ZEZ invullen

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door CBAB, 6 aug 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. CBAB

    CBAB Nieuw lid

    6 aug 2013
    1
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hi!

    Ik ben deze uitkering aan het aanvragen met terugwerkende kracht.
    In 2008 ben ik bevallen, maar destijds was ik niet op de hoogte van de zwangerschapsuitkering voor zelfstandigen.

    De zwangerschapsuitkering had destijds in moeten gaan in December 2008.
    Nu stellen ze vragen over het jaar voor de ingangsdatum van de uitkering.
    Moet ik dus de gegevens van 2007 doorgeven?

    In 2007 was ik vanaf oktober zelfstandige, de rest van het jaar was in loondienst. Heeft deze korte periode invloed op de uitkering? Kortom omdat ik in 2007 niet een heel jaar zelfstandige was, betekent dit dan dat de uitkering lager uitvalt?

    Groet,
    Claire
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Claire,

    Je wilt weten of het korter werken dan 1 jaar van invloed is op de hoogte van de ZEZ-uitkering.

    De hoogte van de ZEZ-uitkering is afhankelijk van de winst die je hebt gemaakt (deze winst geef je op aan de Belastingdienst).
    Omdat UWV je ZEZ-uitkering niet kan berekenen over de gebruikelijke periode van een jaar, gaat UWV uit van de winst. Vervolgens deelt UWV deze winst door het aantal gewerkte dagen als zelfstandige. De uitkomst is je dagloon.

    Met vriendelijke groet,

    Martijn
    UWV Webcare Team
    www.uwv.nl/webcare
     

Deel Deze Pagina