Poll meisjesnamen

Discussion in 'Babynamen' started by montrast, May 10, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Welke meisjesnaam vind je het leukst:

  1. Jenthe

  2. Eline

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. montrast

    montrast Actief lid

    May 19, 2010
    291
    3
    18
    NULL
    NULL
    Vandaag ben ik 28 weken zwanger. Voor ons kindje zijn we nog op zoek naar een naam die bij Julian past. Een jongensnaam hebben we al, maar een meisjesnaam... pffff. We komen er niet uit! Graag zou ik jullie mening horen over bovenstaande namen. Misschien wil je ook aangeven waarom je juist wel of niet op een naam gestemd hebt? Ik heb ook wat voor- en nadelen, maar die houd ik even voor mezelf want ben benieuwd waar jullie mee komen :) Heb je nog een andere naam, dan horen we die graag!

    Fleur was de derde op onze lijst, maar die vinden we toch het minst leuk. Denken we... :)
     
  2. Yolanthe

    Yolanthe VIP lid

    ik vind Eline leuker dan Jenthe, maar het zijn allebei 2 leuke namen. Ik vind ook Eline leuker dan Jenthe bij Julian.
     
  3. Ik ben verliefd

    Ik ben verliefd Fanatiek lid

    Apr 26, 2011
    1,576
    0
    36
    NULL
    Buitenland
    Fleur vind ik het mooiste , geen idee waarom maar dat bekt lekker :p
     
  4. MvS

    MvS VIP lid

    Oct 19, 2008
    5,563
    1
    36
    Ik ga voor Eline! Altijd al een mooie naam gevonden, zowel voor een meisje als voor een vrouw.
    Jenthe vind ik geen lelijke naam, maar gewoon minder leuk/mooi.
    Nog 1 argument: Julian en Jenthe is mij te Jut & Jul, dus alleen al daarom gaat daar mijn voorkeur niet naar uit :p
     
  5. vlinderke

    vlinderke Bekend lid

    Dec 16, 2009
    763
    0
    0
  6. mariska72

    mariska72 Fanatiek lid

    Apr 25, 2006
    2,179
    0
    0
    Ergens in t noorden
    Ik vind ze beide leuk!! Zal voor Eline gaan omdat er blijkbaar al een kindje is met de beginletter J.
     
  7. Delta

    Delta Niet meer actief

    ik zeg Jenthe, maakt toch niks uit dat het toevallig allebei met een J begint?
     
  8. montrast

    montrast Actief lid

    May 19, 2010
    291
    3
    18
    NULL
    NULL
    Wow, wat fijn, zo snel al wat reacties!
    Ik zal eens proberen uit te leggen waarom ik twijfel.

    Jenthe vind ik leuk en stoer, zowel voor een jong meisje als een wat ouder iemand. Dat het met een J begint is niet zo heel handig, maar voor ons geen reden (meer) om de naam niet te nemen. Wel zit ik een beetje met het Jut en Jul gevoel, zoals MvS zegt. Eventueel zouden we het nog als Yenthe kunnen schrijven, maar dat vinden we minder mooi.

    Eline vind ik persoonlijk ook mooier bij Julian passen, qua klank ook. Maar ik vind de naam ergens een beetje tuttig en niet zo leuk voor een baby, klein meisje. Vind het echt een vrouwelijke naam, maar wat nou als ons kindje een meisje is en een echte stoere.... Vandaar dat ik zo twijfel. Beide namen zijn leuk, maar ze verschillen zo! En de hormonen maken het er niet makkelijker op ;)
     
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,133
    8,867
    113
    Ik vind Jenthe het leukst (zonder h nog net ietsje leuker dan met), maar ik vind Fleur en Eline ook erg leuk. Bij Julian vind ik Eline of Fleur leuker dan Jenthe. Vind Fleur trouwens leuker dan Eline, dus zelf zou ik voor Fleur zijn gegaan, maar denk dat je voor jezelf eerst uit moet maken welke naam je leuker vindt. ;) Maar Eline vind ik ook erg leuk, dus eigenlijk maakt het niet uit. ;) :)

    Omdat alle namen ook op ons lijstje stonden, heb je misschien nog wat aan de rest van ons lijstje (in willekeurige volgorde):
    Feline
    Jasmijn
    Sanne/Senna
    Elin
    Maren
    Mirthe
    Nienke
    Lotte
    Merel
    Nova
    En namen als Emma, Julia, Noa enz. blijf ik ook leuk vinden.
     
  10. MvS

    MvS VIP lid

    Oct 19, 2008
    5,563
    1
    36
    Ik haak even in op dit argument. Ik had namelijk dit gevoel altijd bij de naam Jade. Vond het een hele mooie, elegante, vrouwelijke naam en dus vooral voor een volwassene.
    Nu zit er bij mijn zoon een meisje in de groep die Jade heet, en das echt een superstoer meisje! Toch past de naam helemaal bij haar...

    Wat ik wil zeggen is dat volgens mij een naam altijd wel bij een kind gaat passen. Ik vond Sil ook niet echt bij een kind passen, maar mijn zoon blijkt toch een echte Sil te zijn, hoor ;)
     
  11. montrast

    montrast Actief lid

    May 19, 2010
    291
    3
    18
    NULL
    NULL
    @ NiekeKris leuk dat je het lijstje hebt opgeschreven! Bijna alle namen kwamen ook voor op onze lijst ;)

    @ MvS ik denk dat je hier wel gelijk in hebt, mijn man zegt dat ook steeds. Het is gewoon dat ik zelf dat gevoel erbij heb, nu zo vooraf.

