Zo onzeker....

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Nadie, 11 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nadie

    Nadie Lid

    11 jan 2012
    13
    0
    0
    Ik ben nieuw hier, dus weet niet zo goed waar ik het moet plaatsen, aangezien het meerdere onderwerpen tegelijk betreft, maar moet toch even mijn ei kwijt…word een beetje gek van mijzelf.

    Mijn verhaal: ik ben een ontzettende perfectionist en planner die lang aan het twijfelen is geweest of ze kind(eren ) wilde en of het dan financieel wel mogelijk was, maar nu heb ik echt rammelende eierstokken zoals manlief vaak zegt...Bijna 32, dus afgelopen sept besloten we dat er echt nu wat moest gaan gebeuren, dus gestopt met de pil na 16 jaar.We hadden besloten om de eerste paar maanden condoom te gebruiken, zodat ik kon zien of mijn cyclus een beetje ok is. De eerste 2 cycli zagen er heel netjes uit: 28 en 29 dagen, menstruatie was een stukje heftiger dan met de pil, dus ik had er een goed gevoel bij: volgens mij werkte alles. Halverwege de 2e cylcus begonnen met Floradix, dit had ik toevallig nog staan en ik zag dat daar de goede hoeveelheid foliumzuur inzat.

    Toen de 3e cyclus besloten om toch maar aan de gang te gaan. Halverwege de 3e cyclus was de Floradix op en ben ik overgestapt op Etos zwanger worden en netjes om de dag paar dagen gaan klussen halverwege mijn cyclus. Na dag 20 begon ik mij erg vreemd te voelen. Manlief zei: je bent vast zwanger, maar ik verklaarde hem voor gek, zou wel heel toevallig zijn de eerste keer gelijk raak...Ik was vaak een beetje duizelig, had het warm en was soms de hele dag door een beetje misselijk. Verder emotioneel wat onstabiel, zat soms ineens te huilen, en manlief kreeg soms de volle laag... en ik maakte wat zorgen om mijn rechterborst, daar voelde ik een verdikking. Even een weekje aangekeken, maar ging niet weg. Huisartsbezoek gepland in de week dat ik moest menstrueren, omdat dat de beste periode is om je borst te laten checken, maar jullie raden het al: menstruatie bleef uit. Test gedaan voordat ik naar de huisarts moest: negatief. Huisarts gaf gelukkig aan dat het volgens haar wat opgezet klierweefsel was, aangezien mijn beide borsten wat opgezet waren en stelde voor om een later maand opnieuw te laten checken omdat zij het idee had dat ik wel eens zwanger zou kunnen zijn en dat het aan de hormonen zou kunnen liggen. Testen moest ik paar dagen later doen. Tweede test was echter ook negatief en dag erna, op dag 34, werd ik alsnog ongesteld...eerste kerstdag, niet echt een leuk kadootje. Menstruatie duurde voor mijn doen wat lang, 7 dagen ipv 4-5.

    Ik besloot om deze cyclus mijn temperatuur bij te gaan houden en wat ovulatietesten te doen, omdat ik niet zo goed wist wat er nou met mijn lijf aan de hand is. Ik heb de Ovu-testen bij het Kruidvat gehaald, later las ik al dat deze vaak vals positieve uitslagen geven...Bij mij echter, nu op dag 18, nog niets positief...Wel een streepje, maar lichter dan controle. Temperatuur ook nog steeds niet omhoog.
    Ondertussen heb ik Sensitesten besteld en bij hen voor de zekerheid ook een andere thermometer, maar ik begin mij dus een beetje zorgen te maken. Is mijn lijf in de war en heb ik geen eisprong en was die laatste cyclus daarom zo raar en nu weer niets? Stel ik het onbewust uit, doordat ik er zo mee bezig ben (ik weet dat dat slechte invloed heeft, maar ik kan het echt niet uit mijn hoofd zetten, wat ik ook probeer, mijn hoofd maalt de hele dag door...)? Zou het door de Etos pillen komen, dat de hele boel opgeschoven wordt? Wat is jullie idee en hebben jullie advies over iets in mijn verhaal?
     
  2. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    20 apr 2011
    8.087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    @Nadie Welkom,
    hier ook een laatganger :) Ik ben eind feb '11 gestopt (met de nuvaring). Leeftijd: -sinds 1,5 mnd- 32.

    Het zou heel goed kunnen dat je lijf toch nog aan het ontpillen is hoor. Volgens de dames hier kun je daar wel 6 mnd voor rekenen (tot een jaar:$). Bij mij duurder mijn 4e cyclus opeens heel lang. Misschien dat je dit keer een laat ei hebt? De fase voor je ei kan variabel zijn, erna meestal stabieler. Mijn eitjes zijn neit te sneltste, maar op basis van m'n temp (chart, zie handtekening) denk ik toch wel elke keer een eisprong te hebben. Maar het kost wat tijd.

    De etos pillen, tja weet niet wat ik er nu van moet vinden.
    Ik ben ze in die lange cyclus gaan gebruiken en toen ik 2x een cyclus van 32 dagen had ben ik gestopt. M'n lijf moet het tenslotte toch zelf doen. Maar promt duurde de volgende weer 38 dagen en de huidige komt daar ook wel op uit. Ik ben ze nu weer gaan gebruiken op dag 12 ofzo. Toch lees je ook dat dames merken dat hun cyclus opeens langer is bij het gebruik van die pillen.
    Op zich is het gewoon een (dure) multi-vitamine, met een extra stofje. En of die nou daadwerkelijk zoveel invloed kan hebben...?
     
  3. Hoop42

    Hoop42 Niet meer actief

    Ik heb van andere vrouwen gehoord dat de etos pillen je cyclus in de war brengen.Ik heb er zelf geen ervaring mee,ik gebruik ze niet.Maar ik heb dat wel meerderen horen zeggen.Ik zou het niet meer gebruiken.Ik temperatuur iedere morgen om te kijken hoe mijn cyclus verloopt en wanneer ik mijn eisprong gehad hebt.Dan krijg je op een gegeven moment een soort ritme en leer je je eien lichaam kennen.
     
  4. Nadie

    Nadie Lid

    11 jan 2012
    13
    0
    0
    Wat zou ik dan kunnen slikken? Al die vitamine-preparaten voor zwangere vrouwen zijn volgens mij toch een beetje erop gericht om de boel te extra 'regelen'?

    Ik slik altijd vitamines in de winter omdat ik naast mijn werk ook nog eens 5 dagen op t paard zit en dus in de kou bezig ben. een beetje extra ondersteuning kan geen kwaad dachtik... Maar kan ik gewone vitamines slikken + foliumzuur? Vaak zit er al foliumzuur in die vitaminetabletten, dus dacht dat een beetje veel werd...
     
  5. amy1981

    amy1981 Fanatiek lid

    16 mrt 2008
    1.013
    0
    0
    Hoi Nadie,

    Wat vervelend dat het je onzeker maakt, maar ik begrijp je helemaal hoor! Ik denk niet dat het door de Etos pillen komt. Ik gebruik ze zelf ook (wij gaan nu voor een brusje) en ik lees veel positieve dingen over de Etos pillen. Trouwens, er zit oa Vitex agnus castus in en dat schijnt het te bevorderen om je cyclus normaal te laten verlopen. Je cyclus kan onregelmatig zijn, daarom is het idd handig om ovu-testen te gebruiken. Ik heb geen ervaring met die van Kruidvat, maar wel met Sensitest en ben daar erg tevreden over. En niet onbelangrijk, ze zijn betaalbaar:p
    Zoals ik al zei kan je een onregelmatige cyclus hebben, dus ene maand kort en andere maand lang. Het is logisch dat je er veel mee bezig bent, dus wat meer 'loslaten' is heel moeilijk, want je bent toch op zoek naar je ei en er dus veel mee bezig;)
    Probeer alleen niet te veel te 'stressen', want dat is natuurlijk niet zo goed. Toen wij de eerste keer met de pil gestopt waren had ik eerst een cyclus van 36 dagen en de ronde daarna was het 72(!) dagen. Ik was op cd70 naar de ha geweest, want ik dacht er is iets goed mis en toen 2 dagen later kwam mijn menstruatie.
    Ik wens je veel succes meis en hoop dat jij, net als vele anderen (incl mijzelf:)) snel zwanger mogen zijn!
     
  6. Nadie

    Nadie Lid

    11 jan 2012
    13
    0
    0
    Die temperatuur doe ik nu dus ook, maar nu op dag 18 en nog geen verhoging. Wel heb ik twijfels over mijn thermometer: in bed gaf hij dezelfde temperatuur aan als nadat ik had geplast, kleren opgezocht, bed teruggeslagen, kortom mijn vaste ochtendritueel...Beetje vreemd, vandaar dat ik een ieuwe heb besteld...
     
  7. Appelflap

    Appelflap Lid

    10 jan 2012
    40
    0
    6
    NULL
    NULL
    zou door de pillen kunnen komen maar ook heel goed het ontpillen kunnen zijn, duurde hier 6 maanden(met zwangerschapssymptomen én zware moodswings..).

    Davitamon heeft geloof ik mama worden pillen! Zou even in de drogist kijken of ze iets hebben voor voordat je zwanger bent(en anders gewoon lekker de floradix blijven nemen tot je zwanger bent, ook prima!).
     
  8. Hoop42

    Hoop42 Niet meer actief

    Ik gebruik alleen foliumzuur en ik gebruik vitamine B12 smelttabletten(maar dat komt omdat dat te laag was)
     
  9. Nadie

    Nadie Lid

    11 jan 2012
    13
    0
    0
    Ok, misschien dat ik dan toch maar weer naar de Floradix ga...

    Pff, dat gemaal word ik echt gestoord van, ben gister uit wanhoop maar op de Wii gesprongen voor yoga-oefeningen. Had gehoopt dat dat wat afleiding zou geven. Manlief lag alweer dubbel...

    Terwijl ik altijd zei dat mensen zich niet zo druk moeten maken over dat zwanger worden, komt vanzelf als je ontspant...ik snap nu dat dat heel moeilijk is!!
     
  10. amy1981

    amy1981 Fanatiek lid

    16 mrt 2008
    1.013
    0
    0
    hahaha is heel moeilijk! Grappig dat je bent gaan wii-en.
     
  11. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.841
    177
    63
    Tja, ik heb zelf goede ervaringen gehad met die Etos pillen (had onwijs lange cycli, met die pillen keurig een dag of 30-34, zonder 60-85). Maar heb dus al heel vaak hier gelezen dat meiden die een keurige cyclus hadden door die pillen ineens lange en onregelmatige cycli kregen. Zou dus gewoon nog even aankijken zonder die Etos pillen, en andere vitaminen slikken waar geen agnus castus in zit.

    Verder, het zou aan ontpillen kunnen liggen ja, 't enige wat je kunt doen is even een ronde of 2 afwachten wat je lichaam gaat doen.
     

Deel Deze Pagina