Ik hoorde laatst van iemand die zei dat je bij het verschonen je baby niet aan de beentjes omhoog mag trekken (om er een nieuwe luier onder te leggen zeg maar). Dat zou slecht voor de baby zijn. (waarom precies weet ik eigenlijk niet, ik heb niet verder gevraagd...) Dit hoorde ik echt voor het eerst! Ben ik nou zo'n slechte moeder of hebben jullie hier ook nog nooit van gehoord?
Nou ik heb het wel gehoord van mijn kraamhulp maar dat het slecht zou zijn dat zei ze niet. Ze zei dat hun het in ieder geval niet meer mochten doen.
Mijn kraamhulp vertelde ook dat het slecht zou zijn. Je trekt daardoor namelijk een groot deel van zijn gewicht aan de enkeltjes omhoog. (Ze zei ga maar zij je zelf na als ze heel jouw geicht aan je enkels omhoog meoten trekken) Hier hebben wij het dus aan geleerd door met je hand d'r kontje om te lichten en dan de pamper eronder te schuiven.
Ik heb dit in mijn kraam periode ook gehoord. Oa in het ziekenhuis (waar maar een enkele dit ook daadwerkenlijk niet deed)maar idd ook van de kraamverzorgster, het is dus de nieuwste methode.
Hmm, ik dacht al dat het zoiets was. Maar ik til hem soms ook omhoog om z'n poepkont schoon te maken...en om dat nou met je hand onder z'n kont te doen...
hahahaha nee dan pak ik haar wat meer bij haar bovenbeentjes vast (kan nu nog nu ze zo klein is) of ik rol haar op haar zij.
Ook ik heb van de kraamverzorgster geleerd dat er een hand onder de kont moet. Dit ivm evt. bekkenproblemen. (al komen deze weinig voor 1 op de 1000 geloof ik) Ik doe het zoveel mogelijk op deze manier, maar als hij een poepbroek heeft gaat hij ook via zijn voetjes omhoog hoor.
Het klopt inderdaad. Dit alles heeft te maken met de belasting van de heupjes. door aan de beentjes/voetjes te trekken belast je de heupjes veel meer. Om dit te voorkomen gebruik je inderdaad je hand onder de billen. Kwebbel
Nou had ik nog nooit van gehoord en mn schoonmoeder is kraamverzorgster.. Zal haar ff aan de tand voelen !
huh? Heb hier ook nog nooit van gehoord. Voor mijn gevoel is het ook wel een heel klein beetje ver gezocht hoor! En als ik er aan denk dat ze mij aan mijn benen omhoog zouden tillen...denk niet dat ik er zo'n last van zou hebben.....al hoewel....hmmm zal mijn vriend eens vragen het vanavond eens te proberen.. dussss
Ja dit is mij ook bekend ... al 12 jaar ..... Dus zo nieuw is het niet...Maar denk dat het per kraam bburo verschillend is
Ja dit is mij ook verteld. Mijn dochterje heeft in een stuit gelegen en dan moet je extra voorzichtig zijn Ik hou haar dus nooit bij de voetjes vast.
de kraamhulp deed het ook maar in het ziekehuis werden ze boos toen k dat deed zou slecht zijn voor de heupjes ofzo nou euh m'n moeder heeft het bij alle 4 de kinderen gedaan en we mankeren nix hoor
kan je nagaan, Tymen heeft twee weken in het zh gelegen en daar tillen ze de baby's ook bij de beentjes omhoog bij het verschonen . Ik heb er ook nog nooit van gehoord dat het niet zou mogen!
In het begin is ons idd geleerd om de baby op de zij te leggen en zo de luier er onder te leggen, maar nu doe ik het altijd aan de beentjes hoor, zo hard trek je er toch ook niet aan?
Ik heb Fabian ook nooit aan zijn benen omhoog getrokken. Eerst omdat hij in stuit heeft gelegen en de kans had op heupdysplasie. Nu hij dat ook echt heeft mag het nog steeds niet omdat je het kunt verergeren daarmee. Ik heb het mezelf aangeleerd en weet niet beter. Als moet ik zeggen dat hij met toen hij diaree had wel een paar keer in mijn hand heeft gepoept . Maar daar wen je gelukkig ook aan..