Hij neemt te weinig :( (of heb ik te weinig?)

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door YellowButterfly, 11 aug 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    De geschiedenis herhaalt zich helaas. Mijn zoon is nu 10 weken en krijgt nu nog volledig bv, bij mijn dochter moest ik noodgedwongen met 12 weken kv bijgeven omdat ze afviel. Ik merk dat we daar nu weer heen gaan, ik baal zo!! Onze zoon drinkt per keer 70-90 cc uit de borst en komt vaak nog elke 2 uur. Hij wordt dan ook heel boos als hij niet meer krijgt en stopt zijn energie in huilen in plaats van drinken :( Als ik kolf (dubbel met de swing en de harmony ;) - freestyle krijg ik pas over een dikke week...) kan ik wel 130cc kolven! Ik heb zelf het idee dat ik maar 1 tsr krijg en daarna het eerste uur niet meer. Ik merk dat ook met kolven; ik kan niet kolven direct nadat ik gevoed heb.

    Goed warrig verhaal misschien, maar ben heel hard op zoek naar tips! Wat kan ik doen om vaker een tsr te krijgen? Morgen toch maar de HA bellen? Heb net de freestyle aangeschaft omdat ik het allemaal zo graag wil laten slagen dit keer, maar ik loop gewoon weer precies tegen hetzelfde probleem aan...
     
  2. Rianne80

    Rianne80 Fanatiek lid

    20 jul 2008
    1.338
    0
    0
    Lelystad
    Er is toch een neusspray die tsr kan opwekken? Zeker aan je huisarts voorleggen!
     
  3. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Odess, wat ontzettend balen zeg. Ik kan me voorstellen dat je het even niet meer ziet zitten. Zeker omdat je het herkent van bij je dochter.

    Ik wilde idd ook al de neusspray, volgens mij domperidon, als tip geven. Die kan je huisarts voorschrijven volgens mij.

    Verder zou het kunnen zijn omdat het nu bij jou zo'n onrust geeft, dat dat de productie verminderd.

    Kan het te maken hebben met ongesteldheid? Dat schijnt ook invloed te hebben.

    Ik ka je ook verder niet echt helpen helaas. Met 1 kindje is elke 2 uur aanleggen nog wel te doen, maar ik zou dat met nog een peuter erbij ook niet zien zitten. Zeker als hij dan nog niet tevreden is.

    Sterkte! Hopelijk kan je ha of een lactatiekundige helpen.
     
  4. Vagans

    Vagans Niet meer actief

    Ik zou ook ff met de HA overleggen!
    Misschien werkt idd zon neusspray wel heel goed!

    Heel veel suc6 en ik hoop dat je snel iets vind zodat jullie de BV lekker voort kunnen zetten!
     
  5. Feetjes

    Feetjes Fanatiek lid

    20 aug 2010
    1.298
    18
    38
    Ik ga je even PB-en ;)
     
  6. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Dank allemaal!

    Judith, ik denk dat ik inderdaad vooral zelf niet te onrustig moet worden en vertrouwen moet hebben in mn lijf ;) Dan maar 10 keer voeden, misschien moet mn lijf weer bijregelen? Hij moet alleen wel meewerken en willen drinken en ik hoop echt dat hij dat wil blijven doen. (mijn dochter werkte niet meer mee)

    Ik vloei nu inderdaad, na het plaatsen van de Mirena vorige week. Dus in hoeverre dat invloed heeft...?

    Ik heb om 8 uur gekolft (50cc, maar dat was een uur na de vorige voeding) en ga zo naar bed; hopelijk wil hij dan nog een keertje goed drinken.

    Oxytocinespray heb ik bij mijn dochter ook gehad - dat had ik nodig om nog wat te kunnen kolven (60-80cc) dus dat gaat nu dan wel veel beter gelukkig.
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Hoe weet je dat?

    En om de 2 uur komen is niet raar hoor op deze leeftijd!
    Wat bedoel je met "als hij niet meer krijgt"? Koppel jij hem af of mag hij zelf bepalen wanneer hij loslaat?

