Trage schildklier.. ervaringen gezocht...

Discussie in 'De lounge' gestart door Janneke21, 6 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Janneke21

    Janneke21 Fanatiek lid

    25 jul 2008
    1.945
    0
    0
    Kinderopvang en studerend
    Pff ik loop al een paar maanden met vage klachten, te vaag om naar de huisarts te gaan, maar te irritant om het naast me neer te leggen.

    Klacht 1= Mijn hand valt regelmatig uit. Alsof er een zenuw bekneld zit, hij tintelt en voelt dood aan, kan het bijna niet beschrijven. Duurt vaak 10-30 minuten en dan heb ik er een soort lichte spierpijn in maar is er niets meer aan de hand verder.

    Klacht 2= Vermoeidheid en gebrek aan energie. Vroeger had ik genoeg aan 4 uurtjes slaap in de nacht, maar laatste maanden kan ik amper mijn bed uit komen. Ik wil van alles doen op een dag maar ben soms amper vooruit te branden. In mijn hoofd ben ik niet moe, maar het is echt mijn lichaam.

    Klacht 3= Veel rug, nek en schouderpijn. Soms voelt het als een soort spierpijn, maar toch weer niet. Ik heb zelfs een ander bed gekocht maar helpt niet.

    Kleine, maar irritante klachtjes: constant koud, blijvende melkproductie en ben onrustig, kan me slecht concentreren op iets

    Vlak voor de zwangerschap van de oudste ben ik getest op mijn schildklier omdat ik al maanden melkproductie had :D
    Ik zat toen op het randje qua waardes.
    Mijn zus slikt medicijnen voor haar schildklier.. en naar aanleiding van een topic hier over chronische ziektes vallen opeens een paar puzzelstukjes op hun plek.. Zou het....

    Ik zal eens het lijstje erbij pakken;

    gewichtstoename (20 kilo, ook wel tijdens zwangerschappen, maar krijg het er ook niet meer af)
    vocht vasthouden (regelmatig dikke enkels 's avonds)
    vermoeidheid
    duizeligheid
    benauwdheid
    trager functioneren
    lage lichaamstemperatuur (dat viel de laatste kraamperiode al op)
    snel koud (verwarming staat hier standaard 23+)
    lage bloeddruk altijd gehad, ook tijdens zwangerschappen
    hoog cholesterol
    snel blauwe plekken ja, 1 vinger prikken en er zit een grote blauwe plek
    tintelingen
    opgeblazen gevoel valt me laatste weken heel erg op
    slecht functionerend immuunsysteem
    allergieën
    concentratieproblemen uhh waar was ik ook alweer (ja dus)
    spastische darm
    obstipatie
    haaruitval, huid en nagelproblemen (haaruitval en ook nagels die constant kapot scheuren)
    laag libido (minder zin in seks)
    verminderde eetlust ik eet wel gewoon, maar dingen smaken me niet meer zoals vroeger?? :S
    artritis
    spier- en gewrichtspijn
    fibromyalgie
    oedeem
    anemie (bloedarmoede)
    oogproblemen
    apathie
    depressiviteit en stemmingswisselingen
    geheugenproblemen (pseudo dementie)
    psychoses (soms paranoïde symptomen)
    slaapstoornissen
    menstruatiestoornis
    PMS
    vruchtbaarheidsstoornis (onvruchtbaarheid)
    tepeluitvloed Ik heb nu dus al 4 jaar constant melkproductie en geef ondertussen ook al 7-8 maanden geen bv meer, toch loopt het er soms nog uit

    De dikgedrukte dingen heb ik sowieso echt. De andere dingen weet ik niet of kan ik niet echt over mezelf zeggen.

    Nu wilde ik vooral weten of degene met een te trage schildklier ook daadwerkelijk álle (of bijna alle) symtonen hebben.
    Pff ik denk dat ik echt eens naar mijn lijf moet gaan luisteren en voor het eerst in jaren voor mezelf naar de huisarts moet :p
     
  2. Miireii

    Miireii Fanatiek lid

    12 feb 2008
    2.417
    0
    0
    Enschede
    Ik heb al een trage schildklier vanaf mijn geboorte dus ik kan niet heel erg goed meepraten over de symptomen. Wat ik wel weet is dat wanneer mijn waardes niet goed zijn, ik wel een aantal dingen merk zoals de vermoeidheid, haaruitval, hartkloppingen, constant koud hebben enz. Maar deze dingen kunnen ook wijzen op gewoon een griepje.

