Extreem veel slapen

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Pieternel80, 28 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pieternel80

    16 dec 2009
    55
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn zoontje slaapt naar mijn idee behoorlijk veel. Het lukt maar niet om over te gaan op 1 slaapje, dan is hij 's ochtends echt niet te genieten.

    Hij slaapt meestal 's ochtends 1 tot 1,5 uur en 's middags 2 tot 2,5 uur. Vaak moet ik hem wakker maken en zou hij dus nog langer kunnen slapen. 's Nachts slaapt hij ook goed (ong. 12 uur).

    Is dit extreem voor een kind van ruim anderhalf? Of slapen jullie kindjes ook zoveel?
     
  2. Miekje83

    Miekje83 Actief lid

    13 jul 2010
    100
    0
    16
    Mijn mannetje is nog iets jonger, maar slaapt ongeveer net zoveel. Ik zou me er niet druk om maken. Het ene kind heeft meer slaap nodig dan het andere kind!
     
  3. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier ging ze rond 16 maanden over naar 1 slaapje.
    Sinds kort slaapt ze wat korter, maar tot voor kort sliep ze 3 uur s middags.
     
  4. Marjanneke

    Marjanneke Fanatiek lid

    11 aug 2008
    1.477
    1
    36
    Thuiszorg medewerker
    Vlissingen
    Goh, ik zou heel veel geven voor een nachtje van 12 uur!! ;)

    Ik zou me er niet druk om maken, het ene kindje heeft veel slaap nodig, het andere veel minder. (En in die laatste categorie valt Dennis jammer genoeg, haha!)

    Dennis zit wel in de fase van de overgang naar 1 slaapje, tegenwoordig slaapt hij meestal nog zo'n 3 uur per dag (op extreem wakkere dagen is dit ong. een uur ;)) en dat gaat de laatste weken steeds vaker in 1 keer achter elkaar door. Nu ligt hij er ook alweer van 11 uur in en ik hoor nu dat ie een klein beetje wakker wordt.
    Maar soms zijn het ook nog gewoon 2 slaapjes, vaak bij de gastouder 's ochtends is het nog 1 keer een half uurtje tot een uur en dan 's middag's nog een anderhalf uur.
    's Nachts slaapt hij goed, maar is soms onmogelijk vroeg wakker, zo rond 5/6 uur. Als het meezit slaapt hij daarna nog even, als het tegenzit hebben we weer een 'zombiedag' te pakken zoals wij dat noemen.
    Iedere gek z'n gebrek zullen we maar zeggen!! :p ;)

    Jouw zoontje is een lekker slaapkoppie, geniet ervan zolang 't nog kan want er komt heus een dag dat 't minder wordt!
     
  5. ratatosk

    ratatosk VIP lid

    16 mrt 2010
    5.429
    5
    0
    Mijn zoon van 16 maanden slaapt ook zoveel.
    Ik wist niet dat dat extreem was.
     
  6. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    sommigen hebben gewoon veel slaap nodig. mijn oudste slaapt snachts 13 uur en overdag 2-3 uur, dat is best veel voor een kind van zijn leeftijd. maar dat is gewoon altijd zo geweest.
     
  7. loesje1982

    loesje1982 Fanatiek lid

    4 apr 2011
    2.070
    0
    0
    Hier
    de een is meer nodig dan de ander, ikzelf bleef regelmatig van de 1e kleuterklas thuis, omdat ik nog een middagslaapje moest doen, was toen vier en t echt nodig...
    komt vanzelf goed! (geniet er maar nog even van...)
     
  8. Pieternel80

    16 dec 2009
    55
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik weet ook niet of het extreem is, daarom ben ik benieuwd naar jullie reacties. Maar ik merk wel in mijn omgeving dat de meeste kinderen veel minder slapen.

    Maar ik zie het voordeel ook wel hoor. Het is een behoorlijk ondernemend mannetje, dus is het heerlijk rustig als hij op bed ligt.
     
  9. kipjetok

    kipjetok Bekend lid

    21 jul 2011
    715
    0
    0
    NULL
    NULL
    oh ik zou zo graag willen dat ze bij mij ook eens zo lang zouden slapen! Mijn dochter was 2 en deed toen al helemaal geen middagslaapje meer. En de jongste is ook al geen goede slaper. Ik zou er lekker van genieten, later verlang je er misschien nog wel eens aan terug!
     

Deel Deze Pagina