Hoest de longen uit mn lijf, al nachten amper geslapen . Tips ?

Discussion in 'De lounge' started by muis26, Aug 16, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. muis26

    muis26 Fanatiek lid

    Jan 4, 2008
    4,077
    7
    38
    ergens in t gooi :)
    Haai haai
    Ik hoest al ruim een week maar sinds gister is het zo erg dat ik echt een zeehonden blaf heb . Het doet ook echt pijn nu en hoest ( vooral snachts) ook slijm op . Heb codeïne gevraagd bij de doktersassistente maar die wou dit niet geven ... Bah dom mens ... Nu heb ik op haar aanraden een hoest drank in genomen . Maar het helpt voor geen meter . Ik lig al een uur non stop te hoesten . Komt echt vanuit mijn tenen en heb het heel benauwd . Ik weet niet meer wat ik moet doen nu dus Joop dat iemand een tip heeft !!!!

    Liefs muis
     
  2. Chillin

    Chillin VIP lid

    Mar 22, 2007
    68,535
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Ik heb precies het zelfde,eerst Aerius van de HA gekregen,hielp niet,vandaag weer terug geweest en heb nu(ff spieken)Codeinefosfaat gekregen 10 mg,heb er net 2 genomen,ik ben benieuwd.
     
  3. ladyjade

    ladyjade Actief lid

    Jun 24, 2011
    199
    0
    0
    Hoi,

    hier is het ook al ff zo hoor, pff wat helpt? ik heb geen idee.
    Ik heb wat geprobeerd met warme dranken, dat gaf me een beter gevoel in de keel, ook kan je wat strepsils nemen, weet niet of je dit kent?
    een glas water aan de kook, een klontje suiker, een halve citroen erin persen en dan met behulp van een koffielepeltje dit op slurpen, effectief opslurpen, weet niet of dit helpt, maar dit ging mijn man klaar maken, maar dat ging niet aangezien we geen citroen hadden :D
    Ook kun je mss wat melk koken en daar wat honing in doen, dat moest ik drinken toen ik klein was, maar vond dat maar vies, weet nu wel niet of dit voor het hoesten of wat dan ook. Tja aangezien je niet goed zult kunnen slapen, kun je vanalles proberen :D en vooral veel drinken dat uw keel niet als schuurpapier begint aan te voelen.

    Voila tips, of ze helpen no idea! maar je kunt maar proberen é :p

    Ff op uw tanden bijten en alvast veel beterschap gewenst!!!!!
     
  4. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    Apr 11, 2008
    10,680
    3,692
    113
    Naar de HA en vragen of ze testen op kinkhoest. Had ik namelijk 3 jaar geleden ook ... hoestte de longen uit mijn lijf alsof het uit mijn tenen kwam, tot kokhalzend toe en het was zo erg dat ik van doffe ellende TenaLady bij de apotheek ging halen (wat ze godzijdank heel discreet in een apart kamertje voor je regelen :)) omdat ik bij iedere hoestbui urine verloor ...

    Heb nachten beneden gezeten omdat ik niet kon slapen (want zodra ik ging liggen begon het weer)
     
  5. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Dat krijg ik ook altijd en helpt super.
    Beterschap voor jullie
     
  6. muis26

    muis26 Fanatiek lid

    Jan 4, 2008
    4,077
    7
    38
    ergens in t gooi :)
    Ja ik wou dus ook heel graag codeïne maar mocht niet en ik baal nu als een stekker . Heb koppijn van het hoesten en hoest inderdaad soms tot kokhalzen toe ...het komt ook echt vanuit m'n hele longen . Alles doet pijn . Ga morgen maar weer codeïne vragen want die stomme hoest drank doet niks . En heb jammer genoeg ook geen citroen of melk in huis snif snif . Er zit in doe hoestdrank wel iets codeïne . Heb echt de neiging om die hele fles leeg te drinken nu ik ben echt kapot en moet nog de hele nacht door :(
     
  7. Daan78

    Daan78 VIP lid

    Jun 25, 2008
    8,202
    1
    0
    Apeldoorn
    Ik hoest al weken. Heb erg last van slijm en dus veel overgeven en gekneude ribben. Broomhexine is voor mij denk ik de oplossing. Na een fles hoestdrank met dat spul ben ik nu overgegaan op de tabletten (vond de hoestdrank erg vies) en het lijkt beter te worden.

    Wellicht helpt het jou ook.

    Sterkte ermee. Zoveel hoesten is echt uitputtend.
     
