Domme/vervelende/kwetsende uitspraken tijdens t cb bezoek.

Discussion in 'Baby en dreumes' started by mama079, Nov 3, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Volgens mij zijn bepaalde dingen landelijk. Dit heeft met veiligheid te maken, dat wordt weer vanuit een andere hoek 'bepaald'.
     
  2. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Kreeg ik dus ook van mijn sm. Totdat ik zei dat het medisch advies was, toen was het klaar. Wat een gedram af en toe.

    Ik heb onze dochter ook gewoon op haar zij en buik gelegd hoor. 2 kanten, soms was het beter ivm haar reflux, dan lag ze lekkerder op haar buik en sliep ze langer. En ze heeft ook gehad dat haar hoofdje ging afplatten. Gelukkig heeft dat niet doorgezet.

    Grappig dat hij nog zo slaapt en dat kontje, hahahaha:D
     
  3. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Ohhh maar dat geloof ik ook wel hoor.

    Wat ik er alleen mee bedoel te zeggen is dat het zo raar is dat het ZH en t CB elkaar daar zo erg in tegen spreken. Ook met vitaminen ik moest van t CB vit. D en K bij geven ook al geef ik hem volledige flesvoeding. Het Ziekenhuis zegt weet dat is niet nodig want dat zit in zijn voeding ( Kijk nu kan meer geen kwaad ) Maar tis wel raar dat het CB zegt dat het beter is en het ZH zegt dat het niet nodig is.

    Is t nog een beetje te volgen:D
     
  4. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Ja dat is ook raar. Ik snap het. Ik hou sowieso niet van dat betuttelende gedoe. Maar hier op cb heb ik niet echt wat op aan te merken. Heus ook wel eens dat ik zoiets had van 'ik zeg hier gewoon niets meer over', maar dat heb je denk ik overal wel.

    Ik heb meer last van mijn sm, net een wandelend cb. Die komt achter je aan, om gek van te worden:p
     
  5. guppekop

    guppekop VIP lid

    Aug 28, 2009
    13,271
    1
    0
    varend op schip
    vind het wel raar dat er de een zegt altijd rug, en ander op de zij. Hier na 2 kindjes die na 2 weken alleen nog maar op de buik slapen...
     
  6. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Nee ik heb verder ook niks met t CB kom er namelijk alleen nog voor de prikken. En dan is t meten wegen prikken wegwezen:D

    Maar daarvoor heeft de verpleegkundige best wel gemene dingen gezegd ( de arts is trouwens wel een hele lieve vrouw! )
     
  7. whitesaber

    whitesaber Niet meer actief

    Dat ze zeggen dat rug beter is nou NIET dus!
    Zoonlief had een extreme afplatting omdat hij ook juist op de rug lag
    En legde ik hem op de zij,rolde hij gewoon terug...
    Zelfs op zon zijslaapding daar draaide hij gewoon overheen

    Ik zal met (hopelijk) de 2de mijn eigen manier aanhouden en dat is om en om op de zij (als het lukt tenminste...)
     
  8. Feetjes

    Feetjes Fanatiek lid

    Aug 20, 2010
    1,298
    18
    38
    Pffff het CB... Verschrikkelijk!
    Betutteling, rare adviezen en wantrouwige verpleegkundigen, zo ervaar ik het.

    De adviezen die over borstvoeding worden gegeven zijn vaak echt te belachelijk voor woorden. Het CB helpt in mijn ogen borstvoeding vaker om zeep door hun rare adviezen dan dat ze iets nuttigs zeggen (tijdrekken tussen voedingen, KV bijgeven etc...).

    2-mnd-controle;
    CB-verpleegkundige: Hoe gaat het
    Ik: Ja prima, we beginnen een beetje onze draai te vinden, de borstvoeding ging wat moeilijk in het begin maar gaat steeds beter.
    CB: je weet dat je ook kunstvoeding kunt geven
    (joh!? moet dat niet op recept :( zie ik eruit alsof ik van Mars kom:(?)
    Ik; ja, maar dat wil ik niet.
    CB; oh. En hoe gaat het slapen
    Ik; goed! Ze slaapt zelfs al door snachts!
    CB; oh, dat mag eigenlijk nog niet op deze leeftijd, maar omdat het zo lekker is voor jullie mag het toch wel. En weet je dat je mag inbakeren? (pardon? Ik vertel net dat mijn kind DOORSLAAPT en ik moet gaan inbakeren?).

    Om niet te spreken over de vragen die ze stelde over onze relatie en of we nog wel aan elkaar toekwamen... En vervolgens vroeg ze aan mijn man of hij het wel eens was met mijn antwoorden :$

    Dit is de laatste keer dat ik bij dat CB geweest ben. Nu ga ik naar een antroposofisch CB. Wel wat zweverig maar veel minder 'volgens het boekje', niet betuttelend en veel ruimdenkender.
     
  9. Luuz

    Luuz VIP lid

    Aug 16, 2008
    23,842
    2,610
    113
    Hier
    Zo slaapt hij al 1.5 jaar.. Hij begint op zijn zij en zodra hij wat indut rolt hij naar zijn buik.. Armpjes naar beneden langs zijn zij en kont omhoog.. Zo ligt hij de hele nacht.. Draait wel door het hele bed heen, maar altijd met zijn kont omhoog :D
    Ach, als hij zo lekker ligt vind ik het best..

    Allesandro
    Hier precies hetzelfde.. volgens het CB allebei geven, ook tijdens de flesvoeding, maar zijn kinderarts zei van niet..
     
