Voorkeurshouding: wie heeft DE tip?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Juli2009, Jun 19, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. girl21

    girl21 Niet meer actief

    baby massage, om complete ontspanning te creeren, en voor in het bedje hadden wij een projector, en die lieten we op de muur schijnen van de moeilijke kant.. dat werkte hier erg goed...
     
  2. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    Nov 7, 2007
    2,717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    hier was ook een voorkeurshouding heb hem in een zijligkussen gedaan maar hij draaide gewoon zo door tot hij weer niet goed lag voor zijn hoofdje.
    het is hier vanzelf overgegaan toen hij zich meer kon bewegen. zijn hoofdje is bijna weer helemaal goed gekomen was al aardig afgeplat. alleen ik zie het nog maar anderen zien het niet. mijn schoonvader zei maak je er niet te druk om het komt wel goed!
    nou dat is het ook gekomen.

    liefs
     
  3. Juli2009

    Juli2009 Niet meer actief

    Bedankt voor jullie reacties! Jullie hebben me overtuigd, ik ga een zijligkussen aanschaffen en kijken hoe dat gaat. De babyfoon gaat gewoon aan, we hebben een earosleep en hij is al best sterk in zijn nekje dus eigenlijk kan ik me ook niet voorstellen dat er iets mis gaat. Je moet toch wat, afwachten heeft natuurlijk helemaal geen zin.....
     
  4. belize

    belize VIP lid

    Feb 25, 2009
    11,105
    203
    63
    ligt hij in bed al anti voorkeur? wanneer hij ligt om naar buiten te kunnen kijken moet hij dus zijn nek draaien naar anti voorkeur. en aankleed kussen recht leggen en een spiegel bij niet voorkeurs kant.
    in de box steeds hoofdje terug draaien.
    ik zou ook naar n ander kinder fysio gaan die wel iets wil doen. voor de spiegel oefeenen. en bepaalde oefeningen wanneer je hem vast houdt helpen ook.
    succes!
     
  5. Juli2009

    Juli2009 Niet meer actief

    Ja, zijn voorkeurskant (rechts) ligt naar de muur en met links kan hij naar zijn kamertje en naar het licht kijken. Hij vindt de muur dus interessanter ;) De box en het aankleedkussen idem. Zijn hoodfje draai ik steeds in zijn slaap, maar ik ga er 's nachts natuurlijk niets steeds uit (ben blij dat hij doorslaapt :)) In de box probeer ik zijn hoofdje ook te draaien, maar dat vindt hij meestal niet zo leuk... Hij houdt me dan echt tegen en om dan door te blijven draaien is dan ook niet echt de bedoeling denk ik. Hij ligt dus echt gewoon lekkerder op rechts als op links.

    Heb idd ook nog een andere kinderfysio gebeld en die bellen mij straks terug om langs te komen. Ben benieuwd!
     
  6. Cynnie1984

    Cynnie1984 VIP lid

    Feb 25, 2009
    6,014
    141
    63
    R'dam
    Of nog eens naar een andere osteopaat want in principe doet een fysio niets dan adviezen geven hoe je met de kleine moet bewegen enz enz
     
  7. belize

    belize VIP lid

    Feb 25, 2009
    11,105
    203
    63
    him dan is t nekje nog niet recht gezet. misschien andere osteo of manuele fysio die dat doet.ik had manuele fysio gehad, 2 keer geweest vr de nek.
     
  8. ansje1982

    ansje1982 Niet meer actief

    Ons kleintje heeft ook een voorkeurshouding gehad!
    Naast een zijligkussen en fysio hebben we ook veel aan het LoveNest-kussentje gehad!

    We durfde ons kleintje 's nachts niet in de zijligkussen te laten slapen. We hebben toen dit kussentje gekocht en onder zijn hoeslaken gelegd, zodat het niet zou verschuiven. Doordat het hoofdje mooi in het midden bleef liggen verdween zijn voorkeurshouding snel. Zelfs de Fysiotherapeut stond ervan te kijken. Zij kende het kussentje niet.

    Het kussentje heet LoveNest van BabyMoov en is online te koop voor ongeveer 15 euro.
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Ik weet niet of het er al tussen staat, maar wat dacht je van buikslapen?
     
  10. wendyp

    wendyp Niet meer actief

    Bij mijn dochter moesten wij haar op d'r zij laten slapen. Bij mijn zoon ook gedaan, alleen na een week of 2-3 had hij door, dat hij zich kon kantelen naar zijn rug toe. Met een maand zijn we naar de osteopaat geweest, die heeft Silvan helemaal nagekeken, maar er was helemaal niets te vinden.

