Hai allemaal! Begin een beetje moedeloos te worden. Nu al 7 rondes verder zonder resultaat. Ik ben nog jong 24, heb een regelmatige normale cyclus van 29 dagen. Voel ook altijd mijn eisprong heel duidelijk en we klussen altijd rond deze dagen. Maar ik word iedere keer weer ongesteld. Het lijkt wel alsof het bij iedereen lukt binnen de 6 maanden Mijn nod is deze maand 29 Jan, maar ik betwijfel het dat het deze keer wel raak is. Mijn vraag is dan ook: na hoelang zijn jullie doorverwezen naar de gyn? Heb zelf namelijk het gevoel dat er wel eens wat mis zou kunnen zijn.. Groetjes
Hee meid, Ik weet hoe frustrerend het is, maar de helf van de stellen doet er 6 tot 12 maanden over om zwanger te worden. Volgens mij kan je vanaf 12 maanden een verwijzing van je ha krijgen.
Het kan idd vanaf 12 maanden. Of je moet meerdere miskramen hebben gehad, dan mag het soms wel eerder geloof ik. Als je na 12 naar de huisarts gaat, wil het niet zeggen dat hij/zij je meteen doorstuurt naar de gyn hoor. Soms wordt er aangeraden om het nog even af te wachten. Veel stellen zijn namelijk binnen de 2 jaar zwanger, dus een jaar wil nog niet zeggen dat er perse iets mis is Misschien verkeerde timing.. JE kan wel een regelmatige cyclus hebben, maar je ei hoeft niet altijd op tijd te springen he Dat j em voelt betekent niet dattie meteen springt heb ik me laten vertellen. Maar als ik jou was zou ik na 12 maanden met de huisarts bellen! Nee heb je, ja kan je krijgen. Vanwaar dat gevoel dat er iets mis is dan? Succes meid!
Ik herken het gevoel.. ik ben eerder naar de gyn. toe gestapt, maar dit was eigenlijk omdat ik altijd al aan het kloten was met mijn cyclus zowel met als zonder anticonceptie dus hebben ze me daar wel serieus genomen, ik liep daar ook al een tijdje rond dus hebben ze me gelijk geholpen, ik was 10 maanden bezig trouwens...
Wij zijn ook nog heel jong. Na een jaar zijn we naar de ha gegaan voor een semenanalyse. Die was slecht, dus daarna meteen doorgestuurd. Hopelijk lukt het toch nog bij jullie zonder MMM, zou nog maar niet wanhopen na 7 rondes Geef het minimaal een jaar de tijd!
Ik begrijp je gevoel, maar er zijn echt heel veel stellen die het niet lukt om binnen 6 maanden zwanger te worden, al lijkt dat misschien wel soms zo. Onze 1e zwangerschap was raak in 1e ronde, de 2e in 7 rondes en dat vond ik toen veel te lang duren, maar goed nu zijn al 2 jaar bezig voor een 2e en het is nog niet gelukt... Wij zijn pas een maand geleden naar de gyn gegaan, lang gewacht hiermee omdat het eerder wel was gelukt om zwanger te worden. Ik zou je nu nog niet druk maken met 7 rondes, zeker als je een regelmatige cyclus hebt, ik zou pas na 12 maanden als het nog niet is gelukt naar de gyn ta gaan.
Over het algemeen wordt -zeker op jouw leeftijd- minimaal een jaar aangehouden. En dan ook nog een jaar waarin je helemaal niet zwanger bent geweest. Volgens mij huisarts moesten we na de mk eigenlijk opnieuw gaan tellen. Het komt toch we vaak voor dat het langer dan een jaar duurt. Onze huisarts hield 1,5 jaar aan voordat hij ee nverwijzing adviseerde. Het wordt vaak wel eerder gedaan als je bepaalde klachten hebt of als je leeftijd begint te dringen.
Ja ben misschien ook een beetje ongeduldig, helemaal omdat je zo graag wilt en er veel mee bezig bent. En het lijkt alsof iedereen zo snel zwanger wordt.. Deze maand maar weer afwachten.. Het kan natuurlijk allerlei oorzaken hebben waardoor het langer duurt.
1 jaar tot 1.5 jaar is normaal hoor om zwanger te raken. Als je graag een kindje wilt duurt elke maand voor je gevoel te lang, maar het is heel normaal dat je nog niet zwanger bent. Geef het nog een half jaar de tijd, mocht het dan nog niet gelukt zijn heb je ten minste kans dat je niet met een kluitje in het riet gestuurd word door de huisarts.
Ik snap je ongeduld helemaal hoor! En ik denk een heleboel vrouwen hier! Heel objectief gezien is 7 maanden nog net zo lang. Maar ik weet ook dat 7 keer hoop en teleurstelling voelt als heel veel. Als je het gevoel hebt dat er misschien iets mis is, zou je wel alvast nformatie kunnen verzamelen. Je zou bijvoorbeeld al eens twee of drie maanden kunnen tempen, om inzicht te krijgen in je cyclus. Is je Engels goed? Dan kun je de site FertilityFriend daar goed voor gebruiken. Daar krijg je een hele uitgebreide uitleg bij. En anders zijn er hier wel mensen die je ermee kunnen helpen.
heey ik ben ook nog heel jong 19 maar heb een oudere vriend en we zijn er allebij klaar voor ga nu me 6e maand in ben ook wel ongeduldig maarja wel gehoort dat het idd binne 6 mnd en 12 mnd vaak wel raak moet zijn ben deze mnd ook een week eerder ongesteld geworde heftiger dan normaal ook meer buikpijn enzovoort en de laatste 2x was ik maar 3 dage ongesteld en het lijk nu ook al minder te worde ben het de 24ste geworde en het zou eigenlijk de 30ste 31ste moete zijn wij willen heel graag een kleintje in ons leven als ik na 12 mnd nog niet zwanger zou zijn zou ik ook naar de dokter gaan om hopenlijk doorgestuurt te worden hopenlijk dat het bij jou ook goed gaat cher87 heel veel succes xx
Hè meid ! Wachten duurt lang en is zeker heel erg frustrerend ! Ik ben nu 23 en ben september 2010 gestopt met de pil. We werden maar niet zwanger maar m'n vriend en ik wouden geen onderzoeken nog. Op een gegeven moment was ik er zoooooo erg veel mee bezig dat ik dacht ik ga echt niet m'n hele leven alleen maar hier aan denken dat is helemaal niet gezond. Dus ik legde me er gewoon bij neer dat wij nou eenmaal moeilijk zwanger werden en was weer vrolijk en deed alle normale dingen weer. En juist op dat moment werd ik ineens DIE maand zwanger. En dit was afgelopen 5 december 2011 Het heeft bij ons dus 15Maanden geduurd tot ik zwanger was.. Nu komt het .. Dit werd een miskraam ! Ik dacht tuurlijk kan er ook wel weer bij ! Nu word het weer 15 mnd wachten .. Nou niet dus! Ik zit nu op 6 weken na m'n miskraam heb geen menstruatie gehad en ben weer zwanger !!! Dus het kon ineens wel snel ! 7 mnd is nog niet zo lang ' geniet lekker van elkaar en ik weet zeker dat het dan lukt !! Succes Liefs
een jaar is heel normaal, op pagina's als deze lees je vaak alleen de uiterste.. ik heb er 8 maanden over gedaan, en herken je ongeduld maar al te goed.. Er zijn natuurlijk veel meer dingen die mee spelen, je eitje moet groot genoeg zijn, je bm slijm moet dik zat zijn, je bm slijm moet een bepaalde zuurte graad hebben, als je "nat"bent tijdens de seks zwemt het zaad beter, je partner moet niet te vaak klaar gekomen zijn (sperma is het beste als je om de 2 dagen seks hebt is me verteld) het zaad van je partner moet actief genoeg zijn enz... Het schijnt te helpen om na de zaad lozing zelf ook nog klaar te komen. Of het bij ons heeft geholpen weet ik niet, we hebben het in ieder gevla wel geprobeerd hahah..
Kan me je ongeduld heel goed voorstellen! Bij onze eerste ben ik na een jaar naar de ha gegaan. Kreeg een doorverwijzing en de avond voor dat mn man zn kwakje zou inleveren had ik een posi-test in handen! Dit was de eerste maand dat ik zoiets had van 'zak dan maar in de stront' haha. Wil ik nog wel aan toevoegen dat je altijd je gevoel moet volgen! Misschien heeft de ha bijv nog wel tips voor je. Of misschien kun je tempen om te kijken of je ei echt komt op de dag dat je het voelt. Succes!
Ik begrijp ook heel goed dat je geduldigheid op de proef word gesteld! Ik ben September 2010 gestopt met de pil. Kwam er net na pasen (eind april 2011) achter dat ik zwanger was. We konden ons geluk niet op! Helaas bij 11 weken de eerste echo in het ziekenhuis erachter gekomen dat ik een MA heb gehad. Met 6,5 weken was het vruchtje gestopt met groeien. M'n lichaam stootte het niet vanzelf af dus moest anderhalve week later gecuretteerd worden. Dat was eind Juni en helaas ben ik niet opnieuw zwanger geraakt. Sinds de MA heb ik een onregelmatige cyclus. Inmiddels doe ik aan temperaturen en gebruik ik ovulatietesten. Vorige week zijn we voor het eerst bij de HA geweest en hebben ze m'n bloed geprikt om m'n schildklier na te kijken. Die uitslag was goed. Morgen krijgt m'n vriend de uitslag van het semenonderzoek. Als dat ook goed is dan heeft de huisarts gezegd dat we "gewoon" door moeten proberen tot Juni en als ik dan nog niet zwanger ben dan krijgen we een doorverwijzing naar de fertiliteitspoli. Ik hoop dat het niet zo lang op zich laat wachten *zucht* Om mij heen is ook iedereen zwanger. Heel frustrerend! Maar er zit niks anders op dan goede hoop houden en doorgaan! Ik hoop voor je dat het voor jou ook snel mag gebeuren! Liefs, Roodje
jeetje rood wat een verhaal... 11 weken een vruchte gedragen wat na 6 en een halve week al gestopt was met groeien.. hoop dat jullie snel een mooie baby mogen verwachten... En gelukkig mwas jou schildklier goed, en ik hoop de uitslag van je vriend ook goed is! Succes in ieder geval!!
Ik snap je helemaal hoor, mijn vriend is na 8/9 maanden naar de huisarts gegaan en heeft een zaadonderzoek laten doen. Was helemaal goed bij hem. Zelf wil ik nog een paar maandjes wachten met naar de huisarts gaan, we zijn volgende maand een jaar bezig.. Het is heel frustrerend maarja er staat inderdaad gemiddeld een jaar voor om zwanger te raken.. Wij zijn ook jong, ik 22 en mijn vriend 23, dat maakt het vaak nog moeilijker!
Ik snap nooit helemaal waar de uitspraak "er staat gemiddeld een jaar voor om zwanger te raken" vandaan komt.. Is dat alle vrouwen op een grote hoop en dan het gemiddelde? Want als je beide normaal vruchtbaar bent is volgens mij de kans dat je na een jaar nog niet zwanger bent maar 15-20%. Maar om de vraag van TS te beantwoorden.. een jaar is vaak wel het minimum wat huisartsen aanhouden, of er moeten andere redenen zijn zoals een onregelmatige cyclus, problemen met indalen van de teelballen bij de man, chlamydia enzovoort.
dat gemiddelde word aangehouden, je moet het alleen anders zien.. Vrouwen die zwnager willen worden, daar is 85% (pin me niet vast op het percentage) binnen een jaar zwanger... dat betekend dat als je na een jaar nog niet zwanger bent, een uitzondering bent, en er inderdaad artsen in het plaatje verschijnen..
Ik ben na 6 maanden naar mijn huisarts gegaan om te vragen of er iets te doen was om mijn cyclus regelmatiger te krijgen. Hij heeft me toen doorverwezen naar de gyn.