Verzendkosten Marktplaats

Discussie in 'De lounge' gestart door oleander1986, 20 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. oleander1986

    oleander1986 Fanatiek lid

    20 aug 2009
    1.298
    0
    0
    zelfstandige
    Midden Nederland
    Hoi dames,

    Ik koop regelmatig kinderkleding op MP en heb nou al een paar keer gehad dat iemand meer verzendkosten in rekening bracht als nodig naar mijn idee. Ze verzenden het gewoon met de post en je hebt geloof ik (correct me if I'm wrong) verzend prijzen van 0,92 1,84 en 2,30 voor artikelen die door de brievenbus passen.
    De één verstuurd een trui voor 1,84 de ander vraagt voor een shirt dat minder weegt 2,30 aan verzendkosten. Dat is bijna 0,50 meer. Natuurlijk geen groot bedrag, maar als ik graag 0,50 meer had betaald dan had ik wel 3,50 i.p.v 3,00 geboden. ;)
    Zouden jullie hier wat van zeggen? Ik vind het zelf behoorlijk flauw maar voel me zo'n aanstelster als ik ga lopen "miepen" om 0,50 cent.
    Maar denk wel dat het van sommige mensen een bewuste truc is om er nog een slaatje uit te slaan. Dus nogmaals, zouden jullie er een opmerking over maken als het nog een keer gebeurd?
     
  2. Jel

    Jel Niet meer actief

    Ik denk wel dat ik er wat van zou zeggen (mailen) als ze teveel verzendkosten rekenen. Het is toch ook helemaal niet eerlijk? Ik zou er ook echt niet meer voor gaan betalen dan 'nodig' is hoor.
     
  3. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Verpakkingskosten? Je ziet het tegenwoordig ook bij bedrijven. Zolang het bedrag niet te groot is zou ik er niks van zeggen.
     
  4. maansteen

    maansteen Fanatiek lid

    7 jul 2011
    1.316
    0
    36
    Dat zou ik de volgende keer ook even mailen, misschien willen de verkopers een bijdrage voor verpakkingskosten o.i.d., maar dat moet dan wel in overleg. Verkopers zouden je hiervan wel op de hoogte moeten stellen vind ik.
    Het is niet zo netjes...

    Aan de andere kant kunnen de verzendkosten natuurlijk mee/tegenvallen, soms is het gewicht niet bekend...Persoonlijk zou ik dan wel het teveel betaalde terugstorten...
     
  5. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    Ik weeg iets niet van te voren. dus doe vaak een schatting aan verz kosten en rond het naar boven af. als iemand het dan wil kopen weeg ik het en geef ik de exacte verz kosten door.

    zo had ik laatst een rok die ik voor 2,86? (meen ik) er op staan en die was na het wegen 2,30 dus heb ik dat teruggemaild.

    dus ik zou het wel even aanhalen of ze hem na willen wegen. doe ik zelf namelijk wel.
     
  6. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    als ze gewoon het aantal zegels erop plakken die ik betaald heb zal het me een worst zijn. ik heb vandaag iets gekocht. wordt verstuurd met dhl. verzendkosten zijn daar 4,95 weet ik. ze vroeg 5 euro. nou als zij blij wordt van die 5 cent.
     
  7. mv3hartendiefjes

    mv3hartendiefjes Niet meer actief

    ik maak me daar niet zo druk om
    ik weeg altijd alles na voor ik zeg wat het kost kwa verzend kosten
    zo heb ik ook nooit achteraf commentaar;)
     
  8. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    Nou hier is het juist omgekeerd, gister had ik iets verkocht en ik had op de gok 1,84 ingevuld bij verzendkosten maar het was 2,30, ik dacht ik ga toch melden dat het wat duurder is dan gedacht en dat ze me moet mailen als ze het heeft ontvangen. Maar helemaal geen reactie terug gehad, waarschijnlijk is ze bang dat ze alsnog die 50 cent moet storten ofzo haha dat hoeft niet maar zou het eigenlijk wel netjes vinden want ze heeft het al 5 euro afgedingt maargoed tis maar 50 cent dus laatmaar eigenschuld had ik het maar eerst moeten afwegen
     
  9. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Soms valt het wat goedkoper uit dan stort ik gewoon het geld terug vind ik wel zo netjes. Ook wel netjes als mensen dat gewoon uit zichzelf doen. Kan ook zijn dat mensen veel verkopen en uit het hoofd niet meer weten hoeveel er aan verzendkosten is betaald. Dan is het ook niet kwaadwillig. Denk als het vaak gebeurd ik een keer zou mailen.
     
  10. Bolly

    Bolly Fanatiek lid

    27 sep 2009
    2.125
    0
    0
    eigen onderneming
    zuid holland
    ik verkoop veel via internet / marktplaats en probeer altijd zo eerlijk mogelijk de verzendkosten te bereken en ja soms heb je een geval dat het wat meer is, ( met 0,50 cent )

    maar heb ook verpakking materiaal moeten kopen , plakband en moet reizen naar de postkantoor. dat is zo nu en dan die 0,50 cent niet erg maar als ze het echt terug willen hebben doe ik er ook niet moeilijk over.

    net als sommige bedrijven die vragen net wat meer aan verzendkosten dit zijn puur administratie kosten.

    xx
     
  11. Ik schat altijd gewoon zelf, en als ik dan invul dat de verzendkosten 2,30 zijn, plak ik er ook voor dat geld aan postzegels op, en gooi ik het zelf in de brievenbus ;) Het gebeurt maar zelden dat ik daar naar 't postkantoor voor ga. Ik heb vast wel eens teveel betaald, maar ook vast wel eens te weinig. Als je er een postzegel te weinig op plakt doet PostNL niet moeilijk. In het extreemste geval wordt het pakketje een paar dagen later bezorgd en zit er een sticker op dat er te weinig postzegels op zaten, en dat je nog 46 cent moet betalen ofzo ;) Briefje weggooien en je hoort er nooit meer iets van :D
     
  12. tulip

    tulip Niet meer actief

    ik weeg het altijd zelf als ik iets verstuur en weet dus ook precies wat ik de mensen moet vragen. Ik ben niet van plan om daaraan te verdienen.

    Echter, er zijn wel mensen die dat doen. Dat vind ik ook flauw, ik ben het met je eens. Wat eefke zegt, als zij dat ook op de envelop plakken maakt mij dat niet uit, wel als ze het in eigen zak steken. Ook verpakkingskosten betaal ik niet. Dan in een plastic zak en dichttapen.
     

Deel Deze Pagina