Twinny: ik heb idd gemerkt dat je niet langs gekomen bent hier, haha!! Was wel leuk geweest overigens, een beetje afleiding! En nog een keertje over traplopen, die 5 verdiepingen zijn dus helaas van het appartementengebouw. We zitten in het oude stadscentrum op een bovenste etage (5e verdieping dus) in een flat... !!!Pffffiewww, mocht ik willen!!! 5 verdiepingen hebben in m'n eigen huis!! waauw!
Jeeminee, is Tanya nu nog steeds niet bevallen? Wat een vreselijke lijdensweg zeg! ik hoop echt dat het nu eindelijk doorzet! Veel sterkte Tan!!!! Twinny, fijn dat het bij jullie ook goed gaat! Hoe snel ben jij hersteld na de keizersnede? Bij mij gaat het op zich heel goed, alleen kan ik nog geen lange stukken wandelen. Ik kom ook bjna niet buiten eerlijk gezegd. En hoe lang heb jij paracetamollen geslikt? Ik ben begonnen in het ziekenhuis met 8 per dag en 1 andere pil... Ik zit nu op 3 à 4 per dag (afhankelijk van het bezoek, aantal en vooral wie...) Daardoor voel ik me natuurlijk ook een stuk beter. Ik ben normaal nooit zo'n pillenslikker, maar men heeft me bezworen dat ik dat nu toch maar moest blijven innemen en dat je vanzelf minder neemt... Dus dat doen we dan maar braaf. Maar ik ben wel nieuwsgierig hoe dat bij anderen is gegaan... Ana, veel sterkte, bij jou zal het ook niet meer lang duren eer je je ukkie in je armen kunt sluiten! Nog een paar daagjes. Beebie, geven jullie Nicci de fles, of krijgt ze borstvoeding? Jeroentje wordt uitzichzelf redelijk netjes na 3 à 4 uur wakker, als het langer duurt dan proberen we hem wel een handje te helpen met wakker worden, maar de ervaring tot nu toe leert dat hij dan niet zo makkelijk wil drinken. We kunnen dus beter wachten tot hij uit zichzelf wakker wordt...
En dan is hier mijn Bevallingsverhaal... Na maandag een hele dag voorweeën en een lullig bezoekje van de VK 's avonds, hield het dinsdag even plotseling op als het begonnen was. Ik in tranen natuurlijk. Maar 's avonds rond 22 uur begon ik weer weeën te krijgen en zo regelmatig dat ik ben gaan bijhouden. Om de 7, 8 minuten. Ik kon er niet van slapen. Rond 3 uur had ik ze inmiddels een uur lang om de 4 minuten en besloot ik dat ik de VK wel weer kon bellen. Die kwam, en ik bleek toen 3-4 cm ontsluiting te hebben! Joepie, het was echt begonnen! Ze zou terugkomen om half 9. Toen bleek echter dat de ontsluiting helemaal niet was opgeschoten, en de weeën ook niet krachtig genoeg waren geworden. Er was dus niets veranderd. Aangezien ik al een paar nachten niet geslapen had besloten ze dat hoe dan ook het kind woensdag geboren zou gaan worden en besloten ze mijn vliezen te breken. Dat kostte toch een moeite! Leek wel elastiek.. Eindelijk braken ze en toen bleek dus dat er meconium in het vruchtwater zat. We zijn toen overgedragen aan het ziekenhuis, waar ik aan een infuus met weeënopwekkers gelegd ben. Om 11 uur sloten ze dat aan en een paar uur later was het nog niet opgeschoten met de ontsluiting - dat heb ik overigens pas achteraf gehoord, op dat moment hebben ze me voorgelogen. Gelukkig! Het infuus is dus flink omhoog gezet en toen begon het echte werk.. Toen ik eindelijk 8 cm ontsluiting had, om 3 uur, naar de verloskamer. Maar toen ik volledige ontsluiting had stond er nog een randje baarmoedermond wat ik weg moest zuchten. Terwijl ik dus al enorm heftige persweeën had. Ik heb denk ik 3 kwartier persweeën weggepuft en toen mocht ik EINDELIJK persen. Na anderhalf uur hard werken en een grote knip kwam toen Sverre! Al met al vond ik het een goede bevalling; ik heb er een goed gevoel over. En dat eerste uur na de bevalling, als je met zijn drietjes alleen gelaten bent.. Zo geweldig!
O, wacht jullie bedoelen voor het badje... Ik dacht voor de voeding... Jeroen heeft minimaal een half uurtje nodig om wakker te warden, dus als hij begint te morrelen dan beginnen we meestal aan zijn badje. Pas als we hem gaan afdrogen of aankleden dan is hij pas echt wakker en wil dan eten. Het badje vind hij ook heerlijk.
Hé Kar, ik heb je nog niet kunnen feliciteren met Sverre, dus alsnog bij deze! Wat een scheetje zeg! Vervelend is dat hè? Als je aan het infuus ligt en je blijkt na al die uren geen centimeter te zijn opgeschoten. Gelukkig kwam bij mij daarna heel snel de beslissing om een keizersnee te doen. En zoals je schrijft is het soms beter dat ze je even voorliegen... Nou geniet van elkaar!
Ik lees dat sommigen hun kindje wakker maken voor de voeding. Voeden jullie niet op afroep dan? Sverre is na de voeding van 15:00 vandaag wakker gebleven tot een kwartier geleden, toen had hij alweer honger. Dus gevoed en nu slaapt hij. Kan goed zijn dat hij nu langer slaapt. Vanochtend heeft hij van 4:00 tot 10:00 geslapen!
Dat is geen gezeur hoor! Voor iedereen is de beleving anders. Gelukkig zijn vriendlief en ik erg nuchter en praktisch ingesteld en hebben we emotioneel gezien geen grote deuken opgelopen. De miskraam is nu wel verwerkt (was maart vorig jaar) en we humorren ons door de strubbelingen heen. Altijd belangrijk om te blijven lachen he! (ook al wordt dat nu eventjes moeilijk want het begin ook in huis nu warm te worden....) groetjes
Ja hoor Kar, wij ook op afroep, tenzij het (overdag) langer dan 5 uur duurt, (is één keertje voorgekomen). Gisternacht heeft Jeroen ook 6 uur aan één stuk geslapen! Ik heb wel net een kwartier geleden zijn dekentje eraf gehaald, dan kan hij wat beter bewegen en wordt hij 'vanzelf' iets eerder wakker... Na de voeding van vanmorgen 10.30 uur heeft hij ook niet meer geslapen en heb hem daarom ook iets eerder voor de volgende gegeven en daar slaapt hij nu dus al 4 uur op (om 1 uur nog gevoed) maar nu begint hij geluidjes te maken, dus we gaan zo maar eens kijken...
Nicci krijgt borstvoeding, maar ze drinkt niet voldoende uit de borst, dus de rest krijgt ze met een fles. Ik weeg haar voor en na de borst en kolf rest. Nicci wil net als Jeroen niet of nauwelijks drinken als we haar ervoor wakker maken.
Ieks wat klinkt het allemaal ingewikkeld wat jullie doen en vertellen enzo.. eerst al die bevallingsverhalen..Zo zegt Kar dat ze het een goeie bevalling vond, terwijl ik alleen maar met open mond zit te lezen en denk: sjezus, om 3 uur s nachts. sjezus een uur lang om de vier minuten. sjezus half negen pas weer de vlosk? Sjeeeeeee dat er niks opgeschoten was zeg! sjeeeez dat er meconium in zat.. :x Oehw de vliezen willen niet en lijken wel van rubber. Oehww naar het ziekenhuis aan het infuus wat niet opschiet. Sjeez zeg dat je dan toch nog drie kwartier moet wegpuffen.. waaaat anderhalf uur persweeen?...... En dan sluit ze af met: al met al vond ik het een goeie bevalling.. Kijk, op die momenten begin ik me zorgen te maken haha Vervolgens lees ik over baby's die niet van badjes houden, of juist wel, die een half uur of zelfs een uur voor het voeden wakker gemaakt moeten worden, maar je voedt toch om de twee uren? baby's die 3 a 4 uren slapen..wederom; maar je voedt toch om de twee uren? En als je dan gevoedt hebt (wat plus minus een half uur duurt?) en je beep moet dan nog slapen en dan nog weer in bad en een luier en weer voeden enzo.... Dat kan toch allemaal nooit in die twee uurtjes..want: je voedt toch om de twee uur. Nou ja..ik lees dit stukje effe voor aan Vir (vriendje), die lacht zich kapot (en zget heel nuchter dat zich dat vanzelf wijst en anders maar niet, daar komen we dan wel achter) @ Jody: ik heb nog geen idee. Vind het de laatste dagen wel 'rommelen"en rare pijntjes enzo..maar ik vraag me steeds af of dat niet mn darmen zijn ipv de beep Wel heb ik ook voor het eerst in de hele zwangerschap harde buiken. Keihard dan dus ook maar meteen! Dus ik weet het niet..ik denk zelf eigenlijk dat we nog wel een week kunnen wachten..Maar ik (of vriendje) sms je natuurlijk meteen zodra er iets gebeurd @ Ana: Ik heb het geprobeerd...,met de trap..echt waar..*schudt treurig met d'r hoofd* @Lma: grappig mijn vriend komt ook niet uit Friesland. hij komt uit Rotterdam. Nogal een verschil dus (hoewel qua mentaliteit..? lijken we best op elkaar..de friezen en de rotterdammerz) Maar hij heeft hier ook helemaal zijn draai gevonden. Is jouw mannetje voor jou in Friesland komen wonen? Mine iz! Voedden jullie je kindje tweetalig op? want ik neem aan als je vriend uit de randstad komt dat ie geen fries praat? @Vissie: Haaaaaaaaaaaai
In principe voed ik op afroep hoor, maar hou de tijd wel in de gaten. overdag zit ze op de 3 á 4 uur, maar 's nachts kan dat wat langer zijn. Vanwege Nicci haar dysmaturiteit moet ze echt haar 7 voedingen hebben en is mij verteld dat er niet meer dan 6 uur tussen de voedingen mag zitten ivm haar bloedsuiker. Ik zet mijn wekker hier 's nachts voor, maar ze komt altijd zelf na ongeveer 4 uur.
Hoi Twinny, na een beroerde nacht vandaag geen puf gehad om babykleertjes te wassen, laat staan om uberhaupt wat te doen. Heb net met veel moeite me zover kunnen overhalen om boodschappen te doen.. nu nog uitpakken.... Meallán slaapt prima in zijn nieuw bedje. Had verwacht dat hij er een paar keer uit zou komen, maar hij gaat gewoon braaf liggen en slapen. Ben echt trots op 'm. Groetjes, Melanie
Hihihi Niva, het wordt je inderdaad allemaal geleerd! En om de 3 uur voeden is echt genoeg hoor. Badje is maar 1 keer per dag. Luier verschonen deed ik tussen de borsten door - dus eerst 1 borst voeden, verschonen (want dan wordt hij weer even lekker wakker) en dan de andere borst. En nu de voeding op gang is gekomen ligt hij nog maar een kwartiertje te drinken, en heeft hij genoeg aan 1 borst. En de bevalling, tja... Bij mij was het cliche echt waar dat je de pijn (of veel ervan) meteen vergeten bent als je je kindje op je buik hebt liggen. Heel raar.
Kar ik was net als Ana verbaasd over de zin dat je het een goede bevalling vond. Dan had je mijn bevalling waarschijnlijk helemaal easy gevonden.
Mijn mannetje is inderdaad voor mij hier komen wonen. Hij woont hier nu 4,5 jaar en het bevalt hem prima. Hij verstaat het Fries prima en kan het zelfs een beetje praten, maar dat hoeft voor mij niet (klinkt nergens naar ). We gaan de kleine in het Nederlands opvoeden, maar het krijgt toch genoeg Fries mee, zodat hij het wel kan verstaan. Van mij hoeft hij het niet persé te kunnen spreken, maar ik denk dat dat op een gegeven moment automatisch wel zo gaat (op school enzo.). We zien wel hoe het gaat komen, maar voertaal wordt Nederlands..
hoi meiden ana: o spannend meid, dan is jou beebje er ook bijna... Beebie: nu san vakantie heeft, wisselen we de nachten inderdaad af... Vissie: ik heb alleen 5 dagen in het ziekenhuis paracetamol 6 per dag geslikt ongeveer. Nu na drie weken ben ik in iedergeval weer helemaal mobiel, maar was ik eigenlijk vorige week al, maar toen nog wat voorzichtiger! Rijd ook weer auto enzo. Ben alleen nog wat moeig.... KAr: tegenwoordig voeden we inderdaad op afroep. De kraamverzorgster zei: 3 uur mag, 4 uur moet! En 's nachts mag ze niet langer dan 6 uur achter elkaar slapen. DAar houden wij ons dus maar aan.... Maak haar alleen wakker als ze eerst nog in badje moet! nog geen nieuws van Tanyä? Hopelijk is dat goed nieuws! ik ga nu maar een koken, want we krijgen straks bezoek! Zoë ligt buiten in de kinderwagen te slapen, tis eindelijk rustig! twinny