Mijn oudste zei met 9 maanden mamamamamamama,dadadaddadadadadada,papapapapapapapapa,bababababababa Mijn jongste zeg echt een week voor ze 9 maanden werd mama,papa ena(enya en de laatste paar dagen enja)En het wordt steeds duidelijker. Ik kan me verbeelden,maar kan dat echt zo zijn???? Hoe oud waren jullie kindjes
Kan hoor, onze oudste begon voor hij 8 maanden was heel gericht papa te zeggen (echt, hij begon ermee toen ik een periode veel weekenden weg was voor mijn werk en zij samen hele weekenden thuis waren..... Ik was jaloers!! En het was heel duidelijk, niet te missen "papa" tegen papa )
hahahaha,gelukkig. Nu snap ik ook dat haar lichamelijke ontwikkeling langzamer loopt,dan haar spraak. Gelukkig begon mijn jongste metnhet zeggen van mama.Toen kwam papa en Enya.
Onze dochter zei ook met (nog net geen) 9 maanden heel bewust tata tegen onze hond (die heet tara), twee weken daarna kwam broembroem (auto).. En vanaf haar eerste verjaardag pas bewust en gericht papa en mama..
Onze dochter zei met 6 maanden Mama en met 6,5 maand zei ze Papa. Als ik aan haar vraag waar is de poes dan kijkt ze naar 1 van onze katten en zegt dan Pff *haar manier hihi*. Ze brabbelt de hele dag en kijkt ook gericht naar je mond als je woorden zegt. Ze is dus erg vlot met babbelen, maar op andere gebieden valt het wel mee. Ze rolt nu de hele kamer door, maar als je haar neerzet om te zitten dan valt ze meteen om en ze doet ook nog totaal geen moeite om te kruipen. Grappig he dat die kindjes hun eigen ontwikkeling hebben met dit soort dingen.
Ja kan makkelijk, hier met 7.5 maanden de eerste woordjes. Meneer loopt naar het schijnt nogal voor met taalontwikkeling, spreekt 2/3 woordszinnetjes. Waarschijnlijk komt die taalontwikkeling doordat hij in een spreidbroekje heeft gezeten, dan focussen kinderen zich op andere dingen omdat ze motorisch niet verder kunnen ontwikkelen. Dat blijkt ook wel, want pas sins vorige week is meneertje bezig om los te leren lopen.
Hallo, Ja dat kan hoor! Onze dochter was er ook erg vroeg mee. Nu bijna 10 maanden en zegt ; papa, mama, poes, meis (naam van de poes), drinken, eten, ja en nee en oma. hihi ben zo trots !
ja hoor hier met 5,5 maand mama (tegen iedereen trouwens hihi) 6,5 maand papa en bah Het gaat trouwens om onze oudste. De jongste lijkt het er niet op dat hij binnenkort ook maar iets gaat zeggen
Hier oko rond de 9 mnd mama en papa en dada. Nu begint hij ook een beetje na te praten, Soms hoor ik nu ook bah en hey.
ja hoor! Esmée riep met 7 mnd papa, opa, kijk. met 9 maanden riep ze; mama, kijken, kieken (zeeuws dialect) op,uit, poes, klaar, hebben en happen..
Chloe kan ook papa, mama en oma zeggen we zijn ook wel al beetje met haar aan het oefenen hoor! ze kijkt heel gericht naar je mond als je praat en even later hoor je haar klanken maken en binnen een paar dagen heeft ze het door! lichamelijk is ze wat trager, kan nog niet zelfstandig zitten, rolde met 7 maanden pas beetje om (en nog lukt het niet altijd) en kon met 5 maand haar hoofd omhoog houden! spraak gaat sneller hier dus!
Hier volgens mij ook rond 9 maanden. Rond 1 jaar 10-15 woordjes en met 1,5 50 woordjes. Inmiddels een stuk of 100 denk ik en ze gebruikt nu vaker 2 woorden tegelijk en gisteren een keer 3.
Grappig hoor, ons mannetje is vooral heel lichamelijk. Hij wordt komende week 1 jaar en heeft net dit weekend z'n eerste (ieniemienie) losse stapjes gezet. Was ook heel vlot met kruipen, zitten en staan. Maar praten? Nee dus! Brabbelen volop en sinds kort zegt hij mamamamamamam, maar dat zegt hij tegen alles en iedereen Hij vindt het wel razend interessant als wij praten en vooral als ik liedjes voor hem zing, dan wil hij steeds met z'n vingers aan mijn mond zitten! Maar voorlopig nog niets verstaanbaars. Zo heeft ieder kind z'n eigen tempo en z'n eigen voorkeuren, ik vind dat wel mooi! Maar het lijkt me wel heel leuk als hij zich verstaanbaar kan maken.
wat grappiggg, me dochtertje is nu 7 maand.. en ze zegt al een week mamaaamamaaa en soms heel schattig mamaaaa en heb haar paar keer babaabaaabaaa gehoord...