Reizen terwijl kids een andere achternaam hebben.

Discussie in 'De lounge' gestart door BeingMommy, 22 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Ik woon in het buitenland dames, heb vorig jaar paspoorten aangevraagd, en gewoon totaal VERGETEN om een geboorteakte aan te vragen.

    Was zo druk met tickets, visum, paspoorten, inpakken, afscheid hier en daar dat ik dat helemaal vergeten ben.

    Over 2 weken is het zover, heb mijn ouders contact op laten nemen met turkish airlines in Adam, en zij hebben aangegeven dat het voor nu voldoende is een bewijs en kopie paspoort mee te nemen.

    Mijn man spreekt vloeiend Turks dus zal hem ook een brief in het Turks op laten stellen. Heb zelf het paspoort nog waar de kids ingeschreven stonden, enkel de blaadjes zijn niet geldig verklaard, dus kan sowieso aantonen dat ik hun moeder ben omdat ze bij mij ingeschreven stonden, hopen dat het voldoende is maar dat denk ik wel. Anders zet ik de boel op stelten haha, in nl snel die geboorteakte aanvragen van de kids, dan komt het goed.

    Nu weer nieuwe zorgen, want ik HAAT vliegen. Bleehg.
    Heb er niets mee. Wie is mijn slachtoffer die even moed inpraat dat vliegen veilig en leuk is, en en hele ervaring voor de kids (kom op dames jullie weten wat jullie moeten zeggen hahah).
     
  2. Springmuis

    Springmuis VIP lid

    19 aug 2008
    7.043
    0
    0
    Vliegen is veilig en leuk omdat...

    - het sneller is dan met de auto ;)
    - er met de auto veel meer ongelukken gebeuren dan met een vliegtuig
    - je niets hoeft te doen om op bestemming te komen, je gaat zitten en de rest gaat vanzelf

    uh.... :D
     
  3. Wihe

    Wihe Actief lid

    24 nov 2011
    440
    0
    0
    NULL
    NULL
    Idd geboorteakte van de kids meenemen. Mijn zwager en zijn 'vrouw' zijn ook niet getrouwd en hebben 2 kids. Vrouw woont met kinderen in Engeland, zwager in NL vanwege werk (straks komt de rest gewoon in Nl wonen gelukkig). Iedere keer als zij van Engeland naar NL komen moet ze geboorteakte bij zich hebben.
     
  4. Anno niem

    Anno niem VIP lid

    28 okt 2007
    34.502
    3
    0
    Lol, dat word dan nog leuk als ik met mijn kinderen alleen zou vliegen..
    Mijn zoon heeft een andere achternaam dan zijn zusjes.. En ik weer een andere dan hun. (Mijn eigen)

    Dan ga ik de cel in i.p.v. een hotel.. Ze weten het wel weer te bedenken!
     
  5. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Hahaha thank you Springmuis haha.

    Ja ze weten het idd wel te bedenken, moet een apart iets voorkomen in het paspoort hahaha, dat erbij vermeld word wie mijn kinderen zijn over wie ik het gezag heb. Mooi apart blaadje, geen probleem. Wat een drama zeg, vind het maar niets.

    Ik heb op dit moment dus geen geboorteakte, wel dus nog de blaadjes waar mijn kids opstaan, ookal zij die niet geldig verklaard dmv een stempel, ze staan erin, en dat moet bewijs genoeg zijn. De douane in Nederland gaf toen ook aan, daaraan te kunnen zien dat het idd mijn kinderen zijn.

    Verder dus een kopie van mijn man zijn paspoort, een brief in het Turks en een brief in het Engels, Arabisch hoeft niet want mijn man brengt mij weg hier op het vliegveld dus die staat bij de incheck.

    Oef wat een spanning, en ik hou niet van vliegen.
    Las vandaag met toeval iets over een vliegtuigcrash, en BeingMommy kon het weer niet laten, heb op youtube aircrashes opgezocht, en turbulentie gevallen, mooie spectaculaire noodlandingen, waarom toch.

    Hahaha als het in eenmaal zover is, ga ik gewoon zitten en huppakee. Want wil deze 'angst' niet overgeven aan mijn kinderen, maar man als ik erover nadenk blehg.
     
  6. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Ben ik blij dat mijn dochters twee achternamen hebben; die van papa en van mama.

    In de Spaanse identiteitskaart van mijn dochters staat ook hoe mama en papa heten.
     
  7. Kirss

    Kirss Lid

    22 feb 2010
    25
    0
    1
    NULL
    NULL
    Hi,

    Ik werk zelf als grondstewardess op Schiphol en krijg hier geregeld mee te maken. Bij ons geldt: als de kinderen een andere naam hebben dan de reizende ouder, dan moet de ouder ofwel een kopie van de geboorteakte meenemen of een soort toestemmingsbrief van de ouder die wel dezelfde achternaam heeft en dus niet meereist, samen met kopie van zijn of haar paspoort.

    Ik raad je aan dit laatste sowieso mee te nemen, de brief in het engels waarin jouw volledige naam en paspoortnummer staat vermeld en nadrukkelijk toestemming wordt gegeven door je partner, dat is voldoende. Ik heb zelf al menig maal de partner overhaast naar schiphol zien komen vanwege dit 'probleem'. Neem het zekere voor het onzekere;) Succes! Kirss
     
  8. Bluemoon

    Bluemoon Bekend lid

    30 jan 2011
    571
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dus stel nou voor.
    Mijn kind heeft de achternaam van mijn man, dan heb ik een toestemmingsbrief of geboorteakte nodig om met mijn kind te reizen.
    Als mijn kind reist met de zus of broer van mijn man dan hebben die geen akte of brief nodig omdat ze dezelfde naam hebben???

