IK ben nu bezig met de baby uitzet. Ben nu bezig met het bedje...Maar ik word een beetje gek haha. want de ene zegt wel dat je zo';n zeiltje mag ( zolang het maar niet onder het hoofdje ligt) en de andere zegt weer van niet... Dus wat is nu het goede?!?! Op de uitzetlijstjes staan verschillende dingen. Van de kraamzorg staat dat er moltons of moltonhoezen moeten, dan onderlaken of hoeslaken dan baby dan bovenlaken en dan deken. Bij andere ving ik idd weer eerst bedzeiltje. Vroeg het ook aan een vriendin maar die had een speciaal matras... hellluuppp!!! (wat is trouwens een goede uitzetlijst zonder al te veel crap?)
ik heb op het matrasje een molton zeiltje (naja zeiltje het is stof zit geen plastic in) dat ligt thv de billen, dan een hoeslakentje, op het hoeslakentje thv het hoofdje ligt een hydrofiel luier, dan een lakentje met een dekentje. maar idd op elke lijst staat weer wat anders. en iedere kraamverzorgster wil het ook weer anders.....
Ik zou het bedje gewoon opmaken zoals je ook je eigen bed opmaakt: - molton - hoeslaken - lakentje - dekentje Onder het hoofdje (op het hoeslaken) leg je dan meestal nog een hydrofiel. Als je kindje dan spuugt hoef je alleen het hydrofiel te verschonen en niet het hele bedje. Verder kun je onder het kontje (tussen de molton en het hoeslaken, of tussen het matras en de molton) nog een flanellen luier leggen. Als je kindje dan een flinke spuitluier heeft is je matras wat extra beschermt. Een zeiltje zou ik zeker niet gebruiken. Het ademt niet en is dus niet volledig veilig in bed. De kraamzorg wil het in de kraamweek ook niet in het bedje hebben.
Een zeiltje zou ik ook zeker niet aanraden, zeker niet in de kraamweek. Stel dat de kruik toch gaat lekken dan blijft al dat loeihete water erop staan ipv dat het wegloopt (in het matras trekt), brrr... moet er zowiezo niet aan denken, maar helemaal iet met zo'n zeiltje op het matras. En daarnaast ademt en ventileert het inderdaad niet en kan het gaan broeien. Ik zou gewoon de lijst van de kraamzorg aanhouden, daar staan denk ik de minste 'onzin'dingen op.
Geen zeiltje hoor, dat is echt niet veilig, ook al leg je het onder de billetjes, een baby kan ook bewegen Hier is het molton hoeslaken hoeslaken lakentje dekentje en evt. een hydrofiel onder het hoofdje (in een driehoek gevouwen, punten instoppen) voor de eerste weken. Wat betreft kruiken vind ik zelf keramische kruiken heel fijn, daar komt geen heet water aan te pas en je kunt ze makkelijk tussendoor weer even opwarmen.
Wij hebben: Een kleine molton onder de billen (tegen doorlekken) Molton onderlaken Jersey hoeslaken Lakentje Dekentje (soms 2 dekentjes als het koud is, we wonen in een oiud huis en het tocht nogal) Hydrofiel luier onder het hoofd (tegen doorlekken bij spugen) Een beetje zoals iedereen het doet zie ik
Wat betreft het gebruik van het zeiltje. Ik heb het net in een ander topic ook gezegd. Onderstaande heb ik van de website van stichting wiegedood gekopieerd (het wordt dus niet AFgeraden door de stichting): Een baby produceert lichaamswarmte en vocht. Slapen op een niet-ventilerend, isolerend oppervlak verhoogt het risico op warmtestuwing. Een zeiltje in wieg of bed is - door de toegenomen kwaliteit van luiers - minder vaak nodig dan vroeger. Meer in zwang zijn tegenwoordig matrashoezen of -beschermers van katoen (molton) dat ondoorlaatbaar is gemaakt. Advies:Het verdient aanbeveling zeiltje of dunne ondoorlaatbare matrashoes (bij voorbeeld een katoenen laken met een kunststof onderlaag) zo te gebruiken dat het onderlichaam van de baby er wel op ligt, maar hoofd en schouders niet.
En dan nog zou ik een zeiltje niet gebruiken. want je kan een kind nog zo goed in bed leggen, ze gaan toch draaien en schuiven en liggen dan alsnog op het zeiltje. kraamzorg zal het ook afraden. i.c.m. kruiken mag je al helemaal geen zeiltje gebruiken omdat het water niet weg kan lopen en kindje dus in een plas heet water terecht kan komen. een gewone molton zonder plastic!! houd alles goed tegen. hier is al aardig wat kots en poep voorbij gekomen en dit is allemaal keurig tegen gehouden. hier ligt er een moltonhoes, matrashoes, hydrofiel onder hoofdje, lakentje en dekentje.
Volgens de kraamzorg moet je 80 lagen over elkaar hebben. Las dat iemand zei: maak het op als je eigen bed. Dat zou ik ook zeggen. Laat je niet gek maken door de lijst van de kraamzorg over dat bedje.
Ik ben heel blij met dit topic, want ook ik zit al die babyuitzetlijsten af te speuren, maar snap nog stteds niet wat ik nu precies wel en niet nodig heb. Misschien een stomme vraag, maar wat is een aerosleep? En als deken, maakt het dan uit wat voor soort deken?
Handig filmpje! Hoe maak je het kraambed en het babybedje klaar - YouTube Vanaf 1 minuut 30 gaat het over het babybedje
Aerosleepmatrasje is een matrasje die extra luchtdoorlatend is. Als het kindje zelfstandig gaat draaien en komt tijdens het slapen op z'n/haar buikje te liggen kan hij/zij gewoon door blijven ademen. Vraagjes : over een aaerosleepmatrasje gaat toch geen molton?? En in het begin kan je toch een katoenen matrasovertrekje gebruiken. Zo'n speciale (dure) matrasovertrek van aerosleep gebruik je toch pas als je kindje begint te draaien??
Ik zou gewoon molton, hoeslaken, laken, dekentje doen. Een zeiltje is gevaarlijk en bovendien nergens voor nodig. Zo snel lekker de kids niet meer door, luiers van tegenwoordig zijn best goed en spuugongelukjes gewoon direct opruimen.
Bij ons heeft de kraamverzorgster het bedje opgemaakt, en ik heb dat daarna op dezelfde manier overgenomen: molton, hoeslaken, laken, deken, en onder het hoofdje een hydrofielluier (driehoek). Deze keer heb ik ook gewoon alles schoon in de kast liggen. Als de baby geboren is, is er voldoende tijd om het wiegje nog op te maken. Blijft het de komende weken ook nog lekker stofvrij allemaal!
Ik heb een molton (eentje met elastiek), dan een gewoon hoeslaken. Over de baby heen doe je een gewoon lakentje en een dekentje. Dus je krijgt: molton, hoeslaken, baby, laken, deken Eventueel kun je een zeiltje gebruiken, maar eerlijk gezegd heb ik er het nut nooit zo van ingezien. Een molton neemt al heel veel vocht op, en mijn kleintjes zijn nooit zo doorgelekt dat het bedje er écht nat van was! Ze zijn nog wel te koop, dus doen wat je zelf prettig vindt. In plaats van een laken met deken kun je ook een kleine dekbedhoes gebruiken (bijvoorbeeld van de Ikea). Dan hoef je geen apart lakentje, maar stop je de deken gewoon in het hoesje. Ik vond dat wel heel handig, maar een lakentje met dekentje staat wel heel lief in het begin
Wij hadden; Molton Matrashoes Hydrofiel bij het hoofdeinde (ivm spugen) Laken en dan afhankelijk van hoe koud het op de kamer is 1 of 2 dekens Zodra Savira begon te grijpen naar dingen en begon te woelen hebben we de hydrofiel weg gehaald en inmiddels slaapt ze in een slaapzak
Zeiltje idd liever niet. In combi met kruik wordt het bij onze kraamzorginstelling afgeraden. Tenzij ouders het persé willen, blijft een eigen keuze natuurlijk, wel goed opletten dat het zeiltje alleen onder het kontje ligt en de dop van de kruik eraf. Hier ook molton, onderlaken en laken + deken of deken in dekbedovertrekje. Wel zorgen dat dit dezelfde maat is en goed aansluit. In het begin een hydrofiele luier onder het hoofdje tot ik die los in het bedje vond. Hier ook geen lekkage gehad op het matras.