    Ik zal toch eens je bloed laten prikken als je het zeker wil weten!
     
  3. Nessy

    Nessy Fanatiek lid

    27 feb 2008
    2.309
    0
    36
    Verzorgende-C maar nu huismama
    Duitsland
    Ik heb mijn hele leven een trage schildklier gehad(Hashimoto) gehad maar sinds mijn
    bevalling 6 maanden terug is hij ineens supersnel(Graves).Moet heel eerlijk
    zeggen dat ik liever heb dat ie traag is.Voel me echt veel beroerder
    met die hele snelle schildklier...maar goed...dat is weer een ander
    verhaal.
    Je symptomen kunnen wijzen op een trage schildklier maar hoeft niet.
    En nee.....je hoeft niet alle symptomen te hebben trouwens...
    Enige manier om erachter te komen is even bloedprikken.
    Vraag dan om je schildklier waarden(TSH en FT4 eventuel T3)en je
    schildklier antistoffen te prikken.
    Succes....hoop dat je je snel beter voelt.
     
  4. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.841
    177
    63
    Idd, gewoon een keer je waardes laten prikken bij de huisarts! En ook je prolactine laten controleren, want dat je al jaren melkproductie hebt komt niet van je schildklier!

    Tja, qua klachten herken ik wel een deel. Vermoeidheid, snel koud hebben, trage reacties en verward af en toe, obstipatie. Concentratieproblemen, gewichtstoename (hier 35kg aangekomen in anderhalf jaar, na het stoppen met de pil :().

    Had ook last van menstruatiestoornissen (hele lange onregelmatige cycli) en depressies.

    Tja, enige manier om er achter te komen is door bloed te prikken, en dan ook vragen naar de referentiewaarden, want ieder lab gebruikt andere. Als je waardes wel afwijkend zijn (TSH te hoog en FT4 te laag), moet je medicatie slikken, en het kan een hele poos duren voor je goed bent ingesteld. En duurt nog langer voor je echt van je klachten af bent helaas. (hier nu 2 jaar aan de meds, sinds een maand of 2 goed ingesteld, maar nog wel wat klachten die er bij horen, en die ik niet heb als ik lichtjes begin te hyperen.. Maar helaas, de internist kijkt alleen naar waardes en niet hoe ik me voel, dus daar heb ik 't maar mee te doen).
     
  5. Hier ga ik me volgende week ook laten testen..

    Onregelmatige menstruaties, aankomen, moe, koud, haaruitval, vergeetachtig, duizelig, lage bloeddruk.. Maandag maar eens een formuliertje aanvragen ;)
     
  6. Lillith

    Lillith Bekend lid

    29 mrt 2010
    751
    0
    0
    Randstad
    Ik heb ook een traagwerkende schildklier (hashimoto). Sommige dingen herken ik, zoals vermoeidheid, aankomen en snel koud hebben. Maar dit hoeft, zoals eerder gezegd, niet door een traagwerkende schildklier te komen. Ik zou zeggen: laat je testen, dan weet je het.
     
  7. miffy

    miffy VIP lid

    15 jun 2011
    7.746
    418
    83
    Gastouder en Verzorgende IG
    friesland
    ik heb ook vele symptomen van het lijstje
    maar mijn schildklier zit steeds op het randje
    toen ik 17a18 was zagen ze wel dat hij iets vertraagd werkte maar dit kon nog bijtrekken volgens de ha en vond ze op mijn leeftijd nog geen reden om in te grijpen aangezien ik toen niet genoeg symptomen had volgens haaar en ze het zonde vond om met medicijnen te beginnen
    vlak voor de zwangerschap was die oke, tegen het randje aan
    en met 12 weken zwangerschap nog net zo
     
  8. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

  9. wendy2010

    wendy2010 Fanatiek lid

    25 jan 2010
    4.155
    0
    0
    fulltime mama
    Goes (ZE)
    hoi!


    ik heb ook een trage schildklier, vanaf mijn geboorte.
    in 29 jaar tijd ben ik opgeklommen in medicijnen, tot aan de 150mg Euthyrox.
    bij mijn eerste zws ben ik nog verhoogd naar 175 mg. daarna 7 mnd niet zwanger geweest en toen opnieuw zwanger. al vrij snel weer omhoog: 200 mg en sinds deze week naar 225 mg.

