Wat is een passend bedrag om te geven voor een avond bruiloft?

Discussion in 'De lounge' started by charity2010, Oct 22, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    Jan 20, 2009
    3,822
    2,003
    113
    Geven van geld is heel persoonlijk. Ik geef geen bedragen omdat het "zo hoort". Daar doe ik echt niet aan mee. Ik geef wat ik kan en wil missen. Het is maar net waar je verwachtingen liggen. En als die hoog liggen en dat al een reden is om mensen uit te nodigen voor je feestavond in de hoop dat daar nog wat extra geld los zou komen, vind ik dat hypocriet :D En dan valt elk tientje tegen. Dan kun je wel zeggen dat het schandalig is t.o.v. van het feest, het eten en het drinken dat ze krijgen. Maar dat slaat nergens op. Waarom nodig je ze dan uit?

    Terug naar het verhaal; als ik zou zijn gegaan, was 20 euro wel de limit geweest. Leuk aankleden en dan is het toch prima?
     
  2. mamaatje2008

    mamaatje2008 Actief lid

    Sep 7, 2008
    186
    0
    0
    ik vind 20 euro ook meer als genoeg voor mensen die je nooit zien!
    Ik stond versteld van de bedragen die we kregen op de bruiloft!
    ik vond de kado's met ECHTE kadoos het aller leukste! een leuk iets wat wij hadden gekregen is een vaas met allemaal hartjes erin,van die snoephartjes en daardoor heen zat geld weer appart verpakt! zo zo leuk! gaat niet om het bedrag,maar mee de energie die je erin steekt! vind ik dan...

    groetjes
     
  3. Snoopy82

    Snoopy82 Fanatiek lid

    Mar 23, 2009
    3,755
    0
    36
    50 euro
     
  4. Escal

    Escal Fanatiek lid

    Aug 12, 2009
    3,441
    0
    0
    limburg
    ik vind 50 euro ook een mooi bedrag (voor koppel is het eigenlijk maar 25 euro pp) en zie het inderdaad ook als een volledig ingevulde avond. 30 met een leuk kado of bloemen kan ook inderdaad (zou er dan wel een vaas bij geven gezien het aantal bloemen een bruidspaar meestal krijgt in verhouding tot het aantal vazen de gemiddelde heeft ;)....... )
     
  5. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Zou 25euro geven met een mooie bos bloemen erbij :)
     
  6. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Ik zou 25 euro geven en evt. nog een bloemetje erbij maar echt niet meer voor verre familie waar je anders toch niet of nauwelijks contact mee hebt.
     
  7. mama32

    mama32 Bekend lid

    Mar 14, 2010
    949
    0
    0
    Ik ben werkzaam als apothekersassistente!
    Zuid Limburg
    wij hebben laatst ook een bruiloft gehad van een stel die ik kan van het sporten. Ik heb een bongobon cadeau gedaan, verkrijgbaar bij bijv. anwb.. Je hebt verschillende varianten, ontbijt met bubbels, high tea, relaxen voor verschillende budgetten.. Achteraf kregen we te horen dat t zo'n orgineel cadeau was!!!
     
  8. daphne78

    daphne78 VIP lid

    May 10, 2006
    7,311
    0
    0
    Nijmegen
    ik geef aan de hand van wat ik kan missen op dat moment (en als je bijna wekelijks feestjes hebt ivm grote familie en vriendenkring dan is regelmatig 10 euro opzij leggen geen optie meer).

    Voor een nicht waar ik eigenlijk geen contact mee heb zou het 20 euro zijn. En ik zie het niet als terugbetalen van het feest, want dat is keuze van het bruidspaar, je aanwezigheid, dat is waarom ze het doen. En schamen omdat je maar 10 euro geeft.. waarom??? En helemaal niet als dat gebruikelijk is in je omgeving.
     
  9. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik zat werkelijk met mn mond open toen ik las dat mensen moesten lachen om 10-15 euro! Echt absurd hoor, je kan toch niet in iemands portomonee kijken, en wees blij DAT je wat krijgt?!!

    Wij hebben laatst voor een receptie van de exvriendin van mn man ( geen contact mee, maar wel nog via kerk bijvoorbeeld ) 20 euro gegeven, voor ons is dat veel geld. We moesten er natuurlijk ook nog 's avonds 50km voor rijden. Zijn een uurtje geweest omdat we onze dochter meehadden. Op onze bruiloft hebben we van 5-550 euro gekregen, 5 euro in enveloppe via post van ooms en tantes die niet konden komen, maar ook van genoeg mensen 10 euro en 20 van collega's bijvoorbeeld. Het is een kado hoor, geen afbetaling van de bruiloft, vind ik.
     
  10. Kit

    Kit Fanatiek lid

    Jan 10, 2007
    1,132
    0
    36
    ZZP'er
    Ik denk dat een avondje feesten met de nodige hapjes en drankjes ook al snel wat geld kost. 30 euro vind ik echt wel een reeel bedrag. Het is maar net wat je kan missen inderdaad.
    Wij hebben voor ons trouwen ook de meest uiteenlopende bedragen ontvangen ..en ik was niet minder dankbaar voor die 10 euro van mijn vriendinnetje die het retezwaar heeft als alleenstaande met twee zoons. Dus dat gegniffel om die tientjes vind ik ook een beetje flauw!
     
  11. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    eens.
    ja ekan niet in iemands portemenee kijken. en precies. hun willen een feest geven. dat hoef jij niet af te betalen. toen mijn pa en ma 25 jaar getrouwd waren gaven ze ook een feest en al het geld wat ze kregen hebben ze aan de kankerbestrijding gegeven.
    ik vind 25 euro voor zoiets een prima bedrag, als je het kan missen;)
     
  12. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    idd misschien moet ze daar wel een week bruine bonen voor eten
     
  13. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    Apr 20, 2011
    8,087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    Ik vind hier de redenering dat je je een bepaald bedrag zou moeten geven omdat je een goed gevulde avond hebt ook maar een beetje vaag. Het is als bruidspaar toch je eigen keuze om een feest te geven? Als genodigde hoef je toch geen entree te betalen?

    Ik zou zelf 50 euro bij hele nabije personen geven, verder weg 25-30. Maar dat is omdat wij dat kunnen geven. Als iemand een tientje geeft tja, die is misschien al blij dat ze wat kunnen geven.
    Wat is het alternatief, ga je als genodigde een uitnodiging afslaan omdat je 'maar' een tientje zou kunnen geven?

    Sorry hoor als ik een feest geef is het mijn keuze en ik nodig mensen uit omdat ik het fijn vind als zij er bij zijn. Dat vind ik belangrijker dan dat ik er iets voor terug krijg. En alles wat je krijgt is mooi meegenomen
     
  14. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    Jun 26, 2009
    5,330
    0
    36
    Midden v/h land
    Op mijn bruiloft kregen we van de meesten rond de 30 euro geloof ik, soms een uitschieter naar boven en soms naar beneden. De extreemste uitschieter naar boven was 100euro van een lieve vriendin. De extreemste uitschieter naar beneden was de vader van de bruidegom! Niks! Geen bloemetje, geen envelopje, niks! Daar zou ik me pas voor schamen, niet voor 15 euro :(
     

Share This Page