Niet alleen de AH hoor Echt alles is zo ontzettend duur geworden! De boter van BB is in een paar maanden tijd 70! cent duurder geworden, voor boter Koffie is bijna onbetaalbaar geworden Gelukkig was er een paar maanden geleden een super aanbieding bij de Sligro en toen hebben we 8 kg koffie gehaald en de kosten en de koffie gedeeld met mijn schoonouders maar denk dat ik hierna maar stop met koffiedrinken Zo is het met heel veel dingen op het moment. Ik gooi echt NIETS weg, maak zelfs de restjes restjes op Zo kunnen we op dit moment de kosten nog een beetje in de hand houden, de vraag is alleen voor hoe lang nog...
Ik eet voor 5 euro. Pot bruine bonen. Selderij Tomatenpuree Rundergehakt Brocolli (wat ik zelf altijd heb, rijst, boullionblokje, peper en zout). Ik kan dit 4 dagen achtérelkaar eten...
Het viel mij vooral op bij de geraspte kaas.. Die is van 1,09 naar 1,45 gegaan Zal ongetwijfeld niet het enige zijn natuurlijk..
Dat klinkt opzich wel goed, ik zou alleen de selderij weglaten als ik 't zou maken.. En wat doe je er dan mee? Gehakt rullen en dan gewoon alles door elkaar gooien?
Zal ongetwijfeld lekker zijn maar afwisseling is veel gezonder voor je En dat hoeft ook niet onwijs duur te zijn.
Nog meer onder 5 euro. Zak aardappelen, andijvie en spekblokjes. (wat ik thuis al heb: boullionblokje, nootmuskaat, boter, melk, peper en zout) Stamppot!!!!
Ik maak wel eens zo'n "oorlogskostje". Capucijners met spekjes en ui. Sommigen doen er nog picalilly bij, maar dat vind ik zelf niet lekker. Zelfs het vet van de spekjes gebruiken we nog. Beetje strooivoer voor de vogels er in en in een schaaltje buiten zetten (als het vet gestold is). Vinden ze heerlijk! En leuk om naar te kijken op zo'n sombere novemberdag.
Hier nog een lekker goedkoop gerecht Witte bonen in tomatensaus Uien Winterpeen Rijst ( liefst bruin/zilvervlies) Ontbijtspek plakjes Knoflook beetje kaas Bak de ui en het spek samen tot de ui een beetje bruin is. Dan de peen in dunne plakken en de knoflook erbij roerbakken. Dan als de wortel een beetje zacht is de wittebonen erbij ( met de saus) Alles lekker gaar laten worden. Dan in een ovenschaal heel veen met een beetje kaas onder de grill Serveren met rijst
Afgelopen tijd was hier érg druk, dus niet echt veel aandacht aan het budget besteed en dat was te merken; we hebben nu al bijna 430 (!!) euro uitgegeven terwijl we nog een aantal dagen te gaan hebben deze maand. Ons budget is trouwens 80 euro per week. En dat lukt de laatste tijd al regelmatig niet. De 'per maand' was dus een schrijffout Grappig dat je ons menu lekker noemt. Ik vind dat van jou nou juist altijd zo lekker We zijn trouwens bewust 'half' vegetariërs, nu al zo'n 15 jaar. We eten wel af en toe vis, en voor de rest helemaal vegetarisch. En of vegetarisch eten nog goedkoper is dan vlees eten?? Vroeger wel, maar nu met die prijsknallers denk ik wel eens dat vlees eten de goedkope keuze is. Per volgende maand ga ik het hier echt goed bijhouden wat ik koop. Het moet toch goedkoper kunnen dan het dat het nu gaat.
