Recept groentesoep of tomatensoep?

Discussie in 'De lounge' gestart door Luun, 22 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Luun

    Luun Bekend lid

    24 mrt 2007
    875
    0
    0
    SAHM (Stay at home mom)
    deventer
    Wie heeft er voor mij een superlekker recept voor groente- of tomatensoep? Zonder pakjes alsjeblieft, behalve dan bouillonblokjes. Alvast bedankt!!
     
  2. an1984

    an1984 Actief lid

    27 mrt 2010
    158
    0
    0
    6 tomaten en 2 uien bakken,aanbraden in een beetje olijfolie en een groot blikje tomatenpuree erdoor.
    2 liter tuinkruidenbouillon erdoor (even kijken of hij goed op smaak is,anders nog een blokje erdoor)en een half uurtje laten koken.
    dan even de zeef erdoor.
    beetje gedroogde knoflook,bassilicum,paprikapoeder,zout en peper erdoor(even proeven)
    met allesbinder de soep wat dikker maken.
    gehaktballetjes en vermicelli erdoor en klaar is je italiaanse tomatensoep.
    succes verzekerd :D
     
  3. nienke70

    nienke70 Fanatiek lid

    16 aug 2006
    1.149
    0
    36
    Las vanmorgen deze tip in de kassa nieuwsbrief en ik vind hem helemaal geweldig:)

    Een lekker soepje met veel balletjes maken ?
    Tip van Wimmi20 : koop in plaats van gehakt verse worstjes. Ik bedoel saucijzen (schrijf ik dat goed ?)
    Knijp op een bord een worstje leeg en snijd met een mes plakjes (bepaal zelf de grootte). Rol geen balletjes, nergens voor nodig. Scheelt veel tijd,want je hoeft geen balletjes te draaien. Bovendien zijn de worstjes licht gekruid, in de soep is dat extra lekker. En heb je teveel worst gekocht voor de benodigde hoeveelheid ballen, dan kun je de overgebleven worstjes gewoon meekoken met de soep. Die zijn dan ook gaar. Kun je later alsnog beslissen of je nog meer balletjes wilt, of zo opeten.


    Ik vind saucijsjes altijd heerlijk gekruid, vaak iets goedkoper (ah heeft vaak aanbieding 2e gratis) dan gehakt en het werk wat je heb om balletjes te draaien vind ik ook altijd waardeloos:(
    heb het zelf nog niet geprobeerd maar zoals het klinkt ben ik al helemaal fan:D
     
  4. Marlous28

    Marlous28 Fanatiek lid

    5 mei 2010
    2.645
    0
    36
    Twente
    Deze onthoud ik!
     
  5. sprits

    sprits Fanatiek lid

    21 feb 2011
    3.917
    376
    83
    Ik kook ook wel eens in de soep een verse worst mee ipv gehakt.
    Ik zet bouillion op met de worst, laten koken, groente, pasta of vermicelli erin, nog ff 10 min koken en klaar.
     
  6. Luun

    Luun Bekend lid

    24 mrt 2007
    875
    0
    0
    SAHM (Stay at home mom)
    deventer
    Bedankt voor de recepten, ga ik zeker proberen! Nog iemand anders een recept voor groentesoep misschien??
     
  7. kalli

    kalli Niet meer actief

    Ik heb wel een hele lekkere kippen-groentensoep!! Je kunt uiteraard altijd de kip weg laten, heb ik ook weleens gedaan toen ik niet zoveel tijd had...

    Kippen-groenten soep met een Mexicaans accentje, 4 personen

    Ingrediënten
    - 4 Kippenbillen
    - 2 Wortels of 1 grote winterpeen, snij in plakken
    - Pastinaak, snij in plakken
    - Prei, snij in hele dunnen plakjes
    - Maïs kolf, hak in vier stukken. Eventueel een blikje.
    - Jalapeño (als je van pittig houdt), snij in hele fijne plakjes en haal de pitjes eruit!
    - Rijpe avocado, snij in blokjes
    - 1 limoen
    - 2 Vegetarische bouillon blokjes
    - Zwarte peper korrels
    - 4 Laurierbladeren

    Kook een grote pan water en gooi de bouillonblokjes erin. ALs het water kookt de kippenbillen erin, een theelepel peperkorrels en de laurierbladeren. Zodra het water weer kookt zet je het vuur laag, zodat het heel zachtjes doorkookt. Laat dit minimaal anderhalf uur staan, maar het liefst een hele middag.

    Haal de kippenbillen uit de pan en laat ze afkoelen. Neem een andere grote pan of schaal en zet daar een vergiet in. Leg in de vergiet een schone theedoek. Giet de bouillon over in de theedoek, zodat het goed gezeefd wordt. Breng de gezeefde bouillon weer aan de kook. Voeg de prei, wortel, pastinaak en maïs (niet wanneer je maïs uit blik gebruikt) toe en laat dat gaar worden.

    "Ontleed" de kippenbillen, dus haal al het vel, vet en bot weg en pluk het vlees uit elkaar zodat je kleine stukjes krijgt. Dit gooi je in de pan.

    Als je voor maïs uit blik hebt gekozen gooi je dit op het laatst er was bij, ze het een beetje krokant blijven.

    Serveer de soep. Nu kun je naar eigen smaak wat jalapeño, avocado en limoensap toevoegen.
     
  8. anniek

    anniek VIP lid

    5 feb 2006
    8.512
    0
    36
    begeleiding
    nl
    een groentesoep zo makkelijk als het maar kan?
    balletjes gehakt maken, aanpakken met een beetje knoflook. gesneden soepgroente erbij, water en bouilionblokje erbij na 5 minuutjes vermicelli erbij nog 10 min koken en klaar :)
     
  9. A2CA

    A2CA Niet meer actief

    Water koken met hamlappen ( moeten heel lang koken tot ze gaar zijn ) Vlees eruit halen en in stukjes snijden.. Een potje tomatenpuree erin.. 2 potten witte bonen in tomaten saus, aardappeltjes prei snijden en smoren in boter als het klaar is erin zo ook de hamlappen, en dan kun je eventueel nog wat andere soep groenten erin doen en klaar is kees
     

Deel Deze Pagina