redenen om te kiezen voor flesvoeding

Discussion in 'Flesvoeding' started by marike, Nov 9, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. marike

    marike Bekend lid

    May 21, 2011
    631
    0
    0
    interieurbouw
    Ik kies misschien na de bevalling voor flesvoeding zodat ik weer kan beginnen aan mijn medicatie tegen Psoriasis. Psoriasis is een huidziekte waar erg veel jeuk bij is. Voordat ik zwanger werd ben ik 6 maaden gestopt met de medicatie. Is niet goed voor het kind. De psoriasis is heel erg terug gekomen en heb er veel last van in mijn zwangerschap.
    Ik voel me een beetje schuldig om voor mijn "eigen bestwil" flesvoeding te geven i.p.v borstvoeding.
    Wat zouden jullie doen en wat was jullie reden om van te voren al voor flesvoeding te kiezen?

    groetjes,

    Marike
     
  2. cybi

    cybi Fanatiek lid

    Oct 30, 2009
    1,324
    0
    0
    Randstad
    Dit gaat een reltopic worden.... ;)

    Maar voel je vooral niet schuldig, dat je na de bevalling flesvoeding wilt geven. Jouw welzijn is ook belangrijk en flesvoeding is geen vergif hoor ;)

    Mijn reden voor flesvoeding, ga ik verder maar niet want het zou zonde zijn als het een discussie topic gaat worden.

    Succes met het maken van je keuze!
     
  3. marike

    marike Bekend lid

    May 21, 2011
    631
    0
    0
    interieurbouw
    Is dat echt zo dat er enorme discussies gaan ontstaan??Dat hoop ik niet en is absoluut niet mijn bedoeling. Ik ben gewoon benieuwd naar hoe anderen er mee omgaan.
     
  4. Lovely2011

    Lovely2011 Fanatiek lid

    Aug 2, 2011
    3,407
    1
    0
    Ik heb voor flesvoeding gekozen omdat ik gewoon niet een gevoel bij borstvoeding had. Ik vind het idee gewoon niks (ik kan niet zeggen ik vind het niks, want ik weet het niet) maar mijn gevoel zei flesvoeding.

    En welke redenen ik ook zou geven (het 'makkelijker' vinden, lichaam voor jezelf hebben, niet de hele dag alleen maar bezig hoeven zijn met borstvoeding, niet langer dan een paar uur even kunnen winkelen of naar de kapper kunnen etc, precies weten hoeveel mijn kind drinkt...etc..etc)
    Op al deze redenen kan iemand die 100% achter BV staat wel een tegen antwoord vinden.
    Dus daarom vind ik het altijd wel lastig om dit uit te leggen, omdat het dan lijkt alsof dat geen geldige reden is.

    Ik heb een hele vrolijke baby die heel erg gek is op haar flessen en ik ben een blije trotse mama dus dat is voor mij genoeg. Ik voel me niet schuldig.

    Bij mij zit er dus lichamelijks achter waardoor het minder fijn zou zijn. Dus ik vind sowieso niet dat je het zo moet zien, want jij zal ook veel lekkerder in je vel zitten als de psoriases minder is en je er minder last van hebt.
    Maar goed dit is een mening van een FV mama ;) hahah
    Een BV mama zou misschien zeggen, Even doorzetten, het beste voor je kindje, je zult het er vast voor over hebben om even te wachten voor je kindje...

    Ik bedoel dit niet lelijk hoor. BV of FV ieder zijn keus. Maar ik bedoel te zeggen dat het lastig is om hier een mening over te vragen omdat iedereen anders denkt...

    Ieder geval.... succes met kiezen ;)
    Doe wat je gevoel zegt...
     
  5. Supertrotsemam

    Aug 6, 2011
    32
    0
    0
    Noord-Holland
    Zou je er vooral niet schuldig over voelen hoor!
    Als jij daar veel last van hebt dan zou voor mij de keuze snel gemaakt zijn.

    Doe waar jij je goed bij voelt dat is het allerbelangrijkste!


    Succes met kiezen.
     
  6. Kiwi1

    Kiwi1 Fanatiek lid

    Dec 26, 2007
    4,849
    0
    0
    Ik zou niet weten waarom je je schuldig zou moeten voelen. Flesvoeding is een volwaardige voeding en een prima alternatief. De hele tijd last hebben van de jeuk lujkt me niet bepaald fijn. Vooral je niet schuldig voelen. Kindjes worden ook gezond groot met de flesvoeding.
     
  7. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Je hebt een gegronde rede om direct voor fv te kiezen. De keuze om na de bevalling weer aan je medicatie te gaan wegen net zo hard mee. En dan moet je als moeder ook voor je zelf kunnen kiezen. Dus als jij het wilt dan moet je het gewoon doen.

    Heb het hier met beide wel geprobeerd met zoon drie weken. Dochter twee weken. Voelde me er niet prettig bij.Maar mijn insteek was en is ik heb het te minste geprobeerd.
     
