Hier gingen ze tot 2 jaar bij opa en oma in de auto in de maxicosi. De grootste was toen 87cm en 13,5 kilo. Met het hoofdje paste ze nog best goed, maar mijn kinderen hebben ook geen stevige hoofden en schouders en zo. Benen was een ander verhaal, maar dat vond ze nooit erg
Hier met 4 maanden mijn oudste zoon,die was toen al 82 cm lang bij 10 kilo(geen typfout) en mijn middelste zoon met 6 maanden,was toen 77 cm en 12 kilo.maar wel een lange boven lichaam en stoeltje was andere merk. Mijn jongste is nu 3 maandjes en ook erg lang,draagt met jurkjes al maat 74. Maar ik hoop dat ze er toch nog een tijdje in kan,maxicosi gaat tot 13 kilo,ze weegt 7155 gram,dus kan nog makkelijk.
Weet het niet exact meer, maar hier was het ergens rond de 12,5 a 13 maanden. Denk dat ze rond de 78 cm was. maar ze heeft een erg lang bovenlichaam en korte beentjes En kwam er toen echt wel bovenuit, dus moesten we over.
Mijn dochter is vrij klein voor haar twee jaar. Pas heb ik haar voor de grap nog eens in de Maxo Cosi gezet en ze kwam er maar 5 cm bovenuit ofzo. Haha!
Onze oudste ging geloof ik met een maand of 7 over naar de groep 1 stoel (toen was ze ongeveer 75 cm en woog ze bijna 10kg - > 9kg is natuurlijk ook wel belangrijk bij de overgang). Op zich had de MC nog wel gegaan, al had ze niet heel veel ruimte meer over (lang bovenlijf), maar ze zat veel beter in de groep 1 stoel.
Ons zoontje is ong. even groot als het jouwe en hij zit nog prima in zijn cabriofix. Als hij goed recht zit komt zijn hoofd bij het randje maar hij zakt toch lekker weg en dan zit het nog goed. Hij vindt het ook nog heerlijk om er in te "chillen" en vermaakt zich best. Zonder jas is de mc ook erg breed voor hem dus ik ga ervanuit dat we hem nog wel tot minstens 18 maanden kunnen gebruiken.
zucht... een cabriofix is tot 13 kg en een kindje van 7 maanden zit echt niet beter in een opvolgstoel. Bij en crash breekt het gewoon zijn nek...
'Omgekeerde zucht'... Ik weet heus wel dat een MC Cabriofix tot 13kg is, wat ik bedoelde is dat een groep 1 stoel pas vanaf 9kg bedoeld is. Er bestaan nou eenmaal ook grote kinderen...die dus eerder dan pas met anderhalf jaar over moeten. Ik kreeg mijn dochter met winterjas niet meer lekker in de MC en als het vriest ga ik niet haar winterjas uittrekken omdat ze anders niet in de autostoel past.
Ik heb gewoon een nr 1 genomen (maxi cosy tobi), heb er wel over nagecaht maar kon eigenlijk niets in winkels vinden dus gewoon ëen "normale" gedaan
Mijn dochter is zelfs nooit met de oortjes boven de maxi-cosi uitgekomen en denk dat ze dat nu ook nog niet zou doen Toen ze 14.5 mnd was (en 8.5 kg woog) zijn we overgegaan op de volgende autostoel. Ze wilde al een tijdje niet meer (maar moest van papa en mama ) maar op een gegeven moment kon het niet meer.... Onze achterbank was vrij laag en liep schuin af waardoor ze vrij schuin zat en ze zag niets. Moet zeggen dat ik het wel lastig vond om een moment voor de nieuwe stoel te kiezen aangezien ze zo licht was (en is ) Met onze huidige auto had ik haar er waarschijnlijk nog wel langer ingehouden aangezien ze hierin meer zou kunnen zien en ze rechter zou zitten dan in onze vorige auto. Ze kan er nu nog wel in met haar 10.5 kg haha
Zolang de topjesvan de oren niet uitsteken hoeven z niet over zegt maxi cosi. Hier 9 maand oud, beentjes gevouwen, is heel normaal hoor voor babies, gestrekr benen i helemaal niet goed. Ze zitten vrijwel altijd zo.
nee dat is niet waar. Ik heb maxi cosi gemaild en zij zeggen dat dat een fabel is. Zodra het hoofdje erboven uit komt moet je over.
Onze mupper zit nog steeds in de maxicosi. Ik heb wel al vervolgstoeltjes (1 van nichtje) om in de 2e auto te zetten voor noodgeval. Op zich zit ze daar best ok in, dus voor korte stukjes kan het wel, maar wil toch zo lang mogelijk haar in de mc houden.
Maar het staat op hun website?! Ik kan het nu niet meer terug vinden, het stond er laatst toch echt. Maar dan nog ind ik de benen reden niet goed genoeg, hoofd uitsteken dan weer wel.
Benen hingen er al redelijk snel uit, maar hoofdje pas met ongeveer 80 cm (nu dus). Wij zijn echter wel al over op een ander stoeltje sinds hij 14 maanden is, want meneer wilde meekijken etc.
Onze dochter is 11,5 maand oud en weegt 8100gr en is 73cm lang. Ze zit dus nog in de maxi cosi en dat zal ook nog wel even duren, helemaal als het weer beter wordt en ze haar zomerjas aan kan ipv winterjas. De maxi cosi tobi hebben we al wel maar die staat nog ingepakt boven Nog even geduld want veiligheid is natuurlijk het belangrijkste maar ik zou het ook wel leuk vinden voor haar als ze in die andere stoel mag.
op de site staat: We raden je aan het babyautozitje te blijven gebruiken zolang het achterhoofd van je kindje volledig wordt ondersteund door de plastic kuip. heb ze ook een tijd terug gemaild en toen zeiden ze dat kind over moet zodra hoofdje boven de rand komt. dus al is het maar een cm dan moet hij al over.
Ik heb geprobeerd het zo lang mogelijk te doen. Ze komt nu precies met haar hoofdje bij de rand, haar haren komen erboven uit Het is vooral haar bovenlijf, want haar benen steken er helemaal niet zo'n heel stuk uit. En ze is best 'groot' en ik merkte dat ze er echt niet meer lekker in lag, haar armpjes klem enzo. In onze ene auto hebben we nu sinds een week of 2 de autostoel (Römer King Plus) en ze zit er erg goed in, vandaag ook in 'ligstand' gezet en ze heeft er heerlijk in geslapen, zodat bungelend hoofd Ze is nu zo goed als 10 kilo en 75,5cm.
In Noord-Amerika en Canada hoort dat juist bij één van de veiligheidsmaatregelen tegen verkeers/ongevallendoden. Daar rijden kinderen trouwens nog tot hun tweede of derde in 'achteruitstoeltjes'. Car Seat Safety With Winter Coats For Baby- Winter Coats and Car Seat Safety for Babies En een filmpje om te laten zien hoeveel ruimte een winterjas nog over laat: Winter Coats & Car Seats Don't Mix - YouTube