Ik lees hier ook wel eens mee. Leuke ideeen! Ik doe nu ook bewust boodschappen en probeer 40-50 per week. Lukt nog niet altijd helemaal. Vanaf nu echt proberen eraan te houden. En heb mezelf beloofd, alles wat ik overhoud naast t boodschappen geld mag ik eind vd maand van shoppen! goeie stimulans Anders maakte ik het op aan boodschappen. Denk voorheen 450-500 per maand, zonder kind. Nu 1 kindje van 8 mnd
Ik ben deze week wat duurder uit, alvast voor sinterklaas en verjaardag wat ingeslagen. Jumbo: 5x melk Volkorenbrood Zonnepitbrood 3kg aardappelen Gevulde speculaas 3x Olvarit 2 voor 1 euro Prei Andijvie Petit pain meegranen 2x afbakbrood wit Vanillevla Krentenbollen 2x koffiefilters 2x diepvrieszakjes 2x olvarit fruit Groente bami Kauwgom Kroepoek Pindakaas Maggie preischotel 2x jonge kaas Spekreepjes Redband snoepmix Borrelnootjes Nibbitschips Pennywafels Rookkaas Mix roerbakmie Kipfilet 1st. Chinese mie Evergreen Goudkuipje Ontbijtkoek Frietsaus Knoflooksaus 32,44 euro Lidl Appels Bananen Mandarijnen Paprikamix Kruidenkaas Slamix Cervelaat Kipfilet tuinkruiden 3x Sinas 3x 7up Amandelstaaf 2x Cola Rijstenwafels Gourmetschotel (750gram, 5,00 euro) 2x gehakt 19,70 euro Ma: Preischotel met gehakt/prei/paprika en aardappelschijfjes Di: Mie, met bamiegroente/kipfilet/kroepoek en augurk Woe: Stampot rauwe andijvie met spekjes en gehaktbal Don: Erwtensoep met stokbroodje Vrij: Gourmetten met sla/stokbrood/komkommer/olijven en sausjes Zat: Niet thuis Zon: Niet thuis
veel stamppotten, kun je met allerlei groentes maken Vandaag rode bietjes stamppot met een boerenworstje. Gisteren broccoli met aardappels en datzelfde worstje Eergisteren een pizza Bolognese (hele lekkere van de Lidl) Daarvoor oosterse roergebakken spruitjes (oa ketjap erdoor) met rijst Daarvoor zuurkoolstamppot met hamblokjes en slavink Daarvoor pasta met tonijn en tomatensaus (pakje gezeefde tomaten en blikje tonijn) Nou, in die trant dus eten wij en ik ben niet meer dan 50 euro kwijt, ik doe veel boodschappen bij de Dirk en de Lidl, broden van pakweg 0,99 cent, goedkope vleeswaren bij Dirk en eens in de zoveel tijd haal ik scharrel en/of biologisch vlees bij de AH en euroshopper artikelen. Vlees is het enige wat ik relatief duur haal, maar we eten dat niet elke dag.
wat ik ook een heel lekker gerecht vind is witlofsoep witlof in stukken bakken met een uitje, koken met groentebouillon, later room erdoor, en op het laatst wat ham in reepjes gesneden erop leggen, heerlijk!! Met een stokbrood erbij heb je weer een maaltijd.
Vandaag weer boodschappen gedaan. Ik ben bij de Ekoplaza, de AH en de C1000 geweest. Ik heb gehaald voor 60,12 euro; 4 bio porto bella's 3 bio courgette's 2kg bio wortels 1 bio rode kool 1 bio flespompoen 2 bio rode paprika's 2 bakjes rauwkost zak cranberries 4 bio avocado's 8 bio appels 4 bio kiwi's 4 bio peren bio bananen 3 kg biologische aardappelen mung bonen bio cacao sterrenmix thee 16 speltwafels lijnzaad 3 pakjes bouillonblokjes zonder zout kruidenboter 4 l volle melk 2 l volle yoghurt tempo zakdoekjes 2 afwasborstels 10 rollen page toiletpapier Ons weekmenu daarbij; Vrijdag; Andijvie stamppot met champignons Zat; Ministrone met een Parmezaan biscuit laag uit de oven Zon; Eten we bij schoonouders ivm Sinterklaasviering Ma; Aardappel-courgetterosti met honingworteltjes Di; Gevulde porto bella's Woe; Dahl van mung bonen met naan brood Don; Rode kool met appel en aardappelpuree uit de oven Vrij; Gepofte aardappel met winter ratatouille Zat; Pasta met wortel-tomaatsaus Zon; Restjes dag Bijna alles is deze week biologisch en toch netjes aan het budget gehouden
vrijdag vandaag zelf gemaakte rosti met hamburgers en salade. zaterdag morgen zelfgemaakte goulash met rijst en tomatensalade zondag stoofvlees met gekookte aardappelen en brocolı maandag macaroni met kip en brocoli kaas/roomssaus dınsdag kippensoep met zelf gebakken brood. woensdag nasi met kip en groente en gebakken eitje donderdag zelf gemaakte piza met alle groente die over is. het vlees wat ik gebruik voor stoofvlees koop ik aan het bot snij dit er zelf vanaf en gebruik het bot met overgebleven vlees dus voor de goulash van morgen. en als je grote zakken rijst macaroni enzo koopt doe je daar heel lang mee. daarnaast doe ik zelf eenvoudig brood maken. maar de kleine broodjes bij lidl en aldi bas of ah zijn ook heel goedkoop. trouwens sommige producten van ah euroshopper zijn spot goedkoop en prima. alleen moet je dus wel opletten wat je koopt. en doe je boodschappen groot inkopen. en opmaken wat je in huris heb. daarna is het handig om een vooraad blik groente te hebben. wat ik normaal nooit gebruik. maar als je een x geen geld heb en je heb wel aardappelen enzo in huis is het makkelijk een potje rode bieten erij open maken
Weekmenu wordt helaas aangepast. Ik heb me gister gruwelijk verbrand tijdens een ongeluk in de keuken. Heb 2e graads brandwonden aan de binnenkant van me armen en duik voorlopig even niet de keuken in Voor morgen hebben we restjes chinees van vandaag meegekregen van schoonouders en voor dinsdag uiensoep gemaakt door mijn moeder. Woensdag hoop ik toch echt wel weer wat te kunnen maken maar wat en hoe ligt er een beetje aan.