Ik had al even gezocht maar heb geen recent topic gevonden. Ons kereltje heeft vanaf dat hij 3 maanden is exceem gekregen nadat we rijstebloem hebben gebruikt ivm reflux de voeding iets te verdikken. Helaas is het tot heden niet overgegaan. * Geen wasverzachter * Allergeen wasmiddel * KMA vrij dieet zo hebben we een boel uitgesloten. We begonnen met Vaselinette wat helaas niet hielp. Ik wilde zelf niet te snel overgaan op hormoonzalf. Maar nadat het weer zo oplaaide dat hij er weer helemaal onderzat, Heb ik toch maar weer gebeld en hebben we nu hormooncreme gekregen. Mischien kunnen we hier ervaringen en tips delen ?
Goed topic! Mijn zoontje heeft sinds een week of 2/3 ook last van exzeem. Het begon alleen op zijn wangetjes en nu breidt het zich steeds verder uit. Nu zit ook zijn buikje, armen en rug onder en begint het ook al op zijn beentjes. (zijn wangetjes zijn wel weer vrij trouwens). Het zit ook op zijn hoofdje, gecombineerd met Berg. Volgens onze ha ligt het niet aan zijn voeding omdat hij goed en veel drinkt. Maar waar het dan wel aan ligt..??? Wij moeten nu smeren met alleen een vette zalf. Hormoonzalf wilde hij nog niet omdat hij nog maar zo klein is. We 'mogen' terug komen als hij gaat krabben of als het veel erger wordt. Maar ik heb niet echt de indruk dat die vette zalf helpt. Bijna dat het het daar alleen nog maar roder van wordt.. Ik lees dus graag mee...
Mijn zoontje zit er ook onder maar dat komt omdat ik ook heel allergisch ben voor van alles. Dus atopisch eczeem, of dauwworm in de volksmond. Ze groeien er vaak wel overheen. Ik gebruik nu nog helemaal geen hormoonzalf of zoeits bij hem. Ik behandel zijn eczeem zoals ik dat van mij ook doe: - Alle allergenen uitbannen (dus geen wol, neutral wasmiddel, gladde vloeren die makkelijk schoon te maken zijn) - Niet te vaak in bad (ik doe hem elke 3 dagen in bad) - Geen zeep gebruiken maar een hele vette badolie (bv Balneum, of Sebamed baby) - Eczeem behandelen met vette zalf (wat ik maar voor handen heb, dus Bepanthen, of Vaseline) - Geen grote temp verschillen, zorgen dat hij het niet te warm heeft en niet gaat broeien (dus ook geen mutsjes op tenzij het vriest) - Loszittende ruime kleding aan, anders krijgt hij eczeem op plekken waar het warm is of schuurt - Heel erg goed afdrogen na het bad, er mag niets vochtig blijven, dus elk plooitje pakken En daar blijf ik het redelijk mee voor. Ja goed, hij heeft altijd wel een hoornig huidje met uitslag, maar voor mij is de blauwdruk of hij er last van heeft of niet. En dat is maar zelden.
Eczeem komt lang niet van voeding hoor! Als je atopisch eczeem hebt kan het al komen als je weerstand wat minder is. Ik krijg het bij hooikoorts, als ik zweet, als er honden of katten in de buurt zijn (hoef ik ze niet eens aan te raken). als ik mijn oren niet extreem goed droogdep na het douchen bv. Maar nooit van eten.
J heeft er zoveel last van gehad dat hij amper meer sliep van de jeuk hij bleef maar wiebelen om zo te jeuken zeg maar. Zo zielig ! Ik heb het nu behandeld met hormoonzalf omdat blijkbaar alle andere dingen niet hielpen om het te bestreiden. Het is nu minder niet meer vurig en hij heeft er minder last van. Ik ben nu aan het afbouwen en heb vette zalf gekregen van de dokter zonder hormonen het is net vaselinette maar dan beter smeerbaar en dunner te smeren.
Fijn om te horen dat het niet van voeding hoeft te komen want ik heb hier een vreetzakje.. Was blij als ik met 4 maanden met bijvoeding kon gaan beginnen. De meeste dingen die je noemt doen we nu al. Alleen het wasmiddel zou ik nog kunnen aanpassen. Hier lijkt de kleine er gelukkig geen last van te hebben. Hij is erg vrolijk en hij krabt er (nog) niet aan Het ziet er alleen zo vreselijk onconfortabel uit voor hem.
Oh dat is zielig zeg! Ik ben niet tegen hormoonzalf hoor, heb het zelf ook altijd in de kast liggen, maar gebruik het idd alleen maar als laatste uitweg. Het is toch tropep, en de huid wordt er vaak wat dunner door en zo, dus gebruik ik het minimaal. Maar als het moet, dan moet het.
