Al mijn kinderen hebben ondergewicht, wat baal ik hier van!!

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door mamav4, 13 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Ik heb vier kinderen, en allemaal hebben ze ondergewicht. :(
    Bij geboorte wogen ze allemaal meer als 8 pond. Helaas bleef er al snel niets meer over van de babyvetjes en groeiden ze steeds langzamer.
    Bij alle 4 is er nooit een oorzaak gevonden.

    Ik wordt regelmatig aangesproken door andere moeders hierover. Er wordt dan echt gezegd dan mijn kinderen iel, mager, schriel enz zijn. Dat ze iets onder de leden moeten hebben, dat ze vast heel slecht eten...
    Ik vraag me wel eens af wat er zou gebeuren als ik zou zeggen dat hun kinderen dik, vatsig en corpulent zijn.
    Nee... dat zou ik echt niet kunnen maken. Hun kinderen hebben een lekker buikje, babyvet en zijn misschien een beetje mollig. Zien er gezond uit en eten heerlijk.

    In de media wordt er enorm veel aandacht gegeven aan dikke kinderen, de gezondheidsproblemen en de sociale problemen (pesten)die het met zich mee kan brengen.
    Aan te dik zijn kan je vaak iets doen. Als je geen aanwijsbare reden hebt voor ondergewicht kan je er vaak heel weinig aan doen.

    Ik krijg een knoop in mijn maag als de zomer er weer aan komt. Dan zie ik hier thuis spagetti beentjes, knokige knietjes, leggings die om beentjes slobberen, bikinibroekjes die veeeel te groot zijn...
    Gelukkig zijn mijn kinderen helemaal gezond en heb ik verder absoluut geen klagen.
    Maar het mag ook wel eens genoemd worden dat niet alleen te dik problemen kan geven.

    Mijn hart huilt als ik hoor dat mijn dochter uitgescholden wordt voor skelet... :(
     
  2. puckje

    puckje Bekend lid

    9 jun 2007
    555
    0
    0
    Overijssel
    Emiel is ook dun. Als hij bloot loopt kun je z'n ribben tellen, hij heeft ook van die dunne benen en uitstekende knietjes.
    Zijn armpjes zijn erg dun.
    Emiel is 110 cm en weegt 17 kg.
    Broeken kopen is een ellende, de lengte moet hij wel hebben maar alles maar dan ook alles zit veels te wijd in zijn taille. Elastiek aantrekken en een dappersnapper er in aan de achterkant. Ook maakt oma nog wat plooien erin zodat het nog wat lijkt.

    Ymke is wel wat dikker maar is ook te licht voor haar lengte. Bij haar moet ik elastiek in de broeken ook helemaal aantrekken. En dan de smalle broeken met een smalle pasvorm.

    Wel vervelend dat ze je dochter gaan uitschelden. Maar gelukkig zijn ze goed gezond (wat bij ons ook het geval is).
     
  3. linda84

    linda84 Fanatiek lid

    3 sep 2006
    4.383
    36
    48
    Vervelend voor je dochter dat ze ermee gepest word. Wat zijn kinderen dan gemeen he.... zo zielig voor die kleintjes. Geen kind is hetzelfde.

    Hier ook geen dikkerd maar ook niet heel mager. Mijn dochter is 110 cm en 16.5 kg.
    En mijn zoontje is 89 cm en 11 kilo.
     
  4. mamamadelon

    mamamadelon Fanatiek lid

    13 aug 2007
    4.077
    5
    38
    ik was vroeger ook een "scharminkel",ben er ook altijd mee gepest,droeg 2 broeken over elkaar omdat het dan nog wat leek.
    Nu is daar niets meer van te zien ;) (helaas):D

    Weet je je doet er niets aan denk ik,hoeveel en wat eten ze dan?
    Gewoon brood en groente en fruit etc?
    Misschien kan je volle melkproducten gebruiken en roomboter op brood. (ik zeg ook maar wat hè)
     
  5. butterfly1984

    butterfly1984 Fanatiek lid

    hoe zwaar zijn ze dan? graag de leeftijd en lengte er bij zetten.
     
  6. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    #6 mamav4, 13 feb 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 feb 2012
    Ik weet het niet helemaal exact hoor, wel de kg's natuurlijk, maar niet de lengte:

    dochter 1: 9 jaar, rond de 1.35m, 22 kg
    dochter 2: 7 jaar, rond de 1.28m, 20 kg
    zoon 3: 5 jaar, rond de 1,15m, 18 kg
    dochter 4: 15 mnd, rond de 76cm, 8 kg.

    (heb het even nagerekend op internet, zoon 3 valt nog wel mee, de dames hebben wel ondergewicht)
     
  7. MamavanJayden

    MamavanJayden Actief lid

    13 feb 2008
    251
    1
    18
    Erg lastig ja. Waren jullie vroeger ook wat aan de magere kant? Ik neem aan dat je al zat hebt geprobeerd om ze wat te laten aankomen. Met kinderen is dit nu eenmaal lastig omdat ze van nature veel bewegen dus het is er zo weer af. Ben je er nooit mee bij de huisarts geweest?
     
  8. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ondergewicht als onder de -2 lijn of onder de middellijn?

    Wat zegt cb of ha hiervan?

    Je zou natuurlijk altijd eens naar een dietist kunnen gaan.
     
  9. Stephanie20

    Stephanie20 Fanatiek lid

    6 mei 2007
    1.502
    47
    48
    student
    België
    Lijkt mij helemaal niet leuk. Maar ik en mijn zussen hebben ook altijd ondergewicht gehad. Nu nog steeds, bij ons is het genetisch. We mogen eten wat we willen, de kg komen er daarom niet bij.
     
  10. mama suus

    mama suus VIP lid

    18 aug 2008
    7.510
    188
    63
    somewhere
    ons meisje is ook absoluut niet de dikste ook niet zo heftig ondergewicht. 120cm 5 jaar en nu 20 kilo
    onze arts zei altijd gebruik volle produkten en meng sap niet met water zoals de meeste kids moeten.
    ze is nou eenmaal slechte eter ,maar is wel gezond en daar gaat het idd toch om. zolang de arts zegt dat het kan. het is natuurlijk heel vervelend dat ze gepest worden. maar als je te dik bent is dit ook zo of je neus staat iets scheef of je oren zijn net iets te groot. kinder zoeken altijd wel wat om te pesten. voor een moeder is dit echt verschrikkelijk.

    heb dus eigenlijk geen verdere adviesen dan de volprodukten hihi. maar wil je er wle sterkte mee wensen want gepest worden is noit leuk naatuurlijk waarom hetook is
     
  11. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Isabella is ook 110 en weegt 16 kilo

    Ik vind haar er dus helemaal niet dun uitzien. Heeft lekkere meidenbillen

    Ben er nog nooit op aangesproken dat ze te dun zou zijn..
     
  12. flipflop

    flipflop Fanatiek lid

    4 dec 2010
    3.249
    1.009
    113
    Zuid-Holland
    Vervelend! En zeker voor als je dochters ermee uitgescholden worden!! Je zult vast al veel geprobeerd hebben om ze te laten aankomen, dus ik zou je zo ook geen advies kunnen geven. Maar wat zegt de huisarts ervan?? Al eens langs dietiste geweest voor adies??
    Maar ik weet wel te dik is niet leuk, maar te mager zeker ook niet! Succes!
     
  13. babyhope

    babyhope VIP lid

    23 jun 2009
    16.199
    1.082
    113
    Vrouw
    Mama
    somewhere
    Bij 8 jaar zien ze liever de ribben zitten.
    Vriendin van mij moest laatst met haar dochter van 8 bij de ggd komen. Daar kreeg ze te horen dat ze tegen de overgewicht lijn zat. Pf wat een onzin zeg. Zegt die vrouw . We zien het liefste de ribben bij die kleintjes dan zijn ze gezond?
    Een andere vriendin van mij ga dochter is ook 8 en weegt 64 kilo. Pf
     
  14. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Allemaal bedankt voor jullie berichtjes.
    Ze zijn gelukkig kerngezond en dat is het belangrijkste!

    Op het cb en bij de huisarts weten ze ook dat ze niets mankeren en dus zeggen ze er eigenlijk nooit iets over.
    Ik ben 1 keer voor een extra consult opgeroepen door de schoolarts. Toen hadden ze het dossier van mijn oudste (van het cb) doorgelezen en wilden ze haar graag zien. Ik heb toen gelijk verteld dat ze kerngezond was, perfect eet en dat ik er verder niets mee kon doen.
    Ze deden nog een voorzichtige poging om me ooit door te sturen naar een kinderarts. Ik heb dat afgewimpeld door te zeggen dat ik die stap zelf wel zou nemen als dat nodig zou zijn.

    Over een dietiste heb ik ook wel eens nagedacht. Misschien wat extra tips om gezonde vetten toe te voegen aan het eten zodat ze misschien wat 'dikker' worden.
    Maar vaak komt dat pas aan de orde als je kinderen niet gevarieerd of genoeg eten.

    Hier eten we alles vers, nooit kant en klaar maaltijden en veel groenten. Meestal 1 keer per 2 weken patat met snacks of pizza oid.
    Er wordt weinig gesnoept (1 koek en 1 snoepmoment per dag) en er wordt geen frisdrank gedronken. Niet omdat ik ze het verbied, maar ze vragen er niet om.
    Soms ben ik wel eens geneigd om ze extra snoep/chips ed te gaan geven met de 'hoop' dat er dan misschien iets extra's bij komt. Maar dat is natuurlijk ook eigenlijk de bedoeling niet.

    Ik was als meisje ook best tenger, maar niet zo als mijn dochters. Mijn man is nooit mager geweest, zijn zussen wel. Dus misschien hebben ze de genen van hun tantes?

    Ik heb gewoon de stille hoop dat er ooit wat meer vet aan komt en dan eigenlijk alleen voor henzelf. Ik vind het zo rot voor ze dat ze er om 'uitgescholden' worden.
     
  15. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Hoe zitten ze met hun BMI? Jelle en Jitte zijn ook allebei klein, maar hun BMI zit nog in het groen.

    Jitte: BMI 13,5 90cm en 11 kilo. Ze is 2jr/9mnd
    Jelle: BMI 14.4 106cm en 16 kilo. Hij is 4jr/8 mnd.

    Hier kun je het uitrekenen: BMI voor kinderen

    Als je ze ziet kun je ook de ribben tellen, vooral bij Jelle. Die zit volgens mij weer tegen een groeispurt aan, want hij eet me de oren van het hoofd. Jitte heeft nog wel iets een bol peuterbuikje, maar dat is dan ook al het vet wat eraan zit...

    Ik ben vroeger ook altijd iel geweest en nog moet ik wel uitkijken voor ondergewicht. Mijn man idem, alleen is hij nu wel wat zwaarder geworden. Niks te dik, maar hij is wat voller geworden de laatste jaren. Hier zit het er gewoon niet in, dikkere spekjes. ;) Ik maak me dus ook maar niet al te druk...
     
  16. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Nou, dat klinkt toch hartstikke goed! Ze zijn nooit ziek en eten goed, wat wil een moeder nog meer?
    Je zou ervoor kunnen kiezen om volle zuivel te geven, maar ik zou geen extra koek, snoep en chips geven hoor, dat is niet nodig.

    Mijn zoontje is altijd iets zwaarder geweest dan lang (lengte 0-lijn, gewicht + 0,5) maar volgt mooi zijn lijntje. Het is een breed ventje en is zoals hij is.

    Met slank zijn is niks mis; het brengt minder gezondheidsrisico's met zich mee dan dik zijn.;)
     
  17. meisje26

    meisje26 Fanatiek lid

    6 apr 2007
    1.797
    1
    38
    dat is inderdaad wel licht, mijn dochter van net vier weegt 21 kg en is 120 cm, erg lang dus en niet dik maar ook niet dun. mijn zoontje is 78cm en 12kg, dus ook een lekkere jongen.
    Maar ik begrijp dat het helemaal niet leuk is als je altijd opmerkingen krijgt over iets waar je niks aan kunt doen. Maar ik ben nog altijd van mening dat ik kinderen dan liever dunner zie als dat ze veels te dik zijn.
    Niks van aantrekken zou ik zeggen, maar ik begrijp ook dat dat moeilijk is als het om je eigen kinderen gaat.
    liefs m
     
  18. frommel

    frommel Fanatiek lid

    26 apr 2010
    1.042
    0
    0
    Als je geen aanwijsbare reden hebt voor overgewicht kun je daar ook weinig aan doen hoor! Beetje kortzichtig om te denken dat overgewicht makkelijker in elkaar zit dan ondergewicht.... Alsof het daar altijd maar eigen schuld dikke bult is, en bij ondergewicht het iemand overkomt..

    In de meeste gevallen is er wel iets mis met het eetpatroon. Zowel bij over als bij ondergewicht. Altijd goed om er een voedingsdeskundige naar te laten kijken. Er bestaat volgens mij niet zo iets als een "algemeen gezond eetpatroon", verschillende mensen hebben verschillende behoeftes. Zelfs al eet je kindje volgens het boekje, dan nog kan dit voor hem/haar teveel of te weinig zijn.

    Vervelend dat je kindjes last hebben van pesterijen. Hoop dat je een oplossing vind. Of het nou met knokkels of rolletjes is.. pesten is nooit fijn.
     
  19. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Wat vervelend dat je je er naar bij voelt en ook vervelend dat anderen zulke stomme opmerkingen maken... Maar als ze gezond en blij zijn, dan is alles prima. Ik hoop dat je het van je af kunt zetten.
     
  20. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    Tja weet je wat het is,ze kunnen beter ietsjes dunner zijn dan te dik.
    Mijn 2 oudste kids(nu bijna 12 en 1 van bijna 4,5 jaar) waren van baby tot 4 jaar erg groot en dik.
    Maar zodra ze 4 werden vlogen ook die kilootjes eraf.
    Zo was mijn zoon van 4 met 3 jaar al bijna 28 kilo bij 1m12.
    Nu is hij 1m28 lang bij 24,7 kilo.
    Niks meer van het dikke te zien en hij oogt zelfs mager nu hihi.
    Mijn oudste is ook dat je daar de botten van kan tellen.

    Mijn jongste is vandaag 2 maanden en is in 4 dagen maar liefst 500 gram afgevallen :(
    ze heeft spruw en krijgt bv.
    Ze woog verledenweek 6250 gram bij 62 cm en nu is dat 5750 gram bij 62 cm,ook lang en dun(hopelijk is de spruw gauw verholpen met medicatie en groeit ze weer in gewicht)
    Ik vind haar nu ook mager ogen :(

    Ik vond het trouwens nooit leuk als mensen mijn kids aan liepen te staren als we eens 1 keer per maand naar de mac gingen van zo die is dik.
    Ze kregen nooit wat te snoepen.

    Maar ben nu wel blij dat ze magerder zijn,krijg nu geen gezeur meer en gekijk omdat ze te dik zouden zijn zoals toen.
     

Deel Deze Pagina