Baby slaapt slecht

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Partyrocker, 28 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Hoi dames, hoop dat iemand tips voor me heeft, want mijn zoontje slaapt de laatste tijd best slecht overdags en snachts. Ben naar de HA geweest en het is niks medisch, dus het is tijd om wat anders te proberen. Overdags word hij vaak 8uur wakker en rond12 uur word hij moe, ik moet hem dan in slaap wiegen en vaak slaapt hij dan net een half uurtje en is hij weer tot zeker 3,4 uur wakker om weer maar een kort dutje te doen, nadat ik hem in slaap wieg of hij in de wagen of auto zit. Snachts gaat hij om 8uur naar bed, krijgt nog een fles om 3 en word dan weer om 8uur wakker. Is dit niet te weinig? Ik ben overdags best vaak met hem op visite, maar tot op voorheen had hij hier nooit echt last van en sliep hij gewoon overal wel goed.

    Heeft iemand tips of herkent iemand dit?

    xxx
     
  2. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Oja moet ook zeggen dat dit thuis overdags ook zo gaat, hij wil gewoon niet slapen en blijft ook tot het laatste moment grommen en ertegen vechten.
     
  3. mich87

    mich87 Bekend lid

    7 nov 2011
    599
    38
    28
    NULL
    NULL
    Als ik het goed begrijp wordt je zoontje maar 1 keer wakker in de nacht? Dat is toch prachtig? Het is heel erg normaal dat kleintjes meerdere keren in de nacht nog wakker worden...

    Overdag slaapt hij idd wel weinig, maar sommige kindjes slapen overdag nou eenmaal weinig en kort. Die van mij ook...als ik geluk heb slaapt hij 3x een half uurtje. Het enige wat je kunt doen is rustmomenten creeeren als hij moe is. Slapen kun je toch niet afdwingen...
     
  4. yossie

    yossie Fanatiek lid

    4 jan 2011
    1.784
    0
    36
    Hier ongeveer net zo oud, en al 1,5 week slaapt hij overdag bijna niet. Eerst ineens over naar 2 slaapjes per dag en dan dus gerust 4 uur wakker, wat volgens mij nog niet echt "kan" op die leeftijd.

    Ik heb de vraag gesteld aan de kraamdeskundige op deze site, en volgens haar zijn tandjes waarschijnlijk de oorzaak. Misschien bij jou ook.

    Ik weet niet hoe slecht het 's-nachts is, maar een baby van 6 mnd zou de nacht wel al door moeten kunnen slapen. Ziek, tandjes etc. daargelaten. Geef je nog een nachtvoeding?
     
  5. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Ja hij sliep eigenlijk vanaf 3 maanden door, maar zit nu dus weer op een nachtvoeding. Hij was vanmiddag zelfs van3 tot 8 wakker en echt NIET willen slapen gewoon. Terwijl we toch lekker thuis waren. Hij heeft lekker relaxed in zn wipper gezeten op het balkon, maar van slapen kwam niks.
     
  6. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Moet ook zeggen dat hij na de dutjes van een half uurtje ook wel vrolijk wakker word, alleen rond etenstijd moet ik m vaak even wakker houden, want dan gaat hij in bad en naar bed. Nouja morgen even een dagje thuis met hem en hopen dat ik er dan wat beter mijn vinger op kan leggen. Mijn imprwssie is eerder dat hij er gewoon geen in heeft, want hij wil alles meemaken. Hoop eigenlijk dat het een tand is, zou wel een hoop verklaren, maar het is verder zoon heerlijk vrolijk mannetje, met zn buien, maar zelfs dan is hij heerlijk.
     
  7. Droopy

    Droopy Lid

    21 mrt 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Waarschijnlijk heeft hij gewoon veel om te zien, en moet hij dat allemaal verwerken. Elk kindje slaapt anders, ook snachts.
    1 keer per nacht wakker worden is heel netjes hoor.

    Mijn kindje sliep ook vanaf het begin al door...en na 2 jaar heeft ze periodes ineens gehad dat ze snachts wakker was.
    Nu is het weer goed, maar zo zie je maar..elk kindje heeft zijn eigen ritme.
    Ook al vinden we dat soms helemaal niet leuk.

    En het kan best zijn dat je zoontje straks ineens heel veel uren overdag kan slapen hoor. Misschien kan hij alles niet echt een plekje geven nog en denkt hij lang leve de lol?

    Succes!
     