Onze dochter heeft ook veel eczeem. Door veel anitibiotica is haar weerstand laag en ineens laait het dan weer op. We zitten nu al aan de iets sterkere hormoonzalf omdat de eerste dus niet hielp. Daarnaast smeer ik ook twee keer per dag met vaseline parafinne omdat de vaseline lanette en cetamacrogol ook niet voldoende was. Wat we hier thuis vaak doen is zonder kleertjes rondlopen, ze heeft het heel erg op haar beentjes, want met kleertjes aan gaat het toch broeien heb ik het idee..
Hier ook een kindje met veel eczeem! Ik dacht dat het wel van de voeding kon komen, maar dat is dus niet! Weer wat geleerd Mijn zoontje stond na 3 weken helemaal onder de uitslag, eczeem, en puistjes. Het was dus moeilijk te zeggen wat wat was. Nadat er KMA geconstateerd was, verdween de uitslag. De eczeem is gebleven, daarbij ook heel veel Berg op zijn hoofd. Wij hebben van de kinderarts de volgende tips gekregen: - max. 2x per week in bad, in bad Balneum extra vette babyolie gebruiken - niet te warm aankleden in bed - temp. op zijn kamer laag houden Verder hebben wij eerst cetamacrogol crème gekregen, maar deze was niet vet genoeg. Dus nu de cetamacrogol zalf, deze smeren we dagelijks wel 3-4x. Wij hebben wel hormoonzalf gekregen, hydrocortison, maar mogen dit 4 dagen smeren en dan 3 dagen niet. En alleen op zijn lijfje, vooral in de huidplooien. In zijn gezicht mogen we het niet gebruiken. Er zijn dagen dat het heel rustig is, dan lijkt alles helemaal weg. Maar soms is het ineens weer heel heftig. Waar dat van komt weet ik eigenlijk niet. Hebben jullie kindjes soms ook last van een soort natte eczeem? Lucas heeft soms van die plekken, die zien er dan wat oranje achtig uit en daar komt vocht uit. Geen pus. Dat is dan een paar dagen nattig en dan droogt het in. Vaak zitten deze plekken op de haargrens of bij zijn wenkbrauwen. Ik weet eigenlijk niet waar dat vandaan komt, herkent iemand dit??
J heeft hele grote plekken waarin het soms wat oranje opschijnt inderdaad. Maar of het echt nat is weet ik niet. Ik heb een vriendin haar kindje heeft heel erg exceem gehad en nog steeds is er voor op genomen en alles. Want jeuk is erger als pijn zeggen ze. Ik geloof dat wel. Die heeft me zoveel tips gegeven. Je kan bij de kinderarts ook een vettere badolie krijgen dan balneum. En er zijn bepaalde pakjes van dermasilk. Ze zijn ontzettend duur maar als je een verwijsbrief krijgt krijg je ze vergoed. Eczeem? Dermasilk vermindert eczeem en jeuk. Ik heb een pakje van haar gekregen dat gebruik ik nu en het lijkt wel te werken omdat het niet gaat broeien. Hier is het overigens atopisch exceem volgens de dokter.
Wat ze mij altijd geleerd hebben bij mijn eczeem is: bij nat eczeem een creme en bij droog eczeem een zalf. Hoe droger de huid en het eczeem, hoe vetter de zalf. R. heeft het ook vaak bij de wenkbrauwen en de haargrens, en dan gaat het over in berg. Maar het is, net als bij cos, niet heel erg nat.
J werd echt knetter gek van de jeuk helemaal schuren met zn lichaampje. Hebben jullie dat ook welleens gehad ?
@cos: Lucas had het vandaag...aan de zijkant van zijn hoofdje en boven zijn oor. Hij zat de hele tijd met zijn handje te schuren, hoe vet ik het ook insmeerde. Echt zielig want op een gegeven moment zag ik dat het bloedde,denk van een nageltje of zo... Dus net een super dikke laag gesmeerd voordat ik hem in bed heb gelegd. Hij ligt in een puckababy dus kan niet krabben... Dat die eczeem in berg overgaat heb ik ook al een paar keer gemerkt...
Mijn zoontje schuurt af en toe wel eens met zijn hoofdje, maar als ik er dan even overheen wrijf gaat het ook snel weer weg. En uit eigen ervaring weet ik dat koelen ook helpt, ik heb wel eens onder een koude douche gestaan omdat ik helemaal gek werd. Dus ik leg af en toe ook een nat washandje bij R op de plekken waar het erg jeukt (wel goed afdrogen daarna natuurlijk)
hebben jullie tips over hoe je de jeuk op de hoofdhuid kunt verminderen? Als ik die vette cetamacrogol op zijn hoofd smeer worden zijn haren zo vies en vet....en plakt alles vast... Hij heeft echt een super droge hoofdhuid, de schilfers staan er op.
