Dag dames, ik wil morgen zo'n ding gaan kopen. Maar ik word geen wijs uit al die versies op internet. Je hebt de standaard (body) camera, maar daar moet je dan toch nog een lens bijkopen, mijn vraag is dan welke in hemelsnaam?? en moet er verder nog wat aangeschaft worden om dat ding compleet te maken? Tis een cadeautje voor mijn vriend, maar dan moet ie natuurlijk wel meteen aan de slag kunnen! Hoop dat iemand mij op weg kan helpen! alvast bedankt
Je koopt meestal een body met een standaard lens erbij. Daarmee kun je direct aan de slag. Heb zelf ook deze camera met de standaard lens erbij en die kun je dan nog uitbreiden met een ander formaat lens. Informeer anders in de winkel, daar kunnen ze je vast meer over vertellen.
ok super, dank je wel! ik ga het uiteraard in de winkel vragen, maar ik ben zo iemand die alles koopt wat ze me aansmeren, dus ik wil nu een beetje voorbereid de winkel instappen, zodat ik niet met onnodige dingen thuiskom.. ze zullen vast proberen nog meer er bij te verkopen!
je moet gewoon een pakket kopen dus body met lens, Ik heb bv een standaard 18-55 lens en dan nog een lens ernaast. Goed vergelijken op i-net want kan soms wel 150 euro schelen!!
Nikon D3100 Kit Af-S Dx 18-55 Vr - Spiegelreflexcamera - Fotografie dit is bv een kit met een standaard lens erbij
Je kan deze kopen met een standaard 18-55 lens maar dan kan je bijna niks inzoomen.Je kan er altijd een 2e lens bijkopen maar dan moet je steeds verwisselen,niet altijd handig.Daarom is een 18-105 of een 18-200 lens ideaal. Natuurlijk heb je een geheugenkaart nodig (minimaal klasse 6). Als je ook gaat filmen met de camera heb je een grotere geheugenkaart nodig want filmen neemt heel veel ruimte in beslag. De Nikon D3100 word geleverd zonder usb-kabel dus als je geen kaartlezer hebt heb je die ook nodig. Als je een tas koopt hou dan eventueel rekening met de ruimte voor als je (in de toekomst) nog een losse lens wilt kopen of een externe flitser. Ter bescherming van je lens zou je er nog een uv-filter bij kunnen kopen en ter bescherming van je lcd-scherm een screenprotecter. Succes met je aankoop !!
ja als je HD wilt filmen moet je toch wel minimaal 16 gig hebben een uv filter is idd geen verkeerde keuze
Zo, dat is een mooi cadeau!!! Maar mmm, ik ben t niet helemaal met MamaMissP eens. Natuurlijk is het fijn als je met 1 lens flink kunt zoomen. Maar helaas is het vaak zo dat hoe meer je kunt zoomen hoe minder lichtsterk de lens is. Het is dus belangrijk om te bedenken wat je vriend wil gaan fotograferen. Wordt dit zijn eerste spiegelreflexcamera en wil hij gewoon huis, tuin en keuken plaatjes schieten? Of wil hij de camera voor een bepaald doel gebruiken? Voor het fotograferen van bv vogels heb je natuurlijk andere wensen dan voor het vastleggen van feesten of insecten in de tuin. Ik werk zelf met canon dus ben niet volledig op de hoogte van nikon materiaal. Maar kijk niet alleen naar de zoom maar ook naar de lichtsterkte van de lens. Dit wordt aangeduid met F en dan een getal. Hoe lager het getal hoe minder licht je nodig hebt dus hoe beter het objectief. (ja ja de scherpte diepte verandert maar daar gaan we t nu maar even niet over hebben). Bijvoorbeeld: Lens 1 heeft een F 2.8 Lens 2 heeft een F 3,5 - 5.6 Dit houd in dat lens 1 een vaste lichtsterkte heeft, in welke zoomstand dan ook. Bij lens 2 is de sterkte variabel, dwz hoe verder je inzoomt hoe minder lichtsterk en dus hoe meer licht je nodig hebt ( of hogere Iso instelling waardoor je meer kans hebt op ruis) Als ik jou was zou ik voor een goede standaard lens gaan met een laag F getal. De D3100 is niet full frame dus een 18mm lens is in werkelijkheid minder groothoekig op die camera en een 55mm gaat dus meer richting tele. Er moet hoe dan ook AF-S of AF-I op de lens staan anders communiceert hij niet goed met de body. O, en een UV filter heb ik nog nooit gemist haha, dat is echt iets voor amateurs die zich wat aan laten praten. Het vreet ook licht. En als deze kapot gaat zit je frontlens onder de krassen, terwijl je een put in je frontlens makkelijker kunt laten herstellen, Heel veel succes en natuurlijk plezier bij het geven
Ik heb de Nikon D3100 met de standaard Kitlens. Deze voldoet echt prima voor mooie plaatjes van mijn ventje. Ik heb de camera gekocht bij de Kamera express, daar was hij toen het goedkoopst.
Jeetje wat een hoop goede info! ik ga dan inderdaad voor die kit, met de simpelste lens zeg maar. Tis alleen voor huis-tuin-keuken-baby foto's en zeker niet voor fladderende vlindertjes op 100 meter afstand.. en fijn dat iemand ook zegt dat dat uvfilter niet nodig is voor amateurs, anders was ik daar zeker weten morgen mee thuisgekomen! bedankt voor alle informatie, ik heb het overgeschreven, zodat het morgen in de winkel lijkt alsof ik er heel veel verstand van heb!
Een hele fijne camera! Maar neem een 18-105 lens, daar ben je veel blijer mee dan met die kleinere lens, echt waar. De ze lens is niet te groot maar je kunt voorwerpen beter dichterbij halen.
ik heb hem.. lees dat van die betere lens net te laat, maar kunnen we misschien nog ruilen als mn vriend dat nodig vindt.. heb de standaard lens gekocht, en heb me toch een uv filter aan laten smeren, omdat het ook de lens beschermt.. en dat tientje kan er op zo'n bedrag ook wel bij! ook een tas heb ik gekocht en een geheugenkaart.. dus ik heb nu 4 cadeutjes in te pakken, leuk leuk!! nogmaals bedankt dames!