    Het probleem is gewoon dat ik Jente / Jenthe leuker vind als naam op zich, maar Eline (of Fleur) past qua naam wat beter bij Julian.
     
  12. MvS

    MvS VIP lid

    Oct 19, 2008
    5,563
    1
    36
    Je moet gewoon kiezen voor de naam die je het leukst vindt, want daar moet je kind het z'n hele leven mee doen. Als ze 20 zijn, maakt het weinig meer uit of ze allebei dezelfde voorletter hebben (al is het voor de post ook niet heel handig, denk ik, maar dat is iets dat je zelf moet afwegen).

    Ik blijf er wel bij dat ik Eline echt de mooiste en leukste naam vind. Ik vind het een zonnige naam (ook door de Eline's die ik heb gekend - allemaal vrolijke, spontane meiden/vrouwen).
     
  13. Tess00

    Tess00 Actief lid

    Jul 12, 2011
    366
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou absoluut voor Jenthe kiezen! Waarom? Omdat deze naam je favoriet is.. anders krijg je later misschien spijt, ookal vind je Eline ook een mooie naam.
    Julian en Jenthe vind ik heel mooi klinken bijelkaar en echt een andere klank waardoor Jut en Jul niet in me opkomt.

    Succes
     
  14. montrast

    montrast Actief lid

    May 19, 2010
    291
    3
    18
    NULL
    NULL
    @ Tess00

    Dat gevoel heb ik nu ook een beetje. Ben bang dat als ik Eline kies spijt krijg (al vind ik het ook echt een leuke naam), omdat ik op dit moment Jenthe gewoon een wat mooiere naam vind. De klanken zijn gelukkig inderdaad heel anders dan Julian, daarom kiezen we bijvoorbeeld niet voor de variant Jinthe... Alleen de naam Jenthe is voor ons nieuw (Eline stond al langer bovenaan), ik kom er alleen steeds weer op terug ;)

    Vinden jullie Jenthe wel leuk voor een volwassen vrouw dan!?

    Wat fijn om even mijn vragen te delen met 'onbekenden'! Als je zwanger bent blijf je maar piekeren over dit soort dingen haha!
     
  15. Tord

    Tord VIP lid

    Oct 26, 2009
    7,304
    299
    83
    Eline! Leukere naam dan Jenthe. Daarnaast voorkom je dus meteen het probleem met 2 J´s in het gezin, en Jenthe en Julian klinkt inderdaad erg Jut en Jul
     
  16. Diddlmouses

    Diddlmouses Fanatiek lid

    Jan 1, 2008
    4,557
    0
    0
    Mijn meisjes
    Hellevoetsluis
    Ik vind Eline idd een beetje tuttig.
    Jenthe vind ik wel erg leuk en Fleur ook.
    Ik zou voor je 1e keus qua naam opzich gaan, jenthe dus!
     
  17. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,133
    8,867
    113
    J.inthe is natuurlijk wel nòg leuker dan Jenthe. ;) (Zo heet onze oudste. ;) En onze kat heet F.leur, vandaar dat dat voor ons als kindernaam afviel.)

    En ik zou zeker voor Jenthe gaan als je die naam het leukst vind. Het zijn in eerste instantie toch individuen en daarna pas broer en zus.
     
  18. noa81

    noa81 Actief lid

    Dec 13, 2010
    413
    0
    0
    Ik kreeg echt TOTAAL GEEN Jut en Jul gevoel bij Julian en Jenthe. Dat staat toch super leuk!! Misschien handig met post ed om een doopnaam te geven, maar zou voor mij echt geen bezwaar zijn om dezelfde beginletter te geven. Zeker niet als dat Dé Naam is.
    Ik vind het heel leuk klinken, samen en apart van elkaar. Jenthe is een naam die zowel voor jong als oud kan vind ik.
    Eigenlijk maken reacties van anderen je vaak meer onzeker. iedereen heeft een andere mening en je hoopt op positieve reacties maar ga gewoon af op je gevoel en die van je partner!
    Succes!
     
  19. Anias

    Anias Bekend lid

    May 25, 2011
    855
    0
    0
    Zuid-Holland
    Mijn persoonlijke voorkeur is Eline.
    Dat was mijn eerste ingeving. Maar als Jenthe jouw favoriete naam is zou ik daar absoluut voor gaan. Anders krijg je dadelijk nog spijt. En het kan ook prima bij Julian. :)
     
  20. montrast

    montrast Actief lid

    May 19, 2010
    291
    3
    18
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie reacties!

    @ NiekeKris
    Jinthe is ook leuk, maar dan vind ik Jenthe leuker bij Julian!

    @ Noa81
    Op zich vind ik zelf het Jut en Jul gevoel ook wel meevallen, omdat het toch heel andere klanken zijn. Ben blij om te lezen dat er wel meer mensen zo over denken. Het klopt inderdaad wel dat de reacties van anderen je onzeker (kunnen) maken. Maar het is aan de andere kant ook wel weer fijn om de meningen van een ander te lezen. Dat van die doopnaam (of een tweede naam) heb ik ook al aan zitten denken. Onze zoon heeft maar 1 naam, dus weet nog niet of we dat gaan doen (en dan moeten we nog een naam verzinnen :D). Maar als Jenthe onze favoriet blijkt te zijn, dan zouden we het zeker niet laten vanwege de beginletter. Mijn man ziet het probleem van 2 dezelfde beginletters sowieso niet!

    Fijn om te lezen dat er toch ook wel veel mensen vinden dat Jenthe wel leuk staat bij Julian! De stemmen gaan ook aardig gelijk op ;)
    We zullen ons er vanavond weer eens over buigen.
     

Share This Page