    *probeer zo vaak mogelijk live te voeden. Op verzoek aanleggen en laten stoppen. Laat hem 2 borsten goed leegdrinken.

    *waarom kolf je? Heel veel vrouwen krijgen geen tsr bij het kolven. Daar is die oxytocine heel handig voor.

    *probeer je te ontspannen! Als je kindje goed plast (luiercheck) en goed groeit, dan krijgt hij echt niet te weinig melk!

    Ik heb nooit gekolfd, weet dus ook niet hoeveel hij binnenkrijgt en vind dat ook helemaal niet interessant. Probeer erop te vertrouwen dat je zoontje zelf heel goed aan kan geven wanneer en hoeveel honger hij heeft.
     
  8. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Vanochtend heeft hij om 8 uur 100cc ca gedronken (heb een weegschaal) en viel toen heel tevreden in slaap. Ook heb ik hem gewogen vanochtend en hij was een half uur na de voeding 5690 gram en vorige week dinsdag op het cb was hij vrijwel direct na de voeding 5520 gram.

    Bottomline - ik denk dat ik zelf meer vertrouwen moet krijgen! Bij mijn dochter ging het niet goed, maar dat betekend niet dat het nu weer gaat gebeuren!

    Zo gelukkig, ik koppel hem in beginsel nooit los. Hij laat dan zelf los en zet het op een krijsen, vaak omdat hij dan niet meer genoeg krijgt. Dank voor je post!
     
  9. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Dat klinkt heel veelbelovend! Idd vertrouwen hebben in jouw lijf en in je mannetje. Hij is al super goed gegroeid toch? Dat het eveniets minder is een keer, maakt o niet uit. Evy had meer een kartellijn in de curve dan een mooi recht lijntje. Gewoon een gezonde peuter nu,...
    Succes en zet em op!
     
  10. brenda1976

    brenda1976 Niet meer actief

    mijn goude tip! hierdoor 2x borstvoeding geslaagd.
    Lactatiekundige inschakelen, als je aanvullend verzekerd bent, wordt het vaak gedeeltelijk of helemaal vergoed!
    succes!
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Waarom heb je een weegschaal thuis? Geeft dat niet veel stress?
    Als je weegt, moet je dat altijd meteen voor en na de voeding doen en dat gedurende een week of langer bekijken. Het wegen bij het cb is een momentopname; heeft hij net of juist al lang niet gedronken of net of juist lang niet gepoept?
    En iedere weegschaal is anders! Hier weegt mijn zoontje ook anders in het zh dan op het cb. We zijn vaker in het zh en die weegschaal is preciezer ook, dus die houden we aan.

    Ik denk zeker dat je meer vertrouwen moet krijgen!

    Heb je het idee dat hij om een andere reden kan krijsen dan honger? Kan het een lichamelijke oorzaak hebben, heeft hij pijn ergens denk je?
     
  12. Mlien

    Mlien Fanatiek lid

    24 jun 2010
    3.756
    0
    0
    In een klein dorpje
    Ik zie ook dat je de Mirena hebt laten plaatsen, ik wilde hem ook heel graag, maar ik kreeg hem niet van mijn huisarts omdat hij te vaak had meegemaakt de de borstvoeding daardoor toch niet goed meer ging. Misschien heeft het daar ook mee te maken?
     
  13. Babel44

    Babel44 Niet meer actief

    Sluit me aan bij ZG.

    Hier ook een tijdje veel gewogen ivm onzekerheid, als je wilt wegen moet je alles heel goed noteren, letten op plas- en poepluiers, en vergeet niet de fout van de weegschaal, bij een bewegend kindje is de foutmarge zo 50cc! Dus je kunt alleen een beeld krijgen bij lang en vaak wegen en wegen van alle luiers etc.

