Wie bevallen met ruggenprik?

Discussie in 'De bevalling' gestart door onelove, 23 nov 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. onelove

    onelove Actief lid

    8 mrt 2009
    180
    1
    0
    lerares
    Zuid Holland
    Hi meiden!

    Ik zal deze keer ingeleid worden omdat ze alles willen registereren en niets meer aan het lot over willen laten.

    Ik heb mijn eerste bevalling zonder pijnbestrijding gedaan en weet dus hoe verschrikkelijk weeen voelen. Wie heeft er ervaring met inleiden en/of ruggenprik?

    Ik hoor graag jullie reacties.:)

    liefs
     
  2. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    ik ben bij de 1e bevallen zonder inleiding, zonder ruggenprik etc. bevalling was heftig en bleef ruim 1 uur hangen op 9 cm. had al persweeen maar mocht niks doen dan wegpuffen. uiteindelijk is die weggemasseerd en na ruim 14 uur weeen en 3 kwartier persen was ze er. ik was erg duf en werd gewassen ipv douchen omdat ik amper kon zitten.

    bij de 2e ben ik ingeleid. infuus werd steeds hoger en hoger gezet en dit keer was ik aangesloten aan de monitor waardoor ik zelf goed kon zien en voelen dat de weeen echt heftig waren. een flinke weeenstorm en zat op 6cm. (4 uur na aansluiten infuus) 2 weeen later zat ik ineens op 10 en mocht ik persen. nog geen 5 uur na het aansluiten van het infuus was onze zoon geboren. ze raden een ruggenprik aan omdat een ingeleide bevalling heftiger etc zou zijn. maar de kans op een keizersnede of kunstverlossing is wel weer veel groter als je kiest voor inleiding met ruggenprik.

    ik koos ervoor om niet meteen voor een ruggenprik te gaan en achteraf heb ik er totaal geen spijt van, natuurlijk doet een bevalling zeer en is het niet leuk maar ik kon nu wel heerlijkzelfstandig douchen naderhand, liep over de afdeling alsof er niks gebeurd was :) (had 5 weken totale bedrust gehad). ook tijdens de weeen kon ik even heerlijk onder de douche gaan zitten en wachelen als ik dit nodig vond.
    eventjes toen ze zeiden 6 cm zei ik dat ik een ruggenprik wilde maar natuurlijk is het dan al te laat en inderdaad 2 weeen later en 3x persen was onze zoon geboren
     
  3. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    15 sep 2008
    15.693
    1
    0
    Ik heb voor een ruggenprik gekozen. Ben de bevalling begonnen met rugweeën en die waren goed op te vangen in bad of door mijn man weg te duwen. Maar na bijna 4u weeën amper een cm meer dan bij aankomst in het ziekenhuis en werden de rugweeën vergezeld door buik- en beenweeën en was het niet meer weg te puffen.

    Na de epidurale hebben we nog wat kunnen rusten en ontspannen naar de bevalling kunnen toeleven.

    Ons zoontje zat met z'n hoofdje vast, wilde niet draaien, dus is de vacuümpomp er aan te pas gekomen. Maar dat ging ook het geval geweest zijn zonder epidurale...

    Ik mocht direct na de bevalling, weliswaar met de hulp van de vroedvrouwen ook onder de douche maar had redelijk wat bloed verloren en voelde me daar wat slap voor. Ben ook altijd het gevoel in m'n benen blijven behouden, maar de pijn van de weeën was weg.
     
  4. Miracle1984

    Miracle1984 Bekend lid

    5 jan 2009
    727
    0
    0
    Ik heb bij de bevalling van ons zoontje ook een ruggenprik gehad maar ben waarschijnlijk een uitzondering want bij mij heeft deze niet gewerkt....Vond de weeen vrij heftig maar omdat de ontsluiting best goed ging kreeg ik eerst een pompje. Dit werkte helaas niet en omdat een aantal uur later de ontsluiting bleef hangen heb ik toch om een ruggenprik gevraagd. Helaas bleef ik de weeen voelen...zelfs op de hoogste stand. Dus had ook gewoon gevoel in mijn benen. Ik dacht eindelijk even te kunnen ontspannen maar helaas...Op het einde vielen de weeen weg en kreeg geen persweeen dus moesten opgewekt worden. Helaas ging dit niet en moest mn zoontje snel gehaald worden. Met behulp van de vacuum is dit toen gelukt! Gelukkig maar want zat na al die tijd niet meer op een keizersnede te wachten...

