Vriesje, wat vreselijk!!! Gelijk even een 'praktische' opmerking. Maar, meen me te herinneren - en heb even opgezocht wat er in bijv de polisvoorwaarden van Univé... staat en zie hier: Uw recht op geneeskundige zorg als bedoeld in artikel 13 (Medisch specialistische zorg) omvat bij in-vitrofertilisatie (IVF) maximaal de eerste, tweede en derde poging IVF per te realiseren zwangerschap. Onder een gerealiseerde zwangerschap wordt verstaan een doorgaande zwangerschap van ten minste 10 weken gerekend vanaf het moment van follikelpunctie. Zou dit ZEKER even checken bij jouw verzekering, maar kan me niet voorstellen dat zij iets anders zeggen... maar: volgens mij heb jij dus RECHT OP DRIE NIEUWE POGINGEN!!!! Ik zou dit zeker even uitzoeken en zorgen voor een verklaring van je specialist, want wie weet geeft dit jullie wel iets meer perspectief. Duik nu gauw mijn bed in, maar moest dit even voor je checken, want alles is al verdrietig en oneerlijk genoeg. STERKTE!!! Dikke knuff voor allemaal, juul xxx
Jee Vriesje, wat erg!!! Heel veel sterkte!! Juulz, ik denk niet dat ze nog drie pogingen krijgt, hoe lullig ook, want het was voor de tien weken na de punctie.... In zwangerschapstermen moet je 12 weken rekenen...
Thankx meiden voor jullie lieve reacties. wat betreft 3 nieuwe pogingen. Ik werd er gister ook door iemand van het forum op gewezen. Ik dacht zelf ook dat de zwangerschap nog intact moest zijn met 12 weken, maar zij vertelde dat alleen geld hoelang je zwanger bent en niet of er hartactie is geweest. Alleen een bewijs dat ik na de twaalf weken gecurreteerd ben, zou genoeg moeten zijn. Ik wordt vanmiddag gebeld door de gyn van het mck. ben benieuwd wat zij ervan zeggen. Ik probeer nog niet teveel hoop te hebben. @Hoe gaat het met de kat?
Vriesje, ik hoop heel erg hard voor je dat je nu recht hebt op die drie vergoedde pogingen! Ik zelf heb juist wel eens gehoord dat je het na een afgebroken zwangerschap van 20 weken weer opnieuw vergoed krijgt maar dat blijkt, lees ik nu, niet zo te zijn. Ik hoop het echt heel hard voor je Vriesje, je hebt nu al genoeg meegemaakt! Lief dat je vraagt naar de kat, ach ja, je geeft om zo'n beesie he Ze lijkt weer een beetje op te krabbelen, we houden goeie hoop! ben benieuwd wat je te horen krijgt Vriesje, succes, sterkte en alles wat je nodig hebt erbij! @all; meiden, hoe is het met jullie allemaal?!
@ Amy Gelukkig maar, het klonk vrij ernstig. maar waarom geen nieuwe pogingen als je het na 20 weken afbreekt. Dan ben je toch 12 weken zwanger geweest?
Vriesje, ik meen me te herinneren dat het zo is dat je arts aan de verzekering moet verklaren dat je 12 week zwanger bent geweest... In mijn optiek ben je dt geweest omdat je pas na 12 weken gecurateerd bent. Misschien een verdrietige vergelijking, maar stel dat je kindje met 40 weken komt te overlijden in de buik, en je met 40.5 bevalt. Ben je dan 40 weken zwanger geweest of dan toch 40.5 weken??? Lijkt mij dat je dan 40.5 week zwanger bent geweest. Daarom denk ik dat jouw arts ook wel zal willen verklaren dat jij langer dan 12 weken zwanger was. Heel veel sterkte gewenst, afschuwelijk dat jij dit hebt moeten meemaken...
Ik heb de arts van het mck gebeld, maar zij hebben natuurlijk niet de curretage gedaan. Dus zij kon niets voor me doen. Ik heb een mailtje naar de verzekering gestuurd en daarin gebluft dat ik weet dat de pogingen opnieuw beginnen, en wat het mck nu nodig heeft om bij hun te declareren. Ik ben benieuwd, maar verwacht er maar niet teveel van.
De duimen draaien Vriesje, hoop het echt voor je! Ik bedoelde dat ik dacht je pas na een zwangerschap van 20 weken recht heb op drie vergoedde pogingen maar als ik het hier zo lees is dit zo na 12 weken. Zou ik overigens ook wel zo eerlijk vinden! Hoe is het met de rest van de meiden hier? Juulzon, hoe gaat het prikken? Zonnetje, hoe is het met jou? Sonne? Sterkte allemaal!!!