    Maar hij heeft inmiddels weer een voorkeurshouding, het was weg, maar sinds 3 weken nu lijkt het weer erger te worden. Op zijn zij slapen, lukt gewoon niet, met een handdoekrol, bedje schuin, knuffeltje onder zijn hoofd. Hij gaat huilen als hij op zijn zij ligt, slaapt onrustig, is bijna ieder uur wakker dan.

    Zodra hij ligt, hoppa dat hoofd naar rechts, ook als hij dus in slaap valt. Ik sluip wel eens stiekem naar hem toe, draai zijn hoofd. Dan is het: miep-miep-miep en hoppa terug dat hoofd. Ik begin wel te zien dat zijn hoofdje een beetje asymmetrisch wordt. Tips iemand? (ow en ons cb kan ik het niet vragen, heb daar wel eens vaker wat dingen gevraagd, nou ik kan het net zo goed aan 1 van mijn katten vragen, krijg ik net zo nuttig antwoord)
     
  11. pinguin

    pinguin Bekend lid

    Apr 8, 2011
    974
    1
    0
    somewhere
    wij hebben van de fysio allerlei oefeningen gekregen voor de voorkeurshouding en die hielpen best goed!
    ze heeft nog wel een voorkeur naar rechts maar wil nu wel haar hoofdje ook naar links draaien (dat wilde ze in het begin absoluut niet)
    nu hebben we nog fysio omdat ze haar hoofd niet goed optilt.
    op haar buik niet, op haar zij niet...
    we hebben het er maar druk mee, al die oefeningen...

    vind het trouwens heeeeel raar dat de fysio (die van de oorspronkelijke vraag) er niets aan wilde doen omdat het nog niet erg genoeg was?
    ons meisje had ook een minimale afplatting aan haar hoofdje door de voorkeurshouding maar zij zei dat we er direct iets aan moesten doen om erger te voorkomen!
    en dat lijkt me toch ook logisch...
     
  12. silvana81

    silvana81 Fanatiek lid

    Feb 12, 2007
    2,777
    17
    38
    administratie
    Diemen
    Onze dochter heeft een voorkeurshouding voor links en loopt nu 1 keer per week bij de fysio, ook zijn we doorgestuurd naar een kinderarts in het AMC ziekenhuis omdat haar fontanel ook al bijna dicht is.

    Wij hebben een kussen van de fysio gekregen en daar ligt ze in de box in en s´middags slaapt ze daar ook in.

    ze slaapt nog bij ons op de kamer in een wieg en nu heb ik haar andersom gelegd dus waar haar voetjes lagen ligt nu haar hoofdje en oook dat werkt.

    wij merken wel dat ze rechts steeds meer gaat gebruiken.
     
  13. Jorietje

    Jorietje Fanatiek lid

    Feb 22, 2006
    4,149
    688
    113
    Zuid-Holland
    Wij zijn vorige week bij de fysio geweest. Ook tips gekregen en we moeten hem als hij gaat slapen op zijn linkerzij leggen. Hij ligt nu tussen 2 vrij zware rollen van schelpenzand (met handdoek er omheen) zodat hij niet zo makkelijk omrolt. Het werkt prima, alleen als hij wat langer wakker ligt (vooral s morgensvroeg), wurmt hij zich toch op zijn rug, maar blijft wel naar links kijken, daar hangt ook een speeltje en dat trekt de aandacht ;)
    Fles geven we hem zo dat hij naar links kijkt, we trekken hem veel de aandacht naar links, op het aankleedkussen ligt hij zo dat hij naar links moet kijken om me te zien en het lijkt te werken. Volgende week weer terug naar de fysio, hopelijk kan ze zien dat er wat verbetering inzit..
     
  14. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    May 13, 2010
    11,413
    2,718
    113
    hey Juli,

    Hier ook nog steeds erge voorkeurshouding, terwijl t kiss syndroom toch echt al weg is. Ik draai vaak haar hoofd om als ze slaapt.

    Ik heb een zijligkussen gekocht, maar als ik dat gebruikt slaapt ze niet. Ik heb het anderhalve week geprobeerd, maar slapen doet ze dan echt gewoon niet! Ik draai zo veel mogelijk haar hoofd naar de goeie kant. Want ik heb ook geprobeerd het bedje omhoog te doen enzovoorts enzovoorts, maar NIETS helpt.

    Ik leg me ondertussen al neer bij een helmpje, misschien geeft dat me ook meer rust...
     