    Ik heb later nog gevraagd hoe het kan dat het niet gewerkt heeft maar daar hadden ze niet echt een antwoord op...

    Nou dat is dus mijn (minderleuke) ervaring met de ruggenprik ;)
    Mocht ik ooit nog een keer gaan bevallen zou ik er toch wel weer voor kiezen want lijkt me niet dat dat een 2e keer gebeurt...of het moet aan mij liggen....want vond de weeen vrij heftig!
     
  5. Nijn84

    Nijn84 Fanatiek lid

    18 mrt 2009
    1.795
    1
    0
    Grunn!
    Ik ben ingeleid en met ruggenprik bevallen!! Mijn lichaam had al wel wat voorwerk gedaan. Had 3 cm ontsluiting toen ze begonnen met inleiden.

    Doordat ik vrij snel voor een ruggenprik (met 5cm) heb gekozen is de bevalling en het inleiden mij erg meegevallen. De ontsluitingsweeën vond ik erg heftig (buik en rug) zo heftig dat ik moest overgegeven.
    Gelukkig kon ik, toen ik voor de ruggenprik had gekozen, snel terecht op anesthesie.

    Ik heb wel de persweeën gevoeld (de kans is dus dat je die niet voelt en dat bij volledige ontsluiting de ruggenprik uit moet en dat dan pas de weeën komen) maar dat vond ik niet zo erg want die bouwde zich langzaam op en kon ik beter handelen dan die ontsluitingsweeën.

    Weet je al wanneer je ongeveer ingeleid gaat worden? Trouwens voel je geen mietje als je kiest voor pijnstilling!! Ik heb dat gevoel best wel gehad maar wat ben ik blij dat ik er voor gekozen heb want ik had daarna nog energie voor mijn kindje.

    Trouwens wat vrouwen vaak niet weten is dat je gekatheteriseerd wordt met een ruggenprik. Deze kun je weer uitpersen, met de uitdrijving, waardoor je na de bevalling opnieuw een katheter moet. Ga hier, mits je het wil natuurlijk, niet gelijk mee akkoord!
    Je kan altijd vragen of je mag proberen te plassen op de de po en als het niet lukt kunnen ze je altijd nog weer een katheter geven. Ik heb dit ook gedaan en ik kon wel gelijk plassen. Dus dat scheelde een keer katheriseren.

    Succes met alles!
     
  6. MiSe

    MiSe Niet meer actief

    Ruggenprik gehad! (was al 5 nachtjes bezig, kreeg weeenopwekkers, het schoot niet op en trok t niet meer)
    Maar in 1 woord; heerlijk!! haha.. heb er een ontzettende positieve ervaring mee. Als mijn bevalling gelijk had doorgezet had ik er niet voor gekozen maar nu.. het werd me aangeboden in het ZH en ik zei er geen nee tegen. Ik vond het een eng idee om de prik te laten zetten, maar haast niets van gevoeld. Ik denk dat ik mede door de ruggenprik, heel positief aan de bevalling terug denk.
     
  7. MiSe

    MiSe Niet meer actief

    O en die persweeen voelde ik ook, alleen minder heftig dan normaal denk ik. Ze zetten op dat moment het infuus lager/stil dus je gaat ook de laatste weeen voelen, maar dan een stuk minder dan normaal.
     