    ik heb van alle 'afwijkende waardes' zelf nooit iets gemerkt.


    over je lijstje:
    gewichtstoename, nee alleen bij zws
    vocht vasthouden, nee alleen bij zws
    vermoeidheid, nee alleen bij zws en bv
    duizeligheid, nee
    benauwdheid, nee
    trager functioneren, nee
    lage lichaamstemperatuur, volgens mij niet
    snel koud, nee
    lage bloeddruk, ja bijna altijd aan de lage kant
    hoog cholesterol, nee
    snel blauwe plekken, nee
    tintelingen, heeeeel soms
    opgeblazen gevoel, nee
    slecht functionerend immuunsysteem, nee
    allergieën, nee
    concentratieproblemen, nee
    spastische darm, nee
    obstipatie, soms wel met periodes, ligt vooral aan mijn eetgedrag volgens mij
    haaruitval, huid en nagelproblemen, nee
    laag libido, nee
    verminderde eetlust, nee
    artritis, nee
    spier- en gewrichtspijn, nee
    fibromyalgie, nee
    oedeem, nee
    anemie, nee
    oogproblemen, ja lichte afwijking
    apathie, nee
    depressiviteit en stemmingswisselingen, nee
    geheugenproblemen, nee, alleen tijdens zws
    psychoses, nee
    slaapstoornissen, nee
    menstruatiestoornis, nee
    PMS, nee
    vruchtbaarheidsstoornis, nee
    tepeluitvloed, nee

    ik heb dus maar weinig klachten, maar dat komt waarschijnlijk ook wel omdat het zo vaak gecontrolleerd wordt bij mij en mijn waardes dus bijna altijd goed zijn vanwege snelle aanpassing van de medicijnen.

    ik heb ooit wel een periode gehad dat ik het allemaal onzin vond en eigenlijk ook niet eens wist waarom ik die medicijnen nou eigenlijk zo nodig moest hebben. ik vond het onzin en ben er toen ineens mee gestopt... (jong en naief)
    toen kreeg ik hartkloppingen en black outs, en ik kwam binnen enkele maanden zo'n 20 kg aan terwijl ik niet zwanger was.

    toen de dokter daar achter kwam dus weer medicijnen gaan slikken en is alles weer goed gekomen.

    ik zou het als ik jou was iig wel even overleggen met je arts en bloed laten prikken om het na te gaan... kan geen kwaad hoor!
    en als je het weet kun je er wat aan doen, anders niet..

    veel succes ermee!
     
  10. Janneke21

    Janneke21 Fanatiek lid

    25 jul 2008
    1.945
    0
    0
    Kinderopvang en studerend
    Hmzz ik lees nu ook dat sommigen tijdens zwangerschappen juist wel goede waardes hebben... Ik was tijdens de zwangerschap en vlak er na véél fitter dan nu.. Ik dacht eigenlijk dat heel veel klachten door de pil kwamen, de jaren voor de zwangerschappen en tussendoor, maar ik ben nu niet aan de pil dus dat vond ik al zo vreemd.

    Maar goed ik moet inderdaad gewoon even laten checken dat kan nooit kwaad!

    Bedankt voor alle reacties, heb er veel aan, ben al jaren niet bij de huisarts geweest voor mezelf, nu ben ik gemotiveerd om het ook echt wel gewoon even te doen :)

    (en bedankt voor de link, had zelf al gezocht maar die topic was ik nog niet tegenkomen, ben nu druk aan het lezen)
     
  11. Janneke21

    Janneke21 Fanatiek lid

    25 jul 2008
    1.945
    0
    0
    Kinderopvang en studerend
    O ja en jaren geleden staat me iets bij van een waarde 8 ofzo.. Zegt jullie dat iets? Was dat écht op het randje, of viel het gewoon binnen de marges??
    Ik heb er verder totaal geen verstand van :D
     
  12. Nessy

    Nessy Fanatiek lid

    27 feb 2008
    2.309
    0
    36
    Verzorgende-C maar nu huismama
    Duitsland
    Een TSH van 8 is echt te hoog.Beste is rond de 2.
    De mijne is nu zo laag dat het niet te meten is ....dit is sinds mijn
    bevalling...ben toen vlak erna enorm gaan hyperen.
    FT4 was nu 47 maar was hoger.....jeetje wat voelde ik me beroerd.
    Gaat nu gelukkig wat beter maar echt....die hartkloppingen...bah!!:(
     

Deel Deze Pagina