  10. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Ik verplaats dit topic alsnog naar baby en dreumes.
    Ik weet dat ze tot ruim 3 naar het CB gaan, maar de eerste twee jaar het vaakst :D
    Elmo
     
  11. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    Pfff, toch jammer dat er zoveel negatieve ervaringen zijn. Toen de verpleegster bij ons thuis kwam deed zij heel verontschuldigend alsof ze eigenlijk al negatieve reacties van ons verwachtte en daar was ik - naief als ik ben- een beetje verbaasd over, maar nu snap ik het en zo te lezen zouden ze die negatieviteit zelf kunnen voorkomen door iets beter na te denken... Overigens maakte ze bij ons ook een wel heel domme opmerking, waarover ik me later toen ze helaas al weg was (toen het goed tot me doordrong) behoorlijk heb opgewonden. Ons meisje (nog geen 4 weken) heeft namelijk nu al een sterke voorkeurshouding, waarover ik me zorgen maak. Ik zei daar iets over en volgens mij begreep ze me verkeerd en dacht ze dat ik bang was dat haar achterhoofd zou afplatten (ipv de zijkant). Ze zei toen 'ach, het is toch een meisje. Straks heeft ze lang haar en dan zie er niets meer van':( :$. Uhm, dat lijkt me toch een heel vreemd uitgangspunt... En dat terwijl ze er zelf uitzag alsof uiterlijk best belangrijk voor haar was (redelijk wat make-up, gestyled haar). Deze week gaan we weer naar het CB en als er dan weer zo gereageerd wordt zeg ik er echt wat van! Een voorkeurshouding is toch iets om serieus te nemen volgens mij. Jammer, dat het vaak zo gaat, want het principe van een CB waar je terecht kunt met al je babygerelateerde vragen vind ik juist wel goed.
     
  12. MB1980

    MB1980 Actief lid

    Jun 6, 2011
    148
    0
    0
    Adviseur bank
    Gelderland
    Huh? Echt waar? Jemig, ik geloof dat ik er dan echt nooooooit meer zou komen...
     
  13. stopcontact

    stopcontact Fanatiek lid

    Sep 9, 2011
    1,674
    1
    0
    Ik heb steeds de zelfde verpleegkundige (waarom weet ik ook niet, maar dat doen ze in sommige gevallen) En die is de eerste tijd elke 2 weken op thuis bezoek geweest ivm probleem-kraamtijd. Met haar kan ik lezen en schrijven ;)

    Wel een keer, tijdens inloopspreekuur omdat ik voedingsvragen had, vroeg een andere verpleegkundige.... hij krijgt wel veel voeding he?
    Tsja... kan mn kind moeilijk honger laten lijden en het was lastig genoeg om 2 maanden lang te moeten rekken/rekenen en mengen. Hij zat nog wel onder 1 liter dusss...

    Enja... opmerkingen over "lekker lang baby zijn" die kwamen mn neus uit. Als moeder van een dysmatuurtje ben je blij als ze tenminste uit de uber-babykleding uit zijn.
     
  14. brenda1976

    brenda1976 Niet meer actief

    je kan zelf ook een fysiotherapeut inschakelen. Ik heb dat ookg edaan, ze was gespecialiseerd in baby's.
    gr brenda
     
  15. vivi

    vivi VIP lid

    Mar 3, 2007
    10,569
    0
    0
    @voorkeurshouding is zeker iets wat je serieus moet nemen maar eerlijk is eerlijk vroeger werd er niet opgelet en zowel de fysio als het cb hebben mij toen verteld dat het tegenwoordig puur cosmetisch is maar dan nog je wilt toch het beste voor je kind en als je nu ingrijpt hoeft hij niet zo'n vervelend helmpje voorkomen is beter dan genezen lijkt me!!
     
  16. Ago

    Ago Fanatiek lid

    Oct 11, 2010
    1,470
    1
    38
    NL
    Jeetje dat kan écht niet! Tegen mij werdt ook gezegd dat ik onze dochter echt wel 1,5-2 uur kon laten huilen. Doe even normaal! Ik ben er dus ook niet echt fan van...
     
  17. Assi

    Assi Fanatiek lid

    Mar 2, 2008
    4,519
    46
    48
    mijn zoontje is 4 maanden en weegt al 7 kilo, draagt maatje 74 intussen. Krijgt volledig BV en zit qua groei boven het gemiddelde! Nu loopt zijn groei afgelopen maand iets minder hard dan vorige maanden. Zegt dat mens: maak je wel genoeg melk??
    'uh jaaa volop!'
    Nou, volgens mij bevat je melk dan geen vet... eet jij wel goed? Je bent wel dun, hoor...

    WAT EEN DOOS JOH! mijn BV loopt reuze goed! Mijn kind is lekker groot. Mijn dochtertje heeft 21 mnd BV gehad dus ik weet wel beter, maar ze kunnen je daar dus onnodig onzeker maken!

    Pfffffffffff
     
  18. XmoniqueX

    XmoniqueX Bekend lid

    Jan 1, 2011
    945
    0
    0
    Uden
    Voorkeurshouding is echt wel iets om in de gaten te houden. Mijn zoontje heeft het ook. Vandaag naar cb geweest en die adviseerde fysiotherapie. Vanochtend meteen gebelt voor een afspraak en ze zijn vanmiddag meteen geweest. Blijkt zijn nekje vast te zitten. Die gaan ze nu met Fysio los proberen te krijgen. Misschien moet hij over naar manuele therapie, maar dat horen we volgende week.
     
  19. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Onze fysio vertelde dat zij als fysio helemaal niet aan het nekje mag zitten. Ze mogen geen babynekjes masseren. Hoe dat precies zit weet ik niet. Ik ben toen naar een osteopaat gegaan, dat hielp.
     
  20. Mams136

    Mams136 VIP lid

    Jun 26, 2007
    22,837
    0
    0
    achterhoek
    Ze zegt toch niks over masseren???
    Misschien wel gewoon met oefeningen oid...
     

Share This Page