  8. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    15 sep 2008
    15.693
    1
    0
    Toen ik volledige ontsluiting had, hebben ze de pomp van de epidurale uitgezet zodat ik zeker de persweeën zou voelen. En die heb ik 2 uur lang gevoeld (want zo lang duurde het voordat m'n zoontje geboren werd)! ;)
     
  9. Roosje75

    Roosje75 Fanatiek lid

    1 aug 2007
    1.281
    0
    0
    Hoi,

    Ik ben ook ingeleid met een ruggenprik (zonder katheter overigens!) en het is me heel goed bevallen :)D).
    Bij 10 cm ontsluiting werd de ruggenprik uitgezet om de persweeën te kunnen voelen.
    Het enige nadeel was dat de persweeën niet goed op gang kwamen en dat ik best veel op eigen kracht heb moeten doen.
    Overigens was ons zoontje te groot en is hij met de vacuüm gehaald. (Maar dat heeft natuurlijk niks met de ruggenprik te maken.)

    Succes!

    x Roosje
     
  10. babyproject

    babyproject Niet meer actief

    En toch hoor je het vaker, dat de persweeën niet goed op gang komen door de ruggenprik.

    Ik ben ook bevallen met een ruggenprik. Wat een verademing was dat! Ik kon opeens weer de hele wereld aan. Maar ook bij mij kwamen mijn persweeën niet goed op gang. In eerste instantie ging het goed en dankzij de ruggenprik hebben ze me er extra veel laten wegpuffen zodat de kleine verder kon indalen. Maar toen ik mocht persen, waren de weeën niet meer sterk genoeg...
    Ik weet niet meer precies wanneer ze de ruggenprik hebben uitgezet en ik weet ook niet of het echt met elkaar te maken heeft, maar uiteindelijk hebben ze na 1,5 uur persen de kleine met een zogenaamde KIWI extractie (variant van vacuümpomp) gehaald. Ik kreeg haar het laatste bochtje gewoon niet om. Ze was dan ook wel een vrij forse baby terwijl ik zelf niet zo groot was.

    Dus of dat nu kwam door de ruggenprik of doordat ze gewoon zo groot was...? Ik weet het niet. Ik weet wel dat ik de volgende keer niet zonder ruggenprik wil bevallen.
     
  11. MamaMarije

    MamaMarije Niet meer actief

    Ik ook!

    Was niet het plan, maar ja... zo lopen dingen he ;).

    Mijn ontsluiting vorderde niet (4u over 1 cm) en mijn vliezen waren al geruime tijd gebroken. Toen in overleg met gyn voor ruggenprik gekozen. Vond het HEERLIJK op dat moment... wat was dat fijn!

    Toch hoop ik het nu zonder te kunnen doen. Ik kreeg namelijk geen persdrang. Of dat uiteindelijk door de ruggenprik komt weet je natuurlijk niet, maar toch... Heb uiteindelijk 5 kwartier geperst en het is een vacuumverlossing geworden omdat Lucas te groot was.
     
  12. Vollutto

    Vollutto Niet meer actief

    Ik ben 3 weken geleden bevallen met een ruggenprik ivm mijn bekkeninstabiliteit.
    Mijn bevalling is ingeleid en voor dat het infuus werd aangesloten is de ruggenprik al gezet.
    Ik heb van het begin tot het einde van mijn bevalling niets gevoeld.
    Aan het begin bleek de verdoving iets te goed te werken en zat de ruggenprik te hoog. Ik kreeg toen last van mijn ademhaling en dat was best wel even eng.
    Het persen met een ruggenprik viel me ook tegen, omdat ik bij mijn andere drie bevalling hele heftige persweeen had. Nu zag ik op de monitor wel dat ik hevige weeen had, maar ik voelde niets. De ruggenprik was trouwens niet uitgezet bij volledige ontsluiting. De gyn had er voor gekozen om mij zo lang mogelijk met volledige ontsluiting te laten liggen zodat mijn dochtertje zo ver mogelijk in kon dalen en het persen zo kort mogelijk zou hoeven duren.
    Ik heb 18 minuten geperst, zonder dat ik iets voelde en toen is ze geboren, zonder knip of andere hulpmiddelen.
    Na het hechten van een scheurtje werd de ruggenprik uitgezet en na een uur of 6 kon ik weer lopen. Ik was trouwens volledig verdoofd van mijn tenen tot mijn navel.
    Ik vond het een aparte gewaarwording, ik had niet het idee dat ik aan het werk was om m'n kind op de wereld te zetten.
     
