Hey meiden, Heb ff een vraagje.. Ik heb van 22 t/m 31 januari provera geslikt om m'n ongi op te wekken.. Nu heb ik vanmorgen een zwangerschapstest gedaan (KV 2 voor 5), en daar was na 2-3 minuten al duidelijk een tweede, lichte streep te zien.. Maar gezien ik dus in het ziekenhuis loop, heb ik even gebeld voor de zekerheid. En toen kreeg ik dus te horen dat een test ook positief kan worden door de provera (progesteron hormoon)? Vind het heel vreemd dat een test die op HCG reageert dan blijkbaar ook op andere hormonen kan reageren. Heeft iemand hier ervaring mee?? Liefs!
@ Loe, ja, lijkt mij ook niet logisch.. Want progesteron heeft iedereen na de eisprong, dus dan zou ie elke maand bij iedereen posi moeten zijn? @ Lovepeet, ja, heb wel geprobeerd een foto te maken, maar krijg em niet duidelijk.. Kan het streepje nog makkelijk zien op een meter afstand, dus hij is echt wel duidelijk te zien.. Tis ook geen indroogstreepje, want na 2-3 minuten stond ie er al! In ieder geval bedankt voor de reacties, hoop dat er nog meer komen!
ik heb nog nooooit gehoord dat provera invloed heeft, een test reageert alleen op HCG!! ik heb hier al 2-3 meiden gezien op het forum die zwanger bleken op het eind van de provera kuur....waarschijnlijk een late eisprong!
Een zwangerschapstest reageert niet op Provera/Primolut, alleen op het zwangerschapshormoon. En dat zit alleen in Pregnyl. Heb je ook PCOS of cystes? Daar kan een test wel eens vals-positief op reageren.
Dan heb ik nog wel een vraag om erop in te haken. Kan de Cerazette pil (progesteron, en maar 2 weken geslikt) invloed hebben op een ovutest??? Dit omdat ik direct na het stoppen met de pil een aantal posi dagen testte met die van Kruidvat. Nu inmiddels niet meer. Ik begin namelijk het gevoel te hebben dat het dat ook kan zijn geweest waar door ik dus geen eisprong had..
@Saz; ik zie in je onderschrift dat je al afspraken hebt gemaakt voor het ziekenhuis/fa. Succes meis! Voor zover ik weet kan het trouwens ook niet....je hoort trouwens wel vaker dat meiden niet ongi worden na een kuur provera/primolut en dan positief testen, dus wie weet!
Hey meiden, Nou, de testjes (inmiddels 4 posi) reageerden niet op progesteron, en ook niet op LH zoals de FA vanmorgen beweerde... M'n hCG zat op 59, wel laag, maar duidelijk dat het een prille zwangerschap is!! 16e heb ik een echo, dus hopelijk kan ik dan op een roze wolk kruipen Nu nog ff met beide beentjes op de grond blijven, en de komende 12 dagen doorkomen (heb gelukkig nog 5 testen hier liggen ). En natuurlijk wachten tot het bij vriendlief en mezelf doordringt.. Liefs!
Heb nu een foto van de testjes van dinsdag, donderdag en zaterdag in m'n album staan Begin het nu toch wel een beetje te geloven!