Ik hoop het voor je Vriesje, het is allemaal al erg genoeg @ Amy, met mij gaat het goed. Vrijdag de eerste deca er weer in, ben heel benieuwd! En ik ga ipv 150 eenheden gonal, nu 225 eenheden spuiten op aanraden van Gent. Dit omdat mijn FSH hoog was de vorige keer en het aantal follikels bij ICSI 2 best wel laag was en veel ongelijke groei. Hoe is het met jou? Wanneer verwacht jij ergens de punctie?
Zo, ben weer even op zp na een paar drukke dagen. @vriesje; dikke knuffel voor jou. Wat een verdriet. Je was zo blij en dan nu dit. Het was je zo gegund en ik snap je onzekerheid over een betaalde poging. @saskia: jij begint morgen dus weer met de deca. Heel veel succes en hopelijk krijg je een mooi aantal eitjes met deze eh. @amy: hoe is het bij jou? @sonne: hoe is het met jou? Al enig idee hoe of wat verder. Ik snap je onzekerheid of het ooit wel gaat lukken. @juulzon; hoe is het bij jou? @ST: voor jou morgen als het goed is een tp. @guppie: hoe is het bij jou? Zijn je cystes al weg? @als ik iemand vergeet sorry, maar dikke knuffel voor degene die het nodig hebben. @ego: hier vandaag weer een tp gehad (nummer 5). Hopelijk blijft deze lekker warm plakken aankomende 9 maanden. Was op dag 4 in het stadium dat het aantal cellen niet meer goed te tellen is. Gelukkig viel de tp vandaag mee, nog wel last van wat krampjes. Verder ben ik druk geweest met intocht van sinterklaas, verjaardag, huis opruimen, werken enz. Gisteren ook voor het eerst bij een osteopaat geweest ivm pijnlijk spieren, maar wie weet heeft het ook beetje invloed op de mmm. Is nu 1,5 weken afwachten.
Zonnetje, wat spannend!!!!! De duimen blijven hier gewoon draaien!!!! Vriesje, weet jij al meer inmiddels? Hoe is het sowieso verder met je? Kan je het allemaal een beetje overzien? Het lijkt mij vreselijk heftig en oneerlijk ook Sonne, ik kan ook onzeker zijn of het ooit gaat lukken: om eerlijk te zijn merk ik dat ik echt zelden denk dat het gaat lukken, ik denk ook niet veel verder vooruit dan de eerste ziekenhuisafspraak, alles wat daarna komt is volledig blanco: we shall see Saskia, slim van Gent dat ze je meer laten spuiten: jammer dat ze daar in Nederland niet aan gedacht hebben he. Nu gaan we gewoon samen keihard naar die positieve test, we zijn het zo goed als samen begonnen dus we maken het ook samen af Ik ben overigens ook meer gaan spuiten maar dan Puregon nu, volgende week woensdag de eerste follikelmeting dus we wachten gespannen af. In de tussentijd doe ik ook nog acupunctuur en ga ik vooral heel veel in de relaxxxx, meer dan dat kan ik volgens mij niet doen!
Goed bezig, Amy! Meer kun je inderdaad niet doen. Het is zo fijn in Gent dat ze overal zelf mee komen en echt met je meedenken. Ik schrijf telkens alle vragen op, maar hoef ze nooit te stellen omdat ze het eigenlijk altijd al zelf zeggen. Ik voel me daar echt enorm begrepen. Ik herken wat je zegt. Ik leef ook naar de ziekenhuisafspraak toe en de rest daarna... daar denk ik even niet aan. Ik kan me eigenlijk ook totaal niet voorstellen dat het gaat lukken. Het is echt een project geworden he.
Dag lieve dames, Allereerst wil ik Vriesje heel veel sterkte wensen met dit enorme verlies! Wat een enorme oneerlijke klap die je weer moet verwerken. Dikke knuffel. Verder is er bij jullie allemaal inmiddels lekker veel actie. Allemaal aan het junken en Zonnetje zelfs alweer een tp!! Lekker broeden op die eitjes en de emmy!!! Hier gaat het een beetje op en af. De cyste is weg en ik ben dus inmiddels met poging 3 begonnen. De eerste spuit is er afgelopen zaterdag ingegaan. En hoewel ik heel graag positief met deze poging bezig wil zijn lukt dat niet echt. Vorige week is mijn zus bevallen van een zoontje en die gebeurtenis heeft bij mij de beerput van emoties, telleurstellingen en angsten weer geopend. Het is zo confronterend om te zien dat zij dit prachtige kindje zomaar heeft gekregen ook omdat als mijn tweede ivf poging niet in een vmk was geëindigd ik 5 weken na haar uitgerekend zou zijn geweest. Dus ja, ik voel me af en toe verdrietig en daarna weer hoopvol gestemd omdat ik nu natuurlijk wel weer met een kans bezig ben. Jullie herkennen deze rollercoaster van gevoelens en emoties wel. Xx
Guppie, dikke knuf meis! Ik wou dat ik iets kon zeggen om het verdriet en de pijn te verzachten, maar ik weet uit ervaring dat niks echt helpt. Het is gewoon ontzettend zwaar allemaal! Heel veel succes met deze poging en wat hoop ik dat voor ons allemaal de aankomende poging goed af mag lopen!!!