  15. sylvie120

    sylvie120 Lid

    Jun 27, 2009
    79
    0
    0
    Paardrij intrecreur
    Haarlem
    Mijn zoontje nu 2enhalf had ook een voorkeur naar rechts als baby.Ik liep bij de kinder Fysiotherapeut , zij is als eerste bij ons thuis gekomen om te kijken wat wij hier thuis aan konden doen, wij moesten niet links stimuleeren maar juist alles RECHT doen. Recht verschoonen recht naar dingen laten kijken . recht de fles geven ( dan trok ik mijn knien op en lag hem daar op) Ook met slapen moest hij recht , zij vouden van een grote handoek een soort driehoek hij moest daar dan tussen liggen met zijn koppie en als hij dan naar rechts of links draaie dan zat daar het randje van die handoek en dat ligt niet lekker natuurlijk. Het wippertje heeft ze omgbouwt tot een soort van hangmatje ( het houte plaatje erit gehaald) .

    Toen we begonnen heeft ze zijn hoofdje gemeten en naar een paar maanden weer en het heeft zooo goed geholpen !! anders had hij echt een helmpje gemoeten en dat wilde ik echt niet.
    ik heb me er echt aan gehouden en alles recht gedaan en met resultaat !! er is nu bijna niks meer te zien
     
  16. mama van sem

    mama van sem Actief lid

    Mar 10, 2011
    165
    0
    0
    NULL
    NULL
    ónze zoon had ook een lichte afplatting en dat heb ik opgelost door hem elke periode voor de tv te zetten.
    Misschien niet de beste oplossing...pedagogisch gezien...maar het was het enige waarvoor hij zijn hoofdje wel wilde draaien....hihi
    Dit hebben we twee maanden volgehouden elke keer 10 min.
    En nu volgens de laatste meting een perfect bolletje!
     
  17. mamavan1

    mamavan1 Actief lid

    Jul 16, 2008
    455
    0
    0
    sint-truiden
    ons dochterjte heeft (had) ook een voorkeurshouding en een enorm plat achterhoofdje ,we hadden een zijlig kussen gekocht en haar eigenlijk dag en nacht daar ingelegd,en het is nu al veel beter en de voorkeur is weg.
    nu ligt ze alleen snachts nog op haar zij.
     
  18. susy26

    susy26 Niet meer actief

    onze man had er last van toen tie ongeveer 4 maanden was. Aan z'n rechterkant. Ben toen ook 2,5 maand bij de fisio geweest. en zelf had ik een handdoek opgerold en tegen z'n rechterzij gelegd. en op de commode omgedraaid, zodat ie mij met links aan moest kijken. dat was wel erg wennen. maar nu kan ik het alleen maar zo..en vind ik de andere kant niks haha..
    En ja veel op de andere kant laten liggen. In z'n bedje lag niks, maar in de box elke keer tegen die handdoek. en toen tie een maand of 6.5 was weer terug geweest en toen was het weg en geen last meer van gehad.
     
  19. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Waarom dat zijligkussen afgeraden wordt, is me nog steeds een raadsel, dus aanschaffen dat ding gewoon! :)
    Wij hadden Thirza vanwege overmatig spugen op d'r zij liggen, vanaf de geboorte, en dat hebben we heel lang volgehouden. Zonder kussen trouwens, gewoon een hydrofiel in d'r ruggetje en d'r armpjes goed leggen..... Ze had ook een voorkeurshouding, dus kwam daar ook wel goed voor uit.
    Misschien nog wel de osteopaat nog 1 keer laten checken op het nekje....?
     
  20. Eeksie

    Eeksie Bekend lid

    Jun 10, 2011
    640
    0
    16
    Drenthe
    Laatst een blaadje vanuit het ziekenhuis meegenomen...

    Om te voorkomen:
    - Baby altijd op de rug laten slapen.
    - Draai het hoofdje als de baby op de rug ligt afwisselend naar links en recht.
    - Leg de baby als hij/zij wakker is onder toezicht een paar keer per dag even op de buik.
    - Gebruik ook bij flesvoeding wisselende houdingen.
    - Stimuleer de baby door middel van geluiden/geluidmakende speeltjes om naar links en recht te draaien.
    - Verzorg de baby symmetrisch (recht voor je uit).

    Wat te doen als de zuigeling een sterke voorkeur heeft om naar één kant te kijken:
    - Zet het bedje zo, dat de baby naar de niet-voorkeurskant moet draaien om het licht en/of geluid te zoeken.
    - Draai, als de baby slaapt, het hoofdje naar de niet-voorkeurskant.
    - Leg, zet of hang (geluidmakende) speeltjes aan de niet-voorkeurskant.
    - Geef de flesvoeding zodanig, dat de baby naar de niet-voorkeurskant moet kijken om jou te zien.
    - stimuleer de baby bij alle bezigheden om naar de niet-voorkeurskant te kijken.

    Misschien heb je er iets aan.
     

Share This Page