Woedend op manager!

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by Ariel, Jun 11, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. keizerin

    keizerin Niet meer actief

    Wat je hebt opgeschreven telt dus niet voor de mac schijnbaar.
    Bij ons mogen ze ook zelf weten hoelang ze een contract geven werkt iemand niet zo goed en willen ze het nog even aan zien dan geven ze bijv een contract voor 3 maanden gaat het daarna wel weer goed krijgt hij bijv weer 1tje voor 6 maanden.
    Ik vind dit wel goed dat ze dat bij ons doen want sommige werken echt voor geen meter als ze eenmaal een vast contract hebben,sinds dit er is gaat het veel beter.

    En wij zijn niet de enige restaurant die dit hebben dus vandaar dat ik zeg volgens mij mogen ze dit gewoon doen.

    Ik heb al een vast contract dus voor mij maakt het niet veel uit wat ze doen.
     
  2. Ariel

    Ariel VIP lid

    Mar 8, 2006
    16,482
    0
    0
    Zoetermeer
    Ik vind het wel heel raar dat jou mac dan buiten de wet om werkt. Na 3 jaar zijn ze namelijk verplicht om iemand een vaste aanstelling te geven. Lijkt mij dat jou mac daar geen uitzondering op is.
     
  3. wannabe

    wannabe Fanatiek lid

    Dec 17, 2006
    1,493
    1
    0
    accountmanager
    Deventer
    Als het waar is wat jij zegt, dan is jouw Mac illegaal bezig.

    ik zou de CAO/ arbeidvoorwaarden oid van jullie er eens bijpakken om dat na te kijken.
     
  4. keizerin

    keizerin Niet meer actief

    Ik heb het gevraagt aan iemand van de OR en het is zo geregeld in de horeca CAO en die is gewoon heel slecht.
    Onze baas is heel precies met zulk soort dingen en die gaat echt geen dingen doen die niet mogen.
    Onze baas mag wel iemand eerder een vast contract geven als hij dat wil natuurlijk maar na max 5 jaar werken moet hij een vast contract geven.
     
  5. Flo00

    Flo00 Lid

    Dec 2, 2006
    42
    0
    0
    Niet dat het een heel issue moet worden... maar eh.. het mag echt niet ook niet binnen de horeca CAO of wat voor CAO dan ook... wettelijke regels staan boven CAO bepalingen... Het leuke is dat ze het wel kunnen doen... maar dat je als werknemer indien na b.v. 3,5 jaar je contract niet wordt verlengt ze je niet meer weg mogen sturen omdat je volgens de wet stilzwijgend recht hebt op een vast contract... :)
     
  6. Josien

    Josien VIP lid

    Jun 27, 2006
    9,956
    5
    38
    Female
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Helaas meiden even iets rechtzetten. Het is namelijk binnen de horeca cao inderdaad wel zo dat je pas na vijf jaar een vast contract kunt krijgen. Bij mijn weten is dat de enige cao waarbinnen dit zo geregeld is.

    Binnen 5 jaar kan maximaal een ‘keten’ van 6 contracten voor bepaalde tijd worden gemaakt. Is de tijd tussen de contracten groter dan 1 maand dan is de keten verbroken en begint er een nieuwe keten.

    Voor meer informatie zie ook http://www.horeca.org

    Voor meer van dit soort vragen kunnen jullie trouwens altijd bij me terecht. Als loonadministrateur kan ik jullie vragen omtrent zwangerschap en werk normaal gesproken wel beantwoorden. En mocht ik het niet weten, dan kan ik het op het werk natuurlijk altijd uitzoeken.
     
  7. keizerin

    keizerin Niet meer actief

    Dank je Josien ik dacht al ik ben echt niet gek en ik weet zeker dat het mag anders zou mijn baas het niet doen,het horeca cao is gewoon niet al te best.
     
  8. Hij zit niet helemaal fout maar kan dit ook niet maken, aangezien je zwanger bent mag hij je niet ontslaan. Check het even op www.uwv.nl, daar kan je veel info inwinnen.

    Succes :D
     
  9. Beccaatje

    Beccaatje Fanatiek lid

    Mar 29, 2007
    2,958
    0
    0
    goh, wat een lastig verhaal zeg.

    in principe zou ik zeggen dat wet voor CAO gaat. ook al is die door de minister algemeen verbindend verklaard. Maar goed, het is inmiddels al weer 7 jaar geleden dat ik sociaal recht heb gehad en er is nogal wat gewijzigd in de tussentijd.

    Inderdaad, ontslaan tijdens een zwangerschap (die bekend is natuurlijk) mag niet, maar als een contract afloopt is het een heel andere zaak natuurlijk.
     

Share This Page