Oppas van 16

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Ik ben verliefd, 4 jun 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. adi

    adi Niet meer actief

    Wow echt waar? Ik vind het ook zeer verwonderlijk dat je het zelfs overweegt.
    Hoe moet dat meisje het doen in haar eentje? Koken voor je peuter, 2/3 kinderen verschonen, verzorgen, al die voedingen geven. late avond/ nachtvoedingen aan de babys, en dan weer vroeg zorgen voor een ontbijt voor je peuter.
    dadelijk krijgen je babys krampjes, ik vond die periode als moeder al heftiger toen ik rond liep te sjouwen met meerdere baby's, laat staan een meisje van 16.

    Ik zou dat weekendje skippen eerlijk gezegd, de babys zijn dan nog zoo klein..
     
  2. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Ik zou dit ook niet doen. Je ligt veel te veel verantwoordelijkheid bij een meisje van 16 jaar vind ik. Het is wel een tweeling en nog 1 kindje. Wat als er wat gebeurd in de nacht? Ik zou dit jaar overslaan en volgend jaar weer eens kijken.
     
  3. Bri

    Bri Niet meer actief

    Als de ouders van het meisje haar helpen, zou je het kunnen overwegen. Voor iemand alleen, zonder uitgebreide ervaring met kleine kinderen, vind ik de zorg voor 3 kindjes waaronder 2 kleine baby's een beetje veel.

    Een heel weekend vind ik persoonlijk nogal lang voor kindjes van 2 maanden, maar als het bijvoorbeeld van zaterdagmiddag tot zondagmiddag is, zou het vast wel kunnen. Dat is een afweging die je zelf moet maken. Ik denk dat de vraag of het te veel is, eerder aan de mama dan aan de baby's ligt...

    Om mezelf maar even als norm te nemen: toen onze oudste ongeveer 2 mnd (9-10 weken) oud was, zijn wij 'een weekendje' weggegaan. Dat kwam neer op vrijdagmiddag, tot zaterdagmiddag. Ongeveer 24 uur dus. Langer dan dat, hield ik het niet uit zonder m'n baby. Al was het maar omdat m'n borsten op knallen stonden (had niet zo heel vaak gekolfd), maar ik voelde bijna letterlijk een soort touwtje mij naar huis trekken. Hijzelf vond het allemaal prima, had zich uitstekend vermaakt, goed gedronken en goed geslapen. Vandaar mijn opmerking dat de beperking in hoe lang ga je weg, meer in de mama dan in de baby zit.
     
  4. misa

    misa Niet meer actief

    Dat is misschien waar, maar het gaat ook nog om een beetje verantwoorlijkheidsgevoel als je 2 baby's en een kind een weekend bij een 16 jarige wilt laten.
    Daarbij zou ik er niet over denken om een weekend zonder mijn mannetje weg te gaan als het nog zo klein is.
    Maar goed, ik weet dat dat heel persoonlijk is.

    (ook niet aanvallend bedoeld hoor)
     
  5. rebekka84

    rebekka84 Fanatiek lid

    27 jan 2011
    1.930
    184
    63
    m'n kind een weekend bij een ander?? no way
    en dan een 16 jarige oppas? nee zou ik niet doen.
     
  6. sitara

    sitara Bekend lid

    16 jan 2009
    528
    1
    0
    hey

    persoonlijk zou ik dat nt doen, uiteindelijk is ze nog maar 16, ik zou het niet vertrouwen (zelfs niet voor een maddagje). Maar dat is mijn mening, je moet doen wat je zelf het beste acht.

    X
     
  7. Suzannes

    Suzannes Fanatiek lid

    20 nov 2009
    1.130
    3
    36
    #27 Suzannes, 6 jun 2011
    Laatst bewerkt: 6 jun 2011
    Pff, ik vind 16 wel erg jong voor een heel weekend. En met een kind van 3, oke, dan zou ik het misschien wel doen, maar met een tweeling van 2 maanden... nee, ik zou het persoonlijk niet doen, maar dat is jouw keuze natuurlijk.

    Beetje jammer dat er meteen weer moeders roepen dat je kinderen dan uberhaupt te jong zijn om een weekend zonder ouders te zijn, dat is haar vraag niet namelijk en dat is ook ieder voor zich! Beetje jammer om dat meteen met een belerend vingertje te wijzen.
    Overigens vind ik dat dat best kan, maar dus niet bij een 16-jarige.
     
  8. misa

    misa Niet meer actief

    Volgens mij reageren die mama's op wat zij vinden en zouden doen voor zichzelf en niet dat een ander dat ook niet mag doen. :)
     
  9. Suzannes

    Suzannes Fanatiek lid

    20 nov 2009
    1.130
    3
    36
    @ Jois, nee, maar dat iemand reageert of ze haar kind bij een 16-jarige achter zou laten, prima, dat is de vraag, maar ik vind het een beetje jammer dat men meteen begint over dat kinderen dat uberhaupt te jong zijn voor een weekend zonder ouders, dat is de vraag niet en geeft meteen zo'n vervelend ''oordelend'' gevoel. Dat is ieder voor zich en ook een hele andere discussie ( en dus een ander topic)

    Is hetzelfde als iemand vraagt hoe je met flesvoeding moet starten ofzo en iemand gaat zeggen dat je het beste borstvoeding kan geven etc.

