verzadiging afgekolfde melk

Discussie in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' gestart door noukytje, 21 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. noukytje

    noukytje Actief lid

    29 jul 2012
    225
    19
    18
    Vrouw
    limburg
    Mijn tweelingmeisjes (geboren op 30 weken) van 3 maanden wenen elke keer na hun flesje afgekolfde melk. Ik kolf nu al 3 maanden alles af omdat ze door lange ziekenhuistijd enzo niet aan de borst hebben leren drinken. Na 3 borstontstekingen en door de grotere vraag van hen heb ik al een tijdje niet voldoende productie meer om hun allebei alle voedingen moedermelk te geven. Ze krijgen nu sinds een week of 4 de combinatie moedermelk/kunstvoeding (nan Ar wegen reflux). De laatste 2 weken zijn het 3 flesjes moedermelk en 3 kunstvoeding. Nu merken we dat ze na die flesjes moedermelk altijd om meer vragen, krijsen,... Na de kunstvoeding is dit niet het geval. Is het zo dat moedermelk hun een minder verzadigend gevoel geeft dan de kunstvoeding? Als we hen meer aanbieden drinken ze het niet op. Ik moet er wel nog bij vermelden dat we de moedermelk moeten indikken met gelilact owv verslikkings problemen.
     
  2. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    30 jun 2008
    2.754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    Hoi,

    Wat goed dat je al die tijd hebt gekolfd en nog steeds moedermelk voor je kindjes kolft, Top!

    Moedermelk is lichter (makkelijker) verteerbaar. Drinken ze het ook sneller dan de kunstvoeding? Mogelijk hebben ze nog zuigbehoefte? Of is het hun 'huilmoment' op vaste tijden en hangt het mogelijk niet met voeding samen?

    Je kunt eens proberen om een dag de voeding half- half te geven tot een flesje: half moedermelk en half bereidde kunstvoeding erin. Misschien hoef je dan niet eens meer de gelilact toe te voegen...?

    Veel succes!
     
  3. noukytje

    noukytje Actief lid

    29 jul 2012
    225
    19
    18
    Vrouw
    limburg
    Echt sneller drinken denk ik niet. Hun huilmoment hebben ze meestal na de voorlaatste voeding. Nu is het precies maar iets van een paar dagen geweest want het gaat de laatste 2 dagen weer beter. Ze hebben ook minder krampjes heb ik de indruk, we zijn ook naar ander water overgeschakeld voor de kunstvoeding dus misschien had het daar mee te maken.
    Mag je moedermelk en kunstvoeding mengen? Ik had begrepen dat het niet mocht. Nu heb ik soms net niet genoeg moedermelk voor 2 flesjes klaar te maken. We geven ze dan eerst elk evenveel moedermelk en maken dan nog kunstvoeding bij achteraf. Dit geeft dan een enorme afwas natuurlijk omdat we dan 4 flesjes en 4 spenen aan het gebruiken zijn (we hebben verschillende spenen voor de moedermelk en voor d e kunstvoeding).
     
  4. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    30 jun 2008
    2.754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    Je kunt best 1 flesje maken van kv en bv. Als het maar allebei klaar is: dus geen poeder en water bovenop moedermelk ;)

    Succes!
     
  5. noukytje

    noukytje Actief lid

    29 jul 2012
    225
    19
    18
    Vrouw
    limburg
    Dus eerste de kv klaarmaken en daar de bv erbij?
     
  6. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    30 jun 2008
    2.754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    Yep!
     
  7. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    30 jun 2008
    2.754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    liefst wel op zelfde temp. overigens ;)
     

Deel Deze Pagina