Kindje wakker maken of niet?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door rebekka84, 11 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Bedankt voor de tips. Het huishouden moet soms ook wachten, hoor. En gelukkig heb ik hulp.

    Ik volg haar wel in haar ritme. Na 40-60 minuten wil ze beslist niet meer slapen! Dus ja... ik heb het minste gedoe en gehuil als ik haar ritme volg. Soms moeten we er op uit zoals vandaag, dan moet zij zich aanpassen en slaapt ze eventjes in de kinderwagen!

    Onze dochter slaapt voornamelijk 's avonds en 's nachts en daaar ben ik blij mee. Ze wil zelf tussen 18.00-19.00 uur naar bed. Maar toch ben ik het niet met je eens dat het slapen overdag alleen maar tukkies zijn. Slaap overdag is heel belangrijk voor baby's! Ik zou mijn kind niet wakker maken als het niet ergens voor nodig was (bijv. als je ergens op tijd moet zijn, of een late voeding voor je zelf gaat slapen). Maar misschien werkt het wel goed voor jullie.
     
  2. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Helaas kan ik niet meegaan in Julian zijn ritme. Ik heb nog een kleuter en die moet elke dag naar school . Dat is veel heen en weer.

    Julian moet zich dus aanpassen aan zijn zus.

    Hij slaapt van 9.30 tot 11.30 en 15.30 tot 16.30

    Dan ben ik ook verder thuis gebonden. geen probleem want ik werk ook thuis.

    Bij mijn oudste liet ik het haar ook bepalen. Ik ben wel een voorstander van het aanhouden van het ritme van het kind. Ik vind het dus wel jammer. Maar goed bij een tweede gaat het nu eenmaal anders.
     
  3. Mallory

    Mallory Lid

    30 okt 2009
    96
    0
    0
    mama
    In de zevende hemel!
    hier ook een mama die haar kindje volgt!! helemaal goed toch, werkt voor beide partijen het beste. Word er wel verschrikkelijk moe van dat de omgeving (met name de schoonfamilie ;)) daar een mening over moet hebben. Waarom moeten wij ons verantwoorden over de manier waarop we met onze kindjes omgaan? Wat hebben zij er nou last van? :( Snap dat echt niet. Leg het ook niet meer aan ze uit, ben er klaar mee. ;)

    TS: lekker je kindje blijven volgen!!
     
  4. Saskia1982

    Saskia1982 Fanatiek lid

    28 aug 2008
    1.902
    0
    0
    Brielle
    Lana is nu 19 maanden en ik volg nog steeds haar ritme.. Al binnen 10 dagen was heel duidelijk dat Lana zich niet zo maar laat sturen, als ik haar ritme volg is ze veel blijer en slaapt ze veel beter. Nou heb ik wel de geweldige luxe dat ze binnen 3 weken al de hele nacht doorsliep en de nachten hier altijd goed zijn geweest. Afgezien van het avondeten worden de maaltijd en tussendoortjes afgestemt op de slaapjes. Gemiddeld slaapt ze overdag nog wel een uur of 4, alleen dus niet altijd op hetzelfde tijdstip. In die 4 uur heb ik genoeg tijd om zeker het grootste deel van het huishouden vast te doen. Als we een keer ergens naartoe moeten dan is het trouwens geen probleem om haar een dag wakker te houden, alleen de volgende dag heeft ze dan soms een iets korter lontje ;)
     
  5. fafje

    fafje Niet meer actief

    huishouden kan ik ongestoord alleen doen tijdens zn ochtenddutje, tevens enigste dutje...de rest zal ik toch tussendoor moeten doen...of savonds als ie op bed ligt..
     
  6. rebekka84

    rebekka84 Fanatiek lid

    27 jan 2011
    1.930
    184
    63
    Bedankt voor alle reacties, was al bijna weer vergeten dat ik dit topic had geplaatst;) Zal toch niet nu alweer last hebben van zwangerschapsdementie he?, weet sinds gister dat nr2 op komst is:D:D:D:D:D:D:D

    Om een aantal vragen te beantwoorden, hij slaapt niet meer in de auto of in zijn wagen. Als ik ergens heen ga en ik zet daar z'n campingbedje neer dan slaapt hij wel, ik kan dus wel 's avonds weg, maar dan gaat hij daar wel slapen.

    Een boterham eet hij zelden omdat hij dan eigenlijk altijd nog slaapt. Toevallig heeft hij vandaag wel een boterham op en op het kdv (2dagen per week) eet hij wel altijd brood. Nou slaapt hij op het kdv wel veel minder, maar voor hun begrippen nog steeds veel.

    Ik ga met hem na z'n fles van 15.00 wel naar buiten. Het is niet dat ik niet met hem wandel oid. Hij speelt ook buiten op z'n speelkleed.

