Uterus bicornis

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Little91, 24 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Little91

    Little91 Lid

    12 dec 2011
    91
    0
    0
    Cassiere!
    Gelderland
    Bij een van mijn 1e echo's vond de verloskundige mijn baarmoeder een aparte vorm hebben.. een soort W vorm.
    Ik ben direct doorgestuurt naar het ziekenhuis, en daar hebben de Uterus Bicornis vastgesteld, een soort schotje in mijn baarmoeder.
    Ik het ziekenhuis werden mijn vriend en ik behoorlijk bang gemaakt, dat ik veel kans had op een vroeg geboorte.. en dat ze bang waren da de baby te weinig ruimte gaat krijgen.
    Nu krijg ik vanaf morgen om de 3 weken een inwendige echo om te kijken hoeveel ruimte de kleine nog heeft... erg spannend dus.. want ik ben morgen 24 weken zwanger..
    Ik sta gelukkig erg goed onder controle, maar het is en blijft een eng verhaal.

    Heeft iemand hier misschien ervaring mee? of ook last van deze afwijking?
     
  2. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Hoi!

    Ikzelf heb hier geen ervaring mee, maar ik ken wel iemand die dit ook had. Zij heeft inmiddels een kerngezonde beer van een zoon, nu ruim 2 jaar oud. Volgens mij is ze zelfs rond de 40 weken bevallen.

    Veel sterkte! Kan me voorstellen dat het ontzettend spannend moet zijn!

    Groetjes!
     
  3. zonne bloem

    zonne bloem Bekend lid

    26 aug 2011
    989
    0
    0
    ik ben zelf het resultaat van die aandoening
    mijn moeder had dit, en heeft 10 jaar gewacht op een zwangerschap waaronder 1 miskraam gehad

    zelf ben ik geboren met 32 weken en 1420 gram..
    erg licht en vroeg...

    maar ik doe het perfect!!!!

    dus hoe dan ook het kan allemaal
    ik hoop dat het bij jou langer blijft zitten dan dat ik vroeger besloten had...
    en hoop ook dat jou kindje iets meer vetjes krijgt dan dat ik had!

    sterkte!
     
  4. topper12

    topper12 Niet meer actief

  5. la34

    la34 Actief lid

    31 jan 2011
    227
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo Little91,

    Ook ik heb een Uteris Bicornis en was behoorlijk geschrokken van het vooruitzicht wellicht een prematuur kindje te krijgen. Het is natuurlijk heel fijn dat ze je extra in de gaten houden, maar de wetenschap brengt ook wel zorgen met zich mee. Het kan echter heel erg anders lopen: afgelopen donderdag ben ik bevallen na 41weken en 4 dagen. Heel erg tegen de verwachtingen in dus; ik moest worden ingeleid, had zelfs niet een beetje ontsluiting en behoorlijk wat ruimte en vruchtwater over. Het hangt uiteindelijk denk ik vooral af van de lengte van het tussenschot en de 'rekbaarheid' van de hoorns (twee helften) dat kunnen ze niet altijd van tevoren goed zien en daardoor blijft het spannend bij de eerste zwangerschap.
     
  6. Little91

    Little91 Lid

    12 dec 2011
    91
    0
    0
    Cassiere!
    Gelderland
    sorry voor mijn late reactie, maar het is idd erg spannend.
    Ik moet nu om de 2 weken naar het ziekenhuis, omdat het kindje iets te klein is.. en ze dit gewoon even extra in de gaten willen houden.
    De bevalling komt steeds dichterbij, en ik word steeds zenuwachtiger.. maar kan aan de andere kant ook niet wachten tot het begint.
    ik het zoveel klachten, kwaaltjes.. ik kan gewoon niet wachten tot onze kleine bij ons in de armen ligt...
     
  7. boxertje

    boxertje Nieuw lid

    4 jan 2011
    1
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo allemaal,

    Ik heb ook een uterus bicornis, na twee miskramen ben ik nu 32 weken zwanger.

    Gyneacoloog is helemaal verbaasd over deze voorbeeldige zwangerschap en dat het kind exact op de groeicurve zit.

    Ook ik had een hele andere verwachting van deze zwangerschap vanwege alle verhalen in het ziekenhuis.