    Als hij begint te krijsen tijdens het drinken kunnen het goed krampjes zijn. Het drinken bevordert de darmwerking nl., vaak hoor je dit ook als je het buikje hoort rommelen tijdens het drinken. Erg zielig, maar niet zoveel aan te doen, behalve lekker over het buikje wrijven (ruim onder de navel, en met de klok mee) tijdens het drinken, en na loslaten troosten, even laten kalmeren en gewoon weer proberen. Je kunt ook je kindje een beetje afleiden door zachtjes te zingen oid.

    Als het krijsen zou komen doordat je melk op zou zijn kun je nog borstcompressie toepassen om er meer melk uit te laten komen, zie borstvoeding.com. En verder gewoon veel en vaak aanleggen, dat bevordert de aanmaak van meer melk.

    Heel veel succes, probeer te vertrouwen op je kind en je lijf, niet teveel kolven, en de natuurlijk zvm zijn gang laten gaan!
     
  14. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Zogelukkig, volgens mij is er verder niets aan de hand. Hij vertoont het gedrag ook nooit in de ochtend maar vaak in de namiddag of avond. Ik heb sterk het idee dat het samenhangt met mijn voeding, maar ik leg hem dan gewoon om en om aan (na hem even gekalmeerd te hebben) en uiteindelijk is het dan vaak wel goed.

    Mlien, dat is ook al door mijn hoofd gegaan idd - maar lees eigenlijk alleen maar verhalen dat het wel goed gaat. De dosis hormonen is meen ik ook 3x zo klein als cerazette; de minipil die je mag gebruiken bij bv. Ik heb het idee dat ik vorige week een beste dip heb gehad (een paar dagen erna) en dat ik er nu toch wat harder aan moet trekken. Hopelijk stabiliseert zich dat weer!

    Brenda, ik heb de vorige keer bij onze dochter de lactatiekundige ingeschakeld maar die kon niets met het krijsgedrag van onze dochter. Onze zoon doet dat net zo als er te weinig is. (dat vind hij dan, want als ik in mn tepel knijpt komt er vrijwel altijd nog wel wat)

    Judith, dank :) Tsja, misschien groeien mijn kinderen wel niet zo snel? Ik moet zeggen dat ze op kv wel beter begon te groeien, maar ook niet als een dolle en bovendien dronk ze daar ook maar weinig.

    In ieder geval super bedankt voor jullie meedenken :)
     
  15. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Babel, dank voor je reactie. Daar heb je ook een punt. Hij kan soms zo liggen winden... Daar kan hij natuurlijk ook last van hebben.
     
  16. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Krampjes kunnen ook komen door een sterke toestroom van de melk en/of teveel voormelk. Als je melk echt hard toeschiet, zou je even de ergste douche in een hydrofielluier of cupje kunnen laten lopen. En ik zou hem echt goed aan de vette achtermelk toe laten komen, desnoods door wisselvoeden, dus borst 1 nog een tweede keer, borst 2 nog een tweede keer enz. Teveel voormelk zorgt voor gisting in het buikje, de verhouding voor- en achtermelk moet wel goed zijn.

    Wat ook heel goed helpt tegen darmkrampen is Solgar ABC Dophilus.
     
  17. Kruimel2010

    Kruimel2010 Bekend lid

    8 okt 2010
    825
    1
    0
    NULL
    NULL
    Niet zo snel? Ze groeien prima toch? Hou anders eens een tijdje de curve bij op borstvoeding.com

    Als je denkt dat hij aan het eind niet voldoende meer krijgt, probeer dan eens borstcompressie toe te passen (zie borstvoeding.com). Maar ik ben bang dat het meer je eigen onzekerheid/spanning is...
     
  18. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik zat ook even te rekenen en je zoontje komt gemiddeld bijna 2 ons per week aan. Dat is goed.
     
  19. Kruimel2010

    Kruimel2010 Bekend lid

    8 okt 2010
    825
    1
    0
    NULL
    NULL
    Dat is meer dan goed. Mijn lactatiekundige zei 100 tot 150 gram per week... (en mijn dochter red dat vaak net net net.. is nu 4 maand en weegt zo'n 5600 gram)...
     

Deel Deze Pagina