    Ik heb inderdaad wel veel tijd voor mezelf op de dagen dat ik niet werk, maar ik vind het toch ook wel heel gezellig als hij wakker is, heeft zo'n leuke leeftijd nu.
     
  7. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Jullie ritme klinkt super!
    Ik vind het niet meer dan logisch dat je 's avonds niet weggaat, doe ik ook eigenlijk nooit. Waarom zou je je kindje bij iemand anders in bed leggen om hem/haar er vervolgens weer uit te slepen en weer in het eigen bedje leggen? Om een bakkie bij iemand te doen? Ik niet hoor!

    Als je omgeving nu al vindt dat je veel thuis bent, wacht maar tot je er nog eentje hebt! Ze slapen bij ons nu precies om de beurt, ik mag blij zijn als ik ergens een uurtje vind om lekker even naar buiten te gaan. (overigens kan slapen in de wagen nu niet, heb een duowagen phil&teds en de jongste past daar liggend niet meer in).
    Mijn jongste slaapt niet zo makkelijk, dus blijf ik veel thuis zodat hij meteen naar bed kan als hij moe is. En wakker maken doe ik alleen als we naar het cb ofzo moeten, zoek eigenlijk liever ook nog oppas voor de ander als het tijdens het slaapje is.

    Niks geks aan en niet teveel aantrekken van andere meningen! Zijn het trouwens vooral mensen zonder kinderen of met oudere kinderen die het raar vinden? Dat valt mij altijd op bij meningsverschillen, dat het mensen zijn die het nooit of lang geleden hebben meegemaakt.
     
  8. rebekka84

    rebekka84 Fanatiek lid

    27 jan 2011
    1.930
    184
    63
    het zijn zowel ouders met oudere kinderen als ouders zonder kinderen die het beter denken te weten.
     
  9. fafje

    fafje Niet meer actief


    weetje ook ouders mét kinderen kunnen zich die periode helemala niet goed meer herinneren, heo ze het precies nou allemaal deden...mijn moeder bijv vond ook eerst dat ik teveel rekening hield..maar uiteindelijk zag ze dat het ook niet werkte om tegen zijn eigen ritme in te gaan..

    mensen zonder kinderne, moeten wat mij betreft helemaal niet adviseren..tis allemaal zo anders als je eenmaal een kindje hebt..dat kan ej vantevoren allemaal heel goed bedneke hoe en wat maar in praktijk is het gewoon anders! :)
     
  10. rebekka84

    rebekka84 Fanatiek lid

    27 jan 2011
    1.930
    184
    63
    Dat is wel waar wat je zegt ja.
    Mijn kindje is nu pas 8 mnd, maar hoe hij ook alweer was toen hij een paar weken was kan ik me al niet eens meer goed herinneren.
     
  11. luusje06

    luusje06 Actief lid

    9 dec 2009
    227
    0
    0
    leidster kinderopvang
    hellevoetsluis
    tip1 luister naar je iegen gevoel en niet naar anderen wat jij het beste vind voor jou kind is het beste!;)
     
  12. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Ik bedoelde het juist ook zo toen ik vroeg naar wie die mening had: het zijn meestal niet de mensen met hele jonge kinderen die oordelen, maar juist de mensen die het zich slecht herinneren of er helemaal niks van weten.

    Je weet van tevoren idd niet hoe het gaat lopen, en je bent het snel weer kwijt als die fase afgelopen is. Zodra de gebroken nachten over zijn bijvoorbeeld, ben je het bijna weer vergeten zodat je nog een kind wil. Goed geregeld moeder natuur!
     
  13. fafje

    fafje Niet meer actief

    ja heh, je onthoudt alleen de goede dingen...of je onthoudt echt globaal periodes....wat toendertijd een heftige tijd was, is nu ineens veranderd in "ach een fase" ....

    maarja sowieso kan je het beste naar je eigen gemaakte kindje kijken :D...als jullie je er goed bij voelen, is het perfect...wnat jij bent de mama en weet en voelt wat het beste is!
     
  14. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Wat fijn dat je kindje zo goed slaapt! Ik zou het ook met liefde doen. Nu is hier de uitzondering dat ik dus wel weg ga, bij mn moeder heeft ze ook een bedje. Anders zorgen we als 't even kan dat we de ochtend of de middag weg zijn zodat ze gewoon wel 1 dutje thuis kan doen. Hier slaapt ze globaal tot 7 uur, dan van 10-11.30 en van 14.00-17.00 maar kan ook anders zijn. Om 19.30 ligt ze weer in bed. Als we wegzijn dan kan ze ook wakker blijven maar gaat ze direct thuis lekker slapen. Fijn dat er nog mama's zijn die naar hun kindje kijken en niet alleen op de klok hoor!
     

Deel Deze Pagina