  13. mamaprinses

    mamaprinses Fanatiek lid

    14 sep 2009
    1.125
    2
    0
    Hier ook ingeleid,
    Ik lag al met al om 10.15 aan de apparatuur met weeenopwekker etc. en had al een kleine 2 cm ontsluiting, om 1 uur begon de weeenstorm (om de 30 sec een wee van 1 min) uiteindelijk had ik om 17.00 5 cm....... en heb toen een ruggenprik gehad want ik zat nog steeds in die weeenstorm en was helemaal kapot, zo moe!!!!!! toen heb ik rond half 6 / 6 uur de ruggenprik gehad, toen ben ik even gaan slapen haha en hebben ze om 19.00 gekeken naar de ontsluiting: nog steeds 5 cm! toen ben ik weer gaan slapen.... om 20.30 kreeg ik iets persdrang (gevoel dat je moet poepen) en wist dat ik rond de 7 a 8 cm zou zitten.
    om 20.30 iemand laten komen omdat ik moest ' poepen' haha ze zouden om 21.00 uur terug komen voor een inwendig onderzoek maar vlak voor 21.00 heb ik ze geroepen dat DAT kind eraan kwam. volgens kun kon dat niet omdat ik 2 uur daarvoor nog maar 5 cm had en over de eerste 3 cm ook al 7 uur gedaan had
    Maarja ze kwam er echt aan!
    na 2 eigen persweeen de vacium een knip en een verdoving is na nog 3 persweeen onze dochter geboren om 21.36
    De ruggenprik hebben ze niet zo snel uit kunnen zetten ivm de nood dat ze zsm geboren moest worden, ik heb alleen gevoeld dat de placenta eruit kwam.

    Dus uiteindelijk van 2 tot 10 cm 11 uur over gedaan maar tussendoor nog wel even lekker kunnen slapen door de heerlijke ruggenprik haha
     
  14. Roosje75

    Roosje75 Fanatiek lid

    1 aug 2007
    1.281
    0
    0
    Mijn vk zei inderdaad ook dat het vaak voorkomt dat de persdrang niet of nauwelijks op gang komt door de ruggenprik.
    Overigens valt het me wel op dat jullie ook allebei een grote baby hadden, was dat ook de reden van jullie inleiding?
    Mijn zoontje is met een vacuum gehaald en er was ook sprake van schouderdystocie (vast met schoudertje achter mijn schaambot terwijl zijn hoofdje al geboren was), dus het was behoorlijk heftig.
    Ik ben superblij dat ik voor de ruggenprik heb gekozen, want zodoende had ik nog voldoende energie om het laatste gedeelte goed op te vangen, ondanks de weeenstorm.

    Mijn vliezen werden om half elf 's morgens gebroken en 's middags om half vier had ik al volledige ontsluiting, zonder enige pijn. Alleen werd het heftig toen de ruggenprik werd uitgezet en ik op de persdrang moest wachten. Toen die om zes uur nog niet op gang was, ben ik op eigen kracht moeten gaan persen. Nou ja, de rest heb ik inmiddels al geschreven.
    Al met al, vind ik de ruggenprik een aanrader!
     
  15. fightforlove

    fightforlove Niet meer actief

    ik heb ook gekozen voor een ruggenprik. ik werd ingeleid en na een paar uur weeenstorm was ik zo moe en aan t hyperventileren ipv aan het puffen.. wat een zaligheid was dat zeg die ruggenprik..ik heb nog even een paar uurtjes kunnen slapen.
    tijdens het persen hebben ze de ruggenprik aan laten staan bij mij waarom weet ik niet heb er niet omgevraagd maar ik vond het eigenlijk niet erg. ik heb gewoon op eigen kracht alles gedaan zonder pijn. ik was snachts bevallen en kon s'ochtend weer lopen naar de douche wel was ik nog een klein beetje duizelig..
     
