Kinley heeft 'gewone eczeem' (dauwworm) en het was even zoeken maar onze 'gouden combi' is Als de huid rustig is 1 x per dag insmeren met de nieuwste bodylotion van de vaselinne (healing nog wat heet het spul) Als de huid actiever is 4 x per dag insmeren met bodylotion 1 tot 2 x daags de actieve plekken met vaselinne lanette en eventuele natte plekjes met sucocreme. De truuk is om te blijven smeren, smeren en smeren ook als het 'over' lijkt te zijn, op een droge huid heeft de eczeem nu een maal meer 'overlevings kansen' Groetjes Anita
Bedoel natuurlijk la Roche possay, heb altijd moeite met die naam Ik smeer 1x per dag, haar gezichtje heb ik een paar dagen gedaan, maar is niet meer nodig. Ze heeft alleen op haar romp last en een plekje in haar knieholte. Vandaag de douchegel en badolie erbij gehaald.
Wat gek om hier te lezen dat bij iedereen producten a la Vaseline hielpen. Ik heb als kind veel last van eczeem gehad en het enige wat bij mij hield waren zoutwaterbaden. Zomers in de zee zwemmen en het was weg en 's winters ging ik af en toe naar een zoutwaterbad. Dan was het binnen een uur na het zwemmen helemaal weg. Vet houden maakte het bij mij alleen maar erger.
Denk dat het toch bij ieder huidje weer anders is en dat je gewoon moet zoeken wat voor jouw kindje de beste oplossing is. Ik heb toen voor Kylian (die het alleen nog in de knieholten en op zijn bil heeft) die speciale zalf van de vsm gehaald. Dacht dan hoeft die niet perse meteen hormonen zalf te smeren. Nou je wilt de "ravage" niet weten, moest een dikke week smeren met de hormonen zalf voor dat het weer 'normaal' was. Daarbij kwamen we er vorig jaar achter dat hij dus allergisch is voor zonnebrand en uierzalf. Daarbij heb je heel veel soorten van eczeem. Mijn kinderen hebben constitutionele eczeem, een soort dat erfelijk bepaalt is en niet voedings en omgevings gerelateerd is (ze reageren dus niet op b.v hondeharen of huisstofmijt). Groetjes Anita
wij gebruiken lanette creme heel ligt insmeren en als het heel erg is hormoonzalf dan is het na 2 dagen weg en onderhou ik het met lanette.
ik zag na 2 dagen smeren echt al wel resultaat met lipikar hoor, alleen het duurde een week tot het helemaal weg was. Vind ik nog super snel, aangezien ik de lanette creme 3-4 weken smeerde en er niks veranderde behalve dat de huid iets zachter was. Oja tegen de jeuk helpt lipikar baume AP ook goed, want ze schuurt nu nooit meer met haar hoofd langs mijn kleding, deed ze eerst heel vaak.
Ik heb lanettecreme geprobeerd en iets van cort... in iedergeval zonder hormonen, recept van de huisarts. Die helpen beide niet. Ik smeer nu Zwitsal droog huidje creme erop en daarmee word het minder.
Mijn meisje heeft het momenteel best erg althans tov anders. Als ik foto's zie van kindjes met echt heftige eczeem dan valt het bij haar reuze mee. Maar ze heeft alles vol met van die kleine rode bultjes, en hier en daar een rood vlekje. Ze maakt niet de indruk er last van te hebben maar het ziet er zo sneu uit. Ik probeer het nu overdag wat vet te houden met cetomacrogol en dan voor de nacht de Lipikar erin eens kijken hoe dat gaat. Ze is volgens mij ook alweer met tanden bezig dus een hele dag een nat gekwijld gezicht is natuurlijk ook niet erg bevorderlijk voor de toestand van de huid. @Pluk bedoel je de intensive rescue?
@ chantal, die creme bedoel ik ook die ik van de huisarts heb gekregen en wat mijn meisje heeft lijkt precies op de omschrijving die jouw meisje heeft. Ook voornamelijk rondom de mond en iets bij het oog.
De cetomacrogol? Echt helpen doet dit niet het houdt het vet meer niet. Is het bij jullie gediagnostiseerd als eczeem? Dit wat ze nu heeft is pas sinds 2 dagen.
Nee die creme helpt ook niet. Mijn meisje heeft het al sinds december, en het is volgens de huisarts een allergie, kou allergie. Ik smeer er creme van de zwitsal op en dat lijkt wat te helpen, maar het is nog niet weg.
Onze jongens hebben ook last van eczeem. Gelukkig na het nemen van korrels voorgeschreven door een homeopatisch arts veel en veel minder. Wat wij nog wel doen is regelmatig smeren met Vaseline Cetomacrogolcreme, om de 2 á 3 dagen baden in zout water met Balneum Extra vettende badolie én ze krijgen bijna iedere avond probiotica (Orthiflor Junior) door hun fles. Dit helpt om de darmen te ondersteunen wat bijdraagt aan vermindering van de eczeem (kan alleen even niet uitleggen hoe dat werkt). Sterkte, ik weet maar al toe goed hoe vervelend het is om een kind met eczeem te hebben.
Mijn man had als klein jochie ook last van eczeem. De kinderarts zei zijn moeder om bij het smeren altijd één plekje over te slaan. En zo is het helemaal weggegaan. Ook dat ene plekje.
Ik begin met sterk af te vragen of mijn dochter niet ziek wordt of dat er iets anders aan de hand. Vanmorgen toen we haar oppakten was de uitslag nog roder met rode puntjes in haar halsje/nekje.
Toevallig gisteren bij de huisartsenpost geweest met ons dochtertje (voor iets anders) en die constateerde dat onze dochter toch wel wat last heeft van eczeem op haar beentjes (niet zo heel erg..). Hij adviseerde te smeren met bepanthen, en zeker niet met sudocreme want dat droogt uit (ben toch niet zo'n fan van sudocreme..). Maar nu lees ik hier dat Lipikar erg goed werkt bij de meesten. Is dat alleen te verkrijgen bij de apotheek??