Even een vraag. Binnenkort heeft mijn poolse vriend geen baan meer en willen we for the time being een uitkering voor hem aanvragen. Nu hoorde ik van iemand dat je als je in aanmerking wil komen voor een uitkering een verblijfsvergunning moet hebben, klopt dat? En if so, hoelang duurt het aanvragen bij de IND?
ik ben er niet van op de hoogte, maar het lijkt me erg logisch. Ik bedoel: ik kan toch ook niet in Polen een uitkering aan vragen?? En een verblijfvergunning kan érg lang duren, watvoor vergunning/visum heeft hij nu?
hij is europees dus denk niet dat hij een verblijfsvergunning krijgt dat was wel eerst maar nu niet meer.. dan moet hij gewoon de nl nationaliteit aan gaan vragen,daar heeft ie veel meer aan dan word ie ook niet meer gezien als een werk kracht want de poolse mensen komen meestal hier voor te werken,en als hij echt hier wil blijven trouw met hem en geef hem nl nationaliteit... voor te trouwen heb je allen ongehuwdheidsverklaring nodig en geboorteakte.... succes meisss
lijkt mij ook vrij logisch dat hij eerst n verblijfsvergunning moet hebben voordat ie n uitkering krijgt zal me lekker worden als die zonder verblijfsvergunning n uitkering krijgt!! en duurt erug lang ja voordat ie n verblijfsvergunning krijgt... denk dat ie beter op zoek kan naar n andere baan dan is die minder tijd kwijt
hij is europees??? die heeft geen verblijfsvergunning nodig.. mijn vriend heeft dat ook niet nodig!!(portugal).. ja ander werk zoeken is beter hij word toch wel aangenomen....
Ik dacht ook dat een verblijfsvergunning niet meer nodig was tegenwoordig, zowieso omdat hij een EU onderdaan is.
nou het zal toch te gek worden als die hier dan een uitkering krijgt! in polen ja.. maar ik denk niet hier
Dankjewel voor je positieve reply We gaan na zijn ontslag verhuizen naar de andere kant van het land vandaar dat een uitkering ff een fijne uitkomst zou zijn
ja ik vind het gek hoor dat er zo word over gedacht door sommige!!!! mijn vriend heeft trouwens gewoon een uitkering hoor nu en heeft ook geenverblijfsvergunning... dus faye doe je best meiss... komt vast en zeker helemaal goed.... en als wij naar polen of portugal krijgen wij ook gewoon een uitkering... regels eu dus female hoezo te gek????
http://www.uwv.nl/particulieren/zoekresultaat/faq_uwv.aspx?questionid=19811&handle=18865638&clicktype=k&answerid=3675&questiontitle=Heb+ik+recht+op+een+WW-uitkering+als+ik+geen+Nederlander+ben%3f&categoryid=
nog een aanvulling over de verblijfsvergunning http://www.ind.nl/nl/Images/1001_EU_brochure_6005_tcm5-115507.pdf
huh?? dus het is echt zo dat iemand met een andere nationaliteit, die hier wel werkt(of niet dus...), maar geen nederlander is/wordt een uitkering krijgt?? en als hij wel werkt, betaalt hij dan ook gewoon belasting aan de nederlandse overheid? of aan de poolse? Ja gewoon nieuwsgierigheid hoor, want het klinkt een beetje zot? of ben ik daar de enige in?
Taliaa, iedereen die hier "wit" werkt betaald mee aan de sociale verzekeringen, en vanuit deze verzekeringen wordt o.a. de WW betaald. Dus ze betalen er gewoon aan mee. Hoe het zit met de belasting weet ik niet, weet wel dat je bijv. in Duitsland kunt wonen en in Nederland je inkomstenbelasting moet/mag betalen.
Verblijfsvergunning heb je sowieso nodig hier geloof ik.. en het aanvragen kan weken/maanden duren.. echt een ramp en het kost je ook nog honderden euro's.. En als je IND even wil spreken telefonisch hang je wel minimaal een half uur aan de lijn/ wacht. Kost je ook een hoop poen. En om hem op te halen/foto's te maken moet je naar Den Haag toe, als je er niet in de buurt woont, ook een ramp dus! veel succes in ieder geval!
Juist. Ik woon in Duitsland, ben geen Duitser en ik heb wel een vorm van een Duitse uitkering gehad (Elterngeld na zwangerschap, een jaar zwangerschapsverlof) en ik heb ook toen ik van de ene plaats naar de andere plaats in Duitsland verhuisde een werkloosheidsuiterking gehad. Is dat zo gek dan? We zijn toch allemaal EU burgers? Alleen voor Roemenen en Bulgaren gelden nog beperkingen. En als je in Nederland werkt en belasting aan de Nederlandse overheid betaalt, heb je gewoon recht op een Nederlandse uitkering als je werkloos wordt.
OMG!!!!!!!!!!!!!! vind niet normaal om als je hier niet eens een verblijfsvergunning hebt wel even mooi een uitkering krijgt.....terwijl (kijk maar hier verder op het forum) er gewoon nederlanders zijn die diep en diep in de shit zitten en echt een uitkering nodig hebben en het niet krijgen..... Vind het ongelofelijk!