Hoiii dames, Ik hoop dat jullie hier meer van weten, want ik heb namelijk echt zelf geen flauw idee. Ik zit sinds mei 2012 in de WW, nu heb ik verder geen diploma´s o.i.d., dus het is best pittig voor mij om aan een baantje te komen. Nu heb ik een opleiding gevonden die ik eigenlijk allang wou doen, maar buiten het feit dat deze opleiding best prijzig is. Kan ik ook mijn ´´inkomen´´ niet missen, vooral niet omdat wij een kleine man hebben. Met deze opleiding heb ik geen recht op studiefinanciering. Maar ik was benieuwd of het UWV geen bepaalde regeling heeft als ik een opleiding volg. Het vergroot namelijk wel mijn kansen op de arbeidsmarkt. Zijn er anders nog andere subsidies of zoiets, als je een opleiding wil volgen?
Ik denk t wel want ik rond nu de opleiding voor doktersassistent af en heb klasgenoten die WW krijgen,1 heeft zelfs al werk gevonden.
UWV is de laatste tijd niet zo makkelijk meer met het verschaffen van subsidies voor een opleiding. Hier is door heel veel mensen helaas misbruik van gemaakt. Mensen gingen accoord met een opleiding om maar een uitkering te behouden en deden er dan vervolgens niks aan waardoor ze overal voor zakten. Mijn man heeft pas ook gebrobeerd om een opleiding te krijgen betaald door het UWV maar het antwoord was helaas gelijk nee. Hij heeft die opleiding wel nodig anders mag hij over een paar jaar het werk wat hij al bijna 30 jaar doet niet meer doen. Of er nog andere instanties zijn waar je subsidie kan krijgen weet ik niet. Is het anders niet mogelijk om te kijken voor een BBL opleiding dan heb je toch een inkomen. En doe je daarnaast een opleiding.
Dat is altijd zo jammer voor de mensen die het WEL echt nodig hebben . BBL zou kunnen, maar hier in de regio is de desbetreffende opleiding helaas niet BBL te vinden. En plus het feit dat ik een kleine man heb rondwandelen en niet voor 5 dagen een oppas kan regelen en eigenlijk ook niet 5 dagen weg wil zijn. De opleiding die ik nu had gevonden, is een avondopleiding. Dus veel makkelijker te combineren. Zo hoef ik niks van mijn kleine kerel te missen.
studiekosten kan je terug krijgen van de belastingdienst. Daar is bij je belastingaangifte een speciaal stuk voor op je aangifte. Ook de aanschaf van boeken en evt laptop of pc voor de studie kan je daarmee terug declareren. Dus als je zelf je opleiding betaald en uwv gaat daarmee akkoord, krijg je op die manier je kosten terug. Als het een avondopleiding betreft en je partner blijft solliciteren en beschikbaar voor werk, kan het UWV bijna geen bezwaar hebben. Je doet namelijk veel moeite om jezelf te scholen en daardoor weer aan het werk te komen. En de uren die je naar school en/of stage gaat kan je evt kinderopvang toeslag krijgen als je je kind naar opvang of gastouder gaat. Berekening aftrek studiekosten
Klopt, UWV heeft geen regeling meer om studiekosten van werklozen te bekostigen. Ik zit sinds maart 2012 in de ww en wilde ook graag op hun kosten een opleiding doen, maar vanwege de bezuinigingen doen ze dat helaas niet meer. Nu doe ik de opleiding maar uit eigen zak, je moet toch wat
Huh? Geen tegemoetkoming in kosten meer? Dnze, zit jij bij het jongerenloket zeg maar? Ben jij onder de 27 jaar? Vorig jaar heb ik in de ww gezeten en naar mijn weten was het als je 9 maanden in de WW zat, dat UWV je dan aan een studie hielp. En dat traject dus ook helemaal vergoed, maar je moet wel een baangarantie hebben. Dus dat is ook afgeschaft? Jemig. Studiekosten krijg je voor de helft terug van de belasting.
Ik kreeg vorig jaar ook geen opleiding meer vergoed van het uwv onder het mom het potje is op en er word nog meer bezuinigd.