Ook hier vaak de gedachte dat ik niet weet of het wel of niet zal lukken. Heb heel vaak het gevoel dat het niet gaat lukken, maar ik blijf altijd wel hopen dat het gaat lukken. Het is en blijft zo tegenstrijdig. @guppie: ik kan me je gevoel heel goed voorstellen over het kindje van je zus. Dan wordt je dubbel met je neus op de feiten gedrukt. En vooral omdat je zelf een miskraam hebt gehad en nu bijna uitgerekend zou zijn. Succes met de 3e poging en hopelijk mag je over een maand of 9 ook een mooi wondertje in je armen sluiten. @amy: meer kan je niet doen inderdaad. Heb je het idee dat de acupunctuur helpt bij je? Heb het zelf bij de iui 2-3 maanden gedaan, maar ik merkte totaal geen verschil bij mij (ja, voelde me een half uurtje na de behandeling wat anders, maar verder niet). @saskia; Gent klinkt in dat opzicht wel heel fijn inderdaad. Hopelijk gaat het nu wel lukken. @ego; ik merk dat ik zelf met heel veel dingen tegelijk bezig ben, waarvan de mmm 1 is. Maar richt me ook veel op andere dingen merk ik deze keer. Hoewel ik tijdens de ww er toch wel wat meer mee bezig ben, omdat ik toch altijd blijf hopen dat dit de poging is die lukt. En hier heb ik voor het eerst minimaal last van krampjes in buik na de tp. Voel mijn buikje af en toe wel, maar niet zoals normaal dat ik bijna niks kan doen. Alleen merk wel dat ik toch voorzichtig ben, bang dat ik alsnog last krijg. Maar moet zeggen dat het wel fijn is dat ik gewoon van alles kan doen.
Zo voel ik het ook zonnetje. Ik heb sterk het gevoel dat het niet gaat lukken, maar de hoop blijft er altijd. En wat super dat je niet zoveel last van je buik hebt. Laat het een teken zijn Ik hoop het!!!
Hoop inderdaad dat het een goed teken is. Bij de tp had ik al haast geen last. Manlief wat het ook al opgevallen. De eendebek blijft niet fijn en het slangetje dat door je baarmoedermond gaat, maar was niet zo pijnlijk als anders. Misschien daarom ook minder last erna. En ergens in mijn achterhoofd zegt een stemmetje dat het ook kan komen door de behandeling van de osteopaat van woensdag. Die heeft namelijk flink mijn buik behandeld, had woensdagavond er flink last van. Heb nu 6x iui en 4x een tp gehad, waarna ik dus wel last van buik had. En nu dus haast niet. Merk wel dat als ik wat meer doe het nog beetje gevoelig is, maar niet zoals anders. Dat ik echt moet gaan zitten. Is erg opvallend. Gistermiddag stond ik gewoon meteen de was op te hangen en te koken. Eigenlijk wil ik het niet helemaal geloven dat het zo snel werkt en dat het daarvan komt. Maar aan de andere kant is het wel opvallend. Vind het dan jammer dat ik er niet eerder aan begonnen ben. Maar wist nooit precies wat het was en of het werkte. Door tip van iemand anders ben ik eraan begonnen ivm pijnlijke spieren/ gewrichten in rug, schouders, nek en armen. Maar sommige vermelden ook dat ze kunnen helpen bij de vruchtbaarheidsbehandelingen. Maar dat was niet mijn insteek. Helaas zijn de spieren nog niet helemaal over, maar heb pas 1 behandeling gehad. Na 3 of 4 behandelingen moet er verbetering zijn. En laat verder alles over me heen komen aankomende 1,5 weken. Zal zorgen dat ik dit weekend mijn buikje en voetjes lekker warm blijven. Ga een nachtje op pad met onze vakantie-auto. Gelukkig zit er wel een lekker gaskacheltje in. En verder heb ik dubbel dekbed, extra deken, dikke trui en kruik ingepakt. Vanavond nog lekker in mijn eigen warme bedje en morgen er even tussenuit.