En als je niet smeert heppie ? Dus helemaal niks. J schuurt helemaal met zn ruggetje en maar wiebelen en wiebelen zielig hoor. Stomme exceem.
@cos: niet smeren? Ik denk dat het dan alleen maar meer jeukt of niet? Lijkt me tenminste.... Stomme vraag misschien: maar ik zie vaak staan 'atopisch' eczeem...wat betekent dat eigenlijk? Misschien zou ik dat moeten weten, aangezien Lucas eczeem heeft maar ik weet het niet
Mijn zoontje heeft ook last van Atopisch eczeem. topisch eczeem is een aangeboren eczeem. Vaak zit het dan ook in de familie. Een van de ouders of allebei kan allergien hebben of ook eczeem. Atopisc eczeem daar kunnen ze overheen groeien maar kan ook omslaan in een allergie, bijv: Hooikoorts, allergie voor katten, honden enz. Mijn zoontje zijn lijfje zat helemaal onder. En de natte plekken die iemand beschreef had hij ook. Dat is een teken dat de plekken ontstoken zijn. et vocht kan ervoor zorgen dat er steeds meer plekken bij kunnen komen, uitlopers. Die plekken moesten wij behandelen met een hormoonzalf om te zorgen dat ze indroogden. Mijn zoontje is onder behandeling geweest in het ziekenhuis bij de dermatholoog. Hij is een aantal weken meerdere malen per dag ingeteerd met teerzalf. Stinkt verschrikkelijk en is echt rotzooi maar het heeft hem erg goed geholpen. Over die teerzalf droeg hij zijden rompers en broekjes zodat het goed kon luchten. Die pakjes kosten 300 euro per stuk, thank god voor zorgverzekering. Toen de ergste plekken weg waren en zijn huid weer rustig kreeg hij zilver pakjes. Zilver werkt anti bacterieel en zorgen ervoor dat de plekken niet meer of zo snel ontsteken. Verder mag hij niet te vaak in bad, heel goed afdrogen en na het douchen vet insmeren. En jeuk is echt erger als pijn. Nu ik zwanger ben heb ik last gekregen van zwangerschapseczeem. Mijn huid reageerd op de hormonen en ik mag niks smeren alleen veet houden en menthol cremme gebruiken om de brand eruit te trekken. Dit gaart pas over na de bevalling en ik kan je vertellen wordt af en toe gillend gek van de jeuk. Weet nu dus jammer genoeg hoe hij zich gevoeld heeft en af en toe nog voeld.
Hier een site met veel nuttige informatie mbt eczeem bij kinderen Alles wat je wilt weten als je kind eczeem heeft! @ Heppiedepeppie, mijn zoontje had toen ook enorm veel last van hoofdschilfers en jeuk. Niks hielp wat wij ook maar probeerde. Wat uiteindelijk hielp was een probiotoca kuur van darmocare infantis. Oja en niet krabben in de puckababy, hier wist zoonlief dat voor elkaar te krijgen, wreef zijn wangetjes alsnog kapot.
Antje, ik wilde net dezelfde link plaatsen ... idd een hele fijne site! M heeft al vanaf heel klein last van eczeem, zit ook in de familie, van beiden kanten. Hier niets dat aanwijsbaar de oorzaak is als wordt het wel erger bij: - temperatuurswisselingen en met name in de winter (verwarming!) - stress / spanning In de zomer gaat het doorgaans veel beter. Wij smeren wel regelmatig met hormoonzalf. Het is idd zo dat je huid daar dunner van wordt, maar van krabben en de littekens die zo ontstaan wordt je huid ook dunner ... M krabt zich echt helemaal open ... We hebben nu een afspraak staan bij de dermatoloog, wat mij betreft gaan we voor een nog heftiger hormoonzalf. M slaapt heel slecht en moeilijk en is soms enorm uit haar hum. Meestal valt dat samen met een opleving van haar plekjes. Ik denk dus echt dat ze er heel erg veel last van heeft. Ik kan me voorstellen dat continue jeuk bijna karakterbepalend kan zijn ... Badderen met zemelen vind ikzelf ook een goeie, dus als je je kindje in bad doet dan met een flinke eetlepel zemelen in een oude pantysok geknoopt (of een washandje). Gelukkig heeft T nagenoeg geen last van eczeem, hopelijk klein broertje ook niet ...