sprongetjes bij baby's die te laat zijn geboren

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door heppiedepeppie, 1 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. heppiedepeppie

    heppiedepeppie Fanatiek lid

    6 apr 2011
    3.296
    1
    0
    leerkracht
    Eindhoven
    Ben even nieuwsgierig:

    Wie van jullie heeft ook het idee dat sprongetjes vaak iets eerder komen bij jullie kindjes dan bijv. in het oei-ik groei boek staan?

    Je hoort nl vaak dat bij kindjes die te laat geboren zijn de ontwikkeling geteld moet worden vanaf de uitgerekende datum.

    Klopt dit bij jullie ook? Merken jullie ook dat jullie kindjes de sprongetjes eerder hebben?

    Bij Lucas merkten we het heel goed bij de 8 en 12 weken sprong die had hij echt eerder. Hij is overigens 10 dagen te laat geboren.

    Nu is hij 14,5 week (16 als je vanaf zijn uitgerekende datum telt) en ik heb het idee dat er weer een sprong aankomt. Hij wil niet slapen overdag, is 's nachts ineens super onrustig, huilt veel meer enz....
    We twijfelen dus of dit het sprongetje van 17 weken is....
     
  2. Blije Door

    Blije Door Actief lid

    10 apr 2011
    376
    1
    0
    Rotterdam
    Ik merk zelf niets van sprongetjes. Ik weet ook niet zo goed of ik er in moet geloven...

    Dex is nu 16 weken, 7 dagen te laat geborgen dus eigenlijk 17 weken maar hij slaapt goed, eet goed, is vrolijk.
     
  3. heppiedepeppie

    heppiedepeppie Fanatiek lid

    6 apr 2011
    3.296
    1
    0
    leerkracht
    Eindhoven
    Tis ook niet zo dat ik alles klakkeloos overneem wat in het boek staat maar ik moet wel zeggen dat ik de dingen die er in staan wel herken. Wij hebben hier twee keer heel duidelijk een verandering meegemaakt waarbij Lucas twee of drie dagen echt helemaal anders was. Veel huilen, weinig slapen, jengelig zijn als hij wakker is, niet willen drinken enz. En na een paar dagen was het dan weer weg.

    Maar ieder kindje is natuurlijk anders! Daarom was ik ook benieuwd hoe anderen dat ervaren!!

    En alleen maar fijn toch dat je er niks van merkt!
     
  4. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    Daniëlle is 14,5 week en ik was 3 jan volgens de echo's uitgerekend,ze is dus 2 weken en 5 dagen te vroeg. Zij heeft haar sprongen later. Kan dus kloppen.
     
  5. Kitty07

    Kitty07 Fanatiek lid

    5 jan 2011
    2.297
    25
    48
    Financieel administratief medewerker
    Ergens in Limburg
    Ik merk het ook als ons zoontje een sprongetje krijgt.
    Hij is een week te laat geboren en bij hem zijn de sprongetjes ook een week "te vroeg" als je van zijn geboortedatum uitgaat. :)

    En zijn symptomen zijn ook met die van jouw zoontje te vergelijken. Overdag erg onrustig, zijn fles slecht drinken en jengeliger dan we van hem gewend zijn.
    Ben dus eens benieuwd of wij over twee weken ook weer iets gaan merken...

    Wat houdt het 17-weken sprongetje eigenlijk precies in? Is er dan weer een nieuwe handeling die ze "leren"? :)
     
  6. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    18 mrt 2011
    4.859
    1
    0
    Je moet uitgaan van de uitgerekende datum, dus bij te vroeg geboren kindjes komen sprongetjes 'laat' en bij laat geboren kindjes dus 'vroeg'. Zo staat het iig in het boek van Oei Ik Groei.
     
  7. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.739
    1.060
    113
    Mijn uk kent ze niet, hij heeft wel fases waarin hij ineens veel leert, maar hij eet/slaapt en lacht er niet minder om.. was 1 weekje te laat..
     
  8. lydia1986

    lydia1986 VIP lid

    16 aug 2009
    22.737
    2
    38
    Vrouw
    pm'er kinderdagverblijf
    uden -> NB
    Hier merk ik het goed! En indd eerder (41.3 bevallen)
     
  9. Cos

    Cos Fanatiek lid

    5 feb 2011
    2.687
    0
    0
    Ik ben 39 weken bevallen .. Maar hier zijn de sprongetjes ook een week eerder.

    Zelf denken wij ook dat hij gewoon wel 40 weken was daar was nogal onduidelijkheid over tijdens de echo's haha.
     
  10. wondertjes1992

    wondertjes1992 Fanatiek lid

    3 feb 2012
    1.595
    477
    83
    Vrouw
    Mijn zoontje is 11 dagen te laat geboren. Hij is geboren op 9 augustus 2011 maar uitgerekende datum was 28july 2011.
    Hij loopt met eten nu op 8 maanden schema
    Ik weet zelf niet wat sprongetjes zijn? Dat ze ineens sneller ontwikkelen?

    Alex probeert nu ook te kruipen en zich op te trekken. Dit 2 de probeer ik wat tegen te gaan of is dit toch niet te vroeg? Hij schuift via zijn zitvlak ook overal naartoe.
     

Deel Deze Pagina