Wauw wat een arrogantie

Discussie in 'De lounge' gestart door Piep2016, 26 apr 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Piep2016

    Piep2016 Fanatiek lid

    30 apr 2016
    1.408
    952
    113
    Wij hebben nu ongeveer een jaar terug een huis gekocht, door wat onvoorziene omstandigheden hebben we besloten om er op dat moment zo in te gaan (zonder veel verbouwingen) nu zijn we inmiddels zover dat we toch graag de verbouwingen gedaan willen hebben, we hebben goed gespaard aangezien de verbouwingen die we willen toch echt wel tussen de 20.000 en de 30.000 liggen. We hadden besloten om geen zzp'er te vragen aangezien ik het liefst wilde dat het gewoon een bedrijf is wat aan huis komt. Ik dacht dus nu ga ik een aantal aannemingsbedrijven in de omgeving bellen en daar de offerte opvragen om te kijken wie er voor ons het gunstigste uitkomt. Het is zeker niet zo dat we naar de goedkoopste kijken, we willen ons ook prettig voelen bij het bedrijf dat toch echt wel een poosje bij ons binnen zal lopen.

    Nou had ik gedacht we bellen drie bedrijven, die in capaciteit wel wat verschillen. De eerste twee gebeld, de kleinste kon na ongeveer een week afspreken om onze wensen door te spreken, bij de middelste duurde de afspraak wat langer maar de grootste wow die vroeg niet eens wat er moest gebeuren maar zei direct, nou ...(voornaam) je klinkt heel vriendelijk maar ik ga geen offerte uitbrengen want dan kan ik alles uitzoeken en vervolgens komt een zzp'er het maken. Ik (stom als ik ben) leg hem nog uit dat ik absoluut geen zzp'er in huis wil aangezien het wel heel veel is wat er moet gebeuren en ik geen zin heb in verschillende bedrijven in mijn huis, blijft hij gewoon dat arrogante gedrag volhouden. Ik zeg dus doodleuk tja het blijkt dat u weinig interesse heeft in geld verdienen want anders had u toch echt even gevraagd wat ik allemaal gedaan wil hebben maar prima ik wens u een fijne dag.

    En toch zit me de arrogantie niet lekker. Ik ben er echt door geïrriteerd merk ik, is dit nou wat er gebeurd met de mens als hun bedrijf goed loopt? Het is echt niet zo dat hij een extreem groot bedrijf heeft. Ben ook geneigd om terug te bellen en te vragen of ze het normaal vinden om zo met mensen om te gaan. Wat zou jij doen in zo'n geval?

    Ik zie dat het een heel verhaal is geworden, sorry daarvoor :)
     
  2. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Ik zou het gewoon lekker laten gaan, zo iemand hoef ik niet in huis te hebben.
     
  3. jeshh

    jeshh Niet meer actief

    Nee, Ik heb een goedlopend bedrijf maar zou nooit op deze manier reageren. Ik ben altijd dankbaar voor welke klus dan ook. Als je als ondernemer je ziel en zaligheid niet meer in je bedrijf kunt stoppen en alleen maar kunt doemdenken, denk ik ook dat het tijd is om wat anders te gaan zoeken.
    Ik zou het lekker laten gaan hoor, zijn verlies, niet het jouwe :)

    Grappig trouwens, wij zijn nu ook met een verbouwing bezig en hebben daar een bedrijf voor uitgekozen. Zij werken met... je raadt het al, freelance ZZP-ers ;)
     
  4. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Wij hebben een dakdekker nodig, dat bleek ook niet makkelijk. Door de een zou ik 6 weken geleden al worden terug gebeld, de ander zou 2 weken geleden langskomen en heb ik nooit meer wat van gehoord en bij weer een ander zei de dame aan de telefoon: Ow ik hoor het al, hier beginnen wij niet aan hoor, had je het maar niet door zo'n beunhaas moeten laten doen. Mijn man stond toen ook even met zijn mond vol tanden, hij vertelde gewoon dat we een lekkage hadden aan de dakkapel (met garantie) maar de aannemer is failliet dus willen we het graag oplossen via een dakdekker omdat het iets is van buiten af.

    Arrogant ja, eerlijk misschien ook wel ergens(waarschijnlijk is hij erg duur ten opzichte van andere aannemers en hebben ze het erg druk) Zou me er niet te druk over maken zoals hierboven is benoemd, aan zo iemand wil je toch ook je geld niet spenderen.
     
  5. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Ik zou denken 'dan niet' en me er verder niet druk om maken. Die andere aannemers staan er waarschijnlijk weer anders in. Tenminste, dat hoop ik ;).
     
  6. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Als je een goede klik wil met de mensen die je in huis haalt zou ik me geen seconde meer bezig houden met zulke rare mensen. ik zou ook niet meer bellen en bij mezelf denken dat je er goed mee weg bent gekomen voordat ze bij je over de vloer kwamen.
     
  7. Manque

    Manque Niet meer actief

    Ik begrijp dat het vervelend is, maar een ondernemer mag een opdracht weigeren. Hij zegt toch vrij snel dat hij geen interesse heeft? Klinkt alsof jij erover door bent blijven gaan ondanks dat hij al nee gezegd had...
     
  8. jeshh

    jeshh Niet meer actief

    Een opdracht weigeren kan, maar doe het dan op een fatsoenlijke / normale manier. Zoals ik nu van TS lees was dat niet het geval.
     
  9. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    De manier waarop deze man je te woord heeft gestaan kan absoluut niet.