  16. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Ik ben ingeleid en heb een ruggenprik gehad.
    De inleiding was vanwege meconium in het vruchtwater. Ik begon met 1 cm ontsluiting, maar na een paar uur om de minuut flinke rugweeen zat ik nog maar op 3 a 4 cm, toen vroeg ik om een ruggenprik. Heerlijk! Heb nog lekker even kunnen slapen :)
    Na weer een paar uur had ik volledige ontsluiting en werd de prik uitgezet. Langzaam voelde ik de persweeen komen. 2,5 uur na het uitzetten mocht ik gaan persen, dat duurde uiteindelijk 55 minuten.

    Ook hier is de vacuum nodig geweest, maar omdat de hartslag van mijn zoontje heel erg wegzakte. Hij moest er toen echt razendsnel uit. Nu is hij alweer 15 maanden en alles gaat goed! Mag binnenkort aan de volgende bevalling beginnen. Ik zie wel of ik weer een ruggenprik wil, hopelijk hoef ik niet ingeleid te worden en kan ik het allemaal iets beter aan, we zien het wel.
     
  17. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Over dat katheter: ik kreeg elke 2 uur ofzo heel even een katheter in, niet de hele tijd dus. Ook na de bevalling toen de placenta niet wou komen (een volle blaas is dan niet handig).

    Ik had ook gewoon gevoel in mijn benen, alleen een beetje tintelig en heel lekker warm.
     
  18. Samba

    Samba Bekend lid

    5 dec 2009
    659
    0
    0
    Hier ook ruggenprik...

    Alleen posi ervaring. Ik had geen gevoel in mijn benen dat was raar. Wel katheter gehad maar uiteraard niks van gevoeld. Ik was blij dat ik niks voelde want ze moesten bloed afnemen bij de kleine maar dit lukte niet omdat de kleine lekker lag te draaien in mijn buik. ik heb uiteindelijk 4 verschillende mensen aan bij bedeinde gehad die maar bleven vroeten. Ik denk dat ik ze zonder ruggrpik niet zo aardig had gevonden :D. Persen geen probleem. Ik voelde steeds meer druk(alsof ik moest poepen) en in 8 minuten persen was tie der! Zover ik weet hebben ze de ruggenprik niet uitgezet. Van de hechtingen uiteraard ook niks gevoeld. Ik kon alleen niet plassen binnen 4 uur en moest een nachtje blijven. Ik heb dit nachtje en de extra katheter niet als onprettig ervaren.
     
  19. marie78

    marie78 Niet meer actief

    Hier niet zo'n positief verhaal over een ruggenprik.
    Omdat ik al 12 uur (rug)weeen had en nog steeds maar 3 cm moest ik naar het ziekenhuis. Omdat mijn energie op was kreeg ik ook een ruggenprik. Al na 10 min kwamen de weeen in alle hevigheid weer terug. De anesthesist kon hier niets aan veranderen, de prik zat goed was zijn conclusie. Had ook inmiddels weeenversterkers gekregen. Kreeg uiteindelijk een remifentanilpomp (morfine) Na 20 uur weeen en nog steeds 3 cm uiteindelijk een keizersnede. Ik mocht na de ruggenprik wel zelf proberen te plassen maar dat lukte niet, toen een katheter gekregen. Als ik ooit weer moet bevallen, moet zoiezo in het ziekenhuis ivm litteken baarmoeder. Zou ik toch weer een ruggenprik proberen.
     
  20. ninaVI

    ninaVI Fanatiek lid

    6 jun 2006
    1.304
    0
    0
    financial manager
    rotterdam
    Hier super posi 2 keer bevallen met ruggenprik!

    Bij beide ben ik ingeleid... bij de eerste heb ik 4 uur lang weeenstorm gehad en dacht echt gek te worden en ontsluiting wilde maar niet... na ruggenprik nog 12 uur aan infuus met opwekkers gelegen op volle toeren voordat ik mocht gaan persen... dus kun je nagaan hoe blij ik was met prik...

    2e keer werd het weer inleiding en toen heb ik op voorhand aangegeven eerst ruggenprik te willen voordat infuus er in mocht/ging.. en helemaal super...

    Allebei zonder hulpmiddelen kindjes eruit gekregen!!

    xx Nina
     

Deel Deze Pagina