Voelen van je kindje

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door bosi333, 20 dec 2006.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.797
    113
    Hallo

    Ik heb weer een vraag.

    Ik maak me een klein beetje zorgen. Op dit forum lees ik regelmatig dat ze hun kindje al goed kunnen voelen. Soms al bij 15 weken.

    Ik voel mijn baby maar echt heel weinig, en dan niet eens erg duidelijk. Vaak in de avond voel ik weleens een lichte beweging, maar niet echt duidelijk dat het ook om een baby gaat.

    Mijn placenta ligt voor, en misschien komt het daardoor. Maar ik vraag me toch af of ik niet nu al toch meer moet voelen.

    Op het internet heb ik wel gelezen dat het vanaf 25 weken echt goed te voelen is, maar toch hoor ik daar weer andere verhalen over.

    Ik ben verder wel dikker geworden, en ik voel me verder goed.

    Ik ben benieuwd naar jullie antwoord,

    Groetjes bo
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi Bo,

    dat vrouwen hun kindje al voelen bij 15 weken is echt een uitzondering. Meestal voel je je eerste kindje voor het eerst tussen 20 en 22 weken en je tweede kindje wat eerder, rond 18 weken. Het komt wel voor dat vrouwen hun kindje eerder voelen, maar niet vaak. In het begin weet je ook niet zo goed wat je moet voelen, bovendien is er nog heel veel ruimte in de buik, je kindje kan zo weer naar achteren zwemmen, en het beweegt wel de hele dag, maar daar merk je dan niks van. Dat je placenta op de voorkant ligt maakt dat je het ook minder voelt.
    Vanaf 25 weken zijn de spieren van je baby sterker en worden de bewegingen duidelijker, maar pas vanaf 28 weken moet je je kindje elke dag voelen. Dus je hoeft je absoluut geen zorgen te maken! Het kan nu zelfs zo zijn dat je een kindje een paar dagen niet voelt terwijl er niets aan de hand is!
    Heb dus vertrouwen in je kind, je zwangerschap en in jezelf en laat je niet teveel leiden door wat anderen zeggen.

    Mirjam
     
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.797
    113
    Bedankt voor je snelle reactie.

    Ik zal proberen er niet teveel mee bezig te zijn.
     

Deel Deze Pagina