  8. Tinkerbell81

    Tinkerbell81 Fanatiek lid

    Dec 20, 2005
    3,152
    0
    36
    is codeine alleen op recept verkrijgbaar? je kan toch in de drogist gewoon paracetamol met codeine kopen of zit ik er nu naast?
    misschien helpt bisolvon ( weet niet of dat op recept is, dacht het niet)
     
  9. melisjuh30

    melisjuh30 Bekend lid

    Jun 17, 2008
    854
    0
    0
    Ik zou echt gewoon om codeine vragen.
    En ik weet niet hoe t bij de anderen zit maar als je 10 mg krijgt moet je er 2 vannemen en anders 1x 20 mg.

    Belachelijk dat ze het niet willen voorschrijven.
    Misschien helpt een 2ex bellen wel.
     
  10. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Wat vervelend dat je geen codeine krijgt. Ik heb ook eens gebeld met de assistent of ik zo een recept kon krijgen. Maar ze zei dat ik perse moest komen en naar mijn longen moest laten luisteren. Want als er iets is ( veel slijm of juist niet, weet niet meer wat het was) dan krijg je het dus niet. Dan kan het slecht voor je zijn.
     
  11. belinda203

    belinda203 Bekend lid

    Mar 23, 2008
    784
    0
    0
    verzorgende I.G.
    Odijk
    Ik zou gewoon de huisarts plat gaan bellen en anders het via de Huisartsenpost spelen. Vaak werkt Codeine bij dit soort klachten het allerbeste en ik vind het dan ook vreemd dat je het niet krijgt.
    Veel beterschap en succes!
     
  12. Veronique79

    Veronique79 Niet meer actief

    als je veel slijm in je longen hebt, moet je juist geen codeine slikken. Dit onderdrukt je hoestprikkel en dan blijft het slijm in je longen zitten en heb je grote kans op longontsteking en andere ellende.
    Het beste kun je vragen voor een rontgenfoto om te bepalen of er al een ontsteking zit, vooral omdat je het ook benauwd hebt, en dan of slijmoplossende middelen of een antibiotica kuur. Je zult het slijm er helaas toch uit moeten hoesten, maar er zijn wel middelen die dat makkelijker maken.
    Beterschap.
     
  13. Cynnie1984

    Cynnie1984 VIP lid

    Feb 25, 2009
    6,014
    141
    63
    R'dam
    Zoals veronique zegt klopt codeine onderdrukt alleen de kriebel van de hoest, Flumiciel help vaak bij mij wel....anders zal ik gewoon een afspraak maken bij de HA en de assistente maar lekker links laten liggen ;)
     
  14. moi89

    moi89 Bekend lid

    Oct 14, 2010
    558
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij mij helpt Daro erg goed. Dit zijn pilletjes die je kan halen bij de drogist.
     
  15. Fuchsia

    Fuchsia Niet meer actief

    Codeine mag niet bij een vastzittende hoest!
    Dus de assistente is niet dom, maar doet gewoon haar werk.
    Tabletjes van Broomhexine kan je nemen maar stopt de hoest niet, het lost de slijm op zodat je dat makkelijker op kan hoesten.

    Hoevaak mensen wel niet vragen om Codeine op mijn werk.... Maar het is alleen te krijgen op recept, dus niet bij de drogisten te krijgen
     
  16. Fuchsia

    Fuchsia Niet meer actief

    Dextromethorfan is ook een hoesprikkeldemper en mag dus ook NIET bij een productieve hoest!
     
  17. Chillin

    Chillin VIP lid

    Mar 22, 2007
    68,535
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Ik heb ook last van slijm maar toch codeine gekregen.HA heeft naar longen geluisterd,maar was goed.
    Niet gehoest vannacht en heerlijk geslapen :)
     
  18. Kyra73

    Kyra73 Niet meer actief

    Wat wij bij de kinderen doen als ze 's nachts zo liggen te hoesten van een gewone verkoudheid (dus niet als er een kans is op een ontsteking of kinkhoest o.i.d., want dan zou ik naar de ha gaan) is op de voetzooltjes Luuf Baby smeren, paracetamol zetpil geven, sokken aan en dan hoesten ze bijna niet meer. Werkt elke keer weer. Volwassenen zouden het kunnen proberen met Vicks Vaporub.

    Veel sterkte in ieder geval. Weet nog dat ik de vorige zwangerschap ook een hoest had die niet overging. Dooooodmoe werd ik er van.
     
  19. Cynnie1984

    Cynnie1984 VIP lid

    Feb 25, 2009
    6,014
    141
    63
    R'dam
    Wat je wel kan doen is in de avond voordat je gaat slapen zo'n prikkelstopper gebruiken zodat je wel je nachtrust krijgt en als je slijm ophoest kan je beter geen melkproducten gebruiken dat gaat allemaal plakken in je slijm...
     
  20. Chillin

    Chillin VIP lid

    Mar 22, 2007
    68,535
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.

Share This Page