Hoi Maken jullie je kindje s ochtends op een vast tijdstip wakker? Mijn zoontje is nu 5 maanden word soms wel is om half 6 wakker voor een voeding. Ik vind het dan wel vroeg om naar beneden te gaan zo rond 6 uur. Ik leg hem vaak dan weer in bed en slaapt vaak wel weer in. Maar moet ik hem dan wakker maken rond 8 uur? Ik heb wel eens gelezen dat je kinderen op een vast tijdstip naar bed moet brengen en wakker moet maken. Wat doen jullie? Aan de ene kant denk ik laat hem lekker slapen maar aan de andere kant begint zijn dag dan niet laat? Gr Bianca
Als jij verder geen verplichtingen hebt zou ik lekker volgen waar jij en hij je prettig bij voelen! Slaapt hij tot 9 uur of 10 uur na zo n voeding? Zou ik hem lekker laten liggen , het wordt vanzelf vroeger denk ik. Het was hier eerst 8.00/8.15 nu is het 7.00 uiterlijk.
Lastig. Ik persoonlijk maak haar wel wakker. Ze krijgt uiterlijk 8 uur in de ochtend haar fles. Vaak is ze voor die tijd al wel wakker hoor, dus is meestal niet nodig.
Omdat onze kleine meid niet goed sliep 's nachts, zijn wij begonnen met haar op een vaste tijd wakker te maken (mocht ze dan nog slapen) We beginnen om 8.00 de dag en ze krijgt dan ook haar eerste fles.. Zo komen we 's avonds rond 20.00 weer uit met de laatste fles, ze ligt er dan rond 21.00 in. Dit heeft de afgelopen nachten al geholpen! Ze word nu nog wel 2 keer wakker, 1ste keer leggen we haar terug en slaapt ze nog even, 2de keer krijgt ze een flesje.. Daarna slaapt ze door tot 8 uur..
Mijn zoontje wordt vaak om half 6 al wakker, dan krijgt hij de fles en gaat hij weer even terug naar bed zodat ik mijzelf klaar kan maken voor mijn werk. Rond half 8 maak ik hem weer wakker zodat ik hem klaar kan maken voor het kdv. Heb hier nooit problemen mee gehad eigenlijk. In het weekend leg ik hem na zijn flesje ook weer in bed en dan laat ik hem eigenlijk gewoon slapen tot hij het zelf genoeg vindt geweest. Dit wordt wel steeds vroeger.
Het is niet per se wakker maken voor eten maar voor de dag. Nu slaapt hij na zijn nacht voeding gelijk weer in zonder problemen. (meestal) Gooi ik zn dag en nacht ritme niet om door hem zo lang te laten slapen? Hij gaat er s avonds al om 18 uur in. Als hij later gaat slapen zal hij dan misschien de nacht doorslapen, dat zou wel heel fijn zijn.
Kan je zijn laatste avond flesje niet iets uitstellen met het fruit/groente hapje zosdat hij later naar bed gaat?
hij krijgt de borst dus dat wordt lastig. z'n groente hapje krijgt hij om 5 uur, doe ik het later dan is ie bek af en wil hij niks. Soms om 5 uur al niet. Maar ik moet wel zeggen dat mn zoontje wel een slechte slaper is overdag. Meestal 3 kwartier maar en als ik eens mazzel heb 1,5 tot 2 uur
Ik maak mn baby nooit wakker, al helemaal niet om op te staan Vaak blijf ik ook gewoon liggen haha! Soms als ie om 8uur zijn fles wil, gaan we daarna nog weer terug in bed, heerlijk! Maar goed, ik heb nog verlof dus nu kan het nog. Als ik weer ga werken zullen we er eerder uit moeten.
Zoontje wordt 3x in de week wakker gemaakt omdat hij naar de opvang moet. Op de dagen dat hij niet naar de opvang gaat laten we hem zelf komen. Vaak is dit ergens tussen 6.30 en 8.30 uur. Na de eerste fles leg ik hem altijd direct nog weer op bed. Soms slaapt hij dan nog een uurtje, maar soms ook 3uur. Het komt dus regelmatig voor dat zijn dag pas om 11.00 uur begint. 's Avonds gaat ie gewoon op dezelfde tijd naar bed (ergens tussen 19uur en 20uur).
Ik zou je kindje niet wakker maken smorgens maar het ligt er wel een beetje aan wat je ritme is. Ik ken mensen die savonds vreselijk gaan zitten rekken zodat hun kind smorgens om 10 uur pas komt, dan lijkt het me niet goed voor het ritme. Ik had ook een uitslaper, 9 uur meestal, nu stipt tussen 7 en 8, ze regelen het zelf prima!