    Maar.... mijn man heeft een aannemersbedrijf en wij maken liever geen offertes voor particulieren.
    We kunnen (wat deze meneer al aangaf) niet concurreren met zzp'ers dus steken daar ook geen tijd in (tijd die we ook eigenlijk niet hebben omdat het ontzettend druk is). We werken voornamelijk voor bedrijven, woningbouwverrenigingen een vve's. Ook voor particulieren maar dat zijn vooral kleine reparatiewerkzaamheden of klanten die ons direct de opdracht geven en dit is dan vaak niet obv aangenomen prijs maar op urengeld.

    Dus conclusie, ik snap waarom ze niet komen maar de manier waarop kan niet. Deze man heeft een cursus klant communicatie nodig!
     
  10. Manque

    Manque Niet meer actief

    Ik zie hier al een paar keer staan dat da manier waarop echt niet kan, maar het enige dat ik lees als quote van die meneer is: "nou ...(voornaam) je klinkt heel vriendelijk maar ik ga geen offerte uitbrengen want dan kan ik alles uitzoeken en vervolgens komt een zzp'er het maken." Wat is daar precies onbeleefd aan? Zo gaat het toch heel vaak? Hij legt uit waarom hij geen offerte gaat maken... lijkt me toch een prima uitleg? Ik ben oprecht verwonderd wat jullie 'horen' in deze woorden wat ik niet hoor.
     
  11. jeshh

    jeshh Niet meer actief

    Het is de toon die de muziek maakt. Die reden die genoemd wordt, tuurlijk herken ik die, maar ik zou zoiets nooit tegen een klant zeggen. Je geeft de klant "de schuld" en de klant blijft met een zure smaak achter, want het bedrijf moet àlles voor jou uit gaan zoeken, sjongejonge wat een gedoe voor niks (ik hoor de zucht die daar bij hoort). Leg als bedrijf het probleem dat je het niet kunt doen bij jezelf (bijv. "Ik werk alleen voor bedrijven, sorry dat ik je niet kan helpen" of "We hebben de komende periode geen tijd" of whatever) en het klinkt al een stukkie vriendelijker.
     
  12. Manque

    Manque Niet meer actief


    Okee, bedankt voor de uitleg, zo had ik het niet geïnterpreteerd. Ik had er zelf geen aanstoot aan genomen denk ik, maar zo zien we maar weer dat we allemaal anders in elkaar steken :)
     
  13. jeshh

    jeshh Niet meer actief

    Nee geen aanstoot hoor, maar stel nou voor dat je over een jaar nog eens een aannemer nodig hebt, hele kleine kans dat TS deze nog eens gaat bellen. En dat heet dan "je eigen ruiten ingooien" ;) Niet slim als bedrijf zijnde.

    Magoed, ik ga nog even verder werken ;)
     
  14. Piep2016

    Piep2016 Fanatiek lid

    30 apr 2016
    1.408
    952
    113
    Het was helaas net andersom, gaf al aan oké prima dan ga ik verder met bellen en de aannemer moest door blijven gaan om te vertellen dat particuliere altijd na een offerte een zzp'er belde. Ik gaf hem toen aan dat ik dit dus absoluut niet wilde, ondanks dat bleef hij redenen geven dat hij niet kon.
     
  15. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Ik zou waarschijnlijk denken van wauw kl***k en daarna flink lachen. De drang om terug te bellen totaal niet. Zijn verlies.
     
  16. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Je wilde offertes aanvragen om te zien wie het beste bij je paste ... nou deze is gewoon al meteen afgevallen ... wat een hork ... NEXTTT
     
  17. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Tja ik zou hier ook geen problemen mee hebben.

    Ik ben juist voor zulke bedrijven die gewoon zeggen waar het op staat.
    Je gaat een verbouwing doen van 30.000 euro. Dat is voor een particulier veel geld. Maar een flink bouwbedrijf is dat geen forse winst ofzo.

    Wij gaan verbouwen a 150.000 euro. Zelfs daar zijn bedrijven die zeggen dat het niet voor hun is...
    Uiteindelijk een prima bouwbedrijf in de arm genomen. Omdat dit ook niet iets is wat een zzp' er kan doen...
     
  18. jojo85

    jojo85 Fanatiek lid

    14 okt 2012
    1.160
    497
    83
    Ik zou blij zijn dat je meteen weet wat voor vlees je in de kuip hebt. Weet je dat je hun niet in je huis wilt hebben. Verder zou ik me niet druk.maken. Er zijn nu eenmaal.mensen die de dingen nogal lomp en onvriendelijk kunnen zeggen, hij is tenminste wel eerlijk en duidelijk geweest
     
  19. Meisje93

    Meisje93 VIP lid

    21 mrt 2015
    32.071
    14.402
    113
    Idd lekker laten gaan.
    Zijn genoeg andere bedrijven.
     
  20. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Mag ik je vragen waarom je het niet door zzp'ers wilt laten doen? Veel zzp'ers hebben een kring aan collega zzp'ers om zich heen zodat ze ook grotere klussen aan kunnen nemen. En vaak ben je dan een stuk voordeliger uit. Besef je dat veel aannemers ook werken met zzp'ers naast hun eigen personeel en daar ook op verdienen. Uiteindelijk loop je dus de kans dat de zzp'er die je niet in wilde huren alsnog het werk verricht.
    Jij als klant merkt dat verder niet (als wij zzp'ers inhuren moeten deze bijvoorbeeld onze bedrijfskleding dragen dus de klant denkt dat het personeel is).
     

Deel Deze Pagina