Ik heb zojuist een nieuw contract ontvangen voor de psz. Mijn zoontje zou hier in september naartoe gaan. Nu hebben ze bij ons in de gemeente Breda de gemeentesubsidie gestopt. De psz gaat vallen onder de wet kinderopvang Nu krijg je geen kinderopvangtoeslag als je niet werkt. Ik ben thuisblijfmoeder en we hebben 1 inkomen. Dat van mijn man. Normaal zouden wij in aanmerking komen voor de subsidie van de gemeente, maar dat vervalt dus. Nu kreeg ik het contract en gaan ze 7,35 per uur rekenen. Wat voor twee halve dagdelen neerkomt op ongeveer 135,- per maand. Dit is nog duurder dan kinderopvang zelf! Wat rond de 6,50 zit en daar krijgen ze eten, drinken en luierverschoning, maar op de psz krijg je dit niet maar is wel duurder?? Begrijpen jullie het nog? Dit bedrag moeten wij volledig betalen, omdat wij die toeslag niet krijgen. Wat betalen jullie per maand? Ik vind het wel erg veel. Of ligt dat aan mij?
Wij werken allebei en krijgen dus de toeslag. Maar zonder toeslag voor 2 dagdelen, ochtend en middag, betalen wij dan 154euro. Geen idee wat we terug krijgen van die toeslag? Ons zoontje zou per juni gaan,maar omdat ik nu opgenomen ben in het ziekenhuis heb ik dat verzet, wil dat zelf met hem gaan doen.... Dus kan niet zeggen wat het ons kost incl de toeslag.
Hier gaat de PSZ ook vallen onder de kinderopvang en moeten we dus toeslag gaan aanvragen Er is bij ons wel een avond geweest waar alles werd uitgelegd. Bij ons is het zo dat voor mensen als jij de gemeente wel die subsidie blijft betalen. Ik zou dat dus even navragen, kan goed bij jullie ook zo zijn!
vind het sowieso erg vreemd dat dat onder de wet kinderopvang gaat vallen. hier nog het normale peuterspeelzaal tarief van rond de 20 euro per maand per dag deel.
Kun je de gemeente niet eens bellen? het lijkt me een beetje vreemd dat ouders, waarvan 1 geen werk heeft zo gedwongen zijn om dure opvang te doen, terwijl de psz echt wel wat bijdraagt.. Misschien is er via een andere weg wel een potje te vinden.
De gemeente gesproken en zelfs een klachtbrief gestuurd. Want ik vind het raar dat zij de subsidie eraf halen voor de groep als wij. Eigenlijk is het nu goed te doen voor de mensen die beide werken, maar deze kinderen gaan vaak naar kdv. Op de peuterspeelzaal zitten juist vooral kinderen die geen andere opvang hebben en wel voorbereid moeten worden op school. Vaak is 1 ouder niet werkzaam. En deze groep moet juist dus volle pont betalen voor de psz. Gek toch? Wat ik wel goed vind is dat voor de echte laagste klasse onder een bepaald inkomen is de psz gratis, dan word alles betaald door gemeente. Dat vind ik dan wel weer goed van de gemeente.
Dat is zeker raar, dat de gemeente dan niet bij de éénverdieners meebetaald. Is hier nml wel zo. Sinds 1 april ook kinderopvang geworden, maar voor de éénverdieners blijft het gewone tarief van 42.50 per maand en dat is dan 2 dagdelen in de week.
Ik heb een andere peuterspeelzaal gevonden. Hij kan wel pas 2 maanden later geplaatst worden , maar deze is ipv 135,- nu 70,- Dat is wel een beter bedrag. Dan maar even 2 maanden wachten. Alles wordt tco al zo duur!
Ja vreemd hè? Want mensen die werken krijgen wel subsidie maar gaan vaak naar de kinderopvang. Juist de kinderen waarvan 1 ouder niet werkt gaan naar psz.
Ja, en als ik het hier in de buurt zie, zijn dat ook wel kindjes (soms he, lang niet allemaal) die het ook echt kunnen gebruiken. Omdat moeders thuis turks praat, moeder de peuter niet kan uitdagen, of omdat moeder nooit andere kinderen tegenkomt..
Wij betalen hier gelukkig nog 30 euro per maand voor twee dagdelen. Als de PSZ hier ook onder kinderopvang gaat vallen weet ik niet of mijn jongste zoon er heen zal gaan. Ook al werken wij beiden is het niet zo dat ik gigantische bedragen per maand kan missen. Maar ik merk ook dat het erg bijdraagt in de overgang naar de "grote school". Hier maar even afwachten wat ze gaan doen. Al moet ik zeggen zou ik het wel eerlijker vinden als de bijdrage inkomensafhankelijk zou zijn zodat 1 ouder gezinnen of gezinnen met weinig inkomen minder bijdragen dan gezinnen met meer inkomen.