    Of denk ik nu te ver door.
     
  9. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    Ja zo lijkt het wel he :)

    Maar namen van de ouders op de ID-kaart of paspoort is helemaal geen gek idee.

    Dat e/v in je paspoort is optioneel. Als je niks zegt krijg je het er niet zomaar bij, mijn man heeft het niet in zijn paspoort staan en ik wel.
     
  10. tulip

    tulip Niet meer actief

    eigenlijk heel krom, ik vind dit ook wel gek hoor. Inmiddels zijn mijn man en ik getrouwd, maar mijn dochter heeft altijd een andere naam op dr id staan dan ik, want je getrouwde naam komt niet op je id. Dat klopt toch niet.
     
  11. tulip

    tulip Niet meer actief

    ja dat dus, maar op een id kaart is dat sowieso niet volgens mij.
     
  12. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Dank je wel Kirss!
    Hier kan ik dus wel iets mee.

    Ik vloog heen met Egyptair, en die grondstewardess deed overr ALLES moeilijk, was gewoon niet leuk mer. Elk klein detail, toen dacht ik ALLES gehad te hebben, ziet ze ineens die achterrnamen.

    Mister nog wat (know it all) van egyptair, er weer bij, inmiddels de 4de x dat die man moest opdraven. En die keek haar nogal geirriteerd aan en zei tegen mij: Don't worry, I've already accepted you on board, so you're allowed to get you're pasport and boardingpasses, en ga maar naar de douane.

    Hahahaha hij sprak half Engels, half Nederlands.
    Eindstand, bij de douane, werd ik ook wel even aangekeken.

    Maar heb gewoon mn verhaal gedaan, en hij zei meteen dat hij me geloofde. Vroeg nog aan mijn kinderen wat ze gingen doen. Die zich kapot schamen, en ik dacht nee jongens nu niet, geef antwoord! Dus ik een beetje sturen: gaan we naar papa jongens? Waar komt ie ons dan ophalen?

    Nou toen keek die zijn collega aan en zei: Ik vertrouw der voor de volle 100% en jij collega?

    Mijn man komt wel gewoon uit Nederland, maar hij was eerder dan wij vertrokken.

    Ben nu wel opgelucht, want zeker met brief en kopie. En dan het nummer van mijn paspoort vermeld (had ik nog niet aan gedacht Kirss dank je wel nogmaals!) moet het volgens mij helemaal goedkomen.
     
  13. tulip

    tulip Niet meer actief

    alsof je, als je slechte bedoelingen hebt, ook meteen 3 kinderen ontvoerd.:D:p
     
  14. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Hahahaha.

    Misschien kwam het ook door het afscheid/jankshowtje wat ik daar gehouden heb met mijn moeder en zus, dat ze me geloofde haha dat was volgens mij net te zien voor hun.

    Toen we net aankwamen liepen we de 'departures' in naar de rij. Ik dacht alleen maar: geen hello goodbye, alsjeblieft.

    Nou mag jij 3 x raden wie daar huppelend aankwamen, en waar wij voor een sprintje getrokken hebben.
     
  15. Kirss

    Kirss Lid

    22 feb 2010
    25
    0
    1
    NULL
    NULL
    Graag gedaan hoor. Ik weet denk ik wel welke man je bedoeld van Egyptair, een wat grotere man is het.

    En kort door de bocht gezegd...ja achternaam is waar naar gekeken wordt. Om de reden dat er niet bij iedereen gevraagd kan worden of je wel echt een ouder bent van het kind. Met dezelfde achternaam moeten we er gewoon vanuit gaan. Mocht het zo zijn dat een tante, oom, of opa en oma met dezelfde naam, met je kinderen op reis gaan, is het wel altijd aan te raden een toestemmings brief met toestemming van beide ouders mee te geven. Just to be sure;)


    Komt goed! Veel plezier!

    Kirss


    Ps ook op een Idkaart kán er e/v vermeld worden, dit staat alleen niet op voorkant maar op de achterkant;)
     
  16. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Ja klopt, het is idd een wat grotere man, wel bereidt om te helpen gelukkig.

    Nogmaals bedankt!
     
  17. melle

    melle Bekend lid

    31 mei 2006
    921
    1
    0
    Je kan bij de gemeente een internationaal geboorteakte aanvragen.
     
  18. Aloe

    Aloe Niet meer actief

    Mijn kind heeft de achternaam van nijn ex. Ik ben de enige met gezag.
    Hoe zit dat dan? Alleen geboorteakte?
     
  19. Marnick

    Marnick Fanatiek lid

    16 mrt 2008
    1.167
    0
    0
    Toch blijft het apart dat degene die echt 100% zeker is dat het kind van haar is (zoiets vergeet je toch niet ;)) moet bewijzen dat dat zo is.

    Tegenwoordig komt het zo vaak voor dat het eigenlijk zot is dat er nog niet iets anders op bedacht is.

    Was vanochtend bij de bieb. Heb een eigen abonnement genomen voor krummel. Moest me legitimeren. Had niks bij me om te bewijzen dat het mijn kind is en ook niks om haar te identificeren. Moest ineens aan dit topic denken :D.
    Vraag me af of het die mevrouw wel opgevallen is. ;)
     
  20. Miekje83

    Miekje83 Actief lid

    13 jul 2010
    100
    0
    16
    Ik woon in Spanje en mijn beide kinderen zijn hier geboren. Heel handig, zoals iemand anders in dit topic ook al zei, heeft iedereen hier twee achternamen. Eerst die van papa en daarna die van mama. Zo staat altijd mijn naam ook bij op hun id kaart. Heb er dus ook nog nooit problemen mee gehad.
     

Deel Deze Pagina