    Ik bedoel alleen maar: word vaak zo oordelend gedaan in topics en daardoor zo afgeweken van de oorspronkelijke vraag. Maarja, das mijn mening.
     
  10. Daro

    Daro Fanatiek lid

    1 aug 2010
    2.548
    0
    0
    West-Brabant
    Ik ben het helemaal met je eens (ook je vorige post!).
     
  11. Bri

    Bri Niet meer actief

    ik ervaar dit ook helemaal niet als aanval. zo jammer he, dat we ons genoodzaakt moeten voelen om dit soort zinnetjes erbij te zetten, omdat het op allerlei topics zo uit de hand kan lopen....

    Vanwege die verantwoordelijkheid zei ik ook: misschien als haar ouders haar helpen. Dus dat die verantwoordelijkheid niet alleen bij haar ligt. Anders zou ik het ook wel erg veel vinden voor dat meisje alleen.
     
  12. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    je zal denk ik zelf wel het beste aanvoelen of zij wijs genoeg is om op te passen een heel weekend. Persoonlijk zou ik het niet een heel weekend doen. Het is een hele verandwoording 3 kleine kinderen. Niet om je te veroordelen hoor want ik ben soms te moeilijk met me kinderen maar goed...Voor een avondje of een dagje zou ik het wel doen wij hebben een 15jarige oppas voor onze 3 kinderen. Zij is ook heel volwassen voor haar leeftijd maar ik zou haar niet voor een weekendje hier willen hebben. Maar dat is ieders eigen natuurlijk. Als het bij jou goed voelt dan moet je het gewoon doen.......
     
  13. jedalin

    jedalin VIP lid

    4 nov 2008
    12.674
    2
    38
    Benieuwd of TS zelf ook nog gaat reageren en wat ze besluit??
     
  14. sjudith

    sjudith VIP lid

    19 dec 2007
    13.031
    0
    36
    Ziekenverzorgende
    Rotterdam
    Ik zou dit absoluut niet doen voor een weekend! Je weet zelf hoe zwaar 2 baby's van 2 maanden oud zijn en dan nog een peuter erbij!
    Ik vind het zelfs onverantwoordelijk dat je er überhaupt over nadenkt?
    Je kan een meisje van 16 best een avondje op laten passen, dat lijkt me geen probleem.
    Maar een heel weekend?
    Ik zou mijn sportweekend laten schieten!
     
  15. Ik ben verliefd

    Ik ben verliefd Fanatiek lid

    26 apr 2011
    1.576
    0
    36
    NULL
    Buitenland
    Hee,

    Mijn man en ik hebben besloten wel te gaan we gaan zaterdag om 12:00 weg en komen zondag om ong. 17:00 uur weg. Anna ( het meisje van 16 ) komt oppassen, we hebben het volste vertrouwen in Anna. Zondag schrijf ik wel hoe het gegaan is.
    Liefs Dorien
     
  16. Sensea

    Sensea Niet meer actief

    wooow, heftig zeg! ik heb ook een dochter van 16 maar mooi niet dat ik hier toestemming voor gegeven had. wat een ongelooflijke berg verantwoording leggen jullie haar op. ik lees dat je hem, dus wel ingekort hebt, da's al iets dan.
     
  17. jedalin

    jedalin VIP lid

    4 nov 2008
    12.674
    2
    38
    Jeetje, apart hoor. Je vraagt anderen hun mening hier omdat je zelf niet weet wat te doen en in 4 pagina's is er niet één reactie gekomen van iemand die het zou doen.

    Mgoed, ik vind je keuze echt onbegrijpelijk.
    Ik hoop voor jullie dat alles goed zal gaan..
     
  18. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    Knap dat je het aandurft, ik zou echt geen fijne nacht weg zijn .zou continu zitten zou het wel goed gaat ligt mn meisje niet te huilen red ze het allemaal wel.. Nee dank je..

    Maar ieder zn eigen keus maar echt knap!
     
  19. Bri

    Bri Niet meer actief

    Veel plezier!

    Kom op dames, ook al zouden wij het allemaal misschien niet doen, wat is nou het ergste dat er kan gebeuren? Als Anna het niet meer ziet zitten, dan zitten haar ouders letterlijk één deur bij haar vandaan.
    Het zal hard werken zijn voor d'r en misschien gaat het niet helemaal op rolletjes, ik geloof echt niet dat zij of de kinderen er iets aan over zullen houden.
     
  20. liedjepiedje

    liedjepiedje Fanatiek lid

    15 mrt 2009
    3.148
    23
    38
    Hier ben ik het mee eens. Ook al zou ik het niet doen. Er hoeft echt niet iets te gebeuren!
    Veel plezier! Hopelijk kunnen jullie er lekker van genieten.
     

Deel Deze Pagina