Ik ben morgen 19 weken zwanger en kom net terug van de verloskundige. Ze heeft gezegd dat ik last heb van bekkeninstabiliteit en een afspraak moet maken bij de fysio die bekend is met bekkenklachten. Wie heeft hier ook last van en wat doen ze allemaal bij de fysio? En wie van jullie werkt er nog gewoon en wat voor werk?
Ik heb er helaas ook last van... Bij de eerste kreeg ik na de bevalling pas last, bij de tweede rond 17 wkn en nu vanaf n week of 8 al... Ik ben met 12 weken begonnen met fysio en ze vertelde me n week of 3 terug dat ze helaas niets meer voor me kan doen, terwijl de klachten niet minder (zeg maar gerust erger) worden Bij de fysio kreeg ik vooral leefadvies en oefeningen mee. Heb ook n paar x daar in de oefenruimte getraind, maar daar werden m'n klachten veeeel erger van. Verder thuis dus enorm letten op vanalles en nog wat. Niet teveel tillen, traplopen, zitten, lopen, liggen... Alles met mate. Volgens de vk en ha moet ik 's middags uurtje plat en halve dgn max werken. Het uurtje wordt vaak n kwartiertje en werken kan ik nu wel wat gaan minderen (maar ben zelfstandige en niet werken is geen geld ) Zit nu met werken denk ik op 50%. Ik heb n zittende baan over het algemeen, naar moet tussendoor vaak opstaan om dingen te pakken (en dat is ook wel lekker, want juist die afwisseling is fijn). Toch kan ik aan het eind van de dag niet meer op m'n rechterbeen staan, zak er doorheen... Met de twee ventjes die we al hebben rondlopen en n vriend die veel moet werken (net 5 dgn buitenland gehad) is hef weleens lastig, maar ik weet ook dat zodra de kleine er is, ik na n maand of 2 weer alles kan en dat geeft wel kracht om door te gaan. Sterkte ermee!!
ik werk zelf bij de albert heijn als vakkenvuller dus vrij zwaar werk en continue bukken en hurken. Wat zouden jullie aanraden?
Tsjaa toch minder gaan werken hoor.. Ik werk in de huishoudelijk hulp.. En ook hier wel gehad dat ik door mn been zakte.. Ben geloof ik rond 20 weken minder gaan werken 28 weer minder n met 30 weken helemaal gestopt dat was ook mede omdat ik een nachtje opgenomen werd ivm harde buiken Owjaa ikheb ook bij de fysio gelopen en deed oefeningen in een zaal.. Rugspieren enzo sterker maken dat helpt nl ook mee voor de stevigheid in t bekken.. Het werd niet minder een heel klein beetje erger zelfs maar het bleef redelijk stabiel...
Dat ga je met BI niet lang meer redden, dus ik zou overleggen voor vervangend werk, want anders zit je binnen no-time in de ziektewet... Voor een goede bekkenfysio: Bekkentherapie.nl - Bekkeninstabiliteit Bekkenpijn Werkt geweldig goed!
Idd vragen om andere werkzaamheden, want als vakkenvuller gaat het 'm niet worden vrees ik. Zelf heb ik heel positieve ervaringen met acupunctuur. Ik heb een gewone fysio bezocht, een bekkenfysio, een chiropractor, een reumatoloog etc. en het haalde niets uit. Na 1 behandeling bij de acupuncturiste, heb ik veel minder pijn! Het begint nu wel weer wat uit te werken, dus ga weer even terug. Maar dat is het me echt waard. Dus wie weet kun je dat ook proberen.
het boek van cecile rost kopen/lenen staan super goede oefeningen in. let op als je honden uitlaat,die van mij trekken ,en dan kreeg ik helse pijnen. deze zwangerschap laat ik ze dus ook gewoon niet uit,maar aleen mijn vriend dus.
bedankt voor de tips. Maar wat voor soort werkzaamheden zou ik dan wel kunnen doen? Schoonmaakwerkzaamheden is ook niet echt bevordelijk dan lijkt me? En kassa maak je ook raar draaiende bewegingen..
Ik denk dat kassa nog het beste is, en dan maar een deel van je uren, want ook dat ga je geen hele dagen volhouden... MIsschien dat je verder nog administratief iets kunt ondersteunen. Maar dat moet je baas allemaal bedenken hoor, als die niets weet, en je kunt je eigen werkzaamheden niet doen, wordt het ziektewet.
Ik heb sinds het begin van de zwangerschap forse bekkenklachten. Ik ben met 9 weken moeten stoppen met werken, ben bij 31 weken. Dit is mijn 2e zwangerschap, bij de eerste ook klachten maar minder heftig. Fysio kan voor mij ook niks meer doen, behalve bewegingsadviezen. Als ik jou was zou ik in ieder geval minder gaan werken, mijn fysiotherapuet zegt dat als je het nu niet rustiger aan doet je klachten en herstel alleen maar erger wordt en langer duurt. Kun je niet met een ARBO arts gaan praten, die kan je daarin ook goed adviseren en dot terugkoppelen met je baas. In ieder geval sterkte, ik weet hoe het is.
Ik heb vanaf 12 weken bekken klachten gekregen. Werk in het ziekenhuis en dat is voornamelijk lopen en staan. Ik mag helemaal niet meer werken. Op dit moment is het nog geen bekken instabiliteit maar dat kan het wel worden als ik gewoon doorga en dan ben ik dus echt de sjaak, want daar kom je schijnbaar niet zomaar weer vanaf. Zit nu dus thuis en het vooruitzicht dat nog een half jaar te moeten is niet zo fijn. Maar alles beter dan dat ik er na de bevalling ook nog jaren last van blijf houden. Iedereen die bekken klachten heeft, laat je door de verloskundige bekijken en doorverwijzen naar een fysiotherapeut of mensendiecktherepeut die gespecialiseerd is in bekkenklachten. Zo kun je er op tijd bij zjin (net als ik) en de schade beperken!! Ander kun je er de rest van je leven last van houden. Dus neem je klachten serieus!! En ga zeker niet meer tillen en bukken.
Hoi Morgan? Zit je nu geheel in de ziektewet? Ik heb ook al weeeeeeken bekkenklachten en nog geen bekkeninstabiliteit maar zit voor gedeelte in ziektewet omdat het op mijn werk echt niet meer te doen is. Ik denk dat ik ook richting algeheel ziektewet ga omdat werken zoiezo dus eig niet meer te doen is. Dinsdag weer naar fysio en dan bespreken. Hoe gaat het nu verder met jou? Sinds je in de ziektewet zit? Gaat het al beter?
Nogmaals: geen gewone fysio zoeken, geen mensendiecktherapeut, (die overigens wel OK is als aanvulling voor adviezen over HOE je het beste kunt bewegen), maar een bekkentherapeut volgens cecile rost! Die behandelt klachten zodanig dat veel vrouwen (deels) kunnen blijven werken. En dan is het dus niet nodig om nog lang klachten te houden, (of zijn ze iig binnen de perken te houden). www.bekkentherapie.nl
Ik heb ook BI, icm andere afwijkingen aan de rug. Ik werkte (morgen laatste dag, dan verlof) halve dagen. Meest zitwerk, maar wel afwisselend. En even gaan liggen is er op het werk niet bij, dus langer dan 4 uur werken en reistijd a 50 minuten voor een enkeltje werk/huis zit er niet in. Bij de therapie krijg ik zowel adviezen als oefeningen en behandelingen. Wordt er niet beter op, maar wie weet hoe het zonder was geweest..misschien nog erger. Ik heb er wel wat aan kwa adviezen.
hallo, ik heb sinds gisteren links in mijn onderrug thv mijn heupen klachten. Ik ben bijna 20 weken zwanger. Het leek gisteren alsof ik, zoals ik hier boven lees, door mijn been heen zou zakken. bepaalde houdingen deden pijn en ook traplopen ging moeilijk. Ik ga zo de VK bellen voor info, ik hoop niet dat het een vorm van BI is. Ik ben niet bekend met rugklachten, wel met instabiliteit van mijn gewrichten(jaren terug fysio gehad). Nu was ik gisteren ook heel erg moe, dus ik hoop dat het met een paar dagen wegtrekt. herkennen meer van jullie dit?
Ik kreeg al vanaf 11 weken ernstige bekkenklachten. Ik werk in de meervoudig complex gehandicapten zorg. Was dus al snel uitgewerkt. Krijg nu wekelijks bekkentherapie, daar leer je je houding en manier van bewegen aan te passen en je bekken terug in elkeaar te duwen als het ware, zodat de pijn minder is. Moet je het niet perongeluk vergeten..auw.. Maar ik waggel wat rond. Doe iets, ga even zitten, weer wat doen...afwisselen is het beste. Draaien in bed gaat vaak mis, omdat je dan in je slaapt niet bewust draait. EEn voedingskussen helpt daar wel iets bij moet ik zeggen. Als je die tussen je benen legt is het ook weer beter voor je bekken. Werk dat jij doet ga je echt niet lang meer volhouden. T is een gemeen iets hoor, bekken pijn!
ik ben vandaag bij de bedrijfsarts geweest. Ik ga 50% werken (geen 8 uur per dag, maar 4 uur) en als ik op de groep sta, dan boventallig. En anders ondersteunende taken. Wat voor taken zou ik in een verzorgingshuis kunnen doen ter ondersteuning en ter behoud van mijn rug. Ik werk normaal als ass. activiteiten begeleider in een huiskamer met dementerende ouderen. Ze worden gewassen en aangekleed bij ons afgeleverd. Wij nemen ze dan over en doen alles met ze tot ze weer naar bed gaan. We doen 2x per dag een activiteit en verder met ze eten, koffie drinken, helpen met alles wat er verder tijdens een dag te pas komt.
Ben je al bij een fysio geweest? Zij kan je tips geven voor houdingen. En advies over wat je wel en juist niet moet doen! ik heb daar echt wat aan!