijk is alles relatief, wat de een storend vindt, vindt de ander normaal en andersom. Als iedereen gewoon rekening met elkaar houdt komen we een heel eind denk ik.
     
  10. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.237
    1.891
    113
    Vrouw
    Echt waar?
    Ja.. de tv even buiten zetten of een scherm buiten voor de voetbal....
    maar echt een tv voor buiten, die daar dan hangt/staat om series te kijken? Is echt nieuw voor mij! Ik ken iig niemand dat heeft.
     
  11. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Idem! Wij lezen een boek, kletsen met elkaar of spelen een spelletje. Nu staat de tv hier uberhaupt amper aan dus dat scheelt. Met de voetbal hebben we de tv van de slaapkamer buiten gezet
     
    YaelStone vindt dit leuk.
  12. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.237
    1.891
    113
    Vrouw
    @Yeuu
    Sorry voor't bevuilen van je topic! Hopelijk krijg je naast alle meningen ook antwoord op je vraag ;)
     
  13. Butchke

    Butchke Niet meer actief

    Sterker nog,in onze vrienden en kennissenkring is niemand meer zonder tv buiten. En het gaat om tv’s die het hele voorjaar en zomer buiten staan/hangen. Ook hier in onze straat heeft bijna iedereen een tv buiten.

    En die staan echt niet dagelijks of luid aan, waardoor er geen sprake is van overlast.
     
  14. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.325
    10.294
    113
    Haha wij doen met je mee wij hebben ook geen tv op de slaapkamer.

    Nog nooit aan gedacht om een tv buiten te zetten. Ik zeg het niet tegen onze knul want dan zou hij dat ook wilken en geniet de hele buurt van ninjago:roflmao:
     
    mamameer en Adje vinden dit leuk.
  15. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.237
    1.891
    113
    Vrouw
    Ik voel me bijna ouderwets :roflmao:
     
    Butchke vindt dit leuk.
  16. Butchke

    Butchke Niet meer actief

    En denk je dat mensen met een tv buiten dat niet doen?

    sommige (belerende) reacties storen me enorm, net alsof je een doodzonde begaat door een tv buiten te hebben…. Ik reageer nu even op jouw bericht, maar het gaat hier om meerdere reacties met een bepaalde ondertoon.
     
    zonnetje2015, lovemy2kids, Relax en 2 anderen vinden dit leuk.
  17. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Als buren er geen last van hebben, zie ik er ook geen probleem in. Net zoals met bv muziek buiten. Hier zijn de tuinen klein, terrassen grenzen aan terrassen van de buren, als ik in mijn tuin zit en links hebben ze muziek aan en rechts ook, dan is dat toch vrij irritant. Gelukkig komt dat niet vaak voor, als het zo is dan zet ik een koptelefoon op met m’n eigen muzieksmaak :D
    Buurman kijkt wel eens vanaf buiten tv (schuifpui helemaal open, tv staat binnen), zijn zoon zit wel eens zo te gamen - echt geen last van, omdat ze het op heel normaal volume doen en niet tot diep in de nacht. Dat is vaak veeeel rustiger dan de buren aan de andere kant die qua spreekvolume behoorlijk hoog zitten, en dat doen ze wel tot diep in de nacht, met wat alcohol gaat hun volume ook weer wat omhoog.
     
    Butchke vindt dit leuk.
  18. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.335
    8.340
    113
    Amsterdam
    Even nog een aanvullende vraag hangen jullie hem dan ook beveiligd op? Ik had het er met m’n vriend over maar je loopt natuurlijk ook zo een tuin in en haalt die tv er makkelijk uit.
     
  19. Inge1984

    Inge1984 Fanatiek lid

    10 sep 2015
    1.806
    1.625
    113
    Maar dan kies je voor de massa camping waarop dat idd te verwachten is. Daar kun je voor kiezen of er heel ver vandaan blijven. Maar thuis kun je dat niet en als het op alle types camping normaal gaat worden kunnen mensen die er niet van houden er ook niet meer voor vluchten.

    Er wordt nu net gedaan alsof mensen zoals ik met een voorkeur voor stilte maar gewoon pech hebben. Dat we altijd maar de "herrie" van andere moeten tolleren. Want ja, ik doe het echt niet de hele tijd. Maar nee, dan heeft de andere buurman het stokje wel weer over genomen. Muziek en tv ervaar ik als een constante achtergrond ruis, waarbij ik me dus niet kan ontspannen.

    Ik meen me nog een topic te herinneren over een jacuzzie die veel herrie gaf in de buurt. Dat vond men niet normaal. Waarom dan niet? Als je zo redeneerd moet de buurvrouw toch kunnen genieten van d'r jacuzzie? Dat is in mijn ogen precies hetzelfde als tv en muziek.

    Ik wil niemand aanvallen hoor maar ik kan het gewoon oprecht niet begrijpen dat je vind dat iedereen dat maar moet verdragen. Kijk als je nou een grote tuin hebt waarbij het bij de buren niet of nauwelijks hoorbaar is kan ik me er wat bij voorstellen. Maar in een doorsnee woonwijk?
     
    Olympia, Jippie, MarloesK85 en 12 anderen vinden dit leuk.
  20. Inge1984

    Inge1984 Fanatiek lid

    10 sep 2015
    1.806
    1.625
    113
    Je kiest voor die campings vanwege de rust en de stilte. Daarom ga je daarheen en niet naar de grotere animatie campings. Dus ja dan vindt ik het behoorlijk aso als je je op die manier gedraagt.
     
    Roosje35, Neuzeke, Sado en 2 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina