Hallo dames, mijn zoontje is pas 1 jaar geworden en nu hoor ik heel vaak dat er vanaf die leeftijd al geoefend wordt met zindelijk worden. Vanaf wanneer oefen je dat precies en hoe gaat dat in z'n werk? Ben benieuwd naar jullie ervaringen/tips! Liefs Miriam
ikzelf vind 1 jaar veel te vroeg (behalve als hij/zij zelf al aangeeft te (moeten) plassen/poepen. Maar de meeste doen dat met 1 jaar echt nog niet. Zolang je kindje het niet zelf aangeeft en geen interesse heeft in de wc/pot zou ik er niet aan beginnen. Wij zijn er vlak voor haar 3e verjaardag mee begonnen en eigenlijk was ze binnen 1 week zindelijk.
Ik hoor dat ook weleens en vind dat echt te bizar... 1 jaar?? Dan snappen ze dat toch nog helemaal niet.. Laat ze gewoon lekker baby zijn.. Ik zou er mee beginnen als mannetje het echt snapt en zeker niets forceren.. Het wordt steeds gekker lijkt het wel.
Ja het leek mij persoonlijk ook wel erg vroeg hoor, maar je hoort/leest er verschillende dingen over, dus ik wou toch even jullie mening weten.
zo 1 jaar is wel erg vroeg zeg. ik zou niet weten hoe ze moet aangeven ik moet poepen ik zie wel als ze aan het poepen is.. maar dan is het al te laat. hahaha
colin is bijna 3 en is er nu mee bezig dat hij he ook aanvoelt dat hij moet plassen of poepen.. met 1 jaar kunnen ze dat echt niet..
ik wil in de zomer gaan kijken of hij er intresse voor heeft, hij zit nu al af en toe op potje en gister toevallig gepast en gepoept op het potje, maar zeker nog niet bewust hoor maar is voor ons meer om te wennen
Hoewel ik het niet eens ben met de meeste om te wachten tot het kind het zelf aan geeft, vind ik 1 jaar wel erg vroeg. Wel kun je hem al vertrouwd maken met de wc daar hem te laten kijken als jij gaat en als hij het wil erop te zetten voor het in bad gaan. Ik heb dat met dochter ook altijd zo gedaan en ze was met 2j2mnd zindelijk en nooit bang geweest van de wc. Zoon is nu 1,5 en doet weleens een plas op de wc voor het in bad gaan, heeft er niet altijd zin in en dan hoeft hij het natuurlijk niet. Hij is niet bang voor de wc en vindt het iets heel normaals. Als hij 2 is gaan we er serieus mee aan de slag. Zoon weet ook prima als hij gepoept heeft dan neemt hij de benen als je vraagt of hij een schone luier moet en anders niet
Onlangs las ik een studie naar zindelijkheidstraining. Het schijnt dat 18 maanden de beste tijd is om daar mee te beginnen. Daarvoor hebben kindjes er amper benul van.
Snap dat ook niet waarom je met 1jaar al zindelijk moet zijn....je begint ,meestal pas eens met lopen hoe kun je dan in godsnaam al zindelijk worden? Wij zijn begonnen toen ze 2 was en in de zomer. Buiten in de tuin laten rondlopen zonder luier zodat ze eerst eens merkt dat ze plast. Potje werkte hier trouwens niet....dus gelijk op de wc met een verkleiner. Nu merkte ik dat zeer nog niet echt aan toe was dus het maar even zo gelaten, Ook werd haar zusje geboren toen ze 2 werd .... Toen weer begonnen en binnen 2 weken volledig zindelijk....trouwens hier met stickertjes gewerkt. Iedere keer mocht ze zelf een stickertje uitzoeken die ze in zo`n klein kriebelboekje mocht plakken. Trost dat ze was als ze dit aan papa mocht laten zien!
Vaak is het zo vroeg ook maar toeval en zien ze het meer als een spelletje...als je dan gewoon even wacht dan heb je ze sneller zindelijk denk ik.
Ja dat denk ik eigenlijk ook wel. Ik denk dat ik Daimen pas met 1,5 voor het eerst "kennis" laat maken met de wc en z'n potje. Ga niks overhaasten.
Nee heeft dan ook geen zin......hier is ze nu 1,5 mijn jongste en ik wacht nu tot de zomer en dan eens kijken wat ze doet. Je merkt het snel genoeg of ze het wel bergijpen Ga je het forceren bereik je niks...misschien duurt het dan alleen maar langer Als ze het echt willen en het begrijpen zijn ze vaak zo zindelijk
Hier stond met 1 jaar het potje er al wel ivm stiefbroer. Sinds ze 1,5 was ongeveer langzaam geleerd dat dat voor plasjes is en af en toe erop gezet. Ze is het aan gaan geven met zo'n 19 a 20 maanden maar ik zag zindelijkheidstraining hoogzwanger niet zitten. Met 25 maanden begonnen en gelijk zindelijk. Met 2 jaar en 6 maanden snachts de luier uitgelaten en dat ging ook gewoon goed. Zowiezo moeten ze het uit kunnen geven en lopen lijkt mij ook vrij noodzakelijk.