    Wel heb ik de eerste 12 weken flink gevloeid met helderrood bloedverlies en veel stolsels.

    Ons kindje ligt wel dwars of in een stuit maar ach als het maar goed groeit en nog even wil blijven zitten zijn wij helemaal blij.


    Jacqueline
     
  8. 3ebaby

    3ebaby Actief lid

    11 apr 2012
    407
    0
    0
    limburg
    Hallo,

    Bij mij werd bijna 8 jaar geleden ook een uterus bicornis ontdekt!
    Mij werd toen verteld dat de kans op een kindje met ondergewicht kan krijgen en de kans op een miskraam is groter.... Ik ben gewoon gaan genieten van mijn zwangerschappen en het resultaat is 2 geweldige zwangerschappen gehad, inmiddels zwanger van de derde, nog nooit een miskraam, en mijn meiden waren allebei rond de 3500 gram en 50/51 cm lang bij de geboorte.... en ik was was beide ruim een week over de uitgerekende datum heen :) Zolang ze het gewoon in de gaten houden tijdens de echo's is er niets aan de hand!!!

    Geniet van je zwangerschap:):):)

    Groetjes mij
     
  9. pasjuh

    pasjuh Actief lid

    22 nov 2010
    183
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hey hallo.
    Een vriendin van mij heeft dit ook en heeft met 39 weken een keizersnee gehad, omdat het kindje overdwars bleef liggen en ze geen draai poging wilde, waar de vk wel op hamerde. De gyn vertelde haar achteraf dat ze ook nooit hadden mogen draaien, want dat was niet goed gegaan...
    Dus misschien is dat nog iets om in je achterhoofd te houden?!
    Weet niet of de meiden die het zelf hebben, hier ervaring mee hebben?
    Groetjes Pasjuh.
     
  10. Nicky Lohs

    Nicky Lohs Actief lid

    20 mei 2012
    470
    0
    0
    Ik heb ook een dubbele baarmoeder, dezelfde variant als jij. Zonder van mijn afwijking te weten heb ik 3 kinderen gekregen. 2 daarvan zijn wel te vroeg geboren (35.6 en 34.5), zij lagen allebei in een stuit. 1 kind is met 38 weken geboren.

    Nu weet ik het dus wel. Mocht ik weer zwanger worden krijg ik net als jij vanaf 20 weken regelmatig inwendige echo's om de baarmoedermond op te meten. Zo denken ze nu te kunnen voorspellen of het kindje te vroeg gaat komen. Mochten daar tekenen van zijn moet ik rust nemen, stoppen met sporten, niet meer zwaar tillen etc.
     
  11. Bam

    Bam Fanatiek lid

    17 aug 2011
    1.032
    0
    36
    Midden Nederland
    Toevallig heb ik net zelf een topic geopend.
    Ik heb ook een tussenschot in mijn baarmoeder.
    Ontdekt toen ik 8.5 week zwanger was.
    Ik krijg sinds 16 weken elke 4 weken een groei echo en word mijn baarmoedermond gemeten. Tot nog toe doet ons meisje het helemaal goed.
    Ik moet woensdag weer voor een echo.
    Bij mij was er ook de hele zwangerschap wel een kleine angst of het niet veel te vroeg zou komen, maar gelukkig gaat alles goed en heb ik in ieder geval 28 weken bereikt. Maar nu zou nog veeeel te vroeg zijn natuurlijk.

    Misschien heb ik er over heen gelezen hoor, maar hoe ligt jou kindje?
    Mijne ligt nu sinds 2 weken in stuit. Hopelijk draait ze nog, maar kans is groot dat ze zo blijft liggen. We zullen zien.

    Wel spannend nu je zover bent. Hopelijk haal je het gewoon tot de uitgerekende datum.
    Was telkens op zoek naar mensen met een soortgelijke baarmoeder afwijking die ook zwanger was, maar tot hede niet gevonden;)

    Gelukkig stuit ik op dit topic. Lijkt me leuk elkaar misschien wat op de hoogte te houden hoe het verloop is.

    Ook leuk als er nog andere mensen mee komen kletsen natuurlijk.
     

Deel Deze Pagina