  8. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Ja dacht eerst dat het kwam omdat ik best vaak de deur uitga (ik kan heel slecht binnen zitten ), maar zelfs als we thuis een lusma dag hebben met zijn tweetjes heb ik de grootste moeite met hem in slaap te krijgen, kiosk staat er dan geen tv niks aan.
     
  9. Droopy

    Droopy Lid

    21 mrt 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn vriendin heeft een zoontje van 10 maanden die echt snachts amper sliep en overdag ook... Die is in het ziekenhuis geweest, en daar hebben ze echt een slaaptraining aan het gezin gegeven...het jochie slaapt nu ook stukken beter...heeft wel echt regelmaat nodig.
    Die sliep vanaf zijn geboorte al bijna niet trouwens hoor, dus brak zichzelf op, maar ook de ouders...en de andere 2 kids hadden ook aandacht nodig dus ja..die moesten dit wel doen hoor..ze hadden echt al alles geprobeerd.

    Jouw zoontje slaapt snachts goed, dus dat is overbodig.
    Je zou een vast moment op de dag kunnen pakken, en hem dan in bedje kunnen leggen.
    Ook al speelt hij, dan heeft hij toch wat rust.
    WIl hij echt niet slapen, dan zou ik gewoon lekker met hem spelen oid..
    Je kunt beter hebben dat hij snachts lekker slaapt, dan snachts niet hoor.

    Zelf ben ik ook wel eens jaloers als ik hoor dat kinderen van de leeftijd van mijn dochter overdag nog slaapjes doen..dat wil de mijne echt niet! Daar in tegen slaapt ze snachts heel goed, dus ik zorg dat we gewoon lekker bezig zijn, of weg gaan..dat ze lekker moe is als ze naar bedje gaat.

    Ik denk dat het een fase is van je zoontje, en dat het ineens weer gaat veranderen straks..let maar op ;)
     
  10. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Hoop het ja, het rare is gewoon dat hij normaal altijd en overal sliep en nu niet meer.
     
  11. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.611
    113
    Mijn zoontje sliep vanaf 8 weken door, en is daar een maand geleden ongeveer (dus op de leeftijd van jouw zoontje) opeens mee op gehouden. Hij werd ineens meerdere keren per nacht wakker en kwam moeilijk weer in slaap, alleen als wij hem wiegden of bij ons in bed namen. Nu begint het langzaamaan weer de goede kant op te gaan. Hij heeft al weer een paar nachtjes doorgeslapen, of gaat als hij wakker wordt iig weer lekker slapen daarna. Ik gooi het dus maar op een fase of zo, volgens mij een beetje verlatingsangst, of begonnen met dromen. Misschien bij jou ook. Succes ermee.

    Oh, en qua tips: na 3 weken bij ons in bed begonnen we toch een beetje bang te worden dat hij daar straks weer te veel aan zou wennen en dan helemaal niet meer in zijn eigen bedje zou willen, dus toen hebben we een campingbedje op onze kamer gezet. Wanneer hij nu nog 's nachts wakker wordt en niet meer kan slapen, dan leggen we hem hierin. Omdat hij ons hoort ademen, en we af en toe zachtjes tegen hem kunnen praten, of over zijn wangetje kunnen aaien, valt hij weer lekker in slaap. Vanaf het moment dat we dat zijn gaan doen zaten er dus ook weer nachten tussen dat hij doorsliep. Kan toeval zijn, maar volgens mij is voelt hij zich momenteel gewoon af en toe prettiger als hij lekker bij ons in de buurt is.
     
  12. angel1990

    angel1990 Niet meer actief

    Mijn meisje is morgen 4 maand, maar ze slaapt momenteel overdag ook erg slecht!
    Het is al niet echt een slaper hoor!! Overdag altijd 3 of 4 keer maar 30-45 minuutjes!
    Maar sinds ze pijn aan haar mondje heeft (tandje onderin/bultje) slaapt ze ECHT niet!!
    Ik leg haar nu dus in de box te spelen.. en dan brabbelt ze tegen het muziekmobiel en valt ze in slaap!
    Denk dat ik een tijdje de mobiel boven haar bedje ga maken!
     
  13. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    @EdN Hij slaapt al bij ons op de kamer, naast mij met zijn ledikant. Vannacht ging het opzich wel. Hij sliep van 8 tot half 4 en heb hem toen tot 9 uur lekker naast me laten slapen. Hij heeft deze keer geen fles nodig gehad gelukkig. Zat ook te denken dat hij het misschien wel eens koud kan hebben snachts, dat zou wel verklaren waarom hij naast mij als een blok in slaap valt. Dat is natuurlijk lekker warm, maar waarom heeft hij daar dan in hartje winter geen last van gehad?

