Dames... help me.. ben totaal even de weg kwijt... Kraamzorg zegt: 9 cm ontsluiting naar geboorthuis.. 2 uur naar bevalling alleen naar huis en kraamzorg komt pas dag later weer. Verloskundige zegt: 5 tot 6 cm ontsluiting naar kraamhuis en kraamzorg komt daarna nog wel meer naar huis... Wie heeft er ervaring mee want heb weer twee verhalen waar ik geen kant mee op kan... En dan komt er nog 1 ding bij.... verlos zegt dat als je boven de 100 kilo weegt je thuis mag bevallen mits je bed beneden staat Wie heeft dit ook al gehad of gehoord? Ik weet nou niet meer wat ik straks wil hoor... al die verschillende verhalen en word er niet wijzer van... Hoor graag jullie meningen en ervaringen
Over die 100 kg dat je je bed dan beneden moet hebben klopt. Mijn nicht is net bevallen, maar mocht alleen thuis bevallen als het bed beneden stond.
Lekker dan... dus veel mensen mogen niet thuis bevallen dan... Snap best dat je aan de broeders moet denken voor stel dat er wat is... maar denk dat 75% van de zwangere wel over die steef heen komt. En als het gebeurd kan je toch niet zeggen we laten je liggen... want ze komen vast wel meer mensen tegen die boven die grens zitten..
Ik vraag me af wat het eikpunt is van de 100 kilo grens. Is dit tijdens of voor de zwangerschap? Want als je al 100 weegt van te voren dan komen er ook helaas nog wel een paar bij. En daaronder, dan weet je vaak niet dat je er boven gaat komen. Het is volgens mij ook beetje afhankelijk van verloskundige. En met 9cm ontsluiting wil je echt niet in de auto hoor, dan zit je dalijk spontaan te persen in de auto. Ga maar gewoon uit van de info van je verloskundige. En van kraamzorg die wel of niet nog naar je huis komt. Is afhankelijk van tijdstip waarop je belt, en beschikbaarheid van kraamverzorgende.
Met 9 centimeter pas naar het ziekenhuis? Pfff dan wens ik je veel succes straks met persen op de snelweg idd. Luister naar de vk!
9 nou dan is de kans erg groot op een kindje in de auto... nee joh luister nou maar naar de VK. en mijn mening: vind het best logisch dat je wanneer je boven de 100kg weegt je bed beneden dient te staan... stel er gebeurt iets en je moet door de ambulance worden opgehaald en kan niet zelf lopen. Dan moet je op de brancard van de trap af... denk niet dat het ambulancepersoneel dat kunnen houden.
Dat van de grens van 100 kilo klopt inderdaad. Dit heeft te maken met de broeders maar vaak ook de brandweer die je uit het raam moeten halen als het tijdens de bevaling niet goed gaat. Inons oudere huis kon geen brandweerauto komen en de trap was niet geschikt voor een brancard. Bij ons was thuisbevallen (ondanks mijn gewicht van 65 kilo), dus ook niet mogelijk of het moest in de huiskamer, voor mij geen optie. Dat van die 9cm klopt volgens mijn niet. Ik ben 2 maal in het ziekenhuis bevallen en toen ik de verlsokundige een aantal keer aan de telefoon had gehad mocht ik komen. Bij de tweede was het midden in de nacht en mocht ik eigenlijk meteen komen. Alles ging heel snel en heb nu de tip gekregen thuis te bevallen. Gelukkig zijn we verhuisd. Overigens mag je het ziekenhuis alleen verlaten als de kraamhulp hebt gebeld. Zijkomen dan altijd even langs voor een gesprekje en afhankelijk van de tijd die ze hebben en het tijdstip dat je belt kunnen ze nog even blijven. Bij mij zijn ze beide keren vrijwel meteen weggegaan en de volgende dag pas echt aan het werk gegaan.
naar het ziekenhuis met zo'n 5 centimeter. Echt niet met 9 . En wat andere al zeiden heb ik hier meer gehoord. Het schijnt wel verschil te maken met waar je precies woont, dus per regio. En ze gaan dus uit van het gewicht als je bevalt. Hoewel het op een kilootje niet zal aankomen. Ze zullen het toch eerder moeten schatten, zodat je weet waar je aan toe bent.
Over die 100 kilo. Je zei het toch zelf: mits je bed beneden staat. Dan is er toch niks aan de hand? Dan kunnen mensen die 100 kilo of meer wegen toch ook thuis bevallen...
Het lijkt me dat dit een veel kleiner groepje is. Maar het is inderdaad voor de ruggen van de ziekenbroeders, die mogen maar maximaal een bepaald aantal kilo's de trap afdragen (Arbo-wet), anders moet je door de brandweer uit het raam gehaald worden, dat lijkt me ook erg onprettig. En je gaat met ongeveer 6 cm naar het ziekenhuis/kraamhuis. Of de kraamzorg dezelfde dag al komt of de volgende hangt van de tijd af waarop je bevalt. Succes! Lisette
Nog bedankt voor jullie reacties... Was even een weekendje weg even er tussen uit. Dat van die 9 cm kon ik al niet geloven... want we wonen in een dorp en dat is zeker 15 tot 20 min rijden naar het kraamhuis. Zie me zeker niet gaan in de auto als ik 9 cm heb hoor. Maar met de nieuwe auto op komst kan er makkelijk een matras er in hahahahaa. Verlos belde nog.. ze wilde het telefoon nummer van de persoon van de kraamzorg. Het zat hun ook niet lekker wat ze vertelde.. ze gaan er dus nu achter aan bellen voor mij
Mogen ze wel met een brancard de lift in? Wij wonen in een appartement op 1 hoog. M'n bed naar beneden zetten is dus geen optie