Prematuurtjes op "latere" leeftijd

Discussie in 'Prematuur' gestart door AppleBlossom, 3 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Lisa is geboren met 35 weken. Ik was zelf ziek met PE vanaf 27 weken dus ze hebben het nog aardig kunnen rekken. Tot dusverre lijkt ze er niks aan over gehouden te hebben, dit is natuurlijk nog wel erg vroeg gezien haar leeftijd, maar ze mocht met 2 weken al mee naar huis en ze groeit erg goed.

    Gezien hoe ver jij al bent, probeer het een beetje los te laten. (ik weet het makkelijker gezegd dan gedaan) want te veel piekeren is met PE erg slecht. Hoe kalmer jij je kan houden, hoe beter het is voor je bloeddruk. Heeel veel sterkte en ik duim voor een gezond kindje.
     
  2. mamaSuusenTessa

    mamaSuusenTessa Bekend lid

    8 okt 2010
    893
    0
    16
    NULL
    Eindhoven
    Suus en Tessa zijn geboren met 30 weken.Niemand merkt ze te vroeg zijn geboren.Op school hebben we zelf niets gezegd.Toen ze 5 weken geleden hun eerste rapport hebben gekregen,kregen wij ook een 10 minuten gesprek.Toen hebben we pas gezegd dat ze prematuur zijn.

    Moet wel zeggen dat ik genoeg andere prematuren ken die dus echt wel een ontwikkelingsachterstand hebben.
     
  3. Misia

    Misia Lid

    23 apr 2012
    5
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo,
    Mijn zoontje wis met 33.5 geboren, woog 2070g en was heel sterk. Hij moest wel 1,5 week in de cuveuse omdat ie zijn temperatuur niet goed op peil kon houden maar deed het voor de rest heel goed. Ik heb hem volledige borstvoeding (eerst veel moeten kolven)gegeven en bij 4 maanden woog hij 6kg! Nu is hij 3 jaar en ontwikkeld zich supergoed! Hij was z'n eerste jaartjes meer verkouden geweest en uiteindelijk zijn z'n amandellen weggehaald en siedsdien gaat het veel beter! Dat hoeft niet per se te maken hebben met zijn prematuriteit. Hij is gewoon een normaal, vrolijk kindje!!!
    Ik wens je veel sterkte en hopelijk is jouw kindje sterk en gezond!!!
     
  4. banjabes

    banjabes Fanatiek lid

    29 jun 2008
    2.134
    0
    0
    Mijn dochter is met 34 weken en 3 dagen geboren en is een heel gemiddeld kind. Wat sneller met leren en met praten, maar dan weer wat langzamer met haar grote motoriek. Je kan niet overal goed in zijn;). Qua lengte en gewicht is ze ook heel gemiddeld. Als ik eerlijk ben merk ik niets meer van de vroeggeboorte gelukkig!

    Succes!
     
  5. rami

    rami Lid

    17 dec 2009
    75
    0
    0
    we hebben eigen kleding en schoenen winkels en hou
    Antwerpen
    hallo,

    mijn dochtertje is ook geboren op 26 weken 600 gram
    heef 5 maanden in he ziekenhuis gelegen, en krijgt huis ook nog zuurstof.
    het is niet veel dat ze krijgt en hopelijk mag het deze maand eraf!
    ze is 13 maanden en maakt het erg goed;
    de dokters zijn erg tevreden mischien dat ze wat zwakere longen heeft, maar dat zullen we met de tijd zien.

    veel succes !
     
  6. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Wat fijn om te lezen dat je dochter het zo goed doet allemaal. 26 weken is niet niks.
     
  7. moonlight159

    moonlight159 Fanatiek lid

    20 mei 2008
    3.051
    1
    0
    In m'n huis
    Onze zoon is geboren met 36 weken, niet zo veel te vroeg, maar hij had wel het gedrag van een prematuur. Zijn longen waren nog niet rijp en heeft aan de beademing gelegen, surfactant gehad en CPAP en Low Flow. Gelukkig mocht bij binnen 2 weken al naar huis, omdat hij heel snel op knapte. Waarschijnlijk alleen zijn longetjes, voor de rest was hij wel gewoon "rijp". Hij woog ook al 3640gram, maar is wel heel veel afgevallen in het ziekenhuis.

    Hij is nu 3,5 jaar, ontwikkeld zich prima t.o.v. andere leeftijdsgenootjes. Toen hij een maand of 5 was, begon hij benauwd te worden en heeft hij pufjes gehad. Vanaf een jaar tot ongeveer 3 jaar zijn we lang bezig geweest met bronchitis en longontstekingen, hierdoor 2 verschillende pufjes en de ab kuren zijn niet op 2 handen te tellen. Op het moment gaat het goed en heeft hij al zeker een half jaar geen pufjes meer nodig gehad!
     
  8. Dientje

    Dientje Fanatiek lid

    12 jan 2006
    4.674
    0
    0
    Noord-Holland
    Mijn zoontje is met 33 weken geboren. Hij kroop en liep wat later dan normaal (maar die van een vriendin die 3 dagen verschilt in leeftijd en op tijd was ook) maar verder ging hij gelijk met zijn leeftijdsgenootjes. Hij is nu 5 en veel mensen vinden hem echt slim, zelf zijn juf zegt het. Wij hoorde ook verhalen dat de kinderen die te vroeg worden geboren later een achterstand krijgen. Nou niks van te merken, mijn zoontje is soms nog slimmer dan zijn leeftijdsgenootjes (dat zeg ik niet op op te scheppen) Kwa lengte en schema is hij ook op schema terwijl hij maar 44 cm was. Dus ik zou me geen zorgen maken!
     
  9. Mariekevdb1984

    5 aug 2011
    61
    0
    0
    NULL
    NULL
    Onze tweeling is met 30 weken geboren. Ze zijn nu 16 maanden en doen het super goed! Ze lopen nu net allebei. In het ziekenhuis zijn ze super tevreden. Veel mensen zeggen nu ook dat er niks meer van te zien is dat ze zo vroeg geboren zijn. Na hun geboorte ging het steeds goed en hebben ze geen terugval gehad, dat scheelt ook wel heel veel. Het eerste jaar is ons dochtertje wel vaak ziek geweest (ze gaan naar de kinderopvang dus daar lopen ze snel iets op) en heeft net na haar 1e jaar her RSvirus gehad en daarvoor in het ziekenhuis gelegen. Maar na het 1e jaar gaat het veel beter en zijn ze bijna niet meer ziek.
     
  10. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    Simone is nu bijna 2 en we zien eigenlijk geen achterstand, en die verwachten we ook niet op de kleuterschool eigenlijk zometeen.

    Ze is alleen heel licht, maar ze begint nu steeds beter te praten, ze is heel wijs voor haar leeftijd en haar motoriek is prima, zowel fijn als grof.
     

Deel Deze Pagina