    Hoop dat het snel beter gaat, net even een uurtje samen in bed gelegen en JA hoor! Meneer slaapt dan wel gelijk. Anders ga ik toch maar weer proberen om hem naast mij in slaap te laten vallen en hem dan evt. terug in bed te krijgen, maar 9 van de 10x word hij dan juist wakker en dan MOET hij ook echt een fles want dan werkt niets meer.
     
  14. angel1990

    angel1990 Niet meer actief

    Hier same story!!
    Ben dus toen begonnen met pyjama invoeren en slaapzak!

    Mevrouw draagt nu dus;

    romper korte mouw
    pyjama
    slaapzak
    sokkies

    en heeft laken + dekentje over!!

    Nu word mevrouwtje alleen wakker van haar pijnlijke mondje...
     
  15. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief


    Hier draagt hij dat idd ook, maar dan met een wollen deken en dekbedovertrekje, dus niet echt koud lijkt me toch?
    Nu word het in onze slaapkamer snachts best flink koud, nu slaapt hij eigenlijk pas sinds kort in zijn ledikant, misschien heeft hij daar meer last in van de kou dan in zn wiegje (dat werd natuurlijk steeds krapper :p)... Of misschien mist hij een beetje dat geborgen gevoel in zijn ledikant. Alleen het duurde een weekje om door te krijgen dat hij het mist :D
     
  16. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Ik vind het persoonlijk niet slecht hoor, die kleine slaapjes overdag deed onze dochter ook en de nachten, daar zeg ik maar niets over haha!
     
  17. Cos

    Cos Fanatiek lid

    5 feb 2011
    2.687
    0
    0
    Hier ook een ikhebweinigslaap nodig mannetje. Hij slaapt 1 keer per dag ongeveer een uur. Heel soms 2 keer als hij vroeg wakker is..

    Hij word snachts 2 keer wakker voor voeding.

    Het is ook een klein beetje een fase hoor ik hoor alle Septembermama's er over extreem vroeg wakker en slecht onrustig slapen.
     
  18. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Oje het word weer zoon nacht, ukkie net al overstuur wakker geworden, dus getroost en een knuffel onder zijn deken gepropt, misschien geeft dat wat veilig gevoel, maar hoor hem tot nu toe nogsteeds moeilijk piepen en kreunen. Arm mannetje, miss toch tandjes? Hij was vandaag ook beetje pipsjes en overal op aan het kouwen.
     
  19. Cos

    Cos Fanatiek lid

    5 feb 2011
    2.687
    0
    0
    Ik denk een combi hier ook tandjesleed..
     
  20. mich87

    mich87 Bekend lid

    7 nov 2011
    599
    38
    28
    NULL
    NULL
    Dat is niet waar hoor... Het is echt heel erg normaal dat kinderen meerdere malen wakker worden in de nacht. Hun slaapcyclus is heel anders dan die van volwassenen. Kinderen slapen veel meer in de lichte slaapcyslus en hebben vaker een overgang van rem-slaap naar diepe slaap waardoor ze ook meer kans hebben om wakker te worden. Als je een kindje hebt dat 'doorslaapt' is dat ontzettend fijn, maar zeker niet de norm. Het is jammer dat mensen denken dat dit zou moeten, want hierdoor ontstaat zoveel frustratie en onzekerheid bij ouders. Doe ik het wel goed, wat kan ik doen dat hij wel doorslaapt? Geloof me, weet er alles van want mijn ventje heeft nog nooit doorgeslapen en wordt meerdere malen per nacht wakker. En ik weet dat dit bij veel kinderen zo is. Dus, hoe vermoeiend het ook is..., probeer mee te gaan in het ritme van je kindje en accepteer dat hij meerdere malen wakker wordt per nacht. Geef een speentje, een knuffel, wat melk en dan slapen ze vaak weer verder. Zo niet, dan even 20 minuten ofzo op de bank zitten in het donker en weer naar bed brengen. Werkt hier ook altijd wel...

    En idd, kleintjes hebben vaak last van 'pijn' in de nacht. Tandjes, groei, maagzuur noem het maar op. Dat helpt natuurlijk ook niet.
     

Deel Deze Pagina