  8. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,862
    19,269
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Je moet vooral doen wat jij zelf fijn vindt. En wie wil rellen, moet lekker gaan rellen, het is namelijk toch nooit goed. Als je na de bevalling gelijk start met flesvoeding zijn er mensen die wat te zeuren hebben. Als je langer dan vier maanden doorgaat met borstvoeding zijn er ook mensen die wat te zeuren hebben. En dadelijk hebben mensen ook wat te zeuren omdat jij je baby niet laat huilen. Of juist omdat jij je baby wel laat huilen. Ze gaan mekkeren omdat jij bijvoeden de eerste zes maanden niet nodig vindt. Of omdat ze schreeuwen moord en brand omdat jij een fruithapje vanaf vier maanden al vindt kunnen.

    Niet te druk om maken. Jullie kind, jullie keuze. (Afgezien van verwaarlozing, mishandeling en andere ellende natuurlijk.)
     
  9. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik ben pro bv. En ik vond het fantastisch om borstvoeding te geven.
    Maar als je erg veel last hebt van jeuk en die medicijnen helpen je dan is je keuze natuurlijk logisch.
    Je zou nog eens kunnen kijken op www.borstvoeding.com Daar staat een lijst met medicijnen die echt niet mogen. Veel medicijnen zijn toch niet zo erg als verwacht. Maar is je eigen keuze wat je er mee wilt.
    Mocht je het toch graag willen proberen kan je misschien de eerste paar weken borstvoeding geven? Dan heeft je kindje de eerste belangrijkste antistoffen binnen (de eerste paar dagen kunnen al belangrijk zijn).

    Maar als je voor flesvoeding kiest zal iedereen dat begrijpen!
     
  10. ratatosk

    ratatosk VIP lid

    Mar 16, 2010
    5,429
    5
    0
    Ik denk niet dat je hierin advies kunt vragen, maar dat je moet doen wat jij vind dat de juiste keuze is.
    Je zegt dat je je schuldig voelt om je kindje flesvoeding te geven zodat jij met medicatie voor jezelf kunt starten maar je moet niet vergeten dat jij zelf ook nog steeds belangrijk bent.
    Als het echt aan je knaagt zou je met jezelf af kunnen spreken dat je een paar maanden borstvoeding geeft en daarna stopt om medicatie te kunnen gaan nemen. (Is maar een tip, ik wil geen discussies starten ofzo).
     
  11. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Laat je goed informeren van te voren.
    Als jij geen borstvoeding geven wilt, prima, op kunstvoeding groeit een kind ook.
    Wil je het eigenlijk liever wel, maar twijfel je over de mogelijkheden in jouw specifieke geval, laat je dan goed informeren. Zoek contact met een goede lactatiekundige, overleg over welke medicatie mogelijk is (dat is meer dan vaak op het eerste gezicht lijkt, sommige dingen die in een zwangerschap niet kunnen kunnen tijdens de lactatie wel bijvoorbeeld). Maar goed, dit geldt natuurlijk alleen als je dit zelf wilt. Een vriendin van me had in haar moedergroep van de Australische borstvoedingsvereniging een moeder met psoriasis en psoriatische arthritis, die heeft haar kinderen ruim een jaar gevoed. Ze heeft geen contact meer met haar, maar ze attendeerde me op deze site: Breast Feeding and Psoriasis -  Psoriasis

    Belangrijkste is natuurlijk dat zowel jij en je kind zo gezond mogelijk blijven, en tegen alles in voeden met ondraaglijke jeuk is natuurlijk niet wat je wilt!
     
  12. marike

    marike Bekend lid

    May 21, 2011
    631
    0
    0
    interieurbouw
    Super bedankt voor alle reacties en ook tips/sites die jullie hebben aangedragen. Ik ga zeker all opties bekijken en uiteindelijk een beslissing maken...
    Groetjes
     
  13. WesDaan

    WesDaan Fanatiek lid

    Sep 10, 2009
    2,358
    6
    38
    Je moet het zelf overwegen en het is jou keuze, en je moet doen waar jij je prettig bij voelt.

    Ik heb bewust gekozen voor flesvoeding omdat bij mijn zoontje de borstvoeding niet goed liep waardoor hij teveel afviel en het gevaarlijk werd ( geboorte gewicht 2550).

    Nu bij ons dochtertje werd al bekend dat ze dysmatuur zou zijn en ik mijzelf niet weer in onzekerheid wilde brengen mbt borstvoeding.
    Zo doende heb ik bewust gekozen voor flesvoeding, en dat is maar goed ook anders had ze direct naar de geboorte alsnog naar het zh gemoeten vanwege haar dalende gewicht, en met flesvoeding ging ze met dag 2 alweer stijgen in gewicht, en zodoende mocht ze thuis blijven.

    Ook zag ik mezelf niet met een peuter en borstvoeding dit combineren, maar dat is misschien iets heel sufs maar dit leek mij echt niets.

    Succes met je keuze!
     

Share This Page