Vanavond was ik als verrassing door mijn nichtjes nog een keertje mee uit eten genomen. Eén van mijn nichtjes vertelde me dat het in onze familie zit dat de meeste vrouwen echt snel bevallen. Nu heb ik daar nooit zo bij stil gestaan maar achteraf als ik nu kijk is dat inderdaad zo.... Mijn nichtje zelf heeft met moeite het ziekenhuis gehaald, zat met volledige ontsluiting nog in een rolstoel op weg naar de verloskamers en met één pers was haar kindje er. Haar tweede kindje was ook binnen 4 uur geboren. Mijn moeder is ook twee keer snel bevallen (1e keer binnen 3 uur, 2e keer binnen 5 uur). Is dit iets wat ik aan mijn gyn moet melden, of heeft dit geen invloed op mijn bevalling? Ik moet namelijk in het ziekenhuis bevallen en dat is ongeveer 25 minuten rijden van ons thuis af. Bovendien moeten wij door anderen gebracht worden, omdat mijn man geen rijbewijs heeft. Ik ga bevallen van ons eerste kindje dus ik weet niet zo goed wat ik moet verwachten. Ik bel sowieso als de vliezen breken of als ik ween krijg.
Ik zou niet weten of zoiets erfelijk is bepaald.... maar melden kan altijd toch? Dan weet de gyn er alvast van af! Ik kreeg bij de eerste de tip om vooral niet té lang te wachten, ook wij moesten nog 25 minuten oid in de auto zitten. De Vk zei toen ook tegen me, probeer aan te voelen wanneer het teveel wordt. Mede ook omdat ze niet langs kon komen om te kijken hoever ik was. Toen ik in het ziekenhuis kwam had ik 4 a 5 cm ontsluiting, in ongeveer 4 uur. Uiteindelijk in ongeveer 14 uur bevallen, incl thuis en incl bijna 2 uur persen.
tsja, mijn moeder beviel snel van haar kinderen en ik ook van mijn kinderen... Ik ben bijna in een taxi geboren, mijn zusje zonder vk en mijn broertje bijna op de trap... maar bij mij geloofde de vk niet dat ik al snel zou komen. Haar bevalling van mij duurde 7 uur. Mijn eerste bevalling duurde ook 7 uur, mijn 2e 2uur en mijn dochter is ook bijna zonder vk geboren (die was wel in huis maar ik boven en zij beneden en eva kwam er al uit ) nr 3 tm 5 was 3 uur. ik zou het iig melden, maar het hoeft niets te zeggen. De gyn heeft daar vast meer ervaring mee.
Het was bij mijn nichtje nl zo dat ze steeds afgewimpeld werd met de tekst: ach het is je eerste, dat gaat niet zo snel, probeer de nacht thuis nog door te komen. Toen ze voor de 3e keer belde, mocht ze komen (maar werd ze wel chagie te woord gestaan) en toen ze dus in het ziekenhuis was had ze al volledige ontsluiting en kreeg ze op haar kop dat ze eerder had moeten komen....tja.... ik denk dat ik het gewoon meld (tenminste als ik mijn gyn nog zie voordat ik ga bevallen hahaha)
Bij ons zit het blijkbaar ook in de familie. Mijn moeder en iig 2 van haar zussen zijn snel bevallen. Ik ben de eerste van de dochters die een kleintje heeft gekregen. Ik heb achteraf kleine steekjes gevoeld, maar heb me maar een half uurtje gerealiseerd dat ik aan het bevallen was (had toen meteen persweeen). Het kan dus wel degelijk genetisch bepaald zijn en ik zou het zeker melden! Ik ben nu 37 weken zwanger en de verloskundigen gaan er vanuit dati k alleen nog maar sneller ga bevallen (ik zal het nu wel eerder herkennen, hopelijk)
Ik zou het wel melden! Hier vroeg de vk het ook, of ik wist wat voor bevallingen mijn moeder en eventueel oma had gehad. Hier snelle bevallingen en grote kinderen en dat gebeurde bij mij dus ook .
toen mijn moeder van mij moest bevallen braken de vliezen, begonnen de weeen en met een kwartiertje was ik er, er was nog niemand bij want mijn tante was bij de buren iedereen aan het bellen (ik wilde gewoon geen pottekijkers hahaha) Mijn vriend schijnt ook binnen een half uur nadat de weeen begonnen te zijn geboren. Ik was overigens de 1e voor mijn moeder en mijn vriend de 2e voor zijn moeder. Ik ga het denk ik wel melden want ik heb al begrepen dat ze bij ons in de familie allemaal zo rap zijn. dus wie weet. mijn moeder was na een dag al weer op de been dus hoop dat dat wel erfelijk is hahaha
Hier juist totaal andere bevallingen als m'n moeder en oma gehad, dus hier ging het in ieder geval niet op (gelukkig voor mij ).
Ik dacht ook een snelle bevalling tegemoet te gaan, iedereen was namelijk erg snel.. Babietjes binnen 3 of 4 uur.. Verloskundige zei dat dat helemaal niets zegt! Ik heb er 13 uur over gedaan.. Maar melden kan uiteraard nooit kwaad..
altijd even melden maar het heeft er niets mee te maken!! mijn moeder heeft erge lange/pijnlijke/horror bevallingen gehad ik zalige en toch wel gemakkelijk de eerste niet maar de tweede was er in 3 uurtjes tijd
o mijn moeder is 2 keer binnen 2 uur bevallen. Ik heb het nooit gemeld... niet aan gedacht ook eigelijk. Maar goed, eerste was keizersnee en 2e was inleiding en die was wel supersnel gekomen (na een uurtje gingen ze alles al klaar zetten omdat ie er zo wel zou zijn...) maar hij paste er niet door dus werd ook ks.
Je kan het melden, maar mijn ervaring is dat ze je niet serieus nemen. Wat bij mij het gevolg had dat mijn man nog gebeld moest worden toen ik mocht gaan persen (werd ingeleid). Hij was nog net op tijd voor de geboorte Mijn advies; meld het en zorg dat je man /vriend bij je blijft.
Mijn moeder was snel bij nummer twee en drie (huisarts die nog net op tijd binnen kwam stuiven). Mijn zus was vervolgens ook snel bij haar twee kindjes en ook mijn eerste bevalling was vrij rap. De huisarts die mij toen begeleidde vond het ondanks dat het een inleiding was, een snelle bevalling (3,5 uur). Dus tja, of het in de familie zit of niet, het is in ieder geval wel erg toevallig. De VK is gelukkig al gewaarschuwd door de korte duur van mijn eerste bevalling...
Ik vind een 5 uur durende bevalling niet heel snel eigenlijk.... Maar je kunt het aangeven. Denk zelf dat het niet erfelijk bepaald is, maar ik ben geen gyn of vk.
Ik zou t zeker melden. Mijn moeder is bevallen met 3 uur en 1 uur en ikzelf met 4 uur en 2 uur. Bij ons beiden was er al zeker 5 cm ontsluiting voordat we weeen voelden. Ik mocht mijn verloskundige bellen bij 1e krampje of druppel vruchtwater,anders zou ik t zh wellicht niet halen. Bij 2e lag ik onverwachr in zh ivm onderzoeken toen t begon. Maar goed ook!!