Hallo, Mijn dochtertje wordt in november 3 jaar maar vraag me nu af hoe ik het moet aanpakken met zindelijkheid. Ze doet plasjes op de wc of potje, maar alleen als ik er om vraag. Ze komt er niet zelf mee. Ze geeft wel aan als ze een volle plasluier heeft of aan het poepen is. Poepen op de wc heeft ze trouwens maar 1 of 2 x gedaan op de wc, maar eigenlijk per ongeluk en dan vindt ze heel eng. Heb al vaker de luier afgelaten maar als ze bezig is dan vergeet ze het en laat het zo lopen. We hebben in het begin ook met stickers beloond als ze dan iets deed op het potje of wc maar wanneer gaan ze het zelf aangeven? Hoe moet ik dit nu aanpakken? En is bijna 3 jaar laat met zindelijkheid?
ik vind bijna 3 jaar best laat, maar het is het niet als je je bedenkt dat er zat zijn die met bijna 4 nog niet zindelijk zijn. Qua zindelijkheid: het is maar wat je wilt: je kunt rustig afwachten totdat je dochter zelf zegt geen luier meer aan te willen en naar de wc te gaan (dat is de houding hier van veel mama`s, en vaak is het kind dat ergens tussen de 3 en 3,5 een keer zindelijk). Maar zoals je al kunt opmerken aan mijn stukje is het niet mijn manier, ik vind dat je je kind best kunt helpen om zindelijk te worden. Zo heb ik mijn dochter er bij geholpen (ze gaf zelf nog niets aan) en na een 1/2 dag was ze dus zindelijk). Oke mijn dochter was erg snel de meeste doen er wat langer over. Mijn methode is dus uit met die luier en kijk waar het schip strandt! Mijn dochter heb ik voor haar 2de ook zonder luier gehad, maar toen begreep ze er echt nog niets van: stond op de vloer te plassen en merkte alleen op dat de vloer nat was, niet dat zij daarvan de oorzaak was. Met 2j2mnd trok ze zelf de conclusie dat ze op de grond stond te plassen en toen was het dus in een halve dag gebeurd (wel die ochtend de halve kamer kunnen dweilen en 6 natte onderbroeken hoor ging ook niet meteen goed). Wat zegt jouw dochter als ze de vloer nat plast? Zou gewoon eens kijken wat er gebeurt en als ze het steeds vergeet haar eraan herinneren of vaste momenten om naar de wc te gaan (opstaan, na het fruit, na de lunch, na het 3 uurtje, na het eten en voordat ze gaat slapen. Maar geen luier aan, want waarom zou je stoppen met spelen en naar de wc gaan als je zo`n geweldig ding aan hebt waardoor je nergens iets van merkt en je lekker verder kunt spelen. Overigens is het bij veel kinderen zo dat ze poepen enger vinden dan plassen en voor poepen nog een tijdje een luier willen omdat ze het te eng vinden.
Bedankt voor je reactie, Wow, je dochter had het inderdaad snel voor elkaar! Ik ga het meteen proberen. Enigste dingetje wat minder is, is dat ik een stoffen bank heb, en aangezien ze graag daarop zit met spelen e.d. ben ik bang dat ze me dus continue op de bank plast... Als ze dus plast op de grond dan voelt ze het wel aankomen al, en zegt dan ohoh plassen, en is dan vaak te laat om nog naar het potje te gaan. Ze merkt dus wel dat ze aan het plassen is.
ik zou haar geen luier meer aandoen en haar gewoon een onderbroekje (+ eventeel makkelijke broekje aandoen als je het te koud vindt) en dan maar gaan. Mijn dochter plaste de 1ste keren ook de hele vloer onder, daarna had ze door dat het niet zo handig was en deed ze na een gedeelte van de plas de rest op het potje. En na een paar keer dus alles op het potje. En op dag 2 besloot ze niet meer op het potje te willen maar op de wc. Mijn dochter zat niet veel op de bank, maar zou of een bankverbod instellen voor een paar dagen of een badhandoek met eventueel zo`n kraammatje eronder.
Hier is het eigenlijk vanzelf gegaan en nog snel ook. Mijn zoontje is nu een maand dag en nacht zindelijk. Eerst heb ik overdag zijn luier uit gedaan en steeds aangegeven als je moet plassen dan moet je mama roepen. En ja hoor steeds riep hij mama ik moet plassen. Toen dit 3 weken erg goed ging en hij snachts ook steeds droog bleef, hij kreeg voor de nacht nog wel een luier, ben ik de luier voor de nacht ook maar gaan afbouwen. Al met al was hij binnen een maand dag en nacht zindelijk. Erg snel vind ik zelf, had nooit gedacht dat het zo snel ging. Dus de beste tip is gewoon die luier uitlaten en kijken wat er gebeurt. Succes!
Wij zaten ook een beetje met de bank, maar uiteindelijk dacht ik ja daag, zo is er voor mn dochter ook niks aan, ze moet dr luier uit en moet dan op zo'n matje zitten, ik vond het zielig. Uiteindelijk heeft ze 3 keer op de bank geplast, en die heb ik kort geleden laten reinigen met zo'n giga stoom apparaat, hij is weer brandschoon Hier dus ook, gewoon de luier uit, de eerste 2 weken moest ik heeeel vaak schone broeken aan doen, maar daarna niet meer. Tis even doorzetten, wel eens lastig als ze tijdens het boodschappen doen in de broek plaste, dus altijd een schone broek en onderbroek mee in de auto of fietstas
Klinkt misschien heel stom en je hebt er niks aan, maar dat doet ze wanneer zij er aan toe is. Neem je haar ook wel eens mee naar de wc als je zelf gaat plassen? Of zeg je hardop: ik ga even plassen op de wc, als je dat gaat doen? Dat wil ook wel eens helpen. Ik heb een leuk boekje besteld, voor maar een paar euro: Zindelijk zonder tranen, of zoiets. Misschien een tip?
Ze gaat eigenlijk altijd mee als ik naar de wc moet, dat vindt ze leuk. ( En dan zegt ze ook heel lief: Goedzo mama, grote meid! hihihi ) Ik ga morgen het gewoon eens uitproberen met de luier af...
hier is het een groot drama en strijd. Chris was met 2,5 jaar zindelijk overdag, heeft dit 4 maanden goed gedaan en sindsdien interesseert het hem geen zak meer. Hij plast weer in zijn broek, vind het ook echt niet erg om in een natte broek rond te blijven lopen. Poepen doet hij over het algemeen wel op pot/wc, maar ook dat doet hij soms in zijn broek en zegt er dan niks van. Ik word er dus gestoord van. Ik wil hem eigenlijk geen luier terug aan doen, maar merk wel dat als ik langer weg ga, hem toch regelmatig een luierbroek aandoe, om niet tig keer te kunnen wassen. Als hij er een dag zin in heeft doet hij het prima, heeft hij geen zin, kan hij naast me staan plassen op de grond! brrr. Nu dus weer begonnen met stickers en beloningen, maar of dat de oplossing is.....toen hij 2,5 was vond hij het interessant, nu niet meer en vies is hij er ook niet van jammer genoeg....Dus als iemand ideeen heeft....graag
Enige tip: laat het los. Laat hem zelf een droge broek aan trekken, bemoei je er niet mee. Het moet overkomen alsof het jou totaal niets boeit, want volgens mij heeft zoonlief in de gaten dat het een heerlijk machtsmiddel is! Net als eten en slapen kun je het niet afdwingen.Ik zou hem geen luier/luierbroekje aandoen, want dan ben je terug bij af en hij kan het dus makkelijk dat heeft hij 4 maanden laten zien.
Ik heb zoiets van, je kan het 'aanbieden', dus af en toe vragen of ze wil plassen op de wc/het potje en als dat een paar keer goed gaat eens vragen of ze haar luier uit wil. Eva plaste af en toe op het potje en af en toe op de wc, maar het boeide haar niet zo. Vlak voor haar 3e verjaardag ging ze wat meer naar de wc en toen vroegen we weer eens of ze haar luier uit wilde laten en toen wilde ze het opeens wel. Die week wat ongelukjes omdat ze moest wennen en wij moesten wennen dat we het af en toe even moesten vragen . Na 1,5 week ging ze gelukkig ook weer poepen, ik denk dat ze daar een beetje aan moest wennen. Wij voor kerst al snel clisma's en laxeermiddel gehaald, maar dat was gelukkig niet nodig
onze dochter van nu n3,5 is nu ongeveer een half jaar zindelijk, ze heeft overdag geen luier meer om en gaat uit zichzelf naar de wc.. wel vraag ik om de zoveel tijd of ze even gaat plassen... in het begin zonder luier ging dat vaak mis maar ach even dweilen kleding in de was en klaar... niet zo moeilijk over doen...! het poepen op de wc is een ander verhaal, dat wil ze nog steeds niet! ze vind het doodeng. ik probeer het elke dag en heb ook een stickerkaart gemaakt waar nu 2 stickers opzitten... als ze moet poepen zegt ze het wel maar ze wil dan een luier om, poept hem vol en dan moet het gelijk weer uit en schoon gemaakt worden. er werd me geadviseerd om haar dan gewoon geen luier te geven, ook geprobeerd dan is het hysterisch worden en als ik dan echt niet toegeef houd ze het gewoon op tot ze naar bed gaat en dan poept ze haar luier vol. dat vind ik ook niet de bedoeling dus ik blijf proberen... steeds als ze plast en je hoort daarna wat scheetjes haar blijven stimuleren om ook te poepen op de wc.... wil nog niet echt lukken! dus ik ben ook benieuwd naar ervaringen hiermee!
hier ook vlak voor dat ze 3 werd begon ze het zelf interessant te vinden maar gng het eigenlijk niet verder als bij jou. op haar 3e verjaardag.. kwam er een leuk jongetje van 3 jaar en een paar maanden die heel stoer ten eerste geen luier droeg.. maar ook nog eens gewoon zelf naar het toilet ging nou dat vond ze toch wel wat! sinds die tijd gaat het eigenlijk prima. half jaar later wel ineens een poepdrama... maar kreeg toevallig bij de bso vanochtend nog complimenten dat ze het erg goed qua zindelijkheid. Meeste kindjes van net 4 hebben elke dag reservekleding mee omdat het toch weleens mis gaat als ze druk aan het spelen zijn. zeker de speeltuin schijnt toch wel lastig te zijn omdat je daar echt ruim op tijd moet stoppen met spelen want je moet eerst terug naar de bso voor het toilet en ook dat gaat prima.
dat probeer ik inderdaad om het los te laten en een luierbroek doe ik hem weinig meer om, maar op de psz bv. wel of als hij een dagje bij een van de twee oma's is (die heeft vloerbedekking en vindt dat erg lastig, wat ik ook wel weer snap) maar dat maakt het vast houden wel moeilijk hier momenteel en ik heb inderdaad ook het idee dat hij het als machtsmiddel gebruikt. fijn is anders....maar ja...we doen het er maar mee
Wil even een update geven. Ben donderdagmiddag na haar middagslaapje begonnen ermee en ze heeft tot s'avonds maar 1 ongelukje gehad. De andere keren steeds op het potje ( wel vaak na vragen ). Dit weekend is ze bij mijn ex-schoonmoeder geweest en die wilde persee haar eigen methode ( luier om laten maar elk uur naar de wc) Ik vertelde dat ik het liever op mijn manier wilde zodat ze zelf ging voelen wanneer ze zou moeten gaan, maar ja ze deed het op haar eigen manier... Toen we rond 18u thuis waren weer de luier af gedaan en ze gaat nu uit zichzelf naar het potje toe om te plassen! Dus dit is al een hele vooruitgang. Ga nu de rest van de dagen overdag ook de luier aflaten. Heb er een goed gevoel over en de hoop dat ze nu snel overdag zindelijk is. Wel heb ik het vermoeden dat ze nu haar ontlasting op gaat houden omdat ze het eng vindt om te poepen op de wc/potje