Nog meer amazones hier?

Discussion in 'De lounge' started by fleerpje, Jul 8, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pendrag

    Pendrag VIP lid

    Jul 26, 2006
    6,458
    1
    0
    Lijkt mij ook wel logisch. Exceemdekens hebben ze dag en nacht op met soms heel warm weer. Dan is ventilatie en frisse lucht voor de huid geen overbodige luxe.

    Gelukkig zijn onze paarden, met of zonder exceem, waterdicht.
     
  2. Springboon

    Springboon VIP lid

    Oct 9, 2006
    8,278
    1,834
    113
    Female
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    Morgen moet mijn ruin naar de hoefsmid.
    Ben gisteravond 45 min. aan het proberen geweest om hem te vangen..
    Wou hem alleen het halster even omdoen, dat scheelt morgen een hoop vangwerk.
    Maar meneer dacht er anders over..

    Hij mist 1 ijzer voor, en de andere ( ook voor) zit los.
    Achter zitten ze nog goed eronder..
    Meneer loopt erg erg kreupel door, maar tjah, wie niet wil komen, moet maar ondervinden.
    Vandaag gaan ze ( van stal) een nieuwe poging doen, en hem evt. op stal zetten ( voor de nacht).
    Anders wordt het morgen (weer) in een hoek drijven, met 4 personen, en hem dan vangen , en hem meenemen naar stal (anders duurt het minstes 3 uur voordat je hem hebt, in een grote groep).

    Dravers eigen. Dat weglopen..
    Ben het niet anders meer gewend, alleen hou ik het nu amper vol om die kant op te lopen.
    Dus ben benieuw hoe het morgen gaat..
     
  3. bloempje27

    Apr 8, 2007
    96
    0
    0
    Tja daar zit wat in natuurlijk, dan beter nat dan een over verhit paard.

    Wat heb ik dan een makkelijk paard als ik al aan kom lopen dan staat meneer al bij het hek.
     
  4. fleerpje

    fleerpje Actief lid

    Jun 26, 2007
    309
    0
    0
    Nee dat is het nadeel van zo'n eczeemdeken, ze drogen wel snel, dus met buien is het geen probleem, dan zijn zo zo weer droog, maar zoals laatst met die hele lange vele buien en tussendoor vochtig dan krijgt ie het echt koud eronder, met harde wind enzo... Ik haalde hem rillend erondervandaan, arm peerd, dat noemt zich dan een winterharde ijslander... ;) Beessie kan der ook niks aan doen.
    Ik heb hem nu voor het eerst dan de nachten op stal, maar qua exzeem bevalt het ook goed, hij heeft er nagenoeg nog geen last van, op een plekje op zijn oor (niet bedekt door deken :rolleyes: ) en zijn staart jeukt nu wel een beetje. Maar hij staat nu al weer 4 dagen lekker buiten 's nachts. Alleen met het onweer weer ff op stal.

    Hier nog een schattig plaatje van mijn vriendje:
    [​IMG]
     
  5. Tyra

    Tyra Actief lid

    Jul 18, 2007
    156
    0
    0
    Levensgenieter
    Ergens op de Veluwe.......
    Mijn paarden liepen altijd in de wei rond het huis, zo'n 2 hectare. Maar als ze naar binnen moesten hoefde ik alleen maar in mijn handen te klappen en daar kwam die dwaze merrie (KWPN Pele x Wolfgang) al aanrennen, haar veulen van Ronaldo en mijn wedstrijd paard Oldenburger (Kronprinz x Goldstern) als een gek erachter aan wie het eerste bij het hek was. Hekje open en elk paard liep zijn eigen stal in. Super handig!

    Goed zo...braaf wat zijn jullie toch correct opgevoed (schouderklopje)[/img]
     
  6. Moo

    Moo Bekend lid

    Jun 21, 2005
    873
    0
    0
    Wormerveer
    Meld zich nog een paardenliefhebber! Alleen dit keer een westernruiter. :)
    Ik heb een eigen paard (ruin), van nu zo'n 18 jaar. Voor mijn bevallings(verlof) ging ik 7 dagen in de week heen en nu 4 keer. Voor die andere 3 dagen heb ik 2 verzorgsters.

    Tis soms nog wat lastig te combineren, maar het gaat allemaal wel aardig!
     
  7. bloempje27

    Apr 8, 2007
    96
    0
    0
    He leuk nog een western ruiter :D .

    Fleerpje, wat een leuk koppie heeft die van jouw.
    Weer wat geleerd van die dekens. Misschien en rare vraag.
    Heeft hij nu ook minder last van zijn exeem dan dat de zon de hele tijd schijnt. Heb echt geen flauw idee hoe dat zit. (het heeft toch ook met insecten te maken?)

    Heb iets meer verstand van het headshaken daar heeft die van mij zo'n last van.
     
  8. Robyn

    Robyn Bekend lid

    May 23, 2006
    732
    0
    0
    Ambtenaar
    Naarden
    Hey Moo, leuk nog een westernruiter.
    Sta jij toevallig op de Kalverhoek? Dat is zo dichtbij voor jou...
     
  9. fleerpje

    fleerpje Actief lid

    Jun 26, 2007
    309
    0
    0
    Ja het komt door een klein mugje wat bij warm en vochtig weer en in de schemering bij zonnige dagen het actiefste is, hij is allergisch voor het speeksel van die mug.
    Maar het kan ook komen door eiwitten en fructaan in het gras, dus schrale weidegang vooral op zonnige dagen is ook heel belangrijk. Daarom haal ik hem dan meestal 's nachts naar stal, dan eet ie gewoon hooi, en staat ie voor de schemer binnen. Binnen zitten ze nagenoeg niet. Nadeel is dat ie dan wel weer kan schuren... :rolleyes:
    Harde wind is ideaal, en vlakbij de kust dan hebben ze er het minst last van. MAar ik sta al vlakbij de kust. Er zijn ook meer muggen dankzij de warmere winters.

    Headshaken is ook een lastig iets he? Heef tie het erg, en weet je de oorzaak? Laatst las ik iets over een paard die had zo'n hoofdpijn, daarom schudde hij zo.
     
  10. bloempje27

    Apr 8, 2007
    96
    0
    0
    Kijk weer wat geleerd, ik wist dat het iets te maken had met insecten maar hoe het nou precies zat wist ik niet. bedankt voor je uitleg.

    Het haedshaken van mijn paardje voor veroorzaakt door een combinatie van verschillende allergieen.
    Zo heeft hij een allergie voor stof, pluizen van bomen en planten en ook nog van het zonlicht. Hij is nu 12jaar en heeft het al zolang ik hem heb (net 3 toen ik hem kocht). Alleen wist ik het toen nog niet hij had het ook niet in erge mate. Maar naar mate hij ouder werd kreeg hij meer last van het schudden met zijn hoofd, soms zelfs zo erg dat hij zijn evenwicht zelfs verloor tijdens het rijden.
    Ik heb er toen der tijd verschillende dierenartsen bij gehad maar kwamen op niets uit. Ben toen zelf op internet aan het zoeken geslagen en daar vond ik een stukje over headshaken. Dat heb ik toen aan een dierenarts voorgelegt. Ik kon hem toen op prednison zetten. Maar heb dat niet gedaan. Hij heeft er voornamelijk last van als hij zich inspant. En dan zou ik het voor mijzelf doen, zodat ik toch kan rijden in plaats voor het paard. En dat vanaf de maand Maart tot eind September. Ik rij in de zomer ook veel minder om dat hij niet lekker in zijn velletje zit. En als ik rij dan hebben we een masker voor hem die pluizen en al tegen houden. Ook bedekt het masker zijn ogen, wat het licht wat tegen houd, waardoor hij toch nog wel wat werk kan verrichten onder het zadel.
    Hij heeft daar in tegen op de wei en in stal nauwelijks tot geen last van het headshaken.
    Dus het is in de zomer een beetje aankijken met het rijden.
     
  11. miss anita

    miss anita Bekend lid

    Jan 22, 2006
    796
    0
    0
    die van me vriendin deed het ivm de tanden er zijn gister 2 wolfstanden getrokken plus 2 melktanden
     
  12. miss anita

    miss anita Bekend lid

    Jan 22, 2006
    796
    0
    0
    wie heeft er ervaring me criollo`s ik zit er aan te denken mijn kwpn te verkopen en over te gaan op western rijden is altijd mijn wens geweest en nu maak ik hem waar! denk ik, de sport is nix meer voor mij, met romeè heb ik veel te wienig tijd hem te trainen enz..
    dus lekker recreatief!
     
  13. Paint

    Paint Actief lid

    Feb 27, 2007
    392
    0
    0
    Waarom dan je kwpn verkopen? Je kan hem toch gewoon omscholen. :(
    Sorry geen ervaring met criollo's , wel met paints.
    Heb met mijn oude kwpn ook eerst nog western gereden voordat ik er een paint bijkocht.
     
  14. miss anita

    miss anita Bekend lid

    Jan 22, 2006
    796
    0
    0
    mijn kwpn zit te veel in(kwa springen enz..) om hem om te scholen, en hij is niet zo heel erg gemakkelijk! wat dat betreft.
    ik ben er ook nog niet helemaal uit,! als ik het wel over me hart kan verkrijgen om hem weg te doen, maar ik ben aan het rondkijken en ga binnenkort even een proefrit ofzo maken dat maakt de keuze vaak gemakelijker, ik kan altijd kijken, en anders moet ik er maar 1 bij kopen ;) (moet me man horen :evil: )haha

    kuzz
     
  15. Springboon

    Springboon VIP lid

    Oct 9, 2006
    8,278
    1,834
    113
    Female
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    Dravers zijn anders ook leuke paarden die het goed doen in de western ( dravers zijn behoorlijk veelzijdig) ..
    Zijn niet zo duur in aanschaf ;) .
     
  16. Robyn

    Robyn Bekend lid

    May 23, 2006
    732
    0
    0
    Ambtenaar
    Naarden
    Haflingers doen het ook super goed in de western, die kosten ook niet zo veel.
     
  17. bloempje27

    Apr 8, 2007
    96
    0
    0
    Met een fjord gaat het ook uitstekend en ook niet duur in de aanschaf.
    In precipe maakt het niet uit met wat voor een paard je western rijd. Het liefst heb ik ook een quarter die geschikt is voor de reining, maar ik ga mijn fjordje er echt niet voor weg doen. Miss Anita ik zou er goed over na denken.
     
  18. miss anita

    miss anita Bekend lid

    Jan 22, 2006
    796
    0
    0
    ja dat doe ik ook, ik speel al een tijdje met de gedachte hem te verkopen, het komt voornamelijk ook dat als hij eingelijk altijd als 'sportpaard' is gebruikt en nooit eens geknuffeld werd enz... (bij mij wel hoor)
    ik heb hem nu 3 jaar en er is weinig verandering ingekomen kwa zijn karakter (hij is echt niet bepaald gemakkelijk) eerder, voor romeè vond ik zoiets altijd een uitdaging, maar dat vind ik nu niet meer ! (tja zoiets heet verantwoordelijkheid is mij verteld haha)
    ik was met mijn vorige paard echt een team!
    dit was overigens niet mijn eigen jammer genoeg.
    dus zodoende!
     
  19. fleerpje

    fleerpje Actief lid

    Jun 26, 2007
    309
    0
    0
    ik ben zwanger! jeeeeeee wat moet dat nou met Fafnir?

    Ik heb in oktober een wedstrijd, die wil ik doen en ik denk daarna stoppen dan zit ik op ff ruim 3 maanden. Dan wil ik niet meer rijden denk ik.
    Maar om hem nou de hele winter stil te zetten op die stal... Da's duur en zonde eigenlijk en niet leuk voor faf.

    Ik ben van plan om een stuk land te vinden waar hij dan lekker met anderen kan staan en ook vakantie vieren.
     
  20. Grassprietje

    Grassprietje Fanatiek lid

    Dec 3, 2006
    2,328
    0
    0
    tukkerland
    Ik begin het nu wel vreselijk te missen hoor, heerlijk rijden in de bossen...
     

Share This Page