Iemand ervaring met Ethinylestradiol

Discussie in 'Anticonceptie' gestart door liena, 16 mei 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. liena

    liena Fanatiek lid

    21 feb 2008
    1.900
    0
    0
    Leidster kinderopvang
    Noord Holland
    #1 liena, 16 mei 2011
    Laatst bewerkt: 16 mei 2011
    Heey meiden.

    Vandaag ben ik naar de ha geweest ivm met mijn cyclus die een beetje op de hobbel is na de laatste zwangerschap(dochter geboren in juli '10).
    Mijn cyclus duurt maar 25 dagen waarvan ik 16 dagen bezig ben met bruinverlies ,en menstruatie.

    Nu heb ik van de ha advies gekregen om weer aan de pil te gaan.
    Een aantal jaar geleden heb ik microgynon 30 gehad en die zou ik nu weer krijgen, maar van de apotheek kreeg ik Ethinylestradiol. Op internet lees ik hier vervelende verhalen/bijwerkingen over.

    Zijn er hier meiden die hier ervaring mee hebben? Positief of negatief?
    Ben benieuwd..........

    Groetjes Liena
     
  2. Lotte1

    Lotte1 Actief lid

    12 sep 2008
    346
    0
    0
    Ik heb die pil ook gebruikt in plaats van Microgynon en later Stediril.
    Deze pil heeft dezelfde samenstelling als de andere 2, maar is goedkoper.
    Daarom heb je deze waarschijnlijk van de apotheek gekregen.
    Ik heb de pil 3 maanden gebruikt en ben er toen mee gestopt.
    Eerst leek het of ik geen klachten kreeg.
    In december (de periode waarin ik met deze pil begonnen ben) ben ik ziek geweest en daarna had ik geen tot weinig eetlust.
    Daarnaast kon ik verschrikkelijk chagarijnig zijn tot ergernis van mijn vriend.
    Ik dacht dat dat kwam omdat ik ziek was geweest, maar toen het in maart nog niet beter ging heb ik besloten de pil even opzij te leggen.
    Ik heb nu 1 cylcus gehad en voel me veel beter.
    De pil blijft dus in de kast liggen en ik ben op zoek naar andere anticonceptie zonder hormonen.

    Maar ik weet dat er ook vrouwen zijn die deze pil zonder problemen slikken, dus het kan ook goed gaan hoor!
     
  3. liena

    liena Fanatiek lid

    21 feb 2008
    1.900
    0
    0
    Leidster kinderopvang
    Noord Holland
    Lotte1, bedankt voor je reactie. Ik ben er zelf ook nog niet mee begonnen, maar lees ook op internet alleen maar negatieve verhalen. Vooral van depressief voelen, veel aankomen en chagerijnig/humeurig zijn. De twijfel is er dus nog steeds........
     
  4. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    ik heb hem ook gehad maar ik ben sinds deze maand overgestapt ik kreeg klachten waaronder veel afscheiding en buikpijn tussentijdse bloedingen. dus ik ben dr niet zo over te spreken.
     
  5. Femsiejj

    Femsiejj Niet meer actief

    Dit is de stofnaam van het middel en die je eerst hebt gehad is alleen maar een merknaam. Er kunnen wel andere hulpstoffen zijn gebruikt maar de werkzame stof is hetzelfde. Ik heb deze ook jarenlang geslikt en slik het nu ook weer tijdelijk. Ik moet eerlijk bekennen dat ik geen erge bijwerkingen heb van deze pil maar dat verschilt uiteraard per persoon. Als jij je er niet prettig bij voelt kun je vragen aan je da om echt om het merk te vragen dus moet hij aan de apotheek doorgeven dat je echt de merknaam wilt hebben en niet een (goedkopere) variant.
     
  6. Sweetlakecity

    Sweetlakecity Niet meer actief

    ja wat een pokke ding was het!
    Ben nu aan de yasmin...zie mijn andere topic. Maar ik zit zo te twijfelen niets meer te nemen.
     
  7. roosjek

    roosjek Nieuw lid

    26 mei 2011
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb nu 2 varianten gehad. Bij de eerste (dat was met levonorgestrel ofzoiets) werd ik alleen maar chagerijniger en chagerijniger. Tot ergernis van mijn vriend en moeder. Bij de tweede die ik nu heb (gestodeen), is mijn zin een stuk minder geworden zeg maar..voor de rest heb ik er vrij weinig